Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#101 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:15

10990,- a jsou fuč,teda jestli je všichni zaplatí pro rezervaci. Právě jsem musel objednávat další várku.
  • 0

#102 mirdanb

mirdanb

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:25

potrebuju poradit : s GPS zacinam - objednal jsem si Etrex vista hcx. Nasledne sem se dozvedel ze kamarad ma stary legend tak sem si ho od nej pujcil a prakticky se s tim nedalo delat. nacitani mapy pri zvetseni trvalo celou vecnost, v lese to ztracelo kazdou chvili signal. detaily display jsou tak mizerne ze poukud jsem se chtel podivat kde zrovna jsem a zoomoval mapu +/- v krocich tak jsem se na te mape stejne nezorientoval protoze se pri odaleni slily vsechny detai tedy ptam se je na tom nova vista HCX stejne jako tento legend ?? (rychlost , zobrazovani, signal. pouziti ?) nemam se radsi vykaslat na vistu a objedat si radsi rovnou colorado ?? chci to pouzivat na kolo a pesi turistiku. dejte mi prosim vedet. - mirek mirda0307@seznam.cz diky predem
  • 0

#103 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 15:48

mirdanb napsal/a:
potrebuju poradit :
s GPS zacinam - objednal jsem si Etrex vista hcx. Nasledne sem se dozvedel ze kamarad ma stary legend tak sem si ho od nej pujcil a prakticky se s tim nedalo delat. nacitani mapy pri zvetseni trvalo celou vecnost, v lese to ztracelo kazdou chvili signal. detaily display jsou tak mizerne ze poukud jsem se chtel podivat kde zrovna jsem a zoomoval mapu +/- v krocich tak jsem se na te mape stejne nezorientoval protoze se pri odaleni slily vsechny detai

tedy ptam se je na tom nova vista HCX stejne jako tento legend ?? (rychlost , zobrazovani, signal. pouziti ?)


nemam se radsi vykaslat na vistu a objedat si radsi rovnou colorado ??

chci to pouzivat na kolo a pesi turistiku.

dejte mi prosim vedet. - mirek mirda0307@seznam.cz diky predem



Vista je uplně jiný odvar.
Přesně takhle jsem začínal já, místo kešky jsem hledal signál.
Pak jsem koupil 60csx a od té doby je to chuťovka.
Signál neztratíš venku i kdyby jsi chtěl.
Oba přístroje se liší pouze velikostí.
Pokud preferuješ cenu tak Vistu CSX-6.990,-,pokud větší display tak 60 csx-9990,- a pokud chceš zamachrovat tak Colorado-10990,-
  • 0

#104 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:02

Etrex vista hcx, co sis objednal je v pohodě. Bobova odpověď byla trošku nejasná, vezmi si z ní jen konec, kde říká, že Vista HCx s 60 CSx jsou prakticky totožné přístroje, liší se prakticky pouze provedením.
  • 0

#105 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 16:57

update ke Coloradu - info z evropské centrály Garminu v UK: "Hi Martin, we have some initial software issues with the Colorado so hopefully we should be in a position to start shipping them soon…" Vypadá to, že v Garminu chtějí dodat Colorado raději později, ale bez nutnosti obratem ho re-flashovat...
  • 0

#106 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 17:00

abakus napsal/a:
Etrex vista hcx, co sis objednal je v pohodě. Bobova odpověď byla trošku nejasná, vezmi si z ní jen konec, kde říká, že Vista HCx s 60 CSx jsou prakticky totožné přístroje, liší se prakticky pouze provedením.


Souhlasím - Vista HCx je o poznání lepší (signál), než starší Legend. Mám ji necelých půl roku a kdybych nebyl magor a nechtěl jsem mít vždy to nejlepší, co je na trhu, tak o Coloradu vůbec neuvažuju.
  • 0

#107 mirdanb

mirdanb

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:14

diky za rady. Udelam tak ze ted vezmu vista hcx naucim se s tim poradne delat a pak zhodnotim jestli mi to staci a kdyztak si koupim colorado (ktere se mi pripada sikovnejsi hlavne kvuli vetsimu display s temer 2nasobnym rozlisenim nez vista) no a v podstate bych ani nemusel moc prodelat - po trictvrteroce/roce bude colorado stat urcite o 2 -3 tis mene nez ted. nicmene pokud nekdo uz colorado mate tak se urcite podelte o zazitky - urverim ze by hodne lidi uvitalo zpravicku nebo recenzi - kde se colorado testuje v provozu a na ceskych podminkach. mirek
  • 0

#108 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 18:46

mirdanb napsal/a:
diky za rady. Udelam tak ze ted vezmu vista hcx naucim se s tim poradne delat a pak zhodnotim jestli mi to staci a kdyztak si koupim colorado (ktere se mi pripada sikovnejsi hlavne kvuli vetsimu display s temer 2nasobnym rozlisenim nez vista) no a v podstate bych ani nemusel moc prodelat - po trictvrteroce/roce bude colorado stat urcite o 2 -3 tis mene nez ted.
nicmene pokud nekdo uz colorado mate tak se urcite podelte o zazitky - urverim ze by hodne lidi uvitalo zpravicku nebo recenzi - kde se colorado testuje v provozu a na ceskych podminkach.

mirek


Tak tohle je asi ten nejrozumnější názor v dnešní debatách/hádkách:)
  • 0

#109 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:13

Tak od pondělka si hraju s Coloradem, bohužel v práci máme teď trochu frmol, tak toho hraní není až tolik, kolik bych si přál, ale pár postřehů můžu napsat. Oproti 60Csx má úplně překopané ovládání a spousta věcí se nastavuje úplně jinde, než jste zvyklí. Na první pohled mi připadalo, že 60ka má více možností nastavení, ale ono je to i u Colorada, jen je to různě poschovávané. Spousta věcí přitom není ani popsána v návodu. Displej se samozřejmě nedá ze 60kou porovnávat, je to úplně jiná třída. Jednoznačná výhoda - profily. Dá to sice práci nastavit si to všechno, ale pak už stačí jen přehodit profil a přístroj už například ví, že v tomto profilu naviguje přímo k bodu, v jiném naviguje po silnici Ad přesnost. Včera večer jsem zkusmo dal jednu cache a +-1metr to ukazovalo stejně s 60kou. Výdrž. Nevím jestli to bude obecná vlastnost, ale zdá se mi, že si to nějak špatně rozumí s mými dobíjecími bateriemi, tuším, že mám 2200. Typ baterií mám nastaveno NiMH, ale strašně rychle odcházejí, možná, že je jen špatně nabíjím. Na normální tužkový baterie je výdrž mnohem lepší. A ještě jedna pozitivní zpráva na konec. Ač Garmin nikde nezmiňuje jaké SD karty Colorado podporuje, před chvílí jsem tam tam dal (samozřejmě s příslušnou redukcí) 4GB mikroSDHC a vše funguje jak má. Pokud bude někoho zajímat nějaké info, pokud bude v mých silách pokusím se odpovědět.
  • 0

#110 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:32

mlog napsal/a:
Výdrž. Nevím jestli to bude obecná vlastnost, ale zdá se mi, že si to nějak špatně rozumí s mými dobíjecími bateriemi, tuším, že mám 2200. Typ baterií mám nastaveno NiMH, ale strašně rychle odcházejí

Zatímní rozčarování s výdrží může být způsobeno jen příliš intenzivním využíváním Colorada oproti šedesátce. Když jsem poprvé rozbalil šedesátku, taky jsem vyšluknul baterky za 3 hodiny, protože jsem při plném podsvícení routoval a neustále něco mačkal a nechával ji počítat. Teď mi vydrží v pohodě celý geoden i víc.

Ten větší displej bude logicky i víc spotřebovávat. Jenom netuším o kolik víc. Mohl bys to objektivně porovnat? Nechat obě běžet na stejném místě, nebo routovat stejnou trasu po stejných mapách se stejnými NiMh baterkami?
  • 0

#111 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:47

Tak pánové, dnešní den ještě ani pořádně nezačal a já se ještě nevzpamatoval z uštědřených políčku z jiné debaty a hned jsem dostal další podpásovku od Garmina a jeho US distributora. Právě mi s lítostí ozmamili,že po pondělní platbě,kterou jsme provedli na jejich účet na základě mojí objednávky a jimi vydané faktury na více než 200 tis.Kč,tak je nemohou dodat,protože Garmin již poněkolikáté stáhl avizovaný datum expedice. Prý si ale můžeme vybrat jiné typy,které jsou skladem. Oni ty zabedněci americký asi netuší,že nám jde právě o ty Colorada,který jsem objednával a nepotřebuji eTrex Legendy,kterých maj plný sklady. Or. vyjádření přikládám níže. Takže se musím omluvit všem,kterým jsem to slíbil dodat a tím je nabudil. Buď musíme počkat až se pánové z garminu konečně dohodnou nebo zaplacené zálohy obratem vrátím. Riskovat dovoz od neof.prodejce,který to švihá na eBay a bez záruky na GPS by se rovnal mé sebevraždě. Dear milos, Hello and good evening. Thank you for your bussines. How ever we just got word from garmin they are delaying the release of these till 5/22/08 I truely do apoligize they could be released before then as we were expecting them on Jan 28 then they changed it till Feb 7th I'm willing to do one of several things. I will give you a full refund or work you out a deal if there is another unit you want. Or if you still want to want on this unit you can and we will leave your order placed and we will dhl over night to you as soon as they come in. Once again I truely apoligize please just let me know what you would like me to do. Sincerly,
  • 0

#112 anunaki

anunaki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:19

mlog napsal/a:
Tak od pondělka si hraju s Coloradem, bohužel v práci máme teď trochu frmol, tak toho hraní není až tolik, kolik bych si přál, ale pár postřehů můžu napsat.
Oproti 60Csx má úplně překopané ovládání a spousta věcí se nastavuje úplně jinde, než jste zvyklí. Na první pohled mi připadalo, že 60ka má více možností nastavení, ale ono je to i u Colorada, jen je to různě poschovávané. Spousta věcí přitom není ani popsána v návodu.
Displej se samozřejmě nedá ze 60kou porovnávat, je to úplně jiná třída.
Jednoznačná výhoda - profily. Dá to sice práci nastavit si to všechno, ale pak už stačí jen přehodit profil a přístroj už například ví, že v tomto profilu naviguje přímo k bodu, v jiném naviguje po silnici
Ad přesnost.
Včera večer jsem zkusmo dal jednu cache a +-1metr to ukazovalo stejně s 60kou.
Výdrž. Nevím jestli to bude obecná vlastnost, ale zdá se mi, že si to nějak špatně rozumí s mými dobíjecími bateriemi, tuším, že mám 2200. Typ baterií mám nastaveno NiMH, ale strašně rychle odcházejí, možná, že je jen špatně nabíjím.
Na normální tužkový baterie je výdrž mnohem lepší.
A ještě jedna pozitivní zpráva na konec. Ač Garmin nikde nezmiňuje jaké SD karty Colorado podporuje, před chvílí jsem tam tam dal (samozřejmě s příslušnou redukcí) 4GB mikroSDHC a vše funguje jak má.
Pokud bude někoho zajímat nějaké info, pokud bude v mých silách pokusím se odpovědět.



zajimavy informace.

K tem baterkam: Cetl jsem na nejakym foru, ze v Coloradu bude zrejme SW bug, protoze kdyz se do pristroje daji nimh a nastavi se rovnez nimh, tak pry pristroj klekne podstatne driv. Doporucujou nastavit baterie na alkaliky.:D
Kdyztak to vyzkousej a dej pls vedet.

Jo taky jsem se docetl, ze je displej Colorada (bez podsviceni) hure citelny za sera oproti 60CSx (bez podsviceni). Zkratka ze je treba nastavit u Colorada trochu podsviceni. Muzes to potvrdit/vyvratit?

Jak se ti jevi ten otocny ovladac???

Co nahravani rastrovych kalibrovanych map? Umi to nebo ne?

Jo a jak na Coloradu vypada Atlas 10/ Topo CZ? A jsou zobrazeny nazvy ulic? Nekde jsem videl fotky nejakej US mapy na 60CSX a Coloradu a nazvy ulic tam nebyly.

Posledni dotaz. Vsude na forech chvali provedeni. Muzes k tomu neco napsat? Tzn. jak je GPSka udelana, materialy, robustnost atd.

Diky moc za pripadne odpovedi.;)
  • 0

#113 anunaki

anunaki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 12:03

bob&bobek napsal/a:
Tak pánové,
dnešní den ještě ani pořádně nezačal a já se ještě nevzpamatoval z uštědřených políčku z jiné debaty a hned jsem dostal další podpásovku od Garmina a jeho US distributora.
Právě mi s lítostí ozmamili,že po pondělní platbě,kterou jsme provedli na jejich účet na základě mojí objednávky a jimi vydané faktury na více než 200 tis.Kč,tak je nemohou dodat,protože Garmin již poněkolikáté stáhl avizovaný datum expedice.
Prý si ale můžeme vybrat jiné typy,které jsou skladem.
Oni ty zabedněci americký asi netuší,že nám jde právě o ty Colorada,který jsem objednával a nepotřebuji eTrex Legendy,kterých maj plný sklady.
Or. vyjádření přikládám níže.

Takže se musím omluvit všem,kterým jsem to slíbil dodat a tím je nabudil.
Buď musíme počkat až se pánové z garminu konečně dohodnou nebo zaplacené zálohy obratem vrátím.
Riskovat dovoz od neof.prodejce,který to švihá na eBay a bez záruky na GPS by se rovnal mé sebevraždě.

Dear milos,

Hello and good evening. Thank you for your bussines. How ever we just got
word from garmin they are delaying the release of these till 5/22/08 I truely
do apoligize they could be released before then as we were expecting them
on Jan 28 then they changed it till Feb 7th I'm willing to do one of several
things. I will give you a full refund or work you out a deal if there is
another unit you want. Or if you still want to want on this unit you can
and we will leave your order placed and we will dhl over night to you as
soon as they come in. Once again I truely apoligize please just let me know
what you would like me to do.

Sincerly,


Hmm, to je mozna pro tohle:

http://www.gpsmagazi...view.php?page=9

Ken Wilson:

Your review says "performs extremely well". Obviously you didn't turn it on. This unit is so full of bugs I can't believe Garmin shipped it. You probably didn't use it long enough to drain the batteries to two bars. You didn't try NiMH. You didn't have lock up s, lost maps or reboots? Did you track properly on side street base maps? Did you try to find the turn by turn directions? I didn't think so.


Amy Sheffard:

My battery life is 4.5 hours on NiMh rechargeables and 9.25 hours on Alkalines with brief use of full backlight. However, cut that in half for actual usable time since the backlight goes off when the batteries are half used. Functional time therefore with rechargeables is about 2.5 hours!


To mi nejak pripomina Inzenyrskou odysseu :D, jestli jste ten film nekdo videl. Taky to Garmini nejak uspechali.:o

Cetl jsem nazor jednoho uzivatele: Zajimavy stroj, ale da jeste hodne prace.

Pokud se bude jednat o SW bugy, tak ty jdou odstranit snadno novym fw, ale pokud tam maji HW bugy, tak je to pruser. Pockal bych tak rok, az to vsechno vychytaj. Beta testerem za 11 litru byt nechci.B)
  • 0

#114 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 12:13

dandra napsal/a:

mlog napsal/a:
Výdrž. Nevím jestli to bude obecná vlastnost, ale zdá se mi, že si to nějak špatně rozumí s mými dobíjecími bateriemi, tuším, že mám 2200. Typ baterií mám nastaveno NiMH, ale strašně rychle odcházejí

Ten větší displej bude logicky i víc spotřebovávat. Jenom netuším o kolik víc. Mohl bys to objektivně porovnat? Nechat obě běžet na stejném místě, nebo routovat stejnou trasu po stejných mapách se stejnými NiMh baterkami?

Pokusím se to vyzkoušet. Doma se mi zrovna dobíjejí nové Sanyo 2700, mám 4, tak je do obou přístrojů strčím a budu se snažit všechno nastavovat stejně na obou přístrojích. Podsvětlení nechám vypnutý u obou. Pak dám vědět.
S větší spotřebou jsem samozřejmě počítal, ale když Garmin píše 18 hodin u 60ky a 15 u Colorada, nečekal jsem tak dramatický rozdíl.
Já hlavně teď musím doma opatrně, už mám doma malou zákopovou válku. Přeci jen 60ku jsem kupoval někdy v červnu a teď tohle. Ještě navíc, když si s tím pořád doma hraju, tak to manželka nějak nemůže vydýchat :)

toja napsal/a:

K tem baterkam: Cetl jsem na nejakym foru, ze v Coloradu bude zrejme SW bug, protoze kdyz se do pristroje daji nimh a nastavi se rovnez nimh, tak pry pristroj klekne podstatne driv. Doporucujou nastavit baterie na alkaliky.:D
Kdyztak to vyzkousej a dej pls vedet.


Už jsem to tam nastavil, mám tam teď normální tužkový, pak nechám nastavený a dám vědět.

Jo taky jsem se docetl, ze je displej Colorada (bez podsviceni) hure citelny za sera oproti 60CSx (bez podsviceni). Zkratka ze je treba nastavit u Colorada trochu podsviceni. Muzes to potvrdit/vyvratit?


Ono je to subjektivní. Záleží třeba na tom, jaký máš obrázek jako pozadí. Ty se nastavují pro každý profil zvlášť.
Mám s sebou jen Colorado, takže nemůžu porovnat. Zkusil jsem si teď v kanceláři stáhnout žaluzie a na displej bez podsvícení je ještě vidět. Ale už je to na hranici.

Jak se ti jevi ten otocny ovladac???


Moc příjemný, dá se používat i pro pohyb v menu, používám raději než joystick. Z joysticku vlastně používám jen střední potvrzovací tlačítko.

Co nahravani rastrovych kalibrovanych map? Umi to nebo ne?



Zatím jsem nezkoušel, popravdě řečeno nevím jak na to.

Jo a jak na Coloradu vypada Atlas 10/ Topo CZ? A jsou zobrazeny nazvy ulic? Nekde jsem videl fotky nejakej US mapy na 60CSX a Coloradu a nazvy ulic tam nebyly.


Tak tohohle jsem se všiml až potom, co jsi to napsal. Názvy ulic tam opravdu nejsou, ale já si myslím, že je to určitě někde v nastevení, jen to najít.

Posledni dotaz. Vsude na forech chvali provedeni. Muzes k tomu neco napsat? Tzn. jak je GPSka udelana, materialy, robustnost atd.

Diky moc za pripadne odpovedi.;)


Provedení vypadá bytelně, vlastně celý zadní kryt, to černé, co je na fotkách vidět na boku a spodku přístroje, je taková hodně odolná hmota, něco mezi umělou hmotou a gumou. Sundání krytu dá docela práci. Po nasazení sice zůstane po obvodě malá štěrbina, místy i 1 mm, ale ten kryt je tak natěsno, že voda by neměla mít šanci se dovnitř dostat. Navíc baterie i paměťová karta mají ještě další těsnění.
  • 0

#115 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 12:51

mlog napsal/a:
Výdrž. Nevím jestli to bude obecná vlastnost, ale zdá se mi, že si to nějak špatně rozumí s mými dobíjecími bateriemi, tuším, že mám 2200. Typ baterií mám nastaveno NiMH, ale strašně rychle odcházejí, možná, že je jen špatně nabíjím.
Na normální tužkový baterie je výdrž mnohem lepší.


A co máš konkrétně za model ? Ono totiž už vyšly nějaké nové firmwary. Pro 300 i 400t. Třeba by to mohly vyřešit.

Colorado 300
https://buy.garmin.c...D=145&pID=11019

Colorado 400t
https://buy.garmin.c...D=145&pID=11022
  • 0

#116 anunaki

anunaki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 12:57

Už jsem to tam nastavil, mám tam teď normální tužkový, pak nechám nastavený a dám vědět.

Se Sanyi 2700 mam velmi dobre zkusenosti. Vydrzi me v GPSce stejne nebo i dyl nez Eneloopy.

Jsem zvedav jestli to pomuze. Snad na tom ale garminacky programatori zapracujou, protoze v dnesni dobe neni pomalu duvod, aby kvalitni NiMh nevydrzely asi tak stejne jako kvalitni alkaliky.

Ono je to subjektivní. Záleží třeba na tom, jaký máš obrázek jako pozadí. Ty se nastavují pro každý profil zvlášť.
Mám s sebou jen Colorado, takže nemůžu porovnat. Zkusil jsem si teď v kanceláři stáhnout žaluzie a na displej bez podsvícení je ještě vidět. Ale už je to na hranici.

Az budes mit moznost a chut, zkus to prosim porovnat s 60CS.

Moc příjemný, dá se používat i pro pohyb v menu, používám raději než joystick. Z joysticku vlastně používám jen střední potvrzovací tlačítko.

Z jakeho je materialu to kolecko, z tvrde gumy? Jinak jak se ti zda presnost, chodi vse tak jak ma? Jde lehce promackavat to ctyrsmerne tlacitko?

Zatím jsem nezkoušel, popravdě řečeno nevím jak na to.

To mozna prijde casem, nicmene byl by to dalsi plus.;) S rastrovejma mapama umi dobre pracovat OZi Explorer. Teoreticky si tam nahrajes rastovou mapu (obrazek), zkalibrujes a pouzivas ji jako podklad, nad kterym se pohybujes. Tzn. mohl bys tam mit klasickou turistickou mapu KCT. Ale jde o to, jestli to Colorado vubec umi.

Tak tohohle jsem se všiml až potom, co jsi to napsal. Názvy ulic tam opravdu nejsou, ale já si myslím, že je to určitě někde v nastevení, jen to najít.

A to se ti nezobrazi ani pri nejvetsim priblizeni? Detail mas nejvetsi? Kazdopadne jestli to najdes, tak se ozvi.

Provedení vypadá bytelně, vlastně celý zadní kryt, to černé, co je na fotkách vidět na boku a spodku přístroje, je taková hodně odolná hmota, něco mezi umělou hmotou a gumou. Sundání krytu dá docela práci. Po nasazení sice zůstane po obvodě malá štěrbina, místy i 1 mm, ale ten kryt je tak natěsno, že voda by neměla mít šanci se dovnitř dostat. Navíc baterie i paměťová karta mají ještě další těsnění.

Zda se ti bytelnejsi Colorado nebo 60CS? Jo a na predni strane, to stribrny,to je plech nebo plast?

Jo a co hmotnost a jak se ti drzi v ruce?

Na sundani krytu baterii radili natrit stycne plochy nejakym tukem, silikonovym olejem, nebo necim takovym.
  • 0

#117 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 13:02

Jarous1 napsal/a:
A co máš konkrétně za model ? Ono totiž už vyšly nějaké nové firmwary. Pro 300 i 400t. Třeba by to mohly vyřešit.

Colorado 300
https://buy.garmin.c...D=145&pID=11019

Colorado 400t
https://buy.garmin.c...D=145&pID=11022


Novinky ve verzích firmwaru sleduju, hned v pondělí jsem tam dával verzi 2.30 a nový GPS software 2.60.
Jinak mám Colorado 300. Řada 400 má mít navíc 2 věci:
1. Topo mapy USA (nebo námořní nebo vodácký), který (zatím?) nepotřebuju
2. Větší interní paměť, údajně až 4GB, ale po dnešním zjištění, že Colorado podporuje karty SDHC, mi i tohle může být celkem jedno.
  • 0

#118 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 13:17

Někdo se tady zajímal jak je to trvanlivostí a čištění ovladače Rock'n'Roller, tak jsem na youtubu našel video co snad něco napoví.
Garmin Colorado without the Rock!

  • 0

#119 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 13:37

O.K., to vypadá rozumně. Ale zase se trochu obávám celkem jednoduché ztráty toho kolečka... Někde s tím venku o něco štrejchnu a vypadne to...
  • 0

#120 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 13:54

To toja: Zkušenosti s bateriema a s čitelností displeje určitě napíšu, se mnou může být trochu problém, já kolikrát vidím ještě i tam, kde jiný už ne :). Ohledně toho kolečka. Před chvílí jsem ho měl venku, abych to prozkoumal. Rozhodně nejde ven lehce, ztráty bych se nebál. A dokonce mi teď přijde, že jde ještě líp než předtím. Má aretaci v jednotlivých polohách (celkem 16 po obvodu), jedno pootočení=jedna položka nebo jeden stupeň zoomu, takže přesnost mě vyhovuje. Pokud na kolečko tlačíš přesně v rovině otáčení, točí se skvěle. Když palcem při točení tlačíš dopředu nebo dozadu, kolečko se točí hůř. Materiál kolečka je podle mě stejný jako ten zadní kryt, "gumová" umělá hmota. To čtyřsměrný tlačítko není v mnoha případech zapotřebí a mě osobně se s ním pracuje hůř než u obdobného u 60ky. Ale u Colrada je vlastně pětisměrný, prostředek je pro potvrzování a to funguje bez problémů. S těma ulicema mi to pořád nejde do hlavy, nemůžu se tomu samozřejmě pořád věnovat, už teď mě mají v práci za blázna, ale zkusil jsem dát simulaci navigace v profilu auto. Tam funguje autozoom, takže když je potřeba, přiblíží a vypadá to, že nahodile se tam názvy ulic objevují. Kdy a která asi závisí na tom, kam to naviguje. Když ti na displeji napíše, že jede do nějaké ulice a nakreslí fialovou čáru, tak občas vypíše sousední ulice, asi aby ses trefil. Odolnost mi přijde zhruba stejná, jako u 60ky. Ono to tak trochu mate. 60ku jsem dával klidně na hraní svýmu synovi, i když mu ještě nebyly dva roky. Colorado mu asi půjčovat nebudu. Prostě 60ka už vzhledem vypadala odolně, Colorado prostě na první pohled tak nevypadá. Možná bude displej náchylný na nějaké poškrábání, škoda, že není zapuštěný i po stranách. Nahoře a dole je trochu pod úrovní krytu, po stranách je přesně v úrovni. To stříbrný je zcela určitě plast. V ruce se drží velice dobře, hmotnost je zhruba stejná jako u 60ky, ale řekl bych, že v ruce sedne líp. Kryt jsem namazal, ale asi málo. Bojím se, abych se při výměně baterek vždycky neumastil.:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama