Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#141 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 13:40

Tak kvůli keškám proč ne, ale nevím jestli kvůli těm zkušebním keškám by to stálo za cestu. Uvidíš sám až si je tam nahraješ. Jsou to opravdu zkušební. Jak už jsem psal, stejnou službu asi udělá i ten Tutorial a navíc není vázaný na místo.
  • 0

#142 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 13:45

Uvidime, mrknu na to az dorazi kuryr.
  • 0

#143 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 13:56

mlog napsal/a:
.... Jak už jsem psal, stejnou službu asi udělá i ten Tutorial a navíc není vázaný na místo.


no zase test tutorialu umi udelat pred barakem "kazdy" :) to reportaz primo z "terenu" ma jinaci vahu ... ;)
  • 0

#144 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 20:03

Tak uz ho mam na stole, dokonce s cimsi jako cesky navod, ktery jsem po prvnim zapnuti byl nucen kupodivu ihned pouzit, protoze sem nevedel jak zvednout podsviceni ;o) Chytnul signal uprostred obyvaku, coz me docela prekvapilo a jinak ergonomie na prvni sahnuti dobry, tak sem zvedav na praxi. Ale zda se mi to a nebo je uspusoben na ovladani levou rukou?
  • 0

#145 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 20:29

mike1980cz napsal/a:
Tak uz ho mam na stole, dokonce s cimsi jako cesky navod, ktery jsem po prvnim zapnuti byl nucen kupodivu ihned pouzit, protoze sem nevedel jak zvednout podsviceni ;o) Chytnul signal uprostred obyvaku, coz me docela prekvapilo a jinak ergonomie na prvni sahnuti dobry, tak sem zvedav na praxi. Ale zda se mi to a nebo je uspusoben na ovladani levou rukou?

Kdyby sis nevěděl s něčím rady, protože v návodu ani zdaleka není vše, co přístroj umí, možná díky skoro dvoutýdennímu expermentování bych byl schpen poradit. Pokud bude zájem, můžeš mě kontaktovat přes profil na GC.com.
S tou ergonomií, pro levou ruku mluví to, že se palec pohodlně opře o anténu, ale zase pro pravou mluví to, že používanější tlačítka jsou vpravo. Takže asi záměr byl pro obě ruce.
  • 0

#146 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 16:07

To mlog: a jak to po to 14tidenním exterimentování vypadá s tou výdrží? Co těch 15h co uvádí Garmin.
  • 0

#147 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 18:44

tomasCR napsal/a:
To mlog:
a jak to po to 14tidenním exterimentování vypadá s tou výdrží? Co těch 15h co uvádí Garmin.

Začnu trochu zeširoka. V práci používám služební mobilní telefon. Už mám asi 12. model, vždy od firmy Nokia. Mám je rád, vyhovují mi. Ale jak už jsem si stačil za tu dobu všimnout, Nokia zásadně uvádí výdrž telefonů tak, že by nesměl nic dělat, jen ležet v místě s výborným signálem a pak se možná přiblíží deklarované pohotovostní době.
Bohužel mi připadá, že Garmin to u Colorada udělal zrovna tak. Pokud bude ležet, na místě se silným signálem GPS, určitě 15 hodin na jedny baterie dosáhne, spíše ji i překoná.
Nejvíc ze všeho "žere" energii podsvícení. To ubývá baterie doslova před očima. Colorado má navíc zajímavou vlastnost. Když je po západu slunce, nepřepíná na noční vzhled, ale snaží se ti vnutit podsvícení na 2.úroveň. I když podsvícení vypneš a pak znovu jdeš do nastavení osvětlení, zase to skočí na tu přednastavenou úroveň.
Takže k tomu testování baterií. To co jsem provedl je hodně improvizované. Musel bych vydržet si s přístrojem nehrát nebo nezkoušet něco nastavit a to se prostě nedá.
Udělal jsem tohle: Vzal jsem úplně nový dobíjecí baterie Sanyo 2700, v nabíječce je naformátoval a večer je vložil do obou přístrojů. V Coloradu jsem přepnul typ baterií na alkalické. Nahrál do obou nějaké kešky a pak oba vypnul. Ráno doma oba zapnul a ještě před cestou na vlak zadal navigaci na první kešku, kterou jsem chtěl před prací najít. Na tu to navigovalo cca těch 40 minut, co vlakem jedu a pak až ke kešce. Potom jsem vždy oba přístroje nechal navigovat i na pár dalších bodů, kolem kterých jsem ráno šel. Přístroje pak běžely celý den, položený na okně v kanceláři, chvíli měly signál a chvíli ne. Na cestu domu jsem jim oběma dal zase navigaci na bod kus od domova.
Probíhalo to po celou dobu bez podsvícení, kromě krátkých chvilek při zaměřování kešek v ranní tmě. Colorado zkolabovalo asi kolem 20-té hodiny, což není tak špatný výsledek, je to cca těch 15 hodin, jenže 60ka měla v tu chvíli stále ještě 4 čárky a to má mít výdrž 18 hodin!!!
Každopádně je Colorado náchylné na kvalitně nabité baterie. To co mi utáhne 60ku, Colorado odmítá a vypíná se. Používám tam teď ty Sanya a je to mnohem lepší. Pevně doufám, že jak to vypínání, tak výdrž baterií bude novým firmwarem vylepšeno.
Někdo se mi tady taky ptal, jak je to s displejem. Ano, 60ka má bez podsvícení jasnější displej. V určitých podmínkách to opravdu chce u Colorada přisvítit.
Jinak jsem jako zajímavost objevil že se dá jednoduše upravit čeština, je tam uložena jako zvláštní soubor, dá se editovat.
Stále pořád nevím, jakým způsobem bych tam měl dát rastrové mapy a pak je používat. Tuhle vlastnost zmiňoval Marekl na navigovat.cz.
Když bych měl porovnat oba přístroje, přijde mi, že užitnýma vlastnostma a možnostmi nastavení vyhrává 60ka a vzhledem, displejem a univezálností Colorado. Citlivost je u obou srovnatelná, možná nepatrně lepší u 60ky.
To je asi tak vše.
  • 0

#148 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 19:18

mne prijde, ze 60ka musí vyjit se spotrebu lip, at se bude firmware colorada snazit jak chce :). ten coloradovsky procesor a display bude baterky vycucavat mnohem vic.
  • 0

#149 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 19:38

Svého času Sanyo 2700 platily za nejhorší dobíjecí NiMh. Zdaleka ne uváděná kapacita, ohromné samovybíjení, při větším zatížení rychlý pokles kapacity. Na různých fórech lze najít o tom hodně (hlavně od modelářů). Sám mám s nima taky hodně špatné zkušenosti. Oproti poměrně levným Hama 2600 vydrží tak 70% doby v 60Cx. Nevím jestli třeba novou sérii nedělá Sanyo už stejně dobře jako své ostatní baterie, ale možná je ta špatná výdrž Colorada použitýma baterkama.
  • 0

#150 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 19:51

FHonza napsal/a:
Svého času Sanyo 2700 platily za nejhorší dobíjecí NiMh. Zdaleka ne uváděná kapacita, ohromné samovybíjení, při větším zatížení rychlý pokles kapacity. Na různých fórech lze najít o tom hodně (hlavně od modelářů). Sám mám s nima taky hodně špatné zkušenosti. Oproti poměrně levným Hama 2600 vydrží tak 70% doby v 60Cx. Nevím jestli třeba novou sérii nedělá Sanyo už stejně dobře jako své ostatní baterie, ale možná je ta špatná výdrž Colorada použitýma baterkama.

Možná to špatně vyznělo, ale právě na ty Sanya jsem dosáhl nejlepší výsledky, srovnatelný s normálními bateriemi. Takže naopak, já si na Sanya nestěžuju, zatím jsem s nimi spokojen. Ansmanny 2200, který nebyly nabity kvalitní nabíječkou a který jsem používal bez problémů do 60ky, kolabovaly v Coloradu s podsvícením po cca 2 hodinách !!!
Jinak na Sanya jsem přišel na základě tohohle srovnávacího testu. http://www.fotonmag....ych-aa-baterii/ Jiný informace jsem k nim nezjišťoval, takže nevím. Rád si nechám poradit od někoho, kdo má v téhle oblasti přehled.
  • 0

#151 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 20:03

Nebo sem to špatně pochopil já :) Jak jsem psal, je možné že "nové" Sanyo už nemají nic společného s původnímy a že se jednalo o špatnou sérii (i když mám dvě sady s odstupem víc než rok). Protože jinak Sanyo patří aspoň v modelařině mezi špičku. Tak nějak mě trochu Colorado z tvé předběžné recenze zklamalo (pro úplnost - ne recenze, ta mě přijde super). Čekal jsem něco jako "to musím mít, jak jsem bez něj mohl fungovat ..." abych si odůvodnil investici
  • 0

#152 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 20:29

No vidíš, já jsem si teď ještě pořádně přečetl diskuzi pod tím zmiňovaným článkem a tam zase někdo zatracuje Sanya 2500 a naproti tomu 2700 vychvaluje. Čert aby se v tom vyznal. Co se týče "recenze" snažil jsem se to popsat bez osobního zaujetí a pokud možno objetivně. Ale v žádném případě si nedělám nárok na to že to je nějaká recenze. Je to spíš popis zkušeností. Na recenzi si rád počkám od Marka L. na Navigovat.cz:) Abych nebyl tedy přehnaně kritický ke Coloradu, budu chvíli chválit. Displej je špičkový, to je nejmarkantnější změna proti 60ce. Pak je výborná možnost profilů. Můžeš si je vytvářet i sám a každému dát jiné nastavení, kromě podsvícení a použité mapy. Jinak všechno. Přepneš profil na auto a mapa se sklopí do pohledu známého z auto navigací a naviguje po silnicích. Přepneš do jiného a nic už nenastavuješ a přístroj se chová podle nastavení v daném profilu. Spousta vychytávek, například "bezpapírový" geocaching, keška se ti nahraje i s listingem (samozřejmě bez fotek) a přímo odsud můžeš navigovat ke keši. Dokonalá podpora diakritiky v případě bodů nahraných do přístroje z PC, např přes Mapsource. Ono by se toho našlo víc, ale raději jsem upozorňoval na ty negativa, abych si tu pak nemusel číst, proč jsem neupozornil na to a ono.
  • 0

#153 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2008 - 20:45

Co dodat, tak už jsem zase natěšenej :)
  • 0

#154 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 4:09

Tak musim konstatovat, ze vsechno co pise mlog je pravda. V podstate jedine co mi vadi je prave podsviceni, ktere i na max neni uplne idealni, jakmile se baterie trosku vybijou tak klesne max podsviceni skoro na polovic a behem dvou hodin na nabijeci energizer 2000 maj baterie jednu carku. Jinak mi taky trochu vadi ten otocny volic, v nemz je krizovy volic, protoze mam docela velky palec a casto se mi stava, kdyz chci treba posunout mapu mimo aktualni vyrez, vzdycky omylem hnu i s otocnym volicem, takze se mi zmeni priblizeni a je to takove zmatecne, ze poradne nevim co to vlastne dela. Jinak ale opravdu kvalita barev displeje, rychlost, presnost a citlivost cipu, to bych rekl na hodne dobre urovni, vcetne listingu u kesi, atd. o cem uz psal mlog.
  • 0

#155 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 6:10

Omlouvám se, pokud to už zde zaznělo a přehlédl jsem to... jak je to vlastně s rastrovými mapami v Coloradu? I z toho co psal M.L. mi není 100% jasné zda a jak v Coloradu fungují.. Díky!
  • 0

#156 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 1:40

Objevil se nový firmware 2.40 pro všechny Colorada, třeba se bude hodit...

Colorado 300 http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=3889

Colorado 400t http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=3891

Colorado 400i http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=3893

Colorado 400c http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=3895
  • 0

#157 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 7:28

... # Increased maximum geocache count to 2000,# Improved power on time. # Improved backlight support.# Improved support for NiMH batteries, #Support for Colorado Field Notes, at geocaching.com,...

to se Coloradistum hodit urcite bude :) Je videt, ze na tom ted delaji naplno :)


Jarous1 napsal/a:
Objevil se nový firmware 2.40 pro všechny Colorada, třeba se bude hodit...


  • 0

#158 anunaki

anunaki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 7:55

K těm baterkám: Vadná byla série 2500. Baterky po několika měsících trpěly neskutečným samovybíjením. Tenkrát jsem koupil naštěstí jen dvě a po čase se začalo projevovat, že po několika dnech ležení v šuplíku (předtím plně nabité) byly doslova vycucané. Nejdřív jsem to přisuzoval nabíječce, ale pak na ruzných fórech se začali ozvývat další a další... Naopak se sérií 2700 mám velmi dobré zkušenosti. Na jedno nabití a trvalý provoz mně vydrží dokonce dýl než Sanyo Eneloop. Pokud je provoz přerušovaný, vydrží asi tak nastejno, protože Eneloopy mají samovybíjecí proud menší, ale zase mají menší kapacitu. K té kapacitě: když jsem formátoval baterky 2700 na své IPC-1, u všech baterií byla výsledná kapacita stejná nebo dokonce vyšší než deklarovaná výrobcem.
  • 0

#159 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 8:20

Jarous1 napsal/a:
Objevil se nový firmware 2.40 pro všechny Colorada, třeba se bude hodit...

To si piš, že se bude hodit. ;)

Každý den chodím na stránky Garminu a vyhlížím nový firmware a nakonec ho promeškám :)
Ne ale teď vážně. Ráno jsem ho tam nahrál a hned jsem přišel na pár změn.
Mapy konečně ukazují názvy ulic a rozlišení mapy jde nastavit na 5 metrů (dříve 20).
V sekci Geocaching jde údajně nahrát 2000 keší, ještě jsem nezkoušel, ale u těch co nahrány mám jsem si všiml, že zobrazení listingu je mnohem rychlejší. Dříve se logy zobrazovaly současně s listingem, nyní je to rozdělené. Schránka se dá označit jako nalezená, nenalezená a Needs repair. Po připojení k PC by toto označení mělo jít nějak dostat na geocaching.com.
Konečně lze bez obav přepnout přístroj na NiMH baterie. Přestože mi včera Colorado už hlásilo Slabé baterie, po nahrání firmware to ukazuje na třech čárkách a nekleslo to zatím ani o jednu, a to i po velice intenzivním používání Colorada cestou na nádraží i ve vlaku cca 50 minut. A to chvílemi i s podsvícením. V souvislosti s podsvícením je tam jedna nová funkce, která vypíná a zapíná Backlight limiting.

Pro zajímavost seznam změn, jak uvádí sám Garmin:

Changes made from version 2.30 to 2.40:

Improved acquisition time in certain circumstances.
Improved power on time.
Improved backlight support.
Improved support for NiMH batteries.
Improved Wherigo player.
Added ability to show and review geocaches on the map.
Added ability to log geocaches as found.
Increased maximum geocache count to 2000.
Added support for BlueChart currents.
Added ability to view extended information for custom POI's.
Added ability for turn preview beep to reset the backlight timeout.
Corrected map to display road labels.
Corrected map to display small towns.
Corrected map to not change orientation when beginning pan mode.
Corrected metric nautical setting to display appropriate map scale.
Support for Colorado Field Notes, at geocaching.com.

Opravdu na tom zamakali, jen tak dál. Rozhodně je to krok dopředu.
  • 0

#160 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 8:28

Dovolím si zopakovat svůj dotaz: Omlouvám se, pokud to už zde zaznělo a přehlédl jsem to... jak je to vlastně s rastrovými mapami v Coloradu? I z toho co psal M.L. mi není 100% jasné zda a jak v Coloradu fungují.. Díky!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama