Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#181 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 8:56

No tak tedy taky trochou do mlýna ... Sobota, Praha-Strahov, velké parkoviště, od nějaké firmy si objednat stany + občerstvení typu "párek na tácek + pivo". Myslím, že 1000 kačerů se v Praze rozptýlí, zabaví a přespí samo. Představa, že na megaeventu si pokecám s každým je nereálná ... A pořádat nějaký program - no nevím nevím ... Stejně si myslím, že tam každý pojede "jen pro tu ikonku"... A jedna otázka na závěr - nelze MegaEvent spojit s nějakou jinou podobně masovou akcí ? (Karlovarský filmový festival, Svíjanské pivní slavnosti)
  • 0

#182 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 9:37

No teda jestli takhle přistupuješ i k zakládání kešek, tak jsem rád, že jsem od tebe zatím žádnou nehledal :) Ale teď slušněji: když jedeš na megasetkání, tak nečekáš jen to, že si dáš na obrovské pláni pivo a pojedeš někam do města, ale i to, že bude něčím speciální - třeba programem, který pro tebe připraví organizátoři... Takovéhle nápady mě přesně přesvědčují, abych do toho šel ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#183 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 9:54

Žádný event s mudloakcí spojit podle pravidel nejde. Osobně neočekávám od megaeventu nic jiného, než že tam přijedu (pokud budu mít zrovna čas, ale podřizovat tomu program nebudu), dám razítko do logbooku a zase rychle odjedu, než mě okradou kapsáři.
  • 0

#184 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 10:29

Czecho Cowboy napsal/a:

dan-sam napsal/a:
A sorry Cowboyi, jsi jistě zkušený, ale věř, že v 17 na to fakt nemáš. Ani ve 20 mít nebudeš a když budeš dobrej, tak možná v 25, ale spíš ne.

Ber to tak, že tu zatím jen tak teoretizuju...

dan-sam napsal/a:
Dovolil bych si polemizovat o vhodnosti Jižních Čech - jakmile seskupíte řádove stovky lidí na "necivilizovaném" místě, tak je nutné počítat s tím, že se jim musí připravit program. I když přes den budou lovit, tak večer se nespokojí s tím, že někde u smrku si budou moci popovídat s geokolegy.

Mě teda Jižní Čechy nepřijdou moc necivilizované, ale zkus se zeptat na fóru geojih... :D


Super, odpověď bez vášní jsem snad ani nečekal. Už to o něčem vypovídá. Máš u mě bod a držím palce B)
  • 0

#185 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 11:15

Tak po přečtení všeho, co se tu psalo na podporu "pražské" varianty jsem pochopil, o co vlastně sobíkovcům (tj. zastáncům Sobíka :D) jde - maximálně si zjednodušit práci! Protože když to šoupnem na Strahov (či kamkoliv do Prahy), tak minimálně polovina povinných účastníků bude z Prahy. Ti pak, přesně jak psal Miták, přijedou, orazítkujou, odjedou, protože co by tam jinak dělali? A ti ostatní, co přijedou z větší dálky, si pak tedy rozloží stan na Strahově a 2 dny budou luxovat keše v Praze, nic víc, nic míň. A já se ptám - a ) opravdu si tohle představujete pod pojmem mega-event?, b ) zaslouží si zrovna 1. český mega-event takovouhle akci? Protože kdo bude organizovat ten další, bude mít ztíženou pozici, všichni už budou vědět, že ta celá akce spočívá v podepsání se do logbooku, možná vyslechnutí úvodního proslovu organizátora a tím to vlastně končí. ;)
  • 0

#186 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 11:23

Sutech napsal/a:
Tak po přečtení všeho, co se tu psalo na podporu "pražské" varianty jsem pochopil, o co vlastně sobíkovcům (tj. zastáncům Sobíka :D) jde - maximálně si zjednodušit práci! Protože když to šoupnem na Strahov (či kamkoliv do Prahy), tak minimálně polovina povinných účastníků bude z Prahy. Ti pak, přesně jak psal Miták, přijedou, orazítkujou, odjedou, protože co by tam jinak dělali? A ti ostatní, co přijedou z větší dálky, si pak tedy rozloží stan na Strahově a 2 dny budou luxovat keše v Praze, nic víc, nic míň.
A já se ptám - a ) opravdu si tohle představujete pod pojmem mega-event?, b ) zaslouží si 1. český mega-event takovouhle akci? Protože kdo bude organizovat ten další, bude mít ztíženou pozici, všichni už budou vědět, že ta celá akce spočívá v podepsání se do logbooku, možná vyslechnutí úvodního proslovu organizátora a tím to vlastně končí. ;)


Tak tady pod to se klidně podepíšu.
Taky si nemyslím, že by měl být ME jen o tom přijet, zalogovat se, říct si "hurá, mám novou ikonku" a odjet domů.
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#187 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 11:40

chemic77 napsal/a:
Nehledě na to, že si nedovedu představit tak velkou plochu u ČB, kde by se "ztratilo" 700-800 lidí a nevšimla si toho nějaká televize, či noviny.

To si nemyslím.
Když bylo CVVZ v Třešti, tak bylo na víkend v tomto vysočinském městečku o třetinu více obyvatel, čehož si nelze nevšimnout.
Nicméně Budějovice mají téměř 100 000 obyvatel, což je docela rozdíl...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#188 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:07

Dovolím si také přispět svou troškou do mlýna. Mám zkušenosti s organizováním plachtařských závodů, kde se zúčastnilo cca 20 dvoučlenných posádek a kolem 50 lidí doprovodu. Proti megaeventu je to plivnutí, přesto to byla neskutečná dřina a připravovali jsme se na to cca půl roku. Pokud by se někdo přes toto varování do organizace pustil, nabízím své služby, avšak v omezeném rozsahu, přeci jen mám nad sebou otrokáře, který občas požaduje výsledky mé práce. Co se týká umístění, také bych asi preferoval nějaké větší město. Ne proto, že jsem pražák, ale hlavně proto, že mám strach, že takováto megaakce zanechá příliš velké stopy v přírodě, přes kterou povede. V Praze, Brně nebo Olomouci to přeci jen má větší šanci zůstat bez povšimnutí médií. Samozřejmě to zase přináší jiné problémy, ale o těch se tu už psalo. Takže závěrem: je to určitě lákavá možnost, ale mám strach, že negativní publicita bude příliš veliká a to mi za tu ikonku nestojí. Raději si vyrazím na hezkou kešku do přírody sám nebo na pěkný Event s dvaceti lidmi než takováto monster akce.
  • 0

#189 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:10

Sutech napsal/a:
Tak po přečtení všeho, co se tu psalo na podporu "pražské" varianty jsem pochopil, o co vlastně sobíkovcům (tj. zastáncům Sobíka :D) jde - maximálně si zjednodušit práci! Protože když to šoupnem na Strahov (či kamkoliv do Prahy), tak minimálně polovina povinných účastníků bude z Prahy. Ti pak, přesně jak psal Miták, přijedou, orazítkujou, odjedou, protože co by tam jinak dělali? A ti ostatní, co přijedou z větší dálky, si pak tedy rozloží stan na Strahově a 2 dny budou luxovat keše v Praze, nic víc, nic míň.
A já se ptám - a ) opravdu si tohle představujete pod pojmem mega-event?, b ) zaslouží si zrovna 1. český mega-event takovouhle akci? Protože kdo bude organizovat ten další, bude mít ztíženou pozici, všichni už budou vědět, že ta celá akce spočívá v podepsání se do logbooku, možná vyslechnutí úvodního proslovu organizátora a tím to vlastně končí. ;)


A musí nutně ME znamenat konec pro 100 ze 150-ti keší v okolí pořádaného ME někde v přírodě? A nejde jen o keše, vem je čert. Ale jsme tak nějak zastánci přírody (alespoň většinou) a pustit do volné přírody zrovna 600-700 nadšených sběračů, kteří poběží na Kleť cesta necesta, odloví Kluka stylem brutal force a potom v okolí bude slehlá zem, že na ní ani zlaté zrno pšenice nevyroste? To je podle vás ideál?

Ať chceš nebo nechceš, tak drtivá většina lidí přijede dát razítko ať je to u lipenské přehrady a nebo na strahově. To je naprosto šuma fuk. Prostě nemají rádi davy lidí a mnohem raději budou luxovat jakoukoliv oblast, než aby se museli tlačit ve frontě na párek a pivo. viz. příspěvek od Mitáka a spousty dalších lidí! (bez urážky)

A všichni Sobíkovci, jak jsi nás hezky nazval, určitě nemají ve své mysli zrovna strahov. Ono je v těsném okolí Prahy málo lokalit kde by se to dalo uskutečnit? Odkud je to kousek do Prahy pro luxovače stejně tak i pro ostatní kačery, kteří třeba rádi pojedou někam do přírody? Nemáte tam nějaké malé civilní letiště, které by se dalo pronajmout? Jestli ne tak je na tom Praha hůř než jsem si myslel.
  • 0

#190 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:12

Czecho Cowboy napsal/a:
To si nemyslím.
Když bylo CVVZ v Třešti, tak bylo na víkend v tomto vysočinském městečku o třetinu více obyvatel, čehož si nelze nevšimnout.
Nicméně Budějovice mají téměř 100 000 obyvatel, což je docela rozdíl...


A na CVVZ taky vypustíš 700 lidí aby ti projeli město a vymetli všechno co kde leží či visí (myšleno tím krabičky)???

Co do počtu lidí je možná srovnání možné, ale co do programu a činnosti návštěvníků je to nesrovnatelné !!!
  • 0

#191 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:32

A musí nutně ME znamenat konec pro 100 ze 150-ti keší v okolí pořádaného ME někde v přírodě?


A musí nutně ME znamenat konec pro 100 ze 150-ti keší v okolí pořádaného ME někde v Praze? :D Promiň, ale mohu argumentovat stejně, dokonce bych řekl, že v přírodě mají krabičky větší šanci na přežití. Protože když v přírodě takovýhle pablb, co loví metodou brutal-force (a tím myslím i to, že násilím rve krabičku z jejího úkrytu a pak ji jen tak pohodí), něco takového udělá, tak je přeci jen alespoň šance, že ji nikdo nepovolaný nenajde dřív, než ji nějaký inteligentní cacher vrátí zpátky. Zatímco ve městě když tenhle pablb krabičku bez ohledu na to, jestli ho u toho vidí mudlové, vytáhne a pak ji někam pohodí, je téměř 100% šance, že je to její konečná...

Ať chceš nebo nechceš, tak drtivá většina lidí přijede dát razítko ať je to u lipenské přehrady a nebo na strahově.


Ano. Ale je pořád větší šance, že víc lidí zůstane někde v pěkném prostředí, než v Praze.
Jenže o to vůbec nejde, to jsi mě špatně pochopil. Já tu nebojuju za to, aby se to konalo uprostřed hlubokých hvozdů, kde budou v noci zářit hvězdy a přes den uslyšíme tokání tetřevů :D, já bojuju za to, aby u téhle akce byl nějaký program, což si nedokážu v Praze představit.

Ono je v těsném okolí Prahy málo lokalit kde by se to dalo uskutečnit?


To už je jiná! Toto jsem už taky řešil - byl by to nejlepší kompromis pro všechny, udělat to někde ve středních Čechách. Některým by stačil doprovodný program, jiní by vyrazili do blízké Prahy na kešování - ideál.
Ale přesto - myslím, že ať by to bylo kdekoliv v Čechách, tak by se jistě v okolí našlo dostatek keší, aby to uspokojilo i ty největší kombajnéry. 2 dny, resp. vlastně jeden, protože ten druhý už odjíždíš domů, nejsou tak moc, aby někdo vylovil všechno v okolí a pak se nudil. A i kdyby, tak těmhle lidem nedělá problém sednout do auta a vyrazit prostě o něco dál od místa konání eventu, takže nemám strach, že by se o svoji zábavu nepostarali...
  • 0

#192 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:39

Sutech napsal/a:

Ono je v těsném okolí Prahy málo lokalit kde by se to dalo uskutečnit?


To už je jiná! Toto jsem už taky řešil - byl by to nejlepší kompromis pro všechny, udělat to někde ve středních Čechách. Některým by stačil doprovodný program, jiní by vyrazili do blízké Prahy na kešování - ideál.
Ale přesto - myslím, že ať by to bylo kdekoliv v Čechách, tak by se jistě v okolí našlo dostatek keší, aby to uspokojilo i ty největší kombajnéry. 2 dny, resp. vlastně jeden, protože ten druhý už odjíždíš domů, nejsou tak moc, aby někdo vylovil všechno v okolí a pak se nudil. A i kdyby, tak těmhle lidem nedělá problém sednout do auta a vyrazit prostě o něco dál od místa konání eventu, takže nemám strach, že by se o svoji zábavu nepostarali...

Samozřejmě, když se ještě k eventu založí třeba 60 keší, a přičteme to k současnému stavu 833ks v Jižních Čechách - asi se nenajde nikdo, kdo by po dvou dnech neměl co lovit.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#193 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:47

Sutech napsal/a:
A musí nutně ME znamenat konec pro 100 ze 150-ti keší v okolí pořádaného ME někde v Praze?

Jenže já jsem myslel konec pro okolní přírodu než pro ty krabičky. ;) Apropo, co stojí obnova jedné micro z tictacu (filmovky) oproti obnově regulárky v přírodě? :) Ale o to tu nejde. Devastací bylo myšleno okolí keše, třeba to co se děje u každého většího eventu někde v přírodě. To je ten hlavní důvod.

já bojuju za to, aby u téhle akce byl nějaký program, což si nedokážu v Praze představit.

Já ale (viz. pár o pár řádek níže) neříkám, že to musí být nutně v centru Prahy. Myslím, že na nějakém menším letišti ten program uděláš taky a možná lépe, než někde v kempu. Pokud se tedy bavíme o nějakém logickém programu a ne o tom, co tu pustil Cowboy.

To už je jiná!
Ale přesto - myslím, že ať by to bylo kdekoliv v Čechách, tak by se jistě v okolí našlo dostatek keší, aby to uspokojilo i ty největší kombajnéry.

Ano, to potom můžeš udělat třeba ten event v tom CHKO Český ráj a všude vyvěsit doporučení o tom kam mají jezdit kombajnéři. :) Ale všeobecné je lepší problémům předcházet, než je potom řešit. ;)
  • 0

#194 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:49

OK. Nechám dojet dotazníkovou anketu, třeba se bude organizátorům hodit. No a kdyby někdo začal organizovat ME, rád pomohu při jeho organizaci. Díky všem za jejich názory k ME, myslím že se budou případným organizátorům ME hodit. Howgh.
  • 0

#195 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:52

Czecho Cowboy napsal/a:
Samozřejmě, když se ještě k eventu založí třeba 60 keší, a přičteme to k současnému stavu 833ks v Jižních Čechách - asi se nenajde nikdo, kdo by po dvou dnech neměl co lovit.


Chceš pořádat ME, nebo závody? Pokud toto číslo chceš pustit v okolí ČB tak to už tuplem nesouhlasím. A to docela nahlas. Důvodů je hned několik a myslím si osobně, že pod tohle se podepíše většina obyvatel toho daného kraje -ať už je to v jižních čechách či západních apod.

A pokud chceš srovnávat počet keší pro danou lokalitu, tak prosím taky nahoď kolik je keší v Praze a nezapomeň taky prosím uvést hodnotu kolik keší připadá na jeden metr čtvereční. ;)
  • 0

#196 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:52

Jasně! Na Strahov! Na sebe jednotné oblečení a za pípání mobilů a GPSek budeme organizovaně mávat rukama, zavazovat si tkaničky, vzájemně se zvedat a podobně.:D
  • 0

#197 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:54

Sutech napsal/a:
Tak po přečtení všeho, co se tu psalo na podporu "pražské" varianty jsem pochopil, o co vlastně sobíkovcům (tj. zastáncům Sobíka :D) jde - maximálně si zjednodušit práci! Protože když to šoupnem na Strahov (či kamkoliv do Prahy), tak minimálně polovina povinných účastníků bude z Prahy. Ti pak, přesně jak psal Miták, přijedou, orazítkujou, odjedou, protože co by tam jinak dělali? A ti ostatní, co přijedou z větší dálky, si pak tedy rozloží stan na Strahově a 2 dny budou luxovat keše v Praze, nic víc, nic míň.
A já se ptám - a ) opravdu si tohle představujete pod pojmem mega-event?, b ) zaslouží si zrovna 1. český mega-event takovouhle akci? Protože kdo bude organizovat ten další, bude mít ztíženou pozici, všichni už budou vědět, že ta celá akce spočívá v podepsání se do logbooku, možná vyslechnutí úvodního proslovu organizátora a tím to vlastně končí. ;)

Snad ještě poslední reakce...
... to je tvoje představa, z toho co jsem tady psal a co je i v dotazníku je zřejmé, že tam program je definovaný. Ale i kdyby byl program sebelepší, tak musíš počítat s tím, že ti 50% lidí přijede pro "ikonku a tričko". Jen jestli s tím budou počítat ti, co mají v hlavě "outdoorový ME".
  • 0

#198 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 13:04

polerok napsal/a:

imagin156 napsal/a:
Ani nevim kde mám začít. Zařekl sem se že na diskuze chodit nebudu protože 90% lidí mele nesmysly, ale nedalo mi to abych nereagoval. Koukám že skoro nikdo kdo by chtěl uspořádat megaevent na žádném sám nebyl a nemá ani představu co to je zorganizovat akci pro 500-1000 lidí, 100-200 aut. V podstatě musím souhlasit s Dáinem. Nemá smysl tady popisovat co vše je nutné pro takovou akci udělat a to nejen z organizačního hlediska ale i z hlediska právního. Mege event bych tu rád ale už jen podle různých návrhů se bojím že v některých případech to bude spíš mega ostuda. A pokud to někdo opravdu myslí vážně, měl by mít za sebou alespon 1 megaevent jako návštěvník a pořádání akce pro větší počet lidí. PAK BUDE VĚDĚT O ČEM TO JE a nebude mimo mísu.


<sarkasmus>
Hlavně, že ty víš všechno
</sarkasmus>


Z tveho prispevku je jasne videt ze nevis kdo je imagine, protoze kdyby jsi to vedel tak by jsi jeho prispevky musel brat s respektem, jelikoz akce na kterych se podilel pod tymovym nickem byly hodne dobre B) a v cechach patrily asi k tem organizacne nejtezsim ;)
  • 0

#199 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 13:15

Sutech napsal/a:
To už je jiná! Toto jsem už taky řešil - byl by to nejlepší kompromis pro všechny, udělat to někde ve středních Čechách...


PRESNE! Jasne....Praha je asi nejdostupnejsi pro vsechny, ale primo ve meste bych to teda nechtel. Kousek od prahy (do 50km max) mate urcite milion kempu, letist atd atd atd kde se poradaji festaky a tak. Nekam z tech panelaku musite na vikdendy jezdit;) A kdo bude chtit luxovat Prahu tak se tam ten kousek nejak dopravi. Podle me Stredni cechy nekde u zeleznice/ ne daleko od dalnice jsou idealni
  • 0

#200 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 13:38

Czecho Cowboy napsal/a:
Samozřejmě, když se ještě k eventu založí třeba 60 keší, a přičteme to k současnému stavu 833ks v Jižních Čechách - asi se nenajde nikdo, kdo by po dvou dnech neměl co lovit.


Promin ze to tak napisu ale v pripade ze se ME bude konat na jihu cech radsi vsechny kese v prirode nad kteryma mam alespon trochu dohled at uz sam nebo jako NB, disabluji a klidne i vysbiram. Mam tu prirodu rad a predstava jak kolem Vydry nebo dokonce na Brezniku kazdy z 200 kaceru kteri se tam vydaj prevraci kazdy kaminek ...

Neber to jako truc, ale podivej se treba na kese v okoli ME v Bochumi, tam byla valna vetsina kesi udelana jako mestka kes, kde se jaksi da predpokladat ze kaceri nerozeberou dlazbu, nebudou trhat kytky atd atd ... Tohle je ten duvod proc nesouhlasim s umistenim "kdekoliv v chranenem uzemi" je dobre aby v okoli bylo vicero kesi "mestskych" pripadne aby v miste konani byl nejaky program, navrhnuty, nepovinny, navsteva zajimavych mist, domluvene exkurze - ano muze t byt omezeno, ale ay se da omezit ze lide se ohou prihlasit jen na 1 -2 akce aby se dostalo na ostatni jinam.

A jeste mi dovol Czecho Cowboy jednu mozna neprijemnou a hnusnou otazku? Jak to hodlas financovat, pocitej s tim ze lide plati pozde, firmy chteji zalohy, nemuzes u takoveto akce napast napr. - ubytovani bude az budem vedet zajem. Akce budou az uvidime kolik vas je - musis to zacit resit predem a vem si treba jen 2TG - ubytovani pro tech 170 lidi - 50000 platila se zaloha a smlouva dohodnuta a kdyby se na to vsichn vykaslali tak jsem v tom pekne zahuceli ... Takze jak rikam ma otaza zni jses schopen tohle ufinancovat a pripadne doplacet ze sveho?
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama