Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#641 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2010 - 2:47

nemám ponětí, v životě jsem nedržel v ruce WinMo telefon ;e)
ten návod je takový ... no ... jistě by šel napsat víc laicky, ale to by potom nebyl tak obecný. až bude čas, zkusím s tím ještě něco udělat.
nicméně ten návod předpokládá, že aplikaci už umíš nainstalovat a spustit, protože instalace a spuštění je u každého telefonu jinak, a záleží víc na telefonu než na aplikaci.
když jsem do googlu zadal "windows mobile java error 910", tak to našlo tohle - čemuž bych rozuměl tak, že je to jakási chyba autentizace a musíš si nainstalovat jinou Javu
jakou, to se zeptej někoho zkušeného s WM ;e) (je tu několik lidí, kteří jsou schopní ti poradit)
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#642 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2010 - 10:10

Ahoj všichni znalci. Našel by se někdo, kdo má zkušenosti s OpenWIG na dotykovém mobilu LG KM900 - Arena? OW jsem nainstaloval, spustil, nakonec mi u Marhanových schodů i pustil do startovací zóny, ale už jsem nedokázal spustit stopky, a tím jsem skončil. U Starých zámeckých schodů jsem zase nedokázal zadat číselný kód v první postupové zóně a skončil jsem taky (to poté, kdy jsem se do zóny dostával si hodinu - ale to je asi spíš problém interní GPS). Nemáte někdo tuchu jak by se mělo takovéto zařízení při OW ovládat? Díky
  • 0

#643 kanape cz

kanape cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2010 - 16:54

Díky za OpenWIG, potěšilo mě, že i na obyčejném telefonu můžu hrát. V sobotu jsem zkusil privni wherigovku (za pražskými vodníky) a docela to šlo. Teda první neúspěšný pokus proběhl už v pátek večer -- bohužel jsem skončil hned na prvním úkolu -- tím, že jsem neznal jak to vypadá, nevšiml jsem si, že se dá zarolovat dolů, kde bylo schované poličko na vyplnění odpovědi. Protože jsem políčko neviděl, domníval jsem se, že se objeví po stisku levé funkční klávesy nadepsané "Answer". Ta ovšem slouži až k potvrzení vložené odpovědi (to jsem zjistil až posléze), takže jsem odeslal prázdnou odpověď, s čímž hra nepočítala, takže nepokračovala a znova odpověď zadat nešlo. Sice je to chyba uživatele, ale bylo by dobré tuto situaci ošetřit. Dál jsem měl problémy se sbíráním předmětů -- GPS module Evolve routeTraxx se na geocaching moc nehodi, protoze si mysli, ze je nekde kus za mnou, nekdy i 100m. Kdyz se zastavim, chvili se priblizuje a pak se prakticky zastavi taky a je mimo. Pomuze vypnout a zapnout, pak se chytne lepe, jenze jak postupne fixuje satelity, tak osciluje kolem bodu, kde stojim, takze prijde do zony a zase z ni vypadne. Zpracovat předměty v "You see" je tak celkem akční záležitost, musel jsem se dost snažit, abych je stihl vzít dřív, než ze zóny zase vypadnu a ani jsem neměl čas si přečíst, co mi u toho hra píše... Může to být dost matoucí i v situaci, kdy člověk stojí třeba i s kvalitní GPS na okraji zóny, hra mu oznámí, že se něco děje a že má něco udělat, v zápětí člověk ze zóny vypadne a udělat to nejde... U zón bez navigace, kdy člověk ani neví, kterým směrem se pohnout je to docela nepříjemné -- možná by nebylo špatné vypadnutí ze zóny odložit, pokud nastane hodně krátce po vstupu (a ještě lépe při odloženém opuštění zóny zkontrolovat, jestli aktuální souřadnice nejou opět v zóně, tím by se tyhle oscilace daly utlumit, hratelnosti by to myslím prospělo.
  • 0

#644 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 19:11

kanape cz napsal/a:
... Sice je to chyba uživatele, ale bylo by dobré tuto situaci ošetřit.

Pošli ownerce soubor .gwl, z něj přečte, co se dělo.

kanape cz napsal/a:
...-- možná by nebylo špatné vypadnutí ze zóny odložit, pokud nastane hodně krátce po vstupu (a ještě lépe při odloženém opuštění zóny zkontrolovat, jestli aktuální souřadnice nejou opět v zóně, tím by se tyhle oscilace daly utlumit, hratelnosti by to myslím prospělo.

Zajímavý nápad. Taky by pomohlo zavést hysterezi - vstup do zóny aktivovat až 5m uvnitř, vystoupení po překročení hranic, nebo až o nějaký ten metr dál. Má to ale háček: Oficielní playery nezměníš.
  • 0

#645 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 23:08

tak hystereze v openwigu je - vstup reaguje okamžitě, ale při výstupu je tolerance něco jako 3m pro návrat. pokud se ale někdo postaví na hranici, tak prostě vypadávat ven bude. tohle je těžký udělat "správně", když máme cartridge, kde jsou dvě zóny deset metrů od sebe. holt prostě část zodpovědnosti je i na tvůrci cartridge: pokud je zóna skrytá, tak musí být jasné, kde má člověk stát. a část zodpovědnosti je i na hráči - pokud je zóna viditelná, tak se musí postavit někam, kde bude dostatečně uvnitř a nebude mu hrozit vypadnutí. běžné GPSky mají deset metrů rozptyl (bez statické navigace), a když někdo hraje s GPSkou, která je o sto metrů pozadu, tak s tím holt ze software nic moc neudělám :/ co se týká prázdné odpovědi, možná bych mohl udělat něco jako dialog "opravdu chcete odpovědět prázdným textem?"
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#646 thur

thur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 14:07

ahoj doporucite mi nejaky cartridge na javu??prosim dejte odkaz na stahnuti
  • 0

#647 thur

thur

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 14:08

na openwig
  • 0

#648 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 03 November 2010 - 16:13

uz to tu bylo nekolikrat ---> http://www.wherigo.c...tryID=56&rad=50
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#649 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 30 November 2010 - 8:16

Na webu s objevila nová, experimentální verze OpenWIGu (v0.4.1 r386)! Je někde nějaký seznam změn, kde by bylo vidět o co v nové verzi jde? Zároveň jsem si všiml, že autor vypustil DesktopWIG. Super pomůcka pro test Wherigo lokálně na PC :) Díky za vývoj!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#650 skodik

skodik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2011 - 9:38

Ahoj, mám možná hloupý dotaz, ale radši se zeptám než potom zkoušet něco co nefunguje. Mám HTC s710(tzn bez gps), nainstaloval jsem OpenWIG 0.4. Stáhnul jsem si cartridge. Jak už jsem zmiňoval, můj telefon nemá GPS, a moje navigace neumí WherIGo. V menu programu je položka GPS, když ji otevřu, tak je zde input your coordinates. Teď k hlavní otázce: Půjdu po wherIGo na místo odečtu z gps souřadnice a zadám je přes menu-> gps a do místa pro souřadnice nastavím ty co jsem vyčetl z gps. Bude to takhle fungovat? Jaký formát mají GPS souřadnice zadávané do políček latitude a longtitude? např: 49° 16.123' nebo 49° 16' 152''?? Díky za odpověď
  • 0

#651 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2011 - 9:42

ano, fungovat to bude. formát je desítkový, tedy 49.2687 stupňů (symbol stupně se ale nezadává) jenom doplním, že ta samá obrazovka se při hraní cartridge zobrazí z kontextového menu pod položkou "position"
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#652 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2011 - 13:28

Ja bych teda varoval na potize se skrytymi zonami, ty totiz timto zpusobem "nenavstivis" a tak se u nejake hry muze stat, ze ti nepujde dohrat, protoze si hra bude myslet, ze jsi neco vynechal, preskocil, apod.
  • 0

#653 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 March 2011 - 9:15

zacatecnicky dotaz: jakou verzi cartridge stahovat pro openwig? Colorado, oregon, nuvi nebo pocket PC? diky
  • 0

#654 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 March 2011 - 10:25

Odpovim si sam hned prvnim prispevkem v tomto vlaknu:
často kladené dotazy:
D: Která varianta cartridge (Oregon, Colorado, PPC) je nejvhodnější?
O: PocketPC.
Ono je to teda ve skutečnosti jedno, OpenWIG zkousne kteroukoliv. Ale ta PocketPC varianta bývá "nejbohatší" - např. z Colorado verzí jsou ořezané mp3 a wav zvuky.

  • 0

#655 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 08 March 2011 - 10:31

raduz_CZ napsal/a:
zacatecnicky dotaz: jakou verzi cartridge stahovat pro openwig? Colorado, oregon, nuvi nebo pocket PC?
diky


Pokud cartridge nemá zvuky tak je to jedno, pokud má tak největší rozdíl je v těch zvucích. Garmin GPSky použivají zvuky FDL a vše ostatní zvuky WAV nebo MP3.
Stáhni si verzi pro Pocket PC.
  • 0

#656 pepad

pepad

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 10:36

pokousim se uz po nekolikate nainstalovat openwig do nokie 5230 se symbianem a vzdy to nahlasi chybu nelze instalovat. Zkousel sem jak verzi .jar tak i .jad a ani jedna nefunguje, nechapu proc. Nevite nekdo co s tim?
  • 0

#657 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 19:15

skodik napsal/a:
...Mám HTC s710(tzn bez gps), nainstaloval jsem OpenWIG 0.4. Stáhnul jsem si cartridge. ... Půjdu po wherIGo na místo odečtu z gps souřadnice a zadám je přes menu-> gps a do místa pro souřadnice nastavím

Tvoje HTC má bluetooth, tak si raději kup bluetooth GPS modul - zrovna ho tu někdo nabízí.

pepad napsal/a:
pokousim se uz po nekolikate nainstalovat openwig do nokie 5230 se symbianem a vzdy to nahlasi chybu nelze instalovat.

Nemáš v konfiguraci nastaveno, že můžeš instalovat jenom podepsané aplikace? Nastavení - Nastav.instalace - Instalace softwaru .. ?
  • 0

#658 pepad

pepad

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 20:33

ProKesTom napsal/a:

skodik napsal/a:
...Mám HTC s710(tzn bez gps), nainstaloval jsem OpenWIG 0.4. Stáhnul jsem si cartridge. ... Půjdu po wherIGo na místo odečtu z gps souřadnice a zadám je přes menu-> gps a do místa pro souřadnice nastavím

Tvoje HTC má bluetooth, tak si raději kup bluetooth GPS modul - zrovna ho tu někdo nabízí.

pepad napsal/a:
pokousim se uz po nekolikate nainstalovat openwig do nokie 5230 se symbianem a vzdy to nahlasi chybu nelze instalovat.

Nemáš v konfiguraci nastaveno, že můžeš instalovat jenom podepsané aplikace? Nastavení - Nastav.instalace - Instalace softwaru .. ?


uz vyreseno, bylo to nejspis tim, ze sem to instaloval na kartu misto do pameti telefonu. Nevim proc, ale proste to byl asi ten duvod :).
  • 0

#659 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2011 - 21:01

pepad napsal/a:
uz vyreseno, bylo to nejspis tim, ze sem to instaloval na kartu misto do pameti telefonu. Nevim proc, ale proste to byl asi ten duvod :).

No, já to mám v tomto telefonu na kartě.
  • 0

#660 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 14 June 2011 - 17:37

matejcik napsal/a:
když jsem do googlu zadal "windows mobile java error 910", tak to našlo tohle - čemuž bych rozuměl tak, že je to jakási chyba autentizace a musíš si nainstalovat jinou Javu
jakou, to se zeptej někoho zkušeného s WM ;e) (je tu několik lidí, kteří jsou schopní ti poradit)


a nema nekdo tu konkretni aplikaci, matne si vzpominam ze jsem to pred par lety resil, ale uz si davno nepamatuju co to bylo, jen ze sem to hledal dlouho .. predem dik

EDIT:
nakonec to slo rychleji nez jsem cekal .. reseni
http://forum.xda-dev...8&postcount=189 .. je to ta aqrab verze
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama