Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#101 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 1:11

Vlákno nám nějak usnulo.
Trošku jej tedy oživíme.

Někdo tu zatoužil vlastnit malý kalendářík do peněženky. Večer zrovna nic nešlo v telce,
rodina už spí. Abych zabil trošku času, načrtl jsem takový návrh. Moc jsem o tom zatím nepřemýšlel.
Byl to jen takový nápad. (kvalitu fotky nehodnotit, neměl jsem zrovna lepší po ruce). :-)

první verze je tady: http://jentak.draci.org/index.php?docs
Formát A6 na výšku (105x148 mm).
Vyexportoval jsem to s ořezovými značkami, pokud by to někdo tiskl. :-)
  • 0

#102 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:11

Žádné komentáře? Čekal jsem pozitivní nebo negativní ohlasy. Návrh jsem dal ke komentářům. Líbí? Nelíbí? Soubor stahlo poměrně dost lidí. Opravdu je to tak špatné, že to nestojí ani za komentář, či návrh? :(
  • 0

#103 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:23

Tak tedy pár připomínek: + Zadní strana je standartní, na tom se asi moc nedá vymyslet, a proto mě obvzlášť potěšil nápad umístit sem dekryptovací klíč :) Možná by tedy stálo zato zauvažovat i o dalších věcech, co by se tam daly doplnit? - Na přední straně postrádám nějaké logo, nápis nebo něco podobného, co by i zepředu ukazovalo, že "toto je kalendář s GC tématikou". A s tím souvisí i 2. věc - vzhledem k tomu, že na peněženkovém kalendáři může být jen jedna fotka, asi bych zvolil nějakou, která má jasný vztah ke GC - GPS, TB, GC, CWG, cache atd. Ale jinak kalendářík moc povedený, díky :)
  • 0

#104 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:25

Stolí kalendář,který máme rozpracovaný má rozměr: Kalendářní list...29x16cm Místo pro umístění fota: 14x10,5cm Náhled (rozpracovaná/nedokončená verze) je v příloze
  • 0

#105 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:54

sutech: ad fotka - naprostý souhlas. ten obrázek jsem tam dal proto, aby tam nebylo "tady bude nějaký obrázek" ve finále musí být něco co má s gc souvislost. gps ale asi ne, to by zas mohl být reklamní kelendář garminu, magellanu, tomtom..... dosadí si každý sám. na cwg nemám povolení. nežádal jsem o něj. otázka je jak to nastylizovat aby to vypadalo k světu. možná, jestli někdo najde vhodný obrázek, můžem na tom dál pracovat (jestli bude zájem). nemám s tím problém. spíše mi šlo o to, zda na přední stranu doplnit ještě nějaké texty a další grafiku (možná logo z této stránky, jestli vlastník dovolí a bude ochoten mi jej poslat ve větším rozlišení). Jsem ale přítelem jednoduchých řešení. Osobně bych to viděl takto: přední strana - dopracovat - najít vhodný obrázek (netrvám na tom aby byl můj ;) ) - dát tam logo? jaké? - dát tam nějaké další texty? jaké? zadní strana - nechal bych asi nechal jak je. přece jen to má být kalendář. - jediné co by se tam dalo ještě přidat je barevné zvýraznění data geoeventů s tím je ale problém, že kalendář asi nebude celý rok aktuální. nevím. na základě podnětů to rád dovedu do konce (tisk néé, jen grafický návrh). je zájem?
  • 0

#106 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 15:43

matlas: kalendářík dobrej, s tou fotkou neporadim, stejně se každýmu líbí něco jinýho... Na ten front bych přidal do rohu buď zdejší logo, případně jen ještěrku a hotovo. Jinak pokud si jich budu pár tisknout, tak bych si ten front stejně asi udělal podle sebe - svoji fotku /mnou focenou :)/, případně i malej avatar nebo něco... Jo a neumím vůbec pracovat s PDF, tisknu z Corelu, takže kdyby šlo dát někam ten vzor v CDR, BMP nebo TIFu, možná by i JPG stačil - tak by to bylo fajn. edit: pokud bych změnil front, tak jméno a www bych ti tam samozřejmě nechal
  • 0

#107 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 16:08

bob&bobek: Tak podle toho náhledu to vypadá na větší fotky než v letošním - to by bylo fajn. Ale co s tím uploadem ? Fotek moc nemám a nevim jestli ty nejlepší nechávat na případnej nástěnej /počítá se s ním?/ - nebo by mohly být na obou ? Chtělo by to anketu jestli by byl zájem o oba - aby se to netlouklo a jeden se nepřipravoval zbytečně. Nebo to uploadnout dohromady a pak z těch vyhodnocenejch vybrat ty technicky kvalitnější. Jenže na ten závěsnej bude potřeba jinej formát než 4:3 - je to zkrátka těžký. :@ Navrhuju anketu - asi nějak takto: Budete mít zájem o 1) stolní /týdenní/ kalendář, 2) závěsný /měsíční/ kalendář, 3) vzal bych si oba
  • 0

#108 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 16:10

matlas napsal/a:
Žádné komentáře? Čekal jsem pozitivní nebo negativní ohlasy. Návrh jsem dal ke komentářům. Líbí? Nelíbí?

Soubor stahlo poměrně dost lidí. Opravdu je to tak špatné, že to nestojí ani za komentář, či návrh?
:(

Myslím že dobrý, jen jak už tady padlo, každý bude chtít asi svoji fotku nebo boj všech o jednu bude hodně náročný :-) Jinak asi OK, standardní kalendář do kapsy, líbí se mi na něm ta šifrovací mřížka, logo by se tam asi taky hodilo..
  • 0

#109 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:48

Zkusil jsem zapracovat ještě na té přední straně. Pokusil jsem se najít obrázek, který by snad nikomu neměl nikoho urazit. Návrh čelní strany je v příloze. Zadní strana je stejná. Je to akceptovatelné?
  • 0

#110 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:48

Návrh čelní strany je v příloze.

Nevidím přílohu
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#111 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:49

sakryš já taky ne. nechápu jak ji mám vložit. Soubor je jpg, je 97kB velký, takže pravidlům neodporuje. kde je chyba?
  • 0

#112 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:52

Tak dej odkaz na web, kde ho máš nahraný ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#113 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:54

polerok:jsi rychlejší než já :-)

protože mi nějak nejde vložit přílohu,
obrázek jsem nahrál sem:
http://jentak.draci....sla-page001.jpg
  • 0

#114 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:56

Je to akceptovatelné

Mě se to líbí :) jen ten nápis a ještěrku dole bych udělal světlejším písmem, ale obrázek je moc pěkný ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#115 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:01

Je to fajn - pěkný neutrální námět, to písmo by opravdu chtělo trochu zvýraznit a ještěrku možná trošku zvětšit, jinak supr.
  • 0

#116 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:02

Leroj napsal/a:
bob&bobek:
Tak podle toho náhledu to vypadá na větší fotky než v letošním - to by bylo fajn. Ale co s tím uploadem ? Fotek moc nemám a nevim jestli ty nejlepší nechávat na případnej nástěnej /počítá se s ním?/ - nebo by mohly být na obou ? Chtělo by to anketu jestli by byl zájem o oba - aby se to netlouklo a jeden se nepřipravoval zbytečně. Nebo to uploadnout dohromady a pak z těch vyhodnocenejch vybrat ty technicky kvalitnější. Jenže na ten závěsnej bude potřeba jinej formát než 4:3 - je to zkrátka těžký. :@
Navrhuju anketu - asi nějak takto: Budete mít zájem o
1) stolní /týdenní/ kalendář, 2) závěsný /měsíční/ kalendář, 3) vzal bych si oba


No, původně jsem myslel,že foto se použije do stoláku i do nástěného ale když jsem viděl ty reakce na případnou úpravu fotek tak to asi nepůjde.
Zatim řeším ten stolní to je asi priorita,nástěný jsem chtěl řešit až bude tenhle nějak připravený.
Upload jsem koukal ještě nefunguje...
  • 0

#117 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:09

Kam má fungovat upload, který nefunguje?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#118 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:10

Zatim řeším ten stolní to je asi priorita

To je těžké, jsou lidé jako já, kteří pracují výhradně s diářem a takovýhle kalendář mají čistě pro potěchu oka a pak jsou lidé, kteří nenechájí jediné místečko volné a vše si do kalendáře vpisují (a mají ho vlastně jako diář).
My, co máme kalendář (vycházím ze zkušeností, pokud je tomu u vás jinak, tak mě nekamenujte :P) pro rychlou orientaci data, sem tam zakroužkování dne a okrasu, nám je asi jedno - ano, není to jedno, ale nadneseně se to tak snad označit dá - zda-li bude kalendář nástěný, či stolní - ale pro člověka, který má svůj kalendář hustě popsaný, pro něj je důležité, aby tam bylo místo, proto jedině stolní...

A teď poenta :D

Proto by možná nebylo od věci, domluvit se s Pepou a pokud si pamatuju, prezentoval zde možnost ankety s více možnostmi zatržení, díky které by se velmi rychle zjistilo o jaký má kdo zájem a podle to se specializovat na A nebo B nebo A+B. Myslím, že založit 2 složky na fotky, jednu na nástěnou a jednu na stolní by zase takový problém být nemusel. Každá by měla své pravidlůa na upload a každá své hodnocení.

A teď hurá na mě B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#119 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:11

bob&bobek: jé, tak to je mi líto. když ono se to téma přímo nabízelo. :-( konec konců proč by se nemohlo objevit i ve větších kalendářích? to se přece nevylučuje. písmo zvýrazním. chtěl jsem jen zafixovat layout a zjistit první reakce. :-) s ještěrkou toho zatím moc nenadělám. nemám větší exemplář. ;-) rád bych se zeptal, kdo je vlastníkem "ještěrky", zda by mi ji neposkytl ve větším rozlišení, než je v hlavičce stránky odkud jsem si ji vypůjčil.
  • 0

#120 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:16

a není na fotky jeste brzo, vzdyt se posilaly nedavno? ;) zda se mi lepsi pockat aspon přes jaro/leto, at se muze něco noveho nafotit. pak nechat během 14 dnu kazdeho uploadnout 3-5 fotek, uzavrit posilani a zacit hlasovat.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama