Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#401 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 14:54

Takze muzu mit na karte nekolik gmapsupXXXp.img (XXX=nejake cislo) map, ale vzdy ji musim prejmenovat na gmapsupp.img a v tu chvili ji colorado uvidi jako mapu a pri zapnuti si ji nacte? Jde to kombinovat i s interni pameti? Co kdyz budu mit na karte soubor gmapsupp.img i v pameti zarizeni soubor gmapsupp.img? Pokud se soubor bude jmenovat jinak, tak ho colorado proste neuvidi? Nejak v tom nevyznam nemam zadne informace. Diky predem za rady.
  • 0

#402 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 16:50

pokud se soubor bude jmenovat jinak, tak neuvidi. jinak, pokud budete mit jeden gmapsupp na karte a jeden v pameti, tak ano, uvidi oba dva a oba dva "slouci" a uvidite mapy z obou dvou.
  • 0

#403 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 20:28

přišli jste někdo na to jak navigovat na souřadnici? Měl jsem colorado půjčené a nepřišel jsem na to ani po přečtení návodu.
  • 0
Zugour

#404 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 20:48

Podržet střední tlačítko, tím se uloží bod, potom změnit jeho souřadnice a nechat se navigovat k tomuto bodu. U Colorada ani jiných turistických Garminů to jinak nejde.
  • 0

#405 Mike7799

Mike7799

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2008 - 15:21

Bingo. Díky moc za tento dotaz a Marku za odpověď. Těď jsem se vrátil z terénu a měl jsem možnost odlovit multinu, jenže jsem si stím něvěděl rady. Uz jsem chtěl nadávat a šel jsem sem, že se zeptam. Byli jste rychlejší a ušetřili mi práci. Jinak u mne zatím trvá spokojenost s Coloradem, ale mám ho zatím jen pár dní. Tak ho teprve otrkávám. Ještě jednou díky.
  • 0

#406 radek242

radek242

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 11:45

Ahoj, muzete mi nekdo prozradit, jak se v coloradu vymazou ulozene trasy? V momente, kdy zapnu zobrazeni ulozene trasy, tak mam v tuto dobu kolem nekterych mist uz dost silnou cmaranici.... Diky!
  • 0

#407 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 12:56

Nastavení - prošlé trasy - volby - vymazat aktuální
  • 0

#408 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 12:58

TAk jsem tam zkoušel nahrát DTB varovných POI bodů (radary, kamery ap.) a Colroado na ně nereaguje. Podle všeho tedy jsou nepouzžitelné i když se jako varovné nastaví přes POI loader. Doufám, že další FW to vyřeší...
  • 0

#409 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 12:59

spajda team napsal/a:
TAk jsem tam zkoušel nahrát DTB varovných POI bodů (radary, kamery ap.) a Colroado na ně nereaguje. Podle všeho tedy jsou nepouzžitelné i když se jako varovné nastaví přes POI loader. Doufám, že další FW to vyřeší...


colorado upozornovani nema. to je mam pocit featura.
  • 0

#410 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 15:37

Tragedie_v_JZD napsal/a:
colorado upozornovani nema. to je mam pocit featura.

Uff, to bych od navigace, která má extra speciální profil pro jízdu autem, nečekal :(. Spíš bych to chápal u turistické HCx, apod.
  • 0

#411 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 20:33

Turisticka HCx to umi.
  • 0

#412 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 1:28

Taaakze, uz mam moznost hrat sa s novym Coloradom niekolko dni a zatial to vyzera, ze to bolo dobra investicia. Nejdem vymenovavat plusy, to by bolo na dlhy zoznam:D. Tak sem placnem aspon to, co ma prekvapilo v negativnom zmysle:@ - displej treba (do 30-50%) podsvecovat aj cez den:( fyzika nepusti? - v pristroji mozem prepinat base mapu + max. 1(!) mapu navyse = spolu 2:( Ked chcem vyuzit ine, musim sa pripojit ku kompu a premenovat si ich na potrebny nazov, aby ich CO precitalo. Dokaze precitat spolu 2 nazvy. Toto obmedzenie som nepochopil:o ...asi som lama. Inak fajn, aj Eneloopy sa v nom drzia statocne, bal som sa, ze to bude horsie.:P EDIT: Displej netreba podsvecovat cez den, sorry za zlu informaciu. Dnes uz vyzeral dobre.
  • 0

#413 lupino99

lupino99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 9:10

Nevím co jsi myslel tím, že tam můžeš mít pouze 1 mapu (kromě basemap), ale můžeš tam mít 2 soubory: gmapprom.img a gmapsupp.img, ve kterých můžeš mít map kolilk chceš (do 4GB)...
  • 0

#414 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 13:35

Setkal jsem se ted se dvemi problemi u colorada a nevim jak na ne a sice: 1) Do colorada jsem nahral ted v ostrave nove GPX soubor a ostatni i pro jistotu smazal. Vyrazil jsem na kes, ale sipka v kompasu nikde. Tak jsem zjistil ze u nekterych kesi (vetsiny) proste nezobrazi informace pri navigovani. Kdyz jsem nasel "funkcni" kes tak okamzite sipka naskocila a navigovalo to jak ma. Setkal se s tim nekdo prosi? 2) Kdyz mam ulozeke GPX soubor a chci navigovat na danou kes, v profilu automotive tak me to nevede po silnicich, ale jen ukaze nejblizsi primku kudy ke kesi a to je cele. Cekal jsem, ze kdyz dam navigovat na kes a prepnu na profil pro auto tak me zacne vest po silnicich. U POI bodu mi to tak slo. 3) Mam dotaz k cemu je v coloradu tento soubor Garmina\GPX\current\current.gpx ? Diky vsem za pomoc.
  • 0

#415 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 15:56

k bodu 1) když jsem si udělal vlastní export z GSAK do colorada, tak jsem dopadl stejně (dokonce se mi Colorado i vypínalo). Tak jsem začal používat makro http://gsak.net/boar...?showtopic=7745 a je to bez problémů....

Fakt je to, že jsem v tom svým exportu dělal pokusy s waypointama, tak ty pády byly možná způsobeny tím...
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#416 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 19:34

Je to soubor, který obsahuje aktuální WPT a tracklogy, uložené v Coloradu v okamžiku připojení k PC.
Při připojení colorada k PC se vygeneruje tak, že se usrwpt a tracklogy z paměti colorada překopírují do current.gpx souboru, aby se daly importovat do PC.
Je to "read-only" soubor (nebo lépe řečeno "jednosměrný" soubor), jeho editací či smazáním k žádné změně dat v Coloradu nedojde.

Luckyn napsal/a:
3) Mam dotaz k cemu je v coloradu tento soubor Garmina\GPX\current\current.gpx ?
Diky vsem za pomoc.


  • 0

#417 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 20:13

Diky za reaace. K tomu GPX souboru, GSAK sice pouzivam ale jen vicemene ke statistikam. Jinak si GPX soubor generuji primo na GC.com jako pocket queries. Nevim co by to mohlo delat, dnes jsem daval cca 10 kesi a z toho mi jelo tak jak ma jen asi 2. Ty ostatni jsem musel rucne pretukat do POI bodu. Ale z pokladu mi to proste nenavigovalo a basta. Nevim kde muze byt chybka. Diky za pomoc
  • 0

#418 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 21:28

Po delší době váhání jsem přešel ze své dosti postarší 60CS na Colorado. Kupoval jsem tento týden u Štádlera na Navisatu za již příjemnou cenu dvanáct tisíc. Mimochodem už i na gpscentrum.cz je velká informace o zlevnění. S Coloradem jako takovým jsem velmi spokojený. Mám ale nepříjemný problém. Po zapnutí přístroje se neprovede aktualizace času až do okamžiku fixu pozice (zůstane čas i datum při posledním vypnutí přístroje). To má nepříjemné vedlejší efekty. - Ve zhoršených pomínkách trvá značně dlouho fix (přístroj je evidentně zmatený špatným časem), nefunguje budík (není aktuální čas) a jsou nesmyslné časové údaje záznamu tlaku vzduchu při použití funkce záznamu i při vypnutém přístroji. Přečtením dlouhé diskuze na groundspeak.com jsem zjistil, že je to údajně hardwarová chyba ranných přístrojů Colorado a v Americe vyměnují uživatelům přístroje s touto chybou za nové. (Některé uživatele ale Garmin odkazuje na to, že tato chyba je opravitelná v některém z dalších upgradů firmwaru a přístroj odmítne vyměnit). Chci se proto zeptat stávajích uživatelů, zda se již někdo s touto chybou setkal a zkoušel reklamovat.
  • 0

#419 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 22:04

Kopis: Mně to čas drží, mám 2.4 firmware a v pohodě. All: ZAtím jsem narazil na dva problémky. 1/Trochu mě vadí, že musím nastavit podsvícení po každém zapnutí, asi je to záměr, ale aspoˇm by to hli dát jako volitelnou feature. Nebo dělám něco blbě? 2/ Většina listingů u kešek nahraných přímo z GC.com se mi zobrazuje i s HTML kódem, dělám něco blbě nebo je to bug? Jinak s Coloradem spokojenost, koupil jsem na elektrogalerie.biz za 11.850, dá se s nima celkem dobře smlouvat :)
  • 0

#420 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2008 - 22:10

Kopis napsal/a:
Po zapnutí přístroje se neprovede aktualizace času až do okamžiku fixu pozice (zůstane čas i datum při posledním vypnutí přístroje). .............
Přečtením dlouhé diskuze na groundspeak.com jsem zjistil, že je to údajně hardwarová chyba ranných přístrojů Colorado ....

Mám jeden z nejstarších přístrojů, jsem možná jeden z prvních uživatelů v ČR, takže se o mém Coloradu dá říct, že je to "ranný přístroj" a tuto chybu nemá. Naštěstí. Kdybys ho kupoval v USA jako já, byl by asi problém, ale píšeš, že jsi ho kupoval tady.
Tak se buď obrať na prodejce, nedávno psal tuším Luckyn, že úspěšně reklamoval přístroj (i když kvůli jiné závadě).
A nebo zkus počkat na nový firmware. Pokud to neodstraní nový firmware, reklamoval bych potom.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama