Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#681 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:19

PaTTrick napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:

PaTTrick napsal/a:

bud si ho tam stáhneš z netu (wifi, mobil net), nebo Ti ho někdo pošle MMS-kou či Blue-toothem neb někde seženeš kabel..... tot asi veškeré možnosti, ještě si ji můžeš taky sama napsat :-)


Přes blue-tooth jsem to zkusila, ale mobil mi píše, že funkce není podporována, abych to mohla uložit... ¨
no a net v mobilu mě na wherigo.com, když chce cartridge stáhnout, pořád odhlašuje a jakmile se znova přihlásím a dám stáhnout, tak mě zase odhlásí a píše, že se mám přihlásit... grrrr:@


moje vyzkoušená finta je stáhni si to normálně v pc, pošli si to poštou sama sobě a pak si to v mobilu stáhni z pošty....


Hm, zajímavá finta - zkusím:)
  • 0

#682 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:34

Sedmitecka napsal/a:

PaTTrick napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:

PaTTrick napsal/a:

bud si ho tam stáhneš z netu (wifi, mobil net), nebo Ti ho někdo pošle MMS-kou či Blue-toothem neb někde seženeš kabel..... tot asi veškeré možnosti, ještě si ji můžeš taky sama napsat :-)


Přes blue-tooth jsem to zkusila, ale mobil mi píše, že funkce není podporována, abych to mohla uložit... ¨
no a net v mobilu mě na wherigo.com, když chce cartridge stáhnout, pořád odhlašuje a jakmile se znova přihlásím a dám stáhnout, tak mě zase odhlásí a píše, že se mám přihlásit... grrrr:@


moje vyzkoušená finta je stáhni si to normálně v pc, pošli si to poštou sama sobě a pak si to v mobilu stáhni z pošty....


Hm, zajímavá finta - zkusím:)


Tak tím emilem se zadařilo, díky za fintu;)
jen nechápu, že mě wigo,com odhlašuje a ještě ke všemu se nemůžu znova přihlásit, musím jít na úvodní stránkuk přihlásit se, najít cartridge znova a když chci dát download, tak mě to zase samo odhlásí a nepustí přihlásit...
což je škoda, protože v terénu to pak nepůjde stáhnout bez compu...
  • 0

#683 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 5:41

Pro Sedmitecka Při přihlašování se na wherigo.com stačí zakliknout to "Remember Me" a stránka si tvé přihlášení bude pamatovat. Co se týče stahování cartridge do founu, tak se nabízí jednodušší způsob. Do počítače stáhni cartridge určenou pro "Pocket PC Device" Tvá symbianová N5230 umí připojit USB kabelem a taky má paměťovku microSD. Pokud máš doma k Nokii kábl, tak ji připíchni k PC. Je li připojena káblem k počítači prvně, tak nech najít počítač ovladače a poté zvol na displeji Nokie "Velkokapacitní uložiště" a v PC se ti otevře paměťová karta , kterou máš v Nokii. V PC si pak na té paměťovce vytvoř novou složku s názvem např. "Wherigo" a do této složky si pak přetáhni tu cartridge předtím staženou do PC. Poté nabídku paměťové karty červeným křížkem v pravo nahoře zavři, poté klikni v PC na Start>Počítač>najdi v nabídce okna paměťovou kartu z Nokie>klikni na ni pravou myší> a dej "Bezpečně odebrat">mobil odpoj od PC (postup u Visty) Pokud kábl k Nokii nevlastníš, tak výjmi paměťovku microSD z Nokie, vlož ji do toho adaptéru SD a pak jako SD kartu vlož do čtečky počítače. Karta se načte, otevře se její nabídka. V ní si vytvoř tu složku "Wherigo" z PC sem přetáhni tu cartridge a kartu křížkem v pravo nahoře zavři. Pak opět Start>Počítač>pravou myší na ikonu karty>Bezpečně odebrat>Poté vyndat kartu ze čtečky. Při zpuštění OpenWIGu si pak cartridge načteš z paměťovky, z té vytvořené složky "Wherigo" Co se týče stahování cartridge mobilem přímo do něj přes net (sítí mobilního operátora), tak nevím proč, ale jak prohlížeč Opera Mobile pro symbian Nokie, tak i java prohlížeč BOLT stahuje chybně cartridge. Soubor gwc je poškozený a OpenWIG jej nepříjme. No a u vestavěného prohlížeče v Nokii se zase nedá na wherigo.com přihlásit, protože ten přihlašovací odkaz nereaguje na potvrzení Nokii. Takže stahuju cartridge do mobilu přes počítač. Mám Nokii E52.
  • 0
bobasso

#684 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 5:51

Symbianova Opera Mobile 10.1 beta uz stahuje cartridge v poradku. Taky jsem vyzkousel kde co, ale vzdy to stahlo jen kousek...
  • 0

#685 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 6:15

Pro Lonos. Jenže já mám nejnovejší verzi finální Opery mobile i nejnovější verzi symbian Opery mini a i poslední verzi BOLTu a ve všem to stahuje neúplné cartridge.
  • 0
bobasso

#686 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 8:52

bobasso napsal/a:
Pro Sedmitecka
Při přihlašování se na wherigo.com stačí zakliknout to "Remember Me" a stránka si tvé přihlášení bude pamatovat.
Co se týče stahování cartridge do founu, tak se nabízí jednodušší způsob.
Do počítače stáhni cartridge určenou pro "Pocket PC Device"
Tvá symbianová N5230 umí připojit USB kabelem a taky má paměťovku microSD.
Pokud máš doma k Nokii kábl, tak ji připíchni k PC. Je li připojena káblem k počítači prvně, tak nech najít počítač ovladače a poté zvol na displeji Nokie "Velkokapacitní uložiště" a v PC se ti otevře paměťová karta , kterou máš v Nokii. V PC si pak na té paměťovce vytvoř novou složku s názvem např. "Wherigo" a do této složky si pak přetáhni tu cartridge předtím staženou do PC. Poté nabídku paměťové karty červeným křížkem v pravo nahoře zavři, poté klikni v PC na Start>Počítač>najdi v nabídce okna paměťovou kartu z Nokie>klikni na ni pravou myší> a dej "Bezpečně odebrat">mobil odpoj od PC (postup u Visty)
Pokud kábl k Nokii nevlastníš, tak výjmi paměťovku microSD z Nokie, vlož ji do toho adaptéru SD a pak jako SD kartu vlož do čtečky počítače. Karta se načte, otevře se její nabídka. V ní si vytvoř tu složku "Wherigo" z PC sem přetáhni tu cartridge a kartu křížkem v pravo nahoře zavři. Pak opět Start>Počítač>pravou myší na ikonu karty>Bezpečně odebrat>Poté vyndat kartu ze čtečky.
Při zpuštění OpenWIGu si pak cartridge načteš z paměťovky, z té vytvořené složky "Wherigo"
Co se týče stahování cartridge mobilem přímo do něj přes net (sítí mobilního operátora), tak nevím proč, ale jak prohlížeč Opera Mobile pro symbian Nokie, tak i java prohlížeč BOLT stahuje chybně cartridge. Soubor gwc je poškozený a OpenWIG jej nepříjme. No a u vestavěného prohlížeče v Nokii se zase nedá na wherigo.com přihlásit, protože ten přihlašovací odkaz nereaguje na potvrzení Nokii.
Takže stahuju cartridge do mobilu přes počítač. Mám Nokii E52.


Wow, tak to je vyčerpávající odpověď;) Díky:)
Myslím, že se bude hodit i dalším lidem co sem zabloudí:D

Jinak, postup přes comp mi je jasný, bohužel jsem včera neměla po ruce kabel. Tak jsem si právě myslela, že to stáhnu rovnou z webu do mobilu. Ale jak píšeš, tak to stejně nejde i kdyby mě nakrásně wigo.com nechal přihlášenou a stáhutí mi dovolil. Tím je to vyřešeno a stahovat wigo půjde zkrátka jen přes comp ať už kabelem nebo přes SD, případně tím emailem.

Jo ještě tedy dotázek, když si tu cartridge pošlu z compu do Nokie přes blue-tooth, tak to tedy taky nejde? Mi to hlásí, že funkce není podporována.

Ještě jednou díky za vyčerpávající info, ověřila jsem si, že nejsu úplně mimo;)
  • 0

#687 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 11:13

Pro Sedmitecka: Modrozubem by to jiste melo jit taky.On se ten *gwc soubor s cartridge neuloží,protože Nokie tento soubor nezná, ale modrozubem se urcite dostane do složky Přijaté zprávy, kde jej najdeš pod ikonou bluetoothu. Abys jej uložila, tak potřebuješ trochu slušnějšího správce souborů a tím je symbianová aplikace "X-plore" ,kterou stáhneš do founu ze stránek www.lonelycatgames.com Jelikož je ale instalační soubor .sisx zaziplej, je potřeba mít ve founu nějakého ZIP managera k otevření, což ale by ho měla snad nokie mít už z výroby.Nebo to rozbal v PC a tu instalačku X-plore si pošli jakkoli do Nokie. X-plore se platit nemusí,jen ti ale bude vyskakovat při každém jeho spuštění hláška o neregistrované verzi.Po otevření X-plore v mobilu dáš Menu>Tools>Configuration>a v Language vybereš češtinu.Pak si ještě v Kódování textu vyber "utf-8",aby to rozeznalo českou diakritiku. X-plore je dobrý nástroj ke správě founu (paměť C)a paměťovky (pamět D),ale pozor na položky Zobrazit skryté;Zobrazit ROM a RAM jednotky ,či Systémové aplikace.Pokud je zatrhneš,tak se dostaneš v mobilu k souborům,které běžně neuvidíš a může se stát,že si něco důležitého z founu smažeš a on nebude pracovat jak by měl. Ale zpět ke cartridge.Jak příjmeš cartridge modrozubem,tak ji necháš v Přijatých zprávách,tak jak je. Otevřeš X-plore,zmáčkneš klávesu 4,čímž se dostaneš do "Zpravy".Najedeš kurzorem na tu cartridge a přes Menu>Editovat>Přesunout>otevřít disk D (paměťovka) a dáš vložit do vytvořené složky "Wherigo"na paměťovce.Takto se dá jakýkoli přitatý soubor X-plorem uložit do Nokie v podstatě kam ty budeš chtít.
  • 0
bobasso

#688 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 11:28

bobasso napsal/a:
Pro Sedmitecka:
Modrozubem by to jiste melo jit taky.On se ten *gwc soubor s cartridge neuloží,protože Nokie tento soubor nezná, ale modrozubem se urcite dostane do složky Přijaté zprávy, kde jej najdeš pod ikonou bluetoothu. Abys jej uložila, tak potřebuješ trochu slušnějšího správce souborů a tím je symbianová aplikace "X-plore" ,kterou stáhneš do founu ze stránek www.lonelycatgames.com
Jelikož je ale instalační soubor .sisx zaziplej, je potřeba mít ve founu nějakého ZIP managera k otevření, což ale by ho měla snad nokie mít už z výroby.Nebo to rozbal v PC a tu instalačku X-plore si pošli jakkoli do Nokie. X-plore se platit nemusí,jen ti ale bude vyskakovat při každém jeho spuštění hláška o neregistrované verzi.Po otevření X-plore v mobilu dáš Menu>Tools>Configuration>a v Language vybereš češtinu.Pak si ještě v Kódování textu vyber "utf-8",aby to rozeznalo českou diakritiku.
X-plore je dobrý nástroj ke správě founu (paměť C)a paměťovky (pamět D),ale pozor na položky Zobrazit skryté;Zobrazit ROM a RAM jednotky ,či Systémové aplikace.Pokud je zatrhneš,tak se dostaneš v mobilu k souborům,které běžně neuvidíš a může se stát,že si něco důležitého z founu smažeš a on nebude pracovat jak by měl. Ale zpět ke cartridge.Jak příjmeš cartridge modrozubem,tak ji necháš v Přijatých zprávách,tak jak je. Otevřeš X-plore,zmáčkneš klávesu 4,čímž se dostaneš do "Zpravy".Najedeš kurzorem na tu cartridge a přes Menu>Editovat>Přesunout>otevřít disk D (paměťovka) a dáš vložit do vytvořené složky "Wherigo"na paměťovce.Takto se dá jakýkoli přitatý soubor X-plorem uložit do Nokie v podstatě kam ty budeš chtít.


No tak musím říct, že to píšeš vážně hezky pro nás méně chápavé:) Doma se to pokusím podle návodu provést;)
Díky:)
  • 0

#689 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 11:40

Bobasso chces nekam na uloziste nahrat tu moji Operu?
  • 0

#690 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 14:34

To Lonos Dík za ochotu,ale ta miniopera nebude treba. Já si wherigo cartridge stahuju noťasem. Nikdy to není tak žhavé,abych ji musel stahovat narychlo někde v terénu.
  • 0
bobasso

#691 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 17:44

Pokusila jsem se o odlov wherigo Pacman2. Napred slo vsechno hladce, ale tesne pred koncem se objevila chybova hlaska Out Of Memory Error a aplikace byla ukoncena, totez i pri opakovanem pokusu. Pouzivam telefon Nokia 5230 a OpenWIG 0.04. Diky za vase zkusenosti a rady.
  • 0

#692 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 15:54

Zdravím, dneska jsem na OpenWIGu úspěšně odehrál (našel keš) svoji první WIG Delova koule na Spilberku, ale na konci se mi nezobrazil kód pro odemčení resp. nevím, kdy přesně se mi měl ukázat. Hru jsem si samozřejmě uložil, ale na webu wherigo.com po mě chtějí soubor *.gws a já mám jen *.ows a *.gwl. Co s tím?
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#693 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 16:44

Bobasso zdravi Dona82. Ve většině případů bývá kód k odemčení cartridge na wherigo.com v souboru *gwl ( zápis průběhu hraní wheriga). Pokud jsi wherigo dohrál úspěšně do konce a žádný soubor jsi dosud z founu nesmazal, tak stačí otevřít ten soubor *gwl např. v PC v poznámkovém bloku. Já si ho otvírám třeba přímo ve své Nokii E52 v X-plore. Jelikož si ukládám všechna odehraná wheriga , tak jsem se ti dnes díval do toho *gwl souboru Dělové koule a ten odemykací kod tam bohužel zobrazen není. Není ale nic jednoduššího pokud máš ovšem čas. Stačí znova dojít na Špilas a opětně v zóně s dělovou koulí spustit již jednou to odehrané wherigo v OpenWIGu. On se tě ale nejprv zeptá, zda chceš spustit již odehranou hru a nebo začít novou. Musíš zvolit volbu vstupu do již odehraného wheriga. OpenWIG se bude chovat jako bys tu hru hrál prvně ,bude se tě ptát na ty samé otázky a ty budeš na ně odpovídat až se dostaneš do fáze, že se ti ten kód k odemčení cartridge zase ukáže na displeji. Pak je dobré si ho někam na papírek poznamenat. Jak jsem už řekl, né všechna wgeriga tento odemykací klíč zapisují (ukládají)do toho *gwl souboru.
  • 0
bobasso

#694 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 16:55

bobasso: Díky. Právě jsem myslel, že z jednoho z těch souborů něco dostanu. Díval jsem se do toho glw, kde se loguje hromada věcí, ale kód na odemčení opravdu nikde. Jinak, na N8 to šlapalo až překvapivě snadno, jen u dvou úkolů jsem se musel do zóny znovu přiblížit, protože na poprvé to OpenWIG nedetekovalo. Jeden větší zádrhel by akorát v tom, že se u zpráv, které se vrací po např. navštívení zóny, nebo po výběru odpovědi zobrazí skoro přes půlku obrazovky bílý čtverec, takže nelze nic přečíst. Ale i tak se dalo odvodit co se po mne chce. Pokud jsem takto neviděl i odemykací kód je otázka. Můžu tedy logovat keš?
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#695 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 18:13

Don82 napsal/a:
Můžu tedy logovat keš?

na geocaching.com muzes. Tam se ridis pravidlem pro GC. Tedy nasel jsi finalku Wheriga, fyzickou krabicku s logbookem a jsi v nem zapsany = logujes na netu Found It.
Problem nastane pokud se chces logovat i na wherigo.com. Tam potrebujes kod na odemknuti. Zkus o nej napsat kdyztak primo autorovi.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#696 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 4:54

Destr napsal/a:Problem nastane pokud se chces logovat i na wherigo.com. Tam potrebujes kod na odemknuti. Zkus o nej napsat kdyztak primo autorovi.


Autorovi o odemykací kód nepište - váš odemykací kód nezná, protože jej do .gwc souboru vkládá až portál wherigo.com a každý hráč má u každé hry jiný.

Jak odemknout hru jsem psal nedávno v tomto příspěvku:
http://www.geocachin...313#post_336313
  • 0

#697 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 8:17

Diky Maxinoho, pekny navod.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#698 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 12:00

Mimochodem, podarilo se nekomu zalogovat HACKER WHERIGO na wherigo.com? Mozna jsem neco delal blbe, ale kod z te cartridge mi to opakovane oznacilo jako chybny.
  • 0

#699 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 12:17

edheldil napsal/a:
Mimochodem, podarilo se nekomu zalogovat HACKER WHERIGO na wherigo.com? Mozna jsem neco delal blbe, ale kod z te cartridge mi to opakovane oznacilo jako chybny.


Neni potreba dat kod bez posledniho znaku? Obcas se to stava, ze odemykaci kod je o znak delsi ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#700 engout

engout

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2012 - 17:14

Ahoj, hrál jsem Pelhrimovske veze na Nokia E66. Vše v pohodě, zábava, odemykací kód i souřadnice keše se mi ukázaly. Po znovuotevření hry však vytvořené položky "Odemykací kód" a "Keš" nereagují a neotvírají se. Tak kód jsem vydoloval z GWL. Nevíte, jak získat ty souřadnice? Při nejhorším půjdu jen podle kompasu v OPENWIGu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama