Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#221 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 17:31

Z tveho prispevku je jasne videt ze nevis kdo je imagine, protoze kdyby jsi to vedel tak by jsi jeho prispevky musel brat s respektem, jelikoz akce na kterych se podilel pod tymovym nickem byly hodne dobre a v cechach patrily asi k tem organizacne nejtezsim


Respekt mám jen k lidem, kteří si ho u mě vybudují - a je jich dost. Nějáký pochybný nick, který má na registraci na GC.com nula nálezů u mě skutečně nevyvolává vůbec nic
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#222 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 17:36

polerok napsal/a:

Z tveho prispevku je jasne videt ze nevis kdo je imagine, protoze kdyby jsi to vedel tak by jsi jeho prispevky musel brat s respektem, jelikoz akce na kterych se podilel pod tymovym nickem byly hodne dobre a v cechach patrily asi k tem organizacne nejtezsim


Respekt mám jen k lidem, kteří si ho u mě vybudují - a je jich dost. Nějáký pochybný nick, který má na registraci na GC.com nula nálezů u mě skutečně nevyvolává vůbec nic


Staci ti to takhle?

http://www.geocachin...53-bb9a2c158a3c

A zkus popremyslet proc ma treba vlastni profil kam nic nepise? Jestlli treba proto aby vyjadroval jen svuj nazor a nemluvil i za Lucku ...
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#223 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 17:46

Staci ti to takhle?

Respekt se nedostavuje.....

A zkus popremyslet proc ma treba vlastni profil kam nic nepise?


No, to teda nevím na co má profil když na něj nic nepíše, řekl bych že na nic.

Jestlli treba proto aby vyjadroval jen svuj nazor a nemluvil i za Lucku ...


Když na něj nic nepíše?!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#224 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 18:05

Takže momentálně to vidím asi následně: co jsem chtěl říct jsem řekl, nyní budu společně s několika oslovenými pracovat na rámcovém plánu, jehož výsledek oznámím do symbolického data určeného samotným velkým Dáínem - 2.1.2009. Tzn. že po tomto datu se všichni dozvíte jak to s ME bude. ME jsem ochoten pořádat za předpokladu, že se mi povede sestavit spolehlivý tým, a že společně seženeme dostatečné finanční zajištění. Toť prozatím vše. :)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#225 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 18:08

Tak jsem přečetl tři stránky dnešních příspěvků, prošel menší melancholií a zkouším návrh. Z diskuse jsem pochopil, že představy intenzivně se podílet na uspořádání ME a i něco částečně rozmyšleného mají Sobíkovi (snad ještě jo), Cowboy a MadDogTeam - všichni původem z Prahy. Nechcete se vy tři zkusit domluvit mimo fórum a pak už nedemokraticky přijít s místem a termínem? Věřím, že se pak podaří sehnat podporu dalších pro doladění programu, ale s jasnými výchozími parametry. No, možná jsem i po čtyřicítce stále naivní...
  • 0

#226 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 18:11

polerok napsal/a:

Staci ti to takhle?

Respekt se nedostavuje.....

Popravdě řečeno tady milý Poleroku řešíš od začátku totální kravinu (slušně řečeno).
Důležitým na tom Imaginově příspěvku byl obsah, ne to že ho psal Imagin a kolik má Imagin na profilu logů takových, či oných, nebo jestli má vůbec profil.
Tak už konečně hoď zpátečku a nezaneřaďuj tu dál konstruktivní snahy ostatních... i když jak to tak čtu, začínám mít fakt obavu, jak to celé dopadne a jestli status quo nakonec opravdu nebude úplně nejlepší varianta.
  • 0

#227 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 18:16

alkes napsal/a:

polerok napsal/a:

Staci ti to takhle?

Respekt se nedostavuje.....

Popravdě řečeno tady milý Poleroku řešíš od začátku totální kravinu (slušně řečeno).
Důležitým na tom Imaginově příspěvku byl obsah, ne to že ho psal Imagin a kolik má Imagin na profilu logů takových, či oných, nebo jestli má vůbec profil.
Tak už konečně hoď zpátečku a nezaneřaďuj tu dál konstruktivní snahy ostatních... i když jak to tak čtu, začínám mít fakt obavu, jak to celé dopadne a jestli status quo nakonec opravdu nebude úplně nejlepší varianta.


Ani ne, ale to už je věc názoru. Ono vytrhnout to celé z kontextu umí každý. A to že jsem se jenom bránil, když se tu do mě nekdo obul? ....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#228 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 18:30

alkes napsal/a:

polerok napsal/a:

imagin156 napsal/a:
...Koukám že skoro nikdo kdo by chtěl uspořádat megaevent na žádném sám nebyl a nemá ani představu co to je zorganizovat akci pro 500-1000 lidí, 100-200 aut. ...


<sarkasmus>
Hlavně, že ty víš všechno
</sarkasmus>

Jako začátek beru příspěvky v citaci a těch pár následujících, tak tu přestaň s nějakým obouváním a vytrháváním z kontextu. :|
Víc už no comment.

JJ, není nad to ukončit něco no comment když dojdou argumenty co....
BTW - kolik že to je stran z5?! Pochybuju, že tvůj první příspěvek reagoval na tenhle.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#229 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 0:47

abakus napsal/a:
Možná by sem mohli přispět ti, co už byli na nějakém megaeventu.

Byli jsme na megaeventu u Naardenu. Co mě překvapilo nejvíc, bylo to, jak málo lidí bylo v "kempu". Přes den v jednu chvíli odhaduju max 100 lidí, trochu víc v době oběda, večer nevím, protože jsme jeli na kešec do Amsterdamu. Rozhodně tam nebyl prostor pro 500 lidí a nemyslím si, že by to bylo na škodu.
Prakticky všichni se trousili během dne a zas se odtrousili lovit. V okolí jsme potkávali celkem dost lidí, ale jen v pár případech jsme museli stát frontu na logování.
Megaevent byl jednodenní akce a myslím, že ubytování organizátoři moc neřešili (kdyžtak mě drasťák opraví). Stejně tak coin, trička a obchůdky s GC harampádím. Hajzlíky byly snad dva.
Připisuju to několika faktorům:
- holanďani nesou nijak náruživí kačeři nebo dokonce FTF lovci
- v okolí byly dlooouhé multiny, na kterých se provoz docela rozmělnil
- a dál nevím :)

Každopádně si nemyslím, že to byla špatná akce, přestože nebyl program ani ty sračičky kolem. Mám pocit, že to tu zbytečně dramatizujete. Ale zajímal by mě názor těch, co navštivili jiné megaeventy.

EDIT: A eventových keší bylo asi 10 plusmínus. Rozhodně ne kovbojův úlet s 60 kousky :)

Podepisuji.
Proč vymýšlet vymyšlené? Kolik je mezi námi lidí, co navštívili ME, určitě dost. Ti by měli říci svůje názory a postřehy.
  • 0

#230 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 7:37

koukal napsal/a:Z diskuse jsem pochopil, že představy intenzivně se podílet na uspořádání ME a i něco částečně rozmyšleného mají Sobíkovi (snad ještě jo), Cowboy a MadDogTeam - všichni původem z Prahy. Nechcete se vy tři zkusit domluvit mimo fórum a pak už nedemokraticky přijít s místem a termínem? Věřím, že se pak podaří sehnat podporu dalších pro doladění programu, ale s jasnými výchozími parametry.

Jak už jsem napsal níže, moje představa umírněného ME v Praze s doplňkovým programem pro všechny včetně rodin s dětmi atd. nezaujal a většině se zamlouvá outdoorový víkend, nebudu zatím dál zasahovat do příprav. Kovboj ohlásil svůj ME s tím, že podrobnosti oznámí v lednu, tak počkáme. Svoji případnou pomoc organizátorům jsem nabídl...
  • 0

#231 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 9:17

sobikovi napsal/a:
Jak už jsem napsal níže, moje představa umírněného ME v Praze s doplňkovým programem pro všechny včetně rodin s dětmi atd. nezaujal a většině se zamlouvá outdoorový víkend, nebudu zatím dál zasahovat do příprav. Kovboj ohlásil svůj ME s tím, že podrobnosti oznámí v lednu, tak počkáme. Svoji případnou pomoc organizátorům jsem nabídl...

Mě by náhodou zase víc vyhovovalo něco v tomto stylu...
Už jen kvůli dopravě - do Prahy nebo jejího těsného okolí se dá dostat veřejnou dopravou daleko líp než do vesnice xy. Pak naprosto souhlasím s názoram že by se v Praze aspoň kačeři trošku rozprchli po místních keších a nebyl by tak nácvak jen u nějakých třeba dvaceti v jinak prázdnější lokalitě co by dostaly pěkně zabrat.
S programem by se to nemuselo nějak extra přehánět, ale nějaký by to určitě chtělo. Opravdu bych se nehnala na ME přes půlku ČR jen abych si sedla do hospody.... :/
  • 0

#232 R-A-von-B

R-A-von-B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 12:23

Pár faktických postřehů:

sobikovi napsal/a:
4) ME potřebuje hromadu sponzorů (Garmin, TomTom, vydavatel map, město kde se to bude konat, atd.);


Jen se připravte na to, že sponzoři na takovouto akci budou ochotní dát či půjčit nějaké reklamní předměty, ale už ne peníze na ruku. Jednak i s 800 lidmi jsme pro ně příliš malé ryby (opravdu zajímavé jsou pro ně akce s návštěvností v řádu tisíců), druhak akce, kterou pořádá pár soukromých lidí, nezastřešených žádnou dostatečně známou organizací, nikdy nebude pro sponzory dostatečně důvěryhodná.

Dain & Olik napsal/a:
zapomente na nejake liniove zavody a jeste v nich urovne .... to se neda v mega zvladnout (leda s dalsi padesatkou lidi jako podpurny tym pouze na organizaci liniovych zavodu).


Zvládnout se to dá, už jsem to párkrát na vlastní kůži odzkoušel ;)

pocet aut, co psal sobik, vynasobte 2 az 3 krat. 500 nicku - v prumeru 2 nicky na auto. na tri dny stanovat vyrazi verejnou dopravou haggaeus, anneke ... ale lidi na tuhle akci pouzijou auto. obzvlast, kdyz pojedou z druhe pulky republiky, ze zahranici, budou to brat jako kesovaci vikend a to se bez auta neobejdou. cimz taky logicky odpada starost o verejnou dopravu v miste, je to zbytecne.


Pokud to bude opravdu ME v přírodě (ať už technolouka, kemp či rekreační oblast s hotelem), tak pustit tam pár stovek aut je zvěrstvo (Mitáku, ty to radši nečti ;)). Jedna z možností je zařídit šatlbus z nejbližšího města - navázaný na příjezdy pravidelných vlaků a busů, a pro ortodoxní autaře zařídit nějaké P+R parkoviště.

Czecho Cowboy napsal/a:
Jinak počítám s tím, že se tu bavíme o létě/podzimu 2009, či jaru 2010, mega event se hlásí 5 měsíců předem, a nedovedu si představit, že bychom měli v prosinci garantováno vše, co budeme potřebovat k realizaci - vidím to na nejméně 2-3 měsíce.


Tak to přidej - takovéto mega akce se připravují minimálně půl roku, a spíše celý rok.

chemic77 napsal/a:
A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.


Za prvé - ne všichni účastníci ME půjdou do outdooru a extreme.
Za druhé - ne všechny přírodní lokality jsou tak ekologicky citlivé jako Český ráj. Např. říjnového závodu 5 beskydských vrcholů se také účastnilo skoro 500 lidí a jak se po Beskydech krásně rozprchli :)
  • 0

#233 R-A-von-B

R-A-von-B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 12:27

A přidám svůj asi kacířský názor :) Což takhle dříve, než se pustíte do ME, udělat nějaký "menší" event, byť s vysokou návštěvností? Třeba ve formě těch outdoorových liniových závodů v různých kategoriích, což se mi osobně zatím ze všech návrhů líbí nejvíce. S dobrou (a včasnou!!) propagací můžeme klidně pár set lidí získat i bez ikonky ME. A hlavně získáme dobré zkušenosti, které pak půjde využít někdy později pro opradový megaevent.
  • 0

#234 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 12:47

Takhle - nevím, zda to tu všichni vědí, protože z některých reakcí to moc nevyplývá:
My tu pořád mluvíme o tom, že se udělá mega-event, jenže tak to nefunguje. I pokud zamýšlím nějakou monstrakci, na které očekávám velkou účast, musím ji založit jen jako event, tedy nedá se založit rovnou jako mega-event. Zároveň napíšu Groundspeaku a upozorním je na to, že aspiruju na MOŽNOST, z té mé akce ME udělat.
A AŽ KDYŽ je na ní alespoň 500 attended logů, změní jí Groundspeak ikonku z eventové na mega-eventovou.
Tedy co z mého příspěvku plyne - kdokoliv, ať bude dělat jakoukoliv akci, může při rekordní účasti zažádat o prohlášení za mega-event. Může to být pouhé setkání v hospodě nebo extrémní outdoorové závody či něco jiného, ale jak psáno výše, bude to POUHÝ event, dokud nebude mít tu rekordní účast. Takže je extrémně důležité ty lidi na něco nalákat, jinak když je nezaujmete (což pouhým setkáním s tím, že se pak rozprchnou, asi nesplníte), pro vysněnou ikonku jeli zbytečně...
  • 0

#235 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 12:54

Sutech napsal/a:
Takhle - nevím, zda to tu všichni vědí, protože z některých reakcí to moc nevyplývá:
My tu pořád mluvíme o tom, že se udělá mega-event, jenže tak to nefunguje. I pokud zamýšlím nějakou monstrakci, na které očekávám velkou účast, musím ji založit jen jako event, tedy nedá se založit rovnou jako mega-event. Zároveň napíšu Groundspeaku a upozorním je na to, že aspiruju na MOŽNOST, z té mé akce ME udělat.
A AŽ KDYŽ je na ní alespoň 500 attended logů, změní jí Groundspeak ikonku z eventové na mega-eventovou.
Tedy co z mého příspěvku plyne - kdokoliv, ať bude dělat jakoukoliv akci, může při rekordní účasti zažádat o prohlášení za mega-event. Může to být pouhé setkání v hospodě nebo extrémní outdoorové závody či něco jiného, ale jak psáno výše, bude to POUHÝ event, dokud nebude mít tu rekordní účast. Takže je extrémně důležité ty lidi na něco nalákat, jinak když je nezaujmete (což pouhým setkáním s tím, že se pak rozprchnou, asi nesplníte), pro vysněnou ikonku jeli zbytečně...


V tom případě vysvětli tohle
http://www.geocachin...06-3c6cd83d7e19
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#236 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 12:58

A AŽ KDYŽ je na ní alespoň 500 attended logů

ZDE:
http://www.geocachin...f1-921c4b685282

500 attend není a stejně je to ME B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#237 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 13:01

Vysvětlení je jednoduché - ani velký Groundspeak se ne vždy řídí svými pravidly :D Dokonce jsem se teď dozvěděl, že když je dostatečně našťavíš, mohou ti tu ikonku dát ještě před tím, než splníš tu podmínku. Co se stane, když ji následně nesplníš, to nevím, ale evidentně nic :P Ale to nebylo pointou mého příspěvku ;), pointou je, že se lidi musí na něco nalákat, jinak když se jich sejde málo, tak budou akorát následně nas*aní, že tam jeli zbytečně a ikonku nemají...
  • 0

#238 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 13:04

Sutech napsal/a:
Vysvětlení je jednoduché - ani velký Groundspeak se ne vždy řídí svými pravidly :D Dokonce jsem se teď dozvěděl, že když je dostatečně našťavíš, mohou ti tu ikonku dát ještě před tím, než splníš tu podmínku. Co se stane, když ji nesplníš, to nevím, ale asi nic :P
Ale to nebylo pointou mého příspěvku ;), pointou je, že se lidi musí na něco nalákat, jinak když se jich sejde málo, tak budou akorát následně nas*aní, že tam jeli zbytečně a ikonku nemají...


Ono stačí domluvit tu ikonku a polovina Ti přijede jenom pro ni, polovina zbyloé poloviny přijede kvůli ní a kombajnu a až ten zbytek musíš nějak motivoat programem. Tak to prostě je....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#239 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2008 - 12:13

Uplne z ineho sudku, ale pomaly sa nam stava mega-event z geoskorapek - je tam zalogovanych 152 nickov a spusta ludi nie je zalogovana a prijde. To budu fronty na Certovke...
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#240 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2008 - 20:27

152 niku,dejme tomu 300 lidi ,jeste tedy 200 a mame neplanovany ME :) bez pripravy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama