Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#141 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 13:56

A zbejvá už je uploadovat...to jsou slova do pranice,hurá!
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#142 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 18:39

Musí být na kalendáři murphyho zákony? Nenajde se něco vtipnějšího nebo to tam prostě nedávat?
  • 0

#143 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:44

Upload fotografii do jednotlivých formátů kalendáře je zprovozněn,takže můžete začít zasílat.
  • 0

#144 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2008 - 13:30

Pls, je někde link na adresu, kam posílat fotky? díky Také bych zkusila poslat něco. ;)
  • 0

#145 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2008 - 14:10

NadaK2 napsal/a:
Pls, je někde link na adresu, kam posílat fotky?

díky

Také bych zkusila poslat něco. ;)


vlevo klasicky přidat fotku, album geokalendář
  • 0

#146 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2008 - 12:42

Že by se ty uploady nějak hrnuly, to se říct teda nedá. O hodnocení vůbec žádná řeč... no ještě máme skoro celý 2 měsíce žejo:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#147 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2008 - 9:08

bob&bobek napsal/a:
Také by bylo potřeba zamezit aby se zasílali stejné fotky do obou kategorii formátu.

Není to trochu škoda? Myslím, že třeba některé fotky nevyhrají v jedné kategorii a mohou se umístnit v druhé.. A proč by třeba top 5 foto nemohlo být v obou kalendářích, vždyť ne každý si koupí oba...
  • 0

#148 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 7:51

Termín ukončení uploadu 31.7. se blíží a zatím je tam fotek tak na malý kapesní kalendářík.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#149 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:25

pepa.z.pocernic napsal/a:
Termín ukončení uploadu 31.7. se blíží a zatím je tam fotek tak na malý kapesní kalendářík.


ja teda samozrejme nevim, jak moc je potreba potom casu, ale 31.7. kdy je teprve "pulka leta", se mi nezda moc takticky. teprve se rozebehnou dovoleny, kdy lidi budou kesovat a snad i fotit. mne by prislo tak konec zari idealni. krome toho ted na zacatku leta zatim kalendar na pristi rok asi nikoho moc nezajima. ;)

na druhou stranu to spis vypada, ze predchozimi roky byl zajem o geokalendar uspokojen a pokud to nebude vyrobce tlacit - tj. psat do fora casteji nez jednou za mesic/dva, pobizet k uploadu atd., tak se to samo o sobe asi moc nerozjede. ale treba to to letni kesovani a foceni zmeni.
  • 0

#150 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:00

Ta příprava včetně tisku je záležitost jen pár týdnů - problém jsou kapacity tiskáren. Když jsem se o to v zimě zajímal, tak mi bylo řečeno, že běžně se kalendáře na příští rok tisknou od května a srpen je už pozdě. Ale asi by šlo sehnat menšího výrobce i na podzim... Jinak můj názor - kalendář nebude, protože je: 1) malý zájem /podpora/ ze strany výrobce 2) malý zájem ze strany fotografů /skoro žádné zajímavé fotky/ 3) malý zájem ze strany hodnotících /co mají taky hodnotit, že?/
  • 0

#151 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 14:28

a co si budeme říkat..to je smutný:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#152 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 22:34

Tak nevím jak bych ze strany výrobce měl podporovat upload fotek. Jestli to znamená neustále psát dokola posílejte fotky,posílejte fotky... do kalendáře když: - nikomu se nechce moc posílat - někdo sice posílá fotky ale ne do kalendáře - nikdo nic moc nehodnotí - jeden z výrobců kalendáře to už vzdal protože z jedné fotky se to neudělá - někde jsem tuším viděl kalendář ke stažení z webu - jiní z výrobců nabízí další tématický kalendář a kapesní kalendář.... Možná,že tady je letos moc překalendářováno. Objíždět kačery po jednom a tahat z nich fotky se mi ale nechce. Tak možná to prodloužíme o další měsíc a jestli to nepomůže tak si ho půjdeme koupi do papírnictví každý podle svého gusta...:(
  • 0

#153 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 9:41

bob&bobek napsal/a:
Tak nevím jak bych ze strany výrobce měl podporovat upload fotek.
Jestli to znamená neustále psát dokola posílejte fotky,posílejte fotky... do kalendáře když:
- nikomu se nechce moc posílat
- někdo sice posílá fotky ale ne do kalendáře
- nikdo nic moc nehodnotí
- jeden z výrobců kalendáře to už vzdal protože z jedné fotky se to neudělá
- někde jsem tuším viděl kalendář ke stažení z webu
- jiní z výrobců nabízí další tématický kalendář a kapesní kalendář....

Možná,že tady je letos moc překalendářováno.

Objíždět kačery po jednom a tahat z nich fotky se mi ale nechce.
Tak možná to prodloužíme o další měsíc a jestli to nepomůže tak si ho půjdeme koupi do papírnictví každý podle svého gusta...:(


Po posledním zmatku s hodnocením a po nejasných pravidlech na hodnocení téhle edice, se ani moc nedivím :-(

Ten první kalendář se dělal až na konci roku a byl moc pěkný.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#154 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2008 - 10:04

Myslim že se taky od prvního kalendáře změnila doba a z "děláme to pro sebe" se stalo "někdo to zařídí a když se nám to nebude líbit, tak budeme remcat"
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#155 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2008 - 12:10

Mam docela dost vybranych fotek, za kterych by se snad neco dalo vybrat.
Uprimne receno neni mi upload zcela jasny:

- jake souradnice tam maji byt? treba se jedna o multinu a tim prozrazuji jeji stage...
- asi casto autori ani nevi WP fotek
- co tam psat WP kese u/nedaleko/v ramci kterych fotka vznikla?
- jake ma byt rozliseni fotek? Vychazim z danych pxl/max.vel. u UPLOADu, ale fotky, ktere jsou umistene v sekci "kalendari" jsou treba 100x75 pxl. To Ty, Pepo, pak resamplujes?
- nemel by byt dan nejaky presny orez, ktery pak bude sedet pro kalendare? To je rozhodujici i pro vyber z vlastnich fotek: maji byt spis na sirku ci vysku, mam je adekvatne oriznou? :o
- kdyz jsem se je tam prvne snazila nacpat, tak se mi vubec nijak nepotvrdilo, zda se natahly ci neprosly...
  • 0

#156 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2008 - 13:26

Tak jsem nějake fotky poslala... WP muzu dodat nasledne (byla by to hrozná práce). Třeba se něco z toho bude líbit ;):)
  • 0

#157 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 17:46

Nějaké specifikace fotek a postup tvorby kalendáře psal bob&bobek (organizátor kalendáře) dříve v diskuzi.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#158 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 19:23

Přesná specifikace je uvedana o stránku vzadu. Takže pro ty co nečtou to uvádím znovu. 1.varianta pro stolní kalendář-výsledná velikost tištěných fotografií 140x106mm Podmínky: - foceno min.3MPX fotoaparátem na šířku v maximálním rozlišení poměr stran 4:3 - od jednoho autora max 3 kusy - tématicky zaměřeno na geocaching - ke každé fotce krátký text s autorovým popisem fotografie a ID keše 2.varianta nástěný-výsledná velikost tištěných fotografií 380x240mm (není to poměr 4:3 ale 1,58:1 - jsme limitovaní formátem archu) Podmínky: - foceno min.4MPX,optimálně 6MPX fotoaparátem na šířku v plném rozlišení - finální formát pro tisk zašle autor v tomto poměru stran 1,58:1 nebo bude proveden finální ořez grafikem - od jednoho autora max 2 kusy - tématicky zaměřeno na geocaching - ke každé fotce krátký text s autorovým popisem fotografie a ID keše 3.Murphy zakony Udělal bych také upload Murphyho zakonů,ze kterých by se potom odhlasovalo,ktere budou nejoblíbenější a umístěné v kalendářích. 4.Seznam eventu a jiných akcí pro rok 2009 seznam,kam by se mohli vkládat plánované akce Předpokládaná uzávěrka uploadu fotek: 31.7.08 V pruběhu uploadu bych ponechal možnost průběžné hlasování. Autoři fotek by tak měli představu o stavu oblíbenosti. Také bych jim umožnil odmazávání méně hodnocených fotek a nahrazení novými. Po uzávěrce by postoupilo 100 nejlepších pro stolní a 30 pro závěsný do finálního hlasování.
  • 0

#159 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:01

bob&bobek napsal/a:
1.varianta pro stolní kalendář-výsledná velikost tištěných fotografií 140x106mm
Podmínky:
- foceno min.3MPX fotoaparátem na šířku v maximálním rozlišení poměr stran 4:3
- od jednoho autora max 3 kusy
- tématicky zaměřeno na geocaching
- ke každé fotce krátký text s autorovým popisem fotografie a ID keše

Tak se mi zdá, že jsem ty podmínky nějak nepochopil...nebo někdo jiný - v galerii se objevilo snad 20 fotek od jednoho autora, navíc hodně z nich je na výšku a jsou tím pádem nepoužitelný - je tohle normální?
Nebylo myšleno aby zájemce zaslal to, co považuje za nejlepší /a co splňuje zadané podmínky/ a ne aby to zaplác vším co najde? Ani mě to nebaví hodnotit.
Ten letošní spůsob přípravy kalendáře zdá se mi poněkud nešťastným...:(
  • 0

#160 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 12:31

Tak sorry, poslala jsem i na vysku focene fotky... Ty tam asi Pepa vubec nemel tedy davat, kdyz stejne pro kalendar nejdou. Kazdopadne tempo, jakym tam kaceri posilaji fotky nenaplni stolni kalendar....s podminkou 3 fotky od 1 kacera.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama