Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#1 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 19:42

Zrovna někdo zase zbytečně se vykecával na primě v ber nebo neber o geocachingu. :@
  • 0

#2 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 19:44

:( to je marný....... a podaný to bylo tak, že bez toho zbytek národa fakt nemůže dál existovat :(
  • 0
Atlaska - Míša

#3 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 19:46

ted jsem to taky viděl a řikala jsem si co je to za lamu :D a uvažoval nad tím jeslti to sem psát nebo ne a pak mě došlo že je to zbytečný protože by z toho zase byla nekonečná diskuze jako vždy;)
  • 0

#4 kaaposch

kaaposch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 19:48

No jo, za chvíli tu už asi nebude nikdo, kdo by to nehrál...:|
  • 0

KAAPOSCH


#5 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 19:54

ze ma nekdo porad potrebu se zviditelnit, pritom byl docela trapnej:D
  • 0

#6 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 20:08

at se nám množej geokolegové!! Jak se jmenuje tenhle kačer?? Je to frajer, zatím odmítnul 400 litrů, takže žádnej přizdisráček
  • 0

#7 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 20:11

no, tak to nakonec vzal, ale stejně mu fandim.. Jakej má nick?
  • 0

#8 kaaposch

kaaposch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 20:21

To neřekl, ale třeba se tu přizná...
  • 0

KAAPOSCH


#9 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 20:42

Atlaska napsal/a:
:( to je marný....... a podaný to bylo tak, že bez toho zbytek národa fakt nemůže dál existovat :(


Nevím co je špatný na tom, říct jakej mám koníček. Takovej letecke modalář taky nebude o svém koníčku mlčet, jenom proto, aby náhodou někdo nezačal modelařit. Představy, že prozrazení toho, že provozuju geocaching něčemu uškodí, mi připadají paranoidní.
  • 0

#10 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 20:44

Dotyčného kačera znám, jeho nick si ale nechám pro sebe.B)
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:09

junet napsal/a:
Zrovna někdo zase zbytečně se vykecával na primě v ber nebo neber o geocachingu. :@

Ach jo. :(:|

edit:Geocaching a letecké modelaření jsou bohužel koníčky, které v tomhle ohledu moc srovnávat nejde, ale debat se tu o medializaci vedlo už dost, dokonce i konkrétně s příkladem toho leteckého modelaření...
  • 0

#12 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:21

Hroch napsal/a:
že prozrazení toho, že provozuju geocaching něčemu uškodí, mi připadají paranoidní.

To vůbec není o paranoi. Ty marné vzteky nad jedinci, kteří si neumí nechat své pocity z úžasné zábavy jen pro pár nejlepších kamarádů mají velmi prozaické důvody. Pokud se to musí pro méně chápavé znovu opakovat, pak tedy:

Příliv širokých a od přátel náležitě neproškolených mas ke geocachingu vede ke:
1) Vzniku čím dál více čím dál hnusnějších geocachí;
2) Přílivu individuí, kteří se baví zakládáním falešních schránek;
3) Vykrádání zejména tradicionálních kešek lupiči coinů;
4) Krácení času všem geocacherům, kteří dnes musí před každým výletem složitě filtrovat balast od perel, aby z geocachingu měli ještě nějaký požitek.
5) Vzniku imbecilních a neustále se opakujících vláken na fórech od lenochů, kteří nejsou ochotni si přečíst pravidla a další informace.


Co je na tom xakru paranoidního? Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou? Proč se přemírou publicity musí ničit dílo těch, kteří kešky zakládali mnohem dřív, stejně jako zábava těch, již hledali dávno předtím, než se ten či onen jouda po prvních desítkách nalezených nadšeně vybreptal do kamery? Copak nejde vyniknout a zviditelnit se jinak než na úkor ostatních? :@
  • 0

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:41

A o svobodě projevu jste už slyšeli? Všichni má právo se vyjádřit. Ať už zde písemně nebo ústně - a to třeba zrovna před kamerou. Děsně mne zaráží, že třeba člověk jako Atlaska se pomalu omlouvá, že si dovolila poskytnout rozhovor. Přestaňme být nabubřelci nelinkujme ostatním život.
  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:45

Nikdo nikomu nelinkuje život, jenom se tu upozorňuje na možné problémy a nelibost ostatních... i to je mimochodem v rámci svobody slova. ;)
  • 0

#15 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:47

Jsem novacek, ale nazor na masovost v GC mam stejnou jako Dandra. Cim vice se GC bude medializovat, tim vice bude upadat kvalita teto hry a tim vice bude dochazet ke konfliktum. Prijde mi celkem uzasne, ze pri dnesnim poctu kaceru a cachi treba v CR to jeste takhle funguje. Vzdyt jedincu, kteri maji skodolibou radost z toho, kdyz mohou nekomu neco prekazit a misto radosti zpusobit smutek by se naslo jiste dost. A koupit si dnes obycejnou gps za par korun a neco ukrast nebo znicit neni takovy problem. Dalsim aspektem je to, ze uplny novacek by nejradeji hned mel svoji kes, pripadne radeji treba hned deset. Jak to obcas dopada vite sami nejlip. Samozrejme existuji vyjimky. Jak se bude GC vyvijet se casem uvidi. Ja bych se v budoucnu vubec nedivil, kdyby zacaly pribyvat treba PM cache nebo vznikne nejaky jiny system, ktery zuzi pocet zucastenych.
  • 0

#16 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:50

gerdik napsal/a:
A o svobodě projevu jste už slyšeli?

"It is by the goodness of God that in our country we have those three unspeakably precious things: freedom of speech, freedom of conscience, and the prudence never to practice either of them."
Mark Twain

Je dobrotou Boží, že v naší zemi máme ty tři nevýslovně vzácné věci - svobodu projevu, svobodu svědomí a prozíravost žádnou z nich neuplatňovat.
Mark Twain

  • 0

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:51

alkes napsal/a:
Nikdo nikomu nelinkuje život, jenom se tu upozorňuje na možné problémy a nelibost ostatních... i to je mimochodem v rámci svobody slova. ;)

Alkes jo, ale jakým způsobem. Tyto diskuse mi spíš připomínají veřejné odsouzení a to ještě bez odsouzeného. A přitom on chudák byl moderátorem utnut a nestihl v podstatě ani nic říci. Jen vyjádřil svoje nadšení ze svého koníčku. Žádný odkaz ani podrobnost.
A když se někdo chce někde vyjádřit pomalu, aby měl souhlas fóra.
  • 0

#18 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 21:59

Svobodnou vůli budu prosazovat. A pokud si dám práci najdu desítku chytrých citátů pro i proti. Připadá mi, že se bráníme dalšímu přílvu kačerů. Tomu se však neubráníme. Taky mne štve horší kvalita některých keší. Se znepokojením sleduji zrychlující se tempo zakládání nových keší a bojím se, že za pár let budu o keše vyloženě zakopávat a už to nebude to hledání. Ale taky se zamýšlím nad tím jestli mne to neštve i proto, že pak nováčci dosáhnou tisícovky nálezů za zlomek doby co TI PRVNÍ za několik let. A kritizovat někoho kvůli pár větám řečeným někde v rychlovce a bez něj?
  • 0

#19 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:07

Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou?

Co je v 21. století nepřirozeného na šíření informací prostřednictvím médií? Dneska, když o geocachingu píše kde kdo na svém blogu? Já chápu obavu z návalu všemožných "hurá nadšenců" - ale je tu i druhá strana mince. Když se o geocachingu občas promluví jako o normálním koníčku, zmizí poplašné titulky typu ZEMŘEL KVŮLI INTERNETOVÉ HŘE - a zbavíme se stigmatu podezřelých pošuků a úchylů. Nebo snad jde o zábavu uzavřených elit?

Mimochodem kolik zdejších diskutujících se o GC poprvé dovědělo z tisku, rozhlasu či TV?
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:12

PaWcz napsal/a:
Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou?

Co je v 21. století nepřirozeného na šíření informací prostřednictvím médií? Dneska, když o geocachingu píše kde kdo na svém blogu? Já chápu obavu z návalu všemožných "hurá nadšenců" - ale je tu i druhá strana mince. Když se o geocachingu občas promluví jako o normálním koníčku, zmizí poplašné titulky typu ZEMŘEL KVŮLI INTERNETOVÉ HŘE - a zbavíme se stigmatu podezřelých pošuků a úchylů. Nebo snad jde o zábavu uzavřených elit?

Mimochodem kolik zdejších diskutujících se o GC poprvé dovědělo z tisku, rozhlasu či TV?


Fakt si myslíš, že nejprodávanější typ tiskovin přestane dávat fantastické titulky jen proto, že je pár lidí, kteří vědí o co jde?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama