Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#41 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:07

wlfmann napsal/a:Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...

To si nemyslím, pokud bude hlasování anonymní, což by mělo být a z dané IP adresy povolenou pouze 1x, pak je to řešitelné. Stejně ale tak jako u fotek si myslím, že by to hodnocení nemuselo znamenat kardinálně že je keška mimo.. prostě každý si může udělat svůj názor. A možná něco takového by bylo pro místní web daleko užitečnější, než kešmapa, která simuluje něco, co už existuje
  • 0

#42 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:13

sobikovi napsal/a:

To si nemyslím, pokud bude hlasování anonymní, což by mělo být a z dané IP adresy povolenou pouze 1x, pak je to řešitelné. Stejně ale tak jako u fotek si myslím, že by to hodnocení nemuselo znamenat kardinálně že je keška mimo.. prostě každý si může udělat svůj názor. A možná něco takového by bylo pro místní web daleko užitečnější, než kešmapa, která simuluje něco, co už existuje


Tak to by bylo ok. Jeste jak osetrit aby mohli hodnotit jen ti co to nasli?
  • 0

#43 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:22

Já teda rozhodně nedávám žádnou vinu tomu kolegovi za to co v tom pořadu řekl, vždyť je to přeci jeho koníček a o tom byla otázka.On to určitě více rozvádět nechtěl, ale Zuna na něj tak vybafnul s tím co to je, tak mu prostě o tom něco řekl.Samozřejmě mohl říci něco ve smyslu, že to nechce rozvádět nebo tak něco, ale v té situaci se ani nedím že řekl to co řekl, já osobně bych tam koktal ještě možná víc než on, je to přeci jenom trochu tlak, vždyť tam jde "jen o peníze", po bitvě je totiž každej generál a každej říká jak by co on udělal jinak. No a to, že by teď po tom pořadu se zvedla nějaká masivní vlna škodičů nevěřím.Každý, kdo chce byť jen škodit nám slušným kačerům, stejně na ten net musí a musí si o tom něco přečíst a tady už to právě záleží jen na nás jaké informace mu předložíme a také v jaké formě. To, že se třeba někdo přihlásí na fórum a začne se ptát na otázky, které už tu byly několikrát zodpovězeny není samozřejmě nejlepší, ale odpovědět hned hrubě ve smyslu "máš to tady na foru ty joudo tak hledej" tak to taky nepůsobí dobře a určitě se dá odpovědět šetrně a člověka aspoň nasměrovat správným směrem. To je můj skromný názor.
  • 0

#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:39

sobikovi napsal/a:

wlfmann napsal/a:Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...

To si nemyslím, pokud bude hlasování anonymní, což by mělo být a z dané IP adresy povolenou pouze 1x, pak je to řešitelné. Stejně ale tak jako u fotek si myslím, že by to hodnocení nemuselo znamenat kardinálně že je keška mimo.. prostě každý si může udělat svůj názor. A možná něco takového by bylo pro místní web daleko užitečnější, než kešmapa, která simuluje něco, co už existuje


Hlasování 1x z jedné IP je nerealizovatelné. Spousta velkých firem jde ven přes jednu jedinou IP adresu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:40

dandra napsal/a:

Hroch napsal/a:
že prozrazení toho, že provozuju geocaching něčemu uškodí, mi připadají paranoidní.

To vůbec není o paranoi. Ty marné vzteky nad jedinci, kteří si neumí nechat své pocity z úžasné zábavy jen pro pár nejlepších kamarádů mají velmi prozaické důvody. Pokud se to musí pro méně chápavé znovu opakovat, pak tedy:

Příliv širokých a od přátel náležitě neproškolených mas ke geocachingu vede ke:
1) Vzniku čím dál více čím dál hnusnějších geocachí;
2) Přílivu individuí, kteří se baví zakládáním falešních schránek;
3) Vykrádání zejména tradicionálních kešek lupiči coinů;
4) Krácení času všem geocacherům, kteří dnes musí před každým výletem složitě filtrovat balast od perel, aby z geocachingu měli ještě nějaký požitek.
5) Vzniku imbecilních a neustále se opakujících vláken na fórech od lenochů, kteří nejsou ochotni si přečíst pravidla a další informace.


Co je na tom xakru paranoidního? Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou? Proč se přemírou publicity musí ničit dílo těch, kteří kešky zakládali mnohem dřív, stejně jako zábava těch, již hledali dávno předtím, než se ten či onen jouda po prvních desítkách nalezených nadšeně vybreptal do kamery? Copak nejde vyniknout a zviditelnit se jinak než na úkor ostatních? :@



Plně souhlasím s dandrou.
  • 0
Galdra

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:40

wlfmann napsal/a:Tak to by bylo ok. Jeste jak osetrit aby mohli hodnotit jen ti co to nasli?

Jiné zahraniční systémy tohoto druhu jsou normálně otevřené a nebojím se toho, že by to někdo chtěl zneužívat. Omezení na možnost jednoho logu z jedné IP adresy je asi postačující ochrana...
  • 0

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:42

kolombo napsal/a:Hlasování 1x z jedné IP je nerealizovatelné. Spousta velkých firem jde ven přes jednu jedinou IP adresu.

No tak holt budu muset logovat večer z domova... případně omezit logování z jedné IP adresy např. 1x za 3 hodiny, nebo 1x za 12 hodin a třeba maximálně na 10... řeší to různá fóra a ověřovací systémy
  • 0

#48 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:45

wlfmann napsal/a:

Jinak zabavne jsou poznamky typu "hrůza, bylo tam hrozne moc ostruzin" kdyz v upozorneni je ze sou tam ostruziny :))


No to teda hrůza je, hlavně v době kdy zrají.:@ To pak vůbec nestíháme ty další naplánované kešu. Stejně tak je to s borůvkama a houbama. :D
  • 0

#49 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 10:55

Ono je to všechno o přístupu ke geocachingu. Někdo z toho má zábavu a dobrý pocit, trochu nebo více adrenalinu, poznání nových a zajímavých míst ap. věci. Někdo se honí jen za bodíkama ani nenapíše pořádné logy, které by autora keše trochu potěšili, sám skoro žádné pro ostatní nezakládá, ale když ho to baví, jeho věc. Pak jsou ti, a doufám, že jich není moc, kteří vyloženě škodí - jestli to dělají naschvál nebo mají třeba kleptománii, že kradou GC a TB ev. ničí keše - ať se vyrovnají s vlastním svědomím. Každopádně publicita dle mého názoru GC škodí a všechny body, které napsal Dandra - k nim se mohu stoprocentně připojit. Tečka a dál přestávám tlachat o něčem, co stejně nezměníme a jdu si připravit keše v Plzni, protože tam zítra s kolegou razíme.
  • 0
Galdra

#50 czexican

czexican

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 11:00

galdra napsal/a:

dandra napsal/a:

Hroch napsal/a:
že prozrazení toho, že provozuju geocaching něčemu uškodí, mi připadají paranoidní.

To vůbec není o paranoi. Ty marné vzteky nad jedinci, kteří si neumí nechat své pocity z úžasné zábavy jen pro pár nejlepších kamarádů mají velmi prozaické důvody. Pokud se to musí pro méně chápavé znovu opakovat, pak tedy:

Příliv širokých a od přátel náležitě neproškolených mas ke geocachingu vede ke:
1) Vzniku čím dál více čím dál hnusnějších geocachí;
2) Přílivu individuí, kteří se baví zakládáním falešních schránek;
3) Vykrádání zejména tradicionálních kešek lupiči coinů;
4) Krácení času všem geocacherům, kteří dnes musí před každým výletem složitě filtrovat balast od perel, aby z geocachingu měli ještě nějaký požitek.
5) Vzniku imbecilních a neustále se opakujících vláken na fórech od lenochů, kteří nejsou ochotni si přečíst pravidla a další informace.


Co je na tom xakru paranoidního? Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou? Proč se přemírou publicity musí ničit dílo těch, kteří kešky zakládali mnohem dřív, stejně jako zábava těch, již hledali dávno předtím, než se ten či onen jouda po prvních desítkách nalezených nadšeně vybreptal do kamery? Copak nejde vyniknout a zviditelnit se jinak než na úkor ostatních? :@



Plně souhlasím s dandrou.


ma pravdu hoch, pratele, neni potreba aby jsme v poctu kesi nekoho trumfli (Nemecko), ale aby nas to hlavne bavilo, nedelejme krabicky 150metru od sebe, protoze to pak opravdu muzem pohodit filmovku kdekoliv
  • 0

#51 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 11:16

PLAJ family napsal/a:

wlfmann napsal/a:

Jinak zabavne jsou poznamky typu "hrůza, bylo tam hrozne moc ostruzin" kdyz v upozorneni je ze sou tam ostruziny :))


No to teda hrůza je, hlavně v době kdy zrají.:@ To pak vůbec nestíháme ty další naplánované kešu. Stejně tak je to s borůvkama a houbama. :D


Taky bych to tak videl :D
  • 0

#52 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 11:44

no jo, on má geocaching takovou trochu schizofrenní povahu, někde na pomezí mezi tím leteckým modelářstvím a svobodným zednářstvím :D Na jednu stranu je to koníček jako každý jiný, kdy je člověk rád že má v okolí lidi se stejným zájmem, na druhou stranu je ale velká část kouzla v utajení až elitářství "těch co vědí". Podle mě se ale v tomto nedá nic podniknout "direktivně", lze tomu jen nechat volný průběh. Tím ale nemyslím rezignovat, určitě je dobré se o podobných problémech geocachingu bavit, už jen proto, že ne každému musí dojít všechny souvislosti.
  • 0

#53 PeSt

PeSt

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 12:23

Mno, jsem sice nováček, ale nedá mi to, abych se k tomutu tématu nevyjádřil. Zajímalo by mě, kolik zdejších geokačerů se o této hře dozvědělo z médií. :-) Já bych se o gc nedozvěděl, kdyby kdysi nevyšel někde (ani už nevím kde) o gc článek. Na druhou stranu tato hra je o hledání skrytých pokladů. A to navozuje pocit tajemna. Vyzvedáváte a vracíte kešku tajně, aby Vás nikdo neviděl. Z toho důvodů by člověk o tomto "koníčku" měl mluvit s rozmyslem. A zdá se mi trochu malicherný o tom povídat v nějaké soutěži na Primě. Něco jiného je reportáž nebo článek přímo o gc. P.S. mimochodem. Gc "hraju" s přítelkyní a snažíme se to držet v tajnosti.
  • 0

#54 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 14:50

PeSt napsal/a: P.S. mimochodem. Gc "hraju" s přítelkyní a snažíme se to držet v tajnosti.

Ťo já šem hjávaj ďoceja iny hjy š pšítějkyněma, aje už mi žbyj jeňom tědlectěn gejošašink. Ďržeji šme ťo šiče taky v ťajnošti, ale štějně to ďněška dějaji všichni...:@ Šoďoma Komoja!
snd
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#55 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:02

sundialer napsal/a:

PeSt napsal/a: P.S. mimochodem. Gc "hraju" s přítelkyní a snažíme se to držet v tajnosti.

Ťo já šem hjávaj ďoceja iny hjy š pšítějkyněma, aje už mi žbyj jeňom tědlectěn gejošašink. Ďržeji šme ťo šiče taky v ťajnošti, ale štějně to ďněška dějaji všichni...:@ Šoďoma Komoja!
snd


PeSt má pravdu a někomu takovému se posmívat je hnus. A jen tak mimochodem: počet nalezených keší, ještě neznamená, že ten příspěvek do fóra má váhu. Jde o něco jiného. Určitě neznáš Poníka (jinak taky rewiever Geohorse), který má nalezených něco pod 200ks a založených přes 40 keší, ale ví o GC daleko víc než my všichni tady dohromady.
  • 0
Galdra

#56 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:04

[prosim o smazani prispevku]
  • 0

#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:07

Firestone napsal/a:
Snad jsem to nekde neprehlidnul, ale nenapise mne nekdo, kdy a v jakem poradu to na te PRIME bylo?

Je tady spousta nářků v jiných vláknech, že se nováčci ptají pořád do kola na blbosti a je to tady.... co takhle se podívat na začátek diskuse o čem vlastně je a tam by jsi se to hned v prvním příspěvku dočetl... :@ Aby jsi nebyl dotčený, že ti nikdo neodpověděl.... tak už to bylo B)
  • 0

#58 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:13

to sobikovi: Diky za navedeni. TV prakticky nesleduju, takze mne ten nazev programu utekl :( Chtel jsem nekde sehnat zaznam, tak se mne to snad podari. Sry za zanaseni vlakna.
  • 0

#59 Tronac

Tronac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:25

Já nevím vážně si myslíte, že někdo bude dobrovolně hledat keš jen proto aby ji mohl zničit? Možná ve městě ,ale i to nebude nijak extrémní není v tom žádná zábava. Že by někdo lezl na kopec pár kilometrů a pak ničil tak tomu nevěřím vůbec. A nebýt medii tak tuhle hru nehraje nikdo.
  • 0

#60 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 15:48

Tronac napsal/a:
Já nevím vážně si myslíte, že někdo bude dobrovolně hledat keš jen proto aby ji mohl zničit? Možná ve městě ,ale i to nebude nijak extrémní není v tom žádná zábava. Že by někdo lezl na kopec pár kilometrů a pak ničil tak tomu nevěřím vůbec. A nebýt medii tak tuhle hru nehraje nikdo.


Taky bych si to ještě loni myslela, jenže...... bohužel jsem se s tím už osobně setkala. Naštěstí to nebylo tady, ale na Slovensku. Začala jsem se pídit, proč nejsou téměř vůbec žádné kešky na nádherných místech, které jsem při svých toulkách navšítivila. Po značených turistických cestách. No a dostalo se mi odpovědi, že jsou cíleně likvidovány "ochránci přírody". Plošně..... jakmile se objevila keš v místě, kde jim to "nevonělo", jednoduše ji zlikvidovali. Pak je tam lidi prostě přestali zakládat. Dokonce jsem se s jedním takovým na jednom bratislavském eventu potkala. Byla kolem toho docela bouřlivá diskuse. Městské loví, přírodní cíleně likviduje. I když splňují podmínky dané GroundSpeakem..... :(
  • 0
Atlaska - Míša




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama