Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#661 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 7:37

Narazil jsem na jednu zradu s Wherigo 3 prazska nej od Maxinohy. Původně jsem se domníval, že se jedná o chybu OpenWIG, ale po konzultaci s autorem to spíš vypadá na špatnou interpretaci signálu GPS už v Jbed, ze kterého OpenWIG bere data. V této wherigo autor využívá signálu GPS pro určení nadmořské výšky, kterou OpenWIG udává o 200 - 300m výše než je ve skutečnosti. Protože není vyloučeno, že někteří autoři mohou tuto funkci využívat jako ochranu proti různým emulátorům, popíši zde dočasné řešení, které matejcik navrhl. Je nutné se vrátit o krok zpět a místo definice interní GPS je nutno použít prográmek GPSPortPPS, který převede GPS signál na TCP port. Spustíte GPSPort, nastavíte správný Com port vaší GPSky (pro mé HD2 je to Com4) a zvolíte TCP port (nebo necháte default jako já) a supstíte Start. Necháte GPSPort běžet a spustíte Jbed. Tam nastavíte místo interní GPSky TCP port na tu hodnotu, kterou jste zvolili. Toto řešení problém s nadmořskou výškou řeší, má však dvě drobné nevýhody: - výška stále kolísá v rozsahu +- 20m - po spuštění OpenWIG se PDAčko spustí datový přenos, takže pokud nemáte datový paušál, docela se to prodraží. Jelikož je ale oficielní Wherigo player na PDAčkách v podstatě nepoužitelný, toto je zatím asi jediné možné řešení problému. Jen bych velice prosil autory wherigo, pokud budou funkci kontroly výšky ve svých cartdridge používat, aby tuto skutečnost v listingu uvedli, aby se uživatelé OpenWIG mohli připravit a nebyli překvapeni až v průběhu hry. Řešení otestováno na HTC HD2 Windows Mobile 6.5 Esmertec Jbed 20090217.5.1R2 OpenWIG 0.4.1-experimental TrekBuddy Gps Port 0.36 (GPSPortPPC.exe)
  • 0

#662 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 7:50

mtauf. Mám PDA Mio P560 a tento problém nemám. Co mám udělat abych ten problém nasimuloval a mohl tak použít tvoje řešení?
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#663 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 8:17

jen upřesnění: ten 'datový přenos' je jenom lokální a z internetu nic nestahuje. to je drobný bug Jbedu, že to ukazuje datový přenosy i když ve skutečnosti neprobíhají
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#664 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 8:33

WAW napsal/a:
mtauf. Mám PDA Mio P560 a tento problém nemám. Co mám udělat abych ten problém nasimuloval a mohl tak použít tvoje řešení?

Netušìm. Může to být problém konkrétního HW. Příští týden bych snad měl mít k dispozici javový telefon C905, tak to zkusím porovnat. Pokud bychom se byli schopni domluvit na nějakém společném troubleshootingu, přivítal bych to.
  • 0

#665 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 9:15

okolo 20.7 se chystám na lineho kačera.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#666 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 12:06

WAW napsal/a:
okolo 20.7 se chystám na lineho kačera.

domluvíme se přes mail nebo Skype.
  • 0

#667 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 12:43

mtauf napsal/a:
...
Protože není vyloučeno, že někteří autoři mohou tuto funkci využívat jako ochranu proti různým emulátorům, popíši zde dočasné řešení, které matejcik navrhl.
...

Díky za popis zajímavého řešení. Nikdy není na škodu vědět jak to uvnitř funguje :).

Apeloval bych ale na autory wherigo cartridgí, aby to s "ochranami" nepřeháněli. Resp. jinak -- jako programátor chápu že každá technická zajímavost může člověka svádět k tomu aby ji vyzkoušel a zapracoval do cartridge. Ale přeci jen tady nejde o prachy ani o body, a nevidím důvod k tomu snažit se za každou cenu znemožnit dohrání cartridge jinak než jak to autor zamýšlel, a přitom tím zkomplikovat hraní spoustě "nevinných" hráčů kteří mají jen tu smůlu že Wherigo hrají na jiném HW než s jakým autor počítal ...
  • 0

#668 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2011 - 17:55

Mám dotaz: Stáhl jsem si OpenWig a dva cartridge v Brně. Co mám dělat dál? Používám SE W950i + GPS modul...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#669 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2011 - 0:00

Pro Popina: 1.Nastavení OpenWIGu - Jelikož tvůj foun nemá vestavěný GPS modul, tak používáš externí propojený s SE modrozubem. V nastavení (Options) OpenWigu zaklikni u "GPS type" Bluetooth a nastavení ulož (Save). Tímto by měl být OpenWIG nastaven Pokud stahuješ cartridge z wherigo.com je dobré vybrat v možnostech "Download cartridge file for:" variantu cartridge pro "Pocked PC Device", která jak píší na forech je nejlépe propracovaná, bohatá na zvuky atd. a s OpenWIGem dobře spolupracuje. Ve vnitřní paměti founu si vytvoř novou složku pojmenovanou třeba "Wherigo" a do ní si ulož ty stažené cartridge se souborovou koncovkou *gwc Při hraní samotného wheriga se vytvoří se stejným názvem další dva soubory se souborovými koncovkami *gwl a *ows Po ůspěšném dohrání wgeriga si můžeš v nějakém správci souborů otevřít ten soubor s koncovkou*gwl a projít si zápis celého průběhu tvého hraní. Pokud by se stalo, že z jakýchkoli příčin wherigo nedohraješ tak z té vytvořené složky "Wherigo" v paměti telefonu nemaž ani samotnou cartridge (*cwg) ani ty její dva hraním vytvořené soubory (*gwl a *ows).OpenWIG umožňuje po znovu spuštění wheriga v místech (na souřadnicích), kde jsi skončil úspěšně hru navázat a dotáhnout do konce a nebo hru začít úplně od začátku, z místa startu. Po úspěšném odehrátí wheriga ti OpenWIG "vyplivne" 15ti místný kód k odemčení cartridge na wherigo.com Tento kód je velmi důležité si někam poznamenat!!!! Každá cartridge je totiž různě vytvářena a někdy se ten odemykací kód dá zpětně dohledat např.v tom souboru *gwl , ale není to pravidlem. Pak je nutné znovu zpustit již odehrané wherigo v poslední cílové zoně (dostat se svojí polohou do ní) a hra by měla opětně ten odemykací kód cartridge ukázat. Tím, že odemykacím kódem cartridge na wherigo.com otevřeš, je pro tebe hra úspěšně dohraná a můžeš se lognout na gc.com a připsat si jeden bodík. Na tvém profilu, kde máš všechny již svoje zalogované keše, ti přibude nová ikona wherigo cache. Taktéž se můžeš zalogovat na stránkách wherigo.com Popisovat ti tu jak samotné wherigo hrát nemá smysl. Taky jsem nad tím dlouze tápal, až jsem se odhodlal přejít do praxe. Moje první wherigovka byla Dělová koule na Špilberku. Způsob hraní jsem pochopil celkem velmi rychle a pak Špilas není zas tak velkej, aby nešel oběhnout vícekrát.:D Jako druhé wherigo jsem absolvoval na Lesné v Čertové rokli a to je zase trochu jiné, ale podstata je stejná. Jinak většinou každé wherigo je zakončeno fyzickou keší ukrytou na tajných souřadnicích, které by ti hra měla u cíle wheriga ukázat. Po spuštění aplikace OpenWIGu>Start bys měl povolit aplikaci otevřít (načíst) Wherigo cahe z paměti telefonu>složky "Wherigo"(někdy ta hláška o povoleni vyskočí i několikrát po sobě). Já sice hraju wherigo na chytré Nokii s OpenWIGem, ale obecně by to samozřejmě mělo platit i pro tvůj SE. Též by měl mít ten OpenWIG umožněn coby java aplikace přístup k internetu, stejným přístupovým bodem, jako používá v telefonu třeba Opera mini, Oskárek, GIBO sms, či ICQ Jimm. Pokud se chceš o OpenWIGu a hraní wheriga dozvědět více, tak na stránkách mynokia.cz je třeba tento článek http://www.mynokia.c...eigo-pro-mobil/
  • 0
bobasso

#670 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2011 - 8:26

to bobasso: Jo, moc díky. Jen nevím, jak přesně začít. To mám prostě jen zapnout OPENWIG, nastavit ten bluetooth a pak prostě dojít na souřadnice Dělová koule na Špilberku (ano, taky jsem z Brna :-D) N 49° 11.664 E 016° 35.985 se staženým Cartridge (PocketPC) a hra se sama spustí?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#671 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2011 - 10:21

To popina: Začnu asi takto. Každé jednotlivé "TO" co budeš na Špilasu ve hře wherigo hledat má svoji tzv. zónu a ty se u každého hledaného "TO" musíš nějakým způsobem dostat do jeho zóny (jeho blízkosti). Až se do jeho blízkosti dostaneš, OpenWIG s otevřenou hrou to pozná a bude tě nějakým způsobem o tom informovat, že jsi na správném místě. Musíš se v té zóně dostat na nulovou vzdálenost od "TO". K tomu ti bude dopomáhat směr šipky, která tě bude do zóny navigovat. Konkrétně u wherigo Dělové koule je jedno kde začneš. Není zde dán pevný začátek hry, její start. Je jen potřeba dojít kamkoli s mobilem na Špilberk a tam hru zpustit. Poté už postupuješ podle pokynů hry. Víc již ti nenapovím.Jen ještě tohle.Někde na Špilasu otevři OpenWIG.Povol aplikaci používat navigaci (Polohu,čtení dat) a pak v tom nastavení (Options) zvol ten modrozub, přes který bude OpenWIG komunikovat s tvým externím GPS čipem. Poté klikneš na start a povolíš OpenWIGu, aby si natáhl z vnitřní paměti tvého founu tebou uloženou cartridge (delova_koule_na_sp.gwc).Vybereš ten soubor cartridge a klikneš na "Zvolit".Pak zas povolíš aplikaci otevřít samotnou cartridge a okamžitě se hra spustí a vyběhnou ti čtyři položky Locations, Investory, You see a Task. Dál už se s tím budeš muset poprat sám. Jedině pokus omyl tě naučí wherigo ovládat. Pokud šipka nebude navádět , je něco špatně (neprobíhá komunikace OpenWIGu s GPS čipem přes bluetooth).Toť asi vše. Ať se zadaří ;)
  • 0
bobasso

#672 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:59

Mimon_team napsal/a:

Apeloval bych ale na autory wherigo cartridgí, aby to s "ochranami" nepřeháněli.

Já to až za tak velký nesmysl nepovažuji. Když pominu to, že mnou zmiňovaná wherigo je na principu měření výšky založena, tak rozumná ochrana v podobě detekce výšky by byla velice účinná. Sice nevím, ja Urwigo a podobné nástroje fungují, ale kontrola typu "detekuji výšku - ANO/NE" nebo výška má být XY +-500m by byla velice účinnou ochranou a neznám emulátor, kde by se to dalo ošidit (ikdyž český kačer na to určitě přijde :)). Pochopitelně kontrola výšky +-5m je stejný nesmysl, jako 5m průměr skryté zóny a víc lidí to naštve než že by to přineslo nějaký užitek. To už je ale jen na soudnosti autora a pokud tam někdo potřebuje podobnou kontrolu přidat, toto považuji za nejméně "bolestivé" a velice účinné.
  • 0

#673 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 22:34

Chtěl bych se zeptat: U mého telefonu (s externím modulem GPS BT 900) se i po nastavení připojení na bluetooth a připojení k modulu, píše: Scaning device... a není možné nalézt souřadnice i přesto, že modul již satelity má. Nevíte, co s tím dělat? Dík
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#674 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 11:37

Nebo mě alespoň řekněte, kam tenhle error mám poslat. Díky
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#675 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:16

Možná úplně blbá otázka:) ale procházet tu 34 stran diskuse, když půlka minimálně je pro mě latinsky, to je moc:) Právě jsem zjistila, že na Nokii 5230 jde hrát Wigo, stáhla jsem si tento OpenWIG, ale brala bych někde návod co dál. Co vše nastavit a jak se s tím zachází a pokud možno v češtině:D Díky a případně si přimyslete blonďatou paruku:D
  • 0

#676 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:20

Sedmitecka napsal/a:
Možná úplně blbá otázka:) ale procházet tu 34 stran diskuse, když půlka minimálně je pro mě latinsky, to je moc:)
Právě jsem zjistila, že na Nokii 5230 jde hrát Wigo, stáhla jsem si tento OpenWIG, ale brala bych někde návod co dál. Co vše nastavit a jak se s tím zachází a pokud možno v češtině:D
Díky a případně si přimyslete blonďatou paruku:D

Nejprve musíš nastavit to, jak tvůj mobil přijíma GPS signál. Je to hned na první stránce v Options. Poté stačí jen stáhnout cartridge, kterou si chceš zahrát a dát Start. Najdeš ji na SD kartě v mobilu a pak hraješ. Snad jsem to vysvětlil jednoduše :-)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#677 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:28

Popina napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:
Možná úplně blbá otázka:) ale procházet tu 34 stran diskuse, když půlka minimálně je pro mě latinsky, to je moc:)
Právě jsem zjistila, že na Nokii 5230 jde hrát Wigo, stáhla jsem si tento OpenWIG, ale brala bych někde návod co dál. Co vše nastavit a jak se s tím zachází a pokud možno v češtině:D
Díky a případně si přimyslete blonďatou paruku:D

Nejprve musíš nastavit to, jak tvůj mobil přijíma GPS signál. Je to hned na první stránce v Options. Poté stačí jen stáhnout cartridge, kterou si chceš zahrát a dát Start. Najdeš ji na SD kartě v mobilu a pak hraješ. Snad jsem to vysvětlil jednoduše :-)


a tu cartridge tam dostanu přes kabel, co? ten zrovna nemám po ruce...
  • 0

#678 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:51

Sedmitecka napsal/a:

Popina napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:
Možná úplně blbá otázka:) ale procházet tu 34 stran diskuse, když půlka minimálně je pro mě latinsky, to je moc:)
Právě jsem zjistila, že na Nokii 5230 jde hrát Wigo, stáhla jsem si tento OpenWIG, ale brala bych někde návod co dál. Co vše nastavit a jak se s tím zachází a pokud možno v češtině:D
Díky a případně si přimyslete blonďatou paruku:D

Nejprve musíš nastavit to, jak tvůj mobil přijíma GPS signál. Je to hned na první stránce v Options. Poté stačí jen stáhnout cartridge, kterou si chceš zahrát a dát Start. Najdeš ji na SD kartě v mobilu a pak hraješ. Snad jsem to vysvětlil jednoduše :-)


a tu cartridge tam dostanu přes kabel, co? ten zrovna nemám po ruce...


bud si ho tam stáhneš z netu (wifi, mobil net), nebo Ti ho někdo pošle MMS-kou či Blue-toothem neb někde seženeš kabel..... tot asi veškeré možnosti, ještě si ji můžeš taky sama napsat :-)
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#679 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 20:54

bud si ho tam stáhneš z netu (wifi, mobil net), nebo Ti ho někdo pošle MMS-kou či Blue-toothem neb někde seženeš kabel..... tot asi veškeré možnosti, ještě si ji můžeš taky sama napsat :-)[/quote] Přes blue-tooth jsem to zkusila, ale mobil mi píše, že funkce není podporována, abych to mohla uložit... ¨ no a net v mobilu mě na wherigo.com, když chce cartridge stáhnout, pořád odhlašuje a jakmile se znova přihlásím a dám stáhnout, tak mě zase odhlásí a píše, že se mám přihlásit... grrrr:@
  • 0

#680 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:18

Sedmitecka napsal/a:

PaTTrick napsal/a:

bud si ho tam stáhneš z netu (wifi, mobil net), nebo Ti ho někdo pošle MMS-kou či Blue-toothem neb někde seženeš kabel..... tot asi veškeré možnosti, ještě si ji můžeš taky sama napsat :-)


Přes blue-tooth jsem to zkusila, ale mobil mi píše, že funkce není podporována, abych to mohla uložit... ¨
no a net v mobilu mě na wherigo.com, když chce cartridge stáhnout, pořád odhlašuje a jakmile se znova přihlásím a dám stáhnout, tak mě zase odhlásí a píše, že se mám přihlásit... grrrr:@


moje vyzkoušená finta je stáhni si to normálně v pc, pošli si to poštou sama sobě a pak si to v mobilu stáhni z pošty....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama