Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#21 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:13

PaWcz napsal/a:
Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou?
...

A to je ono. Já si mylím, že v nějakém soutěžním pořadu nadšeně špitnout dvě věty o svém koníčku považuji za přirozené.
A pokud by mne někdo tahal do studia na rozhovor (jako nadšeného hledače pokladů) tak za přirozené považuji tam třeba i jít a něco říci. Já to považuji za svou přirozenou volbu.
Naopak za násilné považuji natočit video a tlačit jej někam, aby mne všichni viděli.
  • 0

#22 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:37

2 Kolombo

Ten zmiňovaný titulek je z tzv. seriózního tisku - samozřejmě, že o úmrtí spojeném s GC (byť se to nakonec ukázalo jako omyl) napíší - ale nebudou hovořit o nějaké "internetové hře" (nejenom Věra Pohlová totiž stále vidí v internetu jakéhosi satana). Pokud bude GC všeobecně známý, použijí pro zprávu titulek ve stylu "Neopatrnost při geocachingu jej stála život" - význam je stejný, ale emočně to působí mnohem mírněji. Už to není o nějaké zlé a primárně riskantní zálibě.
  • 0

#23 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:38

Vsechno se dnes siri rychle a nikdo tomu umele nezabrani. Myslim, ze v mediich bude GC stale casteji. Mozna, ze budeme o ty krabicky zakopavat a spoustu z nich bude uplne k nicemu, mozna se to srovna. Treba vznikne neco jineho. Viz. treba Wherigo. GC se vyviji. Kaceru je vic, cachi je vic. Doby treba pred peti lety se urcite nevrati. Me samotneho mrzi, ze jsem to nezazil.:(
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:39

gerdik napsal/a:
A to je ono. Já si mylím, že v nějakém soutěžním pořadu nadšeně špitnout dvě věty o svém koníčku považuji za přirozené.
A pokud by mne někdo tahal do studia na rozhovor (jako nadšeného hledače pokladů) tak za přirozené považuji tam třeba i jít a něco říci. Já to považuji za svou přirozenou volbu.
Naopak za násilné považuji natočit video a tlačit jej někam, aby mne všichni viděli.

No je fakt, že já jsem to neviděl a jestli je to podle té první věty, tak by mi přišlo spíš divný o geocachingu úplně mlčet. Myslel jsem, že to bylo zas něco cílenýho a spíš mi vadí, že se poslední dobou média geocachingu tak strašně chytaj. Moc lidí je v mnoha ohledech prostě problém a taky to trochu ztrácí romantiku.
Určitě ale souhlasím, že je lepší, když do pořadu jde někdo zkušený a aspoň se snaží vést řeč správným směrem, než aby si to redaktor cucal z prstu. A taky souhlasím, že argumenty jsou lepší než nadávky, ale člověka občas omrzí opakovat je pořád dokolečka. :(
  • 0

#25 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 22:46

Média se ale o GC zajímají hlavně proto, že je to zkrátka zajímavá zábava - to je přirozené a sotva se s tím něco nadělá. Nebo mají pořád informovat jenom o mordech a průzkumech veřejného mínění? ;) Ale jak jsem již psal - chápu obavy skalních kačerů (já jsem novic). Podobné pocity zažívám u jiného svého koníčku, který postupně získává další a další příznivce a ztrácí tím rodinnou atmosféru, kterou do dnešních dní má (protože se mu u nás věnuje aktivně sotva 400 lidí). Přesto nebudu bránit jeho šíření a rozvoji, naopak budu rád, když jej budou sdílet další podobní nadšenci.
  • 0

#26 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 23:23

I ja se musim spis smat nad nekterymi uvahami ktere tady ctu. Primu jsem nevidel, ale opravdu odsuzovat nekoho za to, ze rekne v soutezi ze hraje geocaching, je uz opravdu hustarna. Vetsina tech veci co tu pisete, ze se kvuli masovemu rozsireni stala, mi prijde jako nesmysl, i kdyz nerikam ze se v budoucnu stat nemuze. Prijde mi ale zvlastni porovnavat kvalitu kesi, ktere tu jsou leta a ktere tu jsou par dni. Casto mi totiz prijde, ze vetsi cast kesi zalozenych prave pred delsi dobou je minimalne technicky mnohem horsich, nez cela rada soucasnych. Logbooky jsou dneska uz skoro vzdycky pekne notysky v Lock and Lock krabickach, zatimco kese zalozene pred lety jsou praskle, casto ve spatnem stavu a stale je v nich jen kus papiru, na ktery se spatne pise. Stejne tak si nemyslim, ze vetsina novych kesi je spatne umistena, spatne zamerena, apod. Slozitost hledani kvalitni kese mezi hnusnymi mi prijde zcela zcestna. Nepripada mi, ze bych narazil na vice nez 1% vylozene spatnych kesi. Samozrejme nikdo nechce, aby geocaching znal uplne kazdy, ale k tomu proste nikdy nedojde. Povedomi se o tehle hre zveda, to je mozna pravda, ale stejne jako modelareni, venceni psu, chozeni do hospody a dalsi cinnosti nikdy nebudou delat vsichni. Aktualni medialni silenstvi brzy utichne, jakmile si to vsechny media zjisti, o co jde, odvysilaji a za par mesicu na to zase vsichni zapomenou.
  • 0

#27 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2008 - 23:57

gerdik napsal/a:
Děsně mne zaráží, že třeba člověk jako Atlaska se pomalu omlouvá, že si dovolila poskytnout rozhovor.
Přestaňme být nabubřelci nelinkujme ostatním život.


Já se neomlouvala, jen jsem na to chtěla geosvět upozornit. Navíc souhlasím s Dandrou a jsem i proti další medializaci. A protože někteří vědí o tomto mém postoji, tak je celkem paradox, že zrovna já o tom budu žvanit v televizi. :( Ale když mi slečna redaktorka dala po dvou dnech snažení jasně najevo, že buď to budu já nebo kdokoli jiný, kdo bude ochotný mluvit o GC na kameru, tak jsem kývla. Koneckonců, o tom se plzeňští kolegové mohli přesvědčit sami. Když tam slečna neuspěla, našla na netu mě. A představa, že najde někoho, kdo má pět nalezených ....... :( Bohužel ani to, že to padlo na mě, není záruka, že z toho na konci nevznikne paskvil :( Nezbývá než doufat, že pospojují správné souvislosti a obrázky.
  • 0
Atlaska - Míša

#28 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 6:02

Na jednu stranu se nedivím tomu že se někdo pochlubí svým koníčkem, na druhou stranu bych byl také raději kdyby se geocaching nemedializoval v televizi a tisku ale jenom tam kde je větší šance že se najdou lidé kteří nebudou dělat problémy (časopisy věnující se turistice a pobytu v přírodě například). Ono totiž čím více lidí, tím větší pravděpodobnost že se sejde dost blbců na to aby vytvořili vlastní kliku, pokusili se ohnout pravidla a zvyklosti tak aby jim vyhovovaly a posléze znechutili a vyštípali zakladatele. Už jsem podobné věci v některých internetových komunitách viděl. Pokud se lidé podobného ražení na geocachingu vyskytnou, nebojme se jim dát najevo že je takové chování nepřijatelné. V sobotu jsem se potkal se dvěma cachery kteří se věnují geocachingu asi dva měsíce a mají pár desítek nálezů a už si stěžovali jací lidé také dělají geocaching - zastihli cachera při logování, nepozdravil, nepředstavil se, prostě jim podal cache a odešel...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#29 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 6:21

Nebude tak zle , pravda keše a kačeři (i kačerky) se množí jak houby po dešti. Je to momentálně moderní. Jenže, sejde se rok s rokem a uvidí se kdo u toho zůstane a kdo odpadne. Co se týče krabiček, no ano, narazí se na leccos. Ale tady přece může pomoci každý, vždyť stačí do logu napsat že keška byla nic moc (zbytečná, na ošklivém místě, rozbitá, neudržovaná). A zase, přimlouval bych se, aby negativní logy BYLY, ale byly podány slušnou formou. Čas oddělí zrno od plev a tak ani medializace nemůže zastavit něco tak suprového jako GC je.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#30 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 6:21

Ještě chci podotknout, že já bych se ke gc nikdy nedostal, nebýt synáčkova ABC (kdysi mladých techniků a přírodovědců), kde jsem četl článek o tom, jak hledat poklad. Ten článek nebyl taky úplně profi. Pak jsem nakazil dalších cca 5 kačerů. A nikdy jse neukradl žádný coin a nezaložil falešnou schránku... Hezký den! P.S. Jinak by mně docela zajímalo, jakou cestou jste se dostali ke gc vy! A ještě poslední věc - ten kačer neřekl nic, z čehož by byl mudla moudrej! Spužva
  • 0

#31 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 6:43

S geocachingem jsem začal poměrně pozdě, ale patřím ještě do doby takzvané - předtrávníčkovské. To se začaly gpsky rozdávat zdarma ke kolům, pak k sekačám, no a končí to sněžnejma frézana a sekyrkama. V té době se cacheři u nás počítali max. na stovky a cache taktéž. Jenže tehdy jsem věděl, že když vyjedeme na pixlu, tak něco uvidíme a prožijeme. Jenže dneska to již není ani 50/50. Čím větší masovost, tím menší kvalita!!! Kolik kdo z Vás zná neosazených šutrů v lese. Pixla v každé rokli, křížku, švestce. Mysterky né které člověku rozšíří obzory, ale unavující googlením nesmyslných dat, nebo luštěním vlastně vytvořených šifer. Víte, kdy se dnes geocachingem nejvíc bavím? Když si jdeme třeba s Michalem (Dorkim), nebo Milancerem sednout do hospody a oni začnou vyprávět, jaké to bylo, když v republice bylo pár pixel a třeba vznikla nová někde na Moravě a oni 14 dní plánovali výlet pro ni. Jo opravdu vždy poslouchám s otevřenou pusou a tiše jim závidím. Netvrdím, že již dnes nevznikají hezké cache, ale proč již třetí, či pátá ve vztahu ke stejnému místu? Nebo proč někde na jižnáku v květináči v humusu? Atd. atd. atd. Prostě nemohu, než s Dandrou souhlasit. A bude hůř!!!
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:04

junet napsal/a:
Zrovna někdo zase zbytečně se vykecával na primě v ber nebo neber o geocachingu. :@

To je ale nějakej ten soutěžní pořad o peníze, ne? Není to někde na netu ke shlédnutí? Asi ne, co?
  • 0

#33 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:16

Cejda napsal:
...Čím větší masovost, tím menší kvalita!!! ...

Nedal by se tenhle problém řešit větším využíváním PM keší? Když už je někdo PM, tak by se dalo předpokládat, že bude brát geocaching trochu víc vážně a dá si tedy i víc záležet na přípravě vlastní kešky...
  • 0

#34 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:30

Bože prosím Obdař mne odvahou, abych dokázala změnit to, co jde změnit Obdař mne pokorou, abych dokázala přijmout to, co nelze změnit a hlavně Obdař mne moudrostí, abych rozeznala první od druhého. Amen
  • 0
Sylvia999

#35 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:38

Co třeba u špatně udělaných kešek do logu psát něco jako "Tahle keš se mi nelíbila" nebo "Keš je bohužel o ničem" - a nejenom takový to obligátní "Nalezeno, díky". Nejde o to sprdnout toho, kdo to tam dal (on možná po svý pátý ulovený ani netuší, že by to mohl udělat líp a myslí si, jakej je borec, že má svoji keš) ale dát to na vědomí těm, co se na tu keš teprve chystají...
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:43

dandra napsal/a:
Příliv širokých a od přátel náležitě neproškolených mas ke geocachingu vede ke:
1) Vzniku čím dál více čím dál hnusnějších geocachí;
2) Přílivu individuí, kteří se baví zakládáním falešních schránek;
3) Vykrádání zejména tradicionálních kešek lupiči coinů;
4) Krácení času všem geocacherům, kteří dnes musí před každým výletem složitě filtrovat balast od perel, aby z geocachingu měli ještě nějaký požitek.
5) Vzniku imbecilních a neustále se opakujících vláken na fórech od lenochů, kteří nejsou ochotni si přečíst pravidla a další informace.

Dandro, tohle je fakt hodně radikální názor a myslím, že moc dobře víš, že takto se to stejně nevyřeší a hlavně, že tomu musíme stejně tak jako tak nechat volný průběh...
add 1) Podle čeho hodnotíš zda je keš hnusná nebo není. Tohle už tady zaznělo tolikrát, že nemá cenu dělat žádná hodnocení krabiček, je to příliš individuální pohled a každému se líbí něco jiného.... a stejně pak ti staří pardi sbírají ty hnusné krabičky, vždyť je to další zářez do statistiky. Nebo ne? Každý má volbu si vybrat jaké krabičky a koho bude sbírat a na které se vykašle.
add 2) Zatím jsem se setkal jen jednou s tím, že někdo založil falešnou krabičku, měl jsem tam skoro ftf :D, rozbouřilo to tady debatu a co? Spálil jsem si prsty a příště se podívám než na nějakou novou krabičku vyrazím od koho je, kolik toho má za sebou a budu snad rozumnější... Pokud na ty stovky nových krabiček jsou jednotky falešných, pak o co jde?
add 3) Ano, toto je problém, ale to nemá nic společného s novým přílivem kačerů začátečníků. Zaregistrovat se na gc.com není zase takový problém pro kohokoliv a pak si nechat vyhledat krabičky s coinama a zajít si pro ně... Řešením je určitě dávat coiny do mysterek/multin přednostně, ale jsou i tradiční krabičky, které vydrží dlouho bez zničení. Osobně jsem se s tím taky zatím v nijak velké míre nesetkal...
add 4) To je hodně blízké té 1) nicméně třídit balast člověk dneska musí i v jiných oborech, takže normální vývoj...
add 5) A jsou skutečně dobře a správně všechny počáteční informace popsány, uvedeny tam kde mají, jasně, stručně a věcně?
  • 0

#37 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:44

Pitrus napsal/a:
Co třeba u špastných kešek do logu psát něco jako "Tahle keš se mi nelíbila" nebo "Keš je bohužel o ničem" - a nejenom takový to obligátní "Nalezeno, díky".
Vůbec nejde o to sprdnout toho, kdo to tam dal (on možná po svý pátý ulovený ani netuší, že by to mohl udělat líp) ale dát to na vědomí těm, co se na tu keš teprve chystají...


já to beru jako úplnou samozřejmost, ale udivuje mě, že jsme snad dokonce v menšině
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:49

Fénix napsal/a:

Pitrus napsal/a:
Co třeba u špastných kešek do logu psát něco jako "Tahle keš se mi nelíbila" nebo "Keš je bohužel o ničem" - a nejenom takový to obligátní "Nalezeno, díky".
Vůbec nejde o to sprdnout toho, kdo to tam dal (on možná po svý pátý ulovený ani netuší, že by to mohl udělat líp) ale dát to na vědomí těm, co se na tu keš teprve chystají...

já to beru jako úplnou samozřejmost, ale udivuje mě, že jsme snad dokonce v menšině

Jenže je trochu problém v tom, že ty logy čte málokdo. Jedině co by pomohlo, je to, že daná keška bude v nějakém osobním/centrálním bookmarku "Hnus" nebo "Supr" a kdo na listing zavítá hned uvidí, co si o tom myslí ostatní kačeři. Další možnost je tolik tady zavrhovaný hodnotící systém, který by mohl aspon nějak zohlednit kvalitu krabičky (lokalita, provedení, nápad...).
  • 0

#39 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:56

Fénix napsal/a:

Pitrus napsal/a:
Co třeba u špastných kešek do logu psát něco jako "Tahle keš se mi nelíbila" nebo "Keš je bohužel o ničem" - a nejenom takový to obligátní "Nalezeno, díky".
Vůbec nejde o to sprdnout toho, kdo to tam dal (on možná po svý pátý ulovený ani netuší, že by to mohl udělat líp) ale dát to na vědomí těm, co se na tu keš teprve chystají...


já to beru jako úplnou samozřejmost, ale udivuje mě, že jsme snad dokonce v menšině


Souhlasim. Jeste bych dodal co se mi nelibilo a jak bych to udelal jinak a pak uz je na autorovi aby si to prebral akorat by to vetsinou zavanelo napovedou..

Jinak zabavne jsou poznamky typu "hrůza, bylo tam hrozne moc ostruzin" kdyz v upozorneni je ze sou tam ostruziny :))
  • 0

#40 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 9:59

sobikovi napsal/a:

Fénix napsal/a:

Pitrus napsal/a:
Co třeba u špastných kešek do logu psát něco jako "Tahle keš se mi nelíbila" nebo "Keš je bohužel o ničem" - a nejenom takový to obligátní "Nalezeno, díky".
Vůbec nejde o to sprdnout toho, kdo to tam dal (on možná po svý pátý ulovený ani netuší, že by to mohl udělat líp) ale dát to na vědomí těm, co se na tu keš teprve chystají...

já to beru jako úplnou samozřejmost, ale udivuje mě, že jsme snad dokonce v menšině

Jenže je trochu problém v tom, že ty logy čte málokdo. Jedině co by pomohlo, je to, že daná keška bude v nějakém osobním/centrálním bookmarku "Hnus" nebo "Supr" a kdo na listing zavítá hned uvidí, co si o tom myslí ostatní kačeři. Další možnost je tolik tady zavrhovaný hodnotící systém, který by mohl aspon nějak zohlednit kvalitu krabičky (lokalita, provedení, nápad...).

Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama