Přejít na obsah


Fotka

Jak vytvořit Wherigo cartridge ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#41 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 15:56

Jo, presne jak pise Sutech.. Stane se to tim, ze smaznes objekt, na ktery se neco jineho vaze.. Na foru k WIG tam nekdo prezentoval udelatko, ktere prosvisti kod a vyhazi radky, ktere uz nejsou potreba a tuto vyjimku generuji. Jeste jedna vec, proc jsem hledal tuhle hlasku, proc se mi objevila.. Cartridge jsem vytvarel v adresari, jehoz cesta byla s diakritikou Napriklad C:\keše\cartridges Builder to ulozi, ale pri otevirani to pak hodilo tuhle hlasku.. nehledalo se to jednoduse ;)
  • 0

#42 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 16:29

Sutech napsal/a:
Čárky v textech nejsou ani tak velkým problémem, resp. já jsem se ještě nesetkal s tím, že by mi to kvůli nim hodilo tuhle zprávu.
Co jsi mohl např. udělat, bylo to, že jsi smazal nějaký předmět, task, proměnnou či něco podobného, ale v kódu po tom builder bohužel nechal nějakou stopu, takže teď odkazuje na něco, co už nefunguje a spadne...
Další možnost je přejmenování některých z výše uvedených věcí - opět builder ne vždy daný objekt přejmenuje všude, a opět to padá.
Rada je tady drahá - chyby se hledají hrozně těžko, takže jedině snad obnovit ze zálohy. Já např. vždy zálohoval po každém uložení a navíc, vždy po dokončení určité části cartridge jsem si udělal zvláštní zálohu, takže nakonec jsem jich měl přes 20 :)


Tak tuhle hlasku jsem videl poprve temer pred finalnim ladenim prvni cartridge a znamenalo to min. 14 prace znovu - takze poucen jsem stejne jako Sutech po kazdem pidikroku ukladal, az jsem se s jinak primitivni cartridgi dostal na versi 28 ;)
Jinak potvrzuji to smazani - typicky smaznes nebo prejmenujes objekt, ale v prikazech typu if - then - else se to korektne nesmaze a builder pak narazi na objekt, ktery nezna - a nasleduje ona "bila smrt"
Co mi taky nekonstatne zpusobovalo tuto hlasku : prehozeni formatu souradnic defaultne pro cely builder na dd.mmm (takze jsem se musel vratit k tomu blbymu dd.dd), dale rozdilne jednotky u ruznych zon (nekde jsem mel feets, jinde metry)
a coz uz bylo nekde zmineno - zamena desetinne carky a tecky prave u toho blbyho formatu souradnic decimal degrees.

A jak uz jsem zminil v paralelnim vlakne - aspon se ted po updatu google maps vyrazne zlepsila prace se zonami...
  • 0
Retired slowcacher

#43 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 17:18

Diky, zrejme sem neco prejmenoval ... aby to bylo prehlednejsi. ;) Zkusim si projit zdroj ocima, ale bojim se ze to nenajdu. A tak jsem s z toho radoval ... :(
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#44 craig22

craig22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 17:52

Bukci napsal/a:
Jo, presne jak pise Sutech.. Stane se to tim, ze smaznes objekt, na ktery se neco jineho vaze.. Na foru k WIG tam nekdo prezentoval udelatko, ktere prosvisti kod a vyhazi radky, ktere uz nejsou potreba a tuto vyjimku generuji.
Jeste jedna vec, proc jsem hledal tuhle hlasku, proc se mi objevila.. Cartridge jsem vytvarel v adresari, jehoz cesta byla s diakritikou Napriklad C:\keše\cartridges
Builder to ulozi, ale pri otevirani to pak hodilo tuhle hlasku.. nehledalo se to jednoduse ;)

Ty jo, to hledím dík moc s tím byl hlavní problém. Super tak se těšte.
  • 0
Garmin Colorado + Topo 2 Pro, Nokia 6300, Nokia 5300, HGC, GSAK, Skrýšotlač

#45 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 20:51

sobikovi napsal/a:

Sutech napsal/a:
Pokud to bude v Praze a pokud to někdo ;) zajistí po stránce organizační, rád přijdu a zájemcům osvětlím všechny taje vytváření cartridgí v builderu...

Fajn, beru tě za slovo a počítej se jako první lektor ;) A co další? Co ty na to Miome a spol?B)


kdyby se něco takovýho dělo, tak mi prosímvás někdo napište, chtěl bych u toho být ... řekněme z "profesionálního zájmu" :e))
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2008 - 21:01

Padlo to tady nedávno... zkusím uspořádat takové malé školení pro Wherigo tvorbu. Jenže je tu otázka.. kdy se vám to hodí (ideálně pracovní den), v jakou dobu (meeting v pracovní době nebo nějak rozumně po ní?) a v kolika lidech? (10-12?).
  • 0

#47 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 13:16

čím víc to sleduju, tím víc jsem na to školení zvědavý. co se týká data a času, obecně je mi to jedno, záleží až na konkrétním datu. počet lidí 10-12 je asi smysluplný
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#48 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 9:01

mam prosim dva dotazy.. 1.Jak popr. kde se k timeru pridava podminka napr. kdyt dobehne countdown timer tak neco..? 2.Jake formaty medii sou v bildru podporovane? (pri pridani animovaneho gifu se bildr zakous) Diky
  • 0

#49 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 11:24

Ad 1.: U vytvořeného timeru je to položka When a timer tick event occurs
Ad 2.: Builder sice nabízí možnost přidat media i ve formátech *.bmp a *.gif, ale podporuje jen *.jpg. Animované GIFy bohužel ani omylem :)

Jak to tak vidím, až se vrátím do Prahy, skutečně udělám to školení o wherigo. Sice budu asi sám proti sobě, ale neva :D
  • 0

#50 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 11:36

Sutech napsal/a:
Ad 1.: U vytvořeného timeru je to položka When a timer tick event occurs
Ad 2.: Builder sice nabízí možnost přidat media i ve formátech *.bmp a *.gif, ale podporuje jen *.jpg. Animované GIFy bohužel ani omylem :)

Jak to tak vidím, až se vrátím do Prahy, skutečně udělám to školení o wherigo. Sice budu asi sám proti sobě, ale neva :D


Akorát bacha na vnořování podmínek do položky timer tick event... Protože např. když dáš Stoptimer uvnitř timer tick eventu, tak to (z logiky věci) je sémantická chyba a bude to dělat problémy.
  • 0
Retired slowcacher

#51 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 11:41

Akorát bacha na vnořování podmínek do položky timer tick event... Protože např. když dáš Stoptimer uvnitř timer tick eventu, tak to (z logiky věci) je sémantická chyba a bude to dělat problémy.


Ono to prakticky problémy dělat nebude, ono to totiž nebude vůbec fungovat :D Ale i to se dá lehce ošetřit.
No a právě takové "špeky", které jsme my, co si s tím hrajeme už nějaký čas, by bylo dobré na školení ukázat :)
  • 0

#52 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 11:41

@wmh: proč by zastavení timeru uvnitř ticku byla sémantická chyba? mně to dává dokonalej smysl...
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#53 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 12:02

matejcik napsal/a:
@wmh: proč by zastavení timeru uvnitř ticku byla sémantická chyba? mně to dává dokonalej smysl...

Mě to taky dávalo smysl, ale v builderu to nefunguje. Myslel jsem si - tick nastane, pak při splnění podmínek zastavím timer a tudíž další tick nenastane. Jenže timer beží pořád dál. Ale uznávám, že to asi není věc sémantiky lua, spíš problém stavby builderu s přednastavenými lua moduly nebo moje neznalost - jak jsem již psal, zdaleka nejsem programátor :)
  • 0
Retired slowcacher

#54 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 12:54

Uz je to dlouho, co jsem psal cartridge, ale mam dojem ze timer sel v wig-builderu spustit ve dvou rezimech - bud jel stale dokola a po stanovenem case pravidelne zavolal event (da se pouzit pak treba na aktualizaci udaju na obrazovce, jako zobrazovani vzdalenosti do cile a pod), nebo pocital jen do stanovene dobe, zavolal event a zastavil se (to jsem myslim vyuzival pro cekani na dalsi dotaz pri spatne zadane odpovedi).
  • 0

#55 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 14:10

Mion napsal/a:
Uz je to dlouho, co jsem psal cartridge, ale mam dojem ze timer sel v wig-builderu spustit ve dvou rezimech - bud jel stale dokola a po stanovenem case pravidelne zavolal event (da se pouzit pak treba na aktualizaci udaju na obrazovce, jako zobrazovani vzdalenosti do cile a pod), nebo pocital jen do stanovene dobe, zavolal event a zastavil se (to jsem myslim vyuzival pro cekani na dalsi dotaz pri spatne zadane odpovedi).



Myslim si to same - bud bezi stale a v intervalu, ktery si nastavis zavola event ("when timer tick occurs" ) a musis ten timer splnenim nejake podminky vypnout (ale ten prikaz s tou podminkou vypnuti timeru nemuze byt prave vlozeny v tom "when timer tick occurs) nebo si nastavis stanovenou dobu (delka countdownu), na konci pak zavola event "when timer stops".
  • 0
Retired slowcacher

#56 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 17:21

Parada, uz se to zacina rysovat... diky Jinak jaky se pouzije max rozliseni jpegu kdyz dam resize?
  • 0

#57 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 17:32

Možná mě kolegové opraví, ale já jsem tuto fci. kdysi zkoušel a nějak moc nefungovala... Já si upravuju velikost obrázků sám v Gympu - dávám šíři 147 pixelů (délka se přizpůsobuje automaticky), což zabírá tak 2/3 plochy na všech typech přístrojů. Takže podle mě je ideál tak do těch 200 pixelů šíře obrázku.
  • 0

#58 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 17:55

zkusil sem dat 1600x1200 a na sirku ho to zplostelo.. jeste k tomu timeru : je nastaveny na zonu: when the player enters a zone, start timer (timer countdown 10 sec. when timer stop, show a message "timer zastavil" kdyz pak v emulatoru vlezu na zonu, mesagge nikde, jeste nekde neco chybi?
  • 0

#59 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 18:03

V tom je právě ten problém - ty tu message musíš dát do události When a timer tick event occurs, jak jsem psal výše, ne do události When timer stops - to je trochu jiná akce...
  • 0

#60 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 18:06

a teda to "when timer stop" se pouziva k cemu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama