Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#441 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 11:01

marekl napsal/a:
Dnes se objevilo makro pro GSAK, které dokáže ořezat problematické HTML tagy, aby Colorado nezatuhlo při prohlížení listingu. Nezkoušel jsem ho.

Tak jsem to zkoušel a vypadá to, že makro bylo úspěšné jen napůl. Funguje opravdu jen na ty listingy, při kterých Colorado vytuhne. Na ty "vypínací" to bohužel nefunguje.
Čili s ohledem na diskuzi na straně 18: Diagnosis mě teď jede, Královský letohrádek a Zvonice Kvílice (na mém přístroji) stále vypínají.
  • 0

#442 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 11:37

MilanoXTeam napsal/a:

MilanoXTeam napsal/a:
Tak se mi bug v navigování na kešky objevil taky. včera jsem si vygeneroval gpx opavských keší a dneska mi z 10-ti fungovala správně jedna. U ostatních se neobjevila šipka kompasu. Listingy, hinty a navigace podle mapy fungovala OK, ale geokompas neukázal šipku ani vzdálenost.


Tak to vypadá, že postup:
1) připojit colorado a smazat gpx (všechny)
2) zapnout colorado bez gpx souborů¨
3) připojit colorado a nahrát nové gpx

funguje.
Snad tuto chybku opraví v novém firmware...


Tak jsem to testnul a je to pravda. Takhle to funguje OK.
Netestoval jsem vsak co se stane, kdyz dotahnu jeden gpx soubor pres garmin udelatko primo z webu do colorada. Nejak vse nestiham.
  • 0

#443 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 15:06

Luckyn napsal/a:


Tak jsem to testnul a je to pravda. Takhle to funguje OK.
Netestoval jsem vsak co se stane, kdyz dotahnu jeden gpx soubor pres garmin udelatko primo z webu do colorada. Nejak vse nestiham.


ulozi se ti do adresare v coloradu jako gpx, ktere bude obsahovat tuhle jednu kes.

no a colorado si prechrousta vsechny gpx co v nem jsou a zobrazi kese. jen nekdo psal, ze si takhle posilal po jednom kese do colorada a pri poctu 200 jednotlivych gpx s jednou kesi mu to nejak zkolabovalo.
  • 0

#444 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 11:49

Tak vcera jsem i ja poridil Colorado. Zatim docela spokojenost - oproti PDA s GPS docela rozdil. Avsak totalne me vcera zrusil preklad v listingu geokese kdy se tam objevilo jakysi "Vyhled. ztrac. veci." Tak se prepnu do EN a ono to je Trackables. To me fakt unika jak tohle nekdo vyplodil. Jakoby chtel naznacit ze se trackables ztraci :(. Jinak me teda docela vytaci nastavovani podsviceni pokazde kdyz GPS zapnu. Dal me trosku vadi ze kdyz mam GPS v prave ruce a tocim koleckem tak se celou gipinu jakoby vysouvam z ruky. Ale snad to nejak vychytam. Mimochodem, u nasazenyho krytu baterek mam na bocich nahore cca 1mm mista. Mate to tam taky? Na zadni strane to uz k te hrane priliha lip.
  • 0

#445 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 12:05

malcor napsal/a:
Dal me trosku vadi ze kdyz mam GPS v prave ruce a tocim koleckem tak se celou gipinu jakoby vysouvam z ruky. Ale snad to nejak vychytam.

Mimochodem, u nasazenyho krytu baterek mam na bocich nahore cca 1mm mista. Mate to tam taky? Na zadni strane to uz k te hrane priliha lip.


no mne se naopak zda, ze mi colorado sedi v ruce a ovlada se nejlip z garminu. u legenda, visty, geka si vdycky prekryju displej rukou a na tlacitka pod gumou se musi na muj vkus moc tlacit. 60ku zase naopak vysouvam v dlani hodne nahoru, abych palcem mackal tlacitka pri dolnim okraji.

jj, nejaka mezirecka mezi tema dvema hranama je.
  • 0

#446 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 12:08

Malcor: Překlad jsem upravil do srozumitelnější podoby. Není to kompletní, pro některé řetězce nemám jejich původní název, ale myslím, že lepší než originál.
  • 0

#447 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 12:37

malcor napsal/a:... Mimochodem, u nasazenyho krytu baterek mam na bocich nahore cca 1mm mista. Mate to tam taky? Na zadni strane to uz k te hrane priliha lip.

Mezirecku tam mam taky. Horsi ale je, za zacinaji pribyvat spatne zkusenosti prvnich majitelu, kteri pouzivaji Colorado na morsky kajaking (na coz hodlam pouzivat i ja). Po par hodinach plavby v silnejsim vetru. kdy dochazi k obcasnemu sprchnuti GPSky se jim do baterioveho prostoru dostala voda a odeslo cele Colorado. Probihaji prvni reklamace a nevi se, jak se k tomu Garmin postavi. Bohuzel se tak projevila i zasadni nevyhoda tociciho kolecka. - Pokud date Colorado do jakehokoliv vodotesneho pouzdra, tak je naprosto neovladatelne. Zacina mne dochazet, jaka je GPS60 opravdu robustni a pro tvrde pouziti asi vhodnejsi (sam jsem ji mockrat topil pri prevrhnuti v kajaku na mori a uplne bez problemu). Ale jakmile si clovek zvykne na mapu na displeji Colorada, tak je navrat k 60-ce docela "problem"...
Jinak moje Colorado trpelo znamou chybou neaktualizace casu pri vypnute GPS (takze velmi dlouhy fix, nefunkcni budik a zaznam okolniho tlaku), ale diky vstricnosti prodejce (NaviSat) je jiz dalsi Colorado na ceste na moji adresu. Modlim se, aby to byl ten spravny kousek.
  • 0

#448 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 12:49

Ad čeština: od pondělí je přes WebUpdater ke stažení nová (nejenom) česká lokalizace. Spousta nesmyslů je již opravená.
  • 0

#449 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 13:20

Kopis napsal/a:
Ad čeština: od pondělí je přes WebUpdater ke stažení nová (nejenom) česká lokalizace. Spousta nesmyslů je již opravená.

Zajímavý. Skoro bych přísahal, že jsem v úterý přes WebUpdater zkoušel, co je nového a nic to neukázalo, ale to je jedno.
Zkusil jsem nahrát tu češtinu a vracím se zatím k verzi, jejímž základem je čeština od Marekla a nějaké moje doladění.
Sice už nová verze napíše česky, že nemá signál a jestli má pokračovat v hledání, ale místo TB a GC jsou pořád ztracené předměty.:(
Díky, ale ne.
  • 0

#450 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 13:21

Ad Kopis: Ten nesmysl co jsem zmiňoval je i v té updatované češtině :) Co se týče vodotěsnosti tak na kajaku asi jezdit nehodlám, nicméně jestli to nevydrži spršku tak už to asi nevydrží ani vodu. Ale myslim že marekl tady zmiňoval nějakou "zádoplaveckou" výpravu s coloradem na břiše z thajska :) Ad Dain: S jiným Garminem zkušenosti nemám, tak nemůžu porovnat. Ale tady si prostě Colorado posouvám dolu z dlaně .) Ale asi je to o zvyku. Ad Marekl: Paráda, aspoň se v tom nemusím sám vrtat. Díky
  • 0

#451 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 13:32

O vikendu jsem kesoval v Pardubicich a to v peknem, asi 2 hodiny trvajicim lijaku. Colorado jsem mel bud v ruce, nebo na strese kocarku, kde se rachalo v docela pekne louzi, ale po otevreni baterioveho prostoru v nem nebyla ani kapka, takze na kajak to mozna neni, ale na kesovani v desti je to dostacujici.
  • 0

#452 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 13:55

Ad vodotěsnost: Moje zkušenost s vodou. Měl jsem v záchvatu zkoušení ten nápad, že jsem Colorado ponořil do vany a pěkně jsem se vyděsil. Tolik bublinek, co z něj šlo !!! Voda se tam dostává kolem pojistky na krytu baterií. (Stačí se na něj podívat zespoda, když je sundaný) Hned jsem Colorado rozebral a samozřejmě, že pod zadním krytem byla voda. Baterie a slot paměťové karty mají ještě svoje extra těsnění, tam by voda neměla mít šanci se dostat. Ale pozor ! Pokud se pod zadní kryt dostane hodně vody, dejte si pozor při rozebírání. Mohlo by se stát, že při sundavání krytu se část vody dostane k bateriím. Pak by mohlo dojít k vyzkratování. U mě to byly naštěstí jen asi dvě malé kapičky vody na bateriích, ke kontaktům se nedostala. Takže nikoliv působením vody, ale spíš uživatele.
  • 0

#453 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:03

2 Mlog: Díky, díky za test a ochotu podělit se o výsledek!!! To bych tedy neměl odvahu, nechal bych to až na to nedobrovolné vykoupání v moři. To je skvělá zpráva, je tedy raději dobré počkat před výměnou bateríí, až vyschne prostor za krytem (a pro jistotu možná namazat příslušným mazadlem o kroužek kolem baterií). Co kryt na mini USB a anténu? Tam to bylo v pořádku?
  • 0

#454 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:06

Nová čeština? Taky o tom nevím. Jestli tam jsou ale přeložené řetězce, které dřív nebyly, dalo by se to zkombinovat. Ale nevím, kdy se k tomu dostanu. EDIT: Kde se to dá stáhnout? V přehledu firmwarů vidím u Colorada stále jen poslední verzi z 18. února.
  • 0

#455 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:12

Kopis napsal/a:
2 Mlog: Díky, díky za test a ochotu se podělit výsledek!!! To bych tedy neměl odvahu, nechal bych to až na to nedobrovolné vykoupání v moři. To je skvělá zpráva, je tedy raději dobré počkat před výměnou bateríí, až vyschne prostor za krytem (a pro jistotu možná namazat příslušným mazadlem o kroužek kolem baterií). Co kryt na mini USB a anténu? Tam to bylo v pořádku?

No ono už je to určitě přes měsíc, co jsem ten "test" dělal, ale Colorado zatím pořád funguje, takže se voda asi nedostala ani kolem USB a antény ;)
Mazání určitě doporučuju, to bylo první co jsem udělal. Už jen kvůli lepšímu sundavání krytu, který jsem zpočátku sundaval dost často kvůli výdrži baterií. ;)
Jinak bych nerad došel do situace, kdy tu bude někdo tvrdit : Ale vždyť on psal, že to těsní!!! Ano u mě to těsní, ale ta těsnost se může lišit kus od kusu.
Na druhou stranu, kdyby to netěsnilo vůbec, těžko by si Garmin troufnul do specifikací napsat, že je Colorado vodotěsné.
  • 0

#456 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:16

marekl napsal/a:
Nová čeština? Taky o tom nevím. Jestli tam jsou ale přeložené řetězce, které dřív nebyly, dalo by se to zkombinovat. Ale nevím, kdy se k tomu dostanu.

EDIT: Kde se to dá stáhnout? V přehledu firmwarů vidím u Colorada stále jen poslední verzi z 18. února.

Připojit přes PC, spustit WebUpdater, ono to nejdřív napíše, že není žádný nový firmware a pak nabídne případný další aktualizace. Teprve pak se objeví nabídka aktualizace jazyků.

Mimochodem, Slováci už mají slovenštinu taky v nabídce, nemusejí to bastlit přes češtinu nebo jiný jazyk.
  • 0

#457 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:21

mlog napsal/a:
...Mazání určitě doporučuju, to bylo první co jsem udělal. Už jen kvůli lepšímu sundavání krytu, který jsem zpočátku sundaval dost často kvůli výdrži baterií. ;).........


Čím to mažeš?
  • 0

#458 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:26

malcor napsal/a:

mlog napsal/a:
...Mazání určitě doporučuju, to bylo první co jsem udělal. Už jen kvůli lepšímu sundavání krytu, který jsem zpočátku sundaval dost často kvůli výdrži baterií. ;).........


Čím to mažeš?

Určitě to není ideální a chtělo by to asi nějakou speciální vazelínu, ale namazal jsem to vazelínou, která se používá v lékarnách jako základ do mastí.
Sám sobě jsem si tenkrát říkal, že provizorně a že si seženu něco, co by se na to mělo používat. :) Nějak jsem k tomu zatím nedostal...
  • 0

#459 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 14:45

Je na to speciální vazelína na mazání silikonových o-kroužků, dá se to koupit v prodejnách s instalatérskými potřebami, já to měl přibalené u náhradní sady o-kroužků pro podvodní pouzdro k foťáku. Hlavně to nedělat běžnou vazelínou, protože ta ten silikonový materiál rozežírá.
  • 0

#460 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 16:13

Jsem v GPS i kešingu začátečník. Koupil jsem Colorado a zajímalo by mě, jak a jestli se dá zařídit, abych mohl třeba za jízdy autem sledovat, jaký kešky jsou v okolí. Samozřejmě když je mám nahraný v Coloradu, to je jasný. Když dám výpis keší, tak mi to sice zobrazí několik (6??) nejbližších keší a za jízdy se aktualizuje údaj o vdálenosti a šipka směru, ale když chci aktuální stav, musím vyjet zpět a znovu dát výpis keší a zase vidím jenom 6 nejbližších. Nejde to nějak ošéfovat šikovnějc?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama