Přejít na obsah


Fotka

Colorado 2.54 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
147 odpovědí na toto téma

#21 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 17:30

pepe.cz napsal/a:
- trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51


Tak tohodle jsem dosahl i s 2.51 a vubec netusim jak :) Na karte je pritom jen Topo mapa tak jak jsem ji k Coloradu dostal.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#22 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 18:48

pepe.cz napsal/a:
- trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51


Mě se stalo to samé s 2.54, ale ještě jsem nainstaloval POI body.Musel jsem ho dát do servisu. Jak se docílí režimu PASSED?
  • 0

#23 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 20:20

rob napsal/a:

pepe.cz napsal/a:
- trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51


Mě se stalo to samé s 2.54, ale ještě jsem nainstaloval POI body.Musel jsem ho dát do servisu. Jak se docílí režimu PASSED?

po instalaci 2.54 colorado den fungovalo, poté jsem smazal nahrané keš a nahrál jiné a nastal výše uvedený stav - colorado zapnu ať již tlačítkem nebo připojím na externí nabíjení naběhne obrazovka garmin a po cca 10 s se vypne. Vytažení SD karty nepomohlo
  • 0

#24 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 21:18

rob napsal/a:

pepe.cz napsal/a:
- trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51


Mě se stalo to samé s 2.54, ale ještě jsem nainstaloval POI body.Musel jsem ho dát do servisu. Jak se docílí režimu PASSED?

jenom dotaz - do kterého servisu jsi jej dal, musí se do Prahy, nebo jsou i jinde?
  • 0

#25 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 21:32

Petr1868 napsal/a:

rob napsal/a:

pepe.cz napsal/a:
- trochu jsem s tím laboroval a dostal jsem se do takového stavu, že přístroj nešlo ani zapnout - nabíhal, ale pak se sám vypnul, nešel ani při ext. napájení - šel jen zapnout do testovacího režimu - zde vše PASSED. Nakonec pomohlo vytažení SD karty - bez ní se zase probral k životu.
Teď půjdu zkontrolovat tu SD kartu, ale asi se vrátím k FW 2.51


Mě se stalo to samé s 2.54, ale ještě jsem nainstaloval POI body.Musel jsem ho dát do servisu. Jak se docílí režimu PASSED?

jenom dotaz - do kterého servisu jsi jej dal, musí se do Prahy, nebo jsou i jinde?

U Garminu plati, že to musíš dát prodejci, takže se nemůžeš obrátit na kohokoliv. Ale zkusit to můžeš.
  • 0

#26 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 6:34

Tak mám taky doma mrtvolku. Po nahráni FW2.54 chodilo vše O.K. Pak jsem dohrál nějaké POI body a už nejde zapnout:@. A nepomohlo ani vyndat kartu. Jde pouze servisní menu. Colorado směřuje do servisu a jdu hledat kompas a tisknout mapy. Hold bude dovolená bez keší.
  • 0

#27 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 6:38

Tabi napsal/a:
Tak mám taky doma mrtvolku. Po nahráni FW2.54 chodilo vše O.K. Pak jsem dohrál nějaké POI body a už nejde zapnout:@. A nepomohlo ani vyndat kartu. Jde pouze servisní menu. Colorado směřuje do servisu a jdu hledat kompas a tisknout mapy. Hold bude dovolená bez keší.


možná to souvisí...
http://navigovat.mob....asp?ARI=113905
  • 0

#28 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 6:47

Tabi napsal/a:
Tak mám taky doma mrtvolku. Po nahráni FW2.54 chodilo vše O.K. Pak jsem dohrál nějaké POI body a už nejde zapnout:@. A nepomohlo ani vyndat kartu. Jde pouze servisní menu. Colorado směřuje do servisu a jdu hledat kompas a tisknout mapy. Hold bude dovolená bez keší.

mne nejde ani servisní menu. Jak se do nej dostaneš?
  • 0

#29 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:18

Je možný downgrade na 2.51? Dnes odjíždím na dovolenou a nerad bych, aby mi zkolaboval.
  • 0

#30 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:19

Spíš by mě zajímalo kde to dát servisu, aby to netrvalo věčně. A jak se k servisnímu zásahu bude stavět Picodas. Jestli to bude uznávat jako záruční opravu nebo z nás vytáhnou nějaký finance?
  • 0

#31 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:19

Mě tedy zatím funguje vče jak má, jdou přidávat (a mazat keše), přidávat a mazat waypointy a nahrávat POI (i s upozorněním na vzdálenost). K POI podotykam, že používám režim POILoaderu, kdy vygenerovany poi.gpi ukládám nejprve do PC a poté tento soubor přehraji do adresáře POI v Coloradu.
  • 0

#32 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:28

Medcin napsal/a:
Je možný downgrade na 2.51? Dnes odjíždím na dovolenou a nerad bych, aby mi zkolaboval.


Downgrade je mozny - prave jsem si to vyzkousel. Starsi betu jsem stahnul tady http://www.opendrive...e-download.html
  • 0

#33 lupino99

lupino99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:34

Možná je "umrtvování" Colorada taktika Garminu k prověření legálnosti instalovaných map B)
  • 0

#34 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:36

Leroj napsal/a:
možná to souvisí...
http://navigovat.mob....asp?ARI=113905

Jo jo, souvisí, Marekl včera večer volal, že mám varovat všechny před instalací, zítra mu místo nového krásného Colorada vezu ošuntělou 60CS, tak ať nedopadnete podobně :|
  • 0

#35 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:41

Musim rict ze uz zde mam dalsi mrtve COLORADO po upgrade firmware na verzi 2.54 beta ... nastesti u nas zatim reklamace probiha bez problumu nas dodavatel vymeni ... Ale timto vsechny varuji ze to bude zrejme zavisle na stari GPS. U novych co nam prisli dnes vse jede bez problemu...
  • 0

#36 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 8:07

Dalsi malej poznatek v servisnim menu pocitac pipne ze je neco pripojene lec dalsi disk atd samozrejme nenejde ale zrejme by tu nejaka moznost asi byla . Lec bohuzel asi ne pro normalniho smrtelnika :) Ani hard reset nepomuze :(
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 8:26

hmmm, tak to se panackum opravdu neco povedlo. :@ pri trose sarkasmu - na druhou stranu konecne po ctyrech mesicich splnili slovo: "Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk." :|
  • 0

#38 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 8:30

No tak jsem tam radsi vrazil 2.51betu....nerad bych to umrtvil....to sou...
  • 0

#39 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:02

Tak jsem volal do Picodasu co s tím mám dělat. Řekli mi, že musím Colorado reklamovat přes prodejce, žádná servisní střediska v okolí HK a PU nemají. Takže sbohem colorado a na chvíli i kešování.
  • 0

#40 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:13

Zatím mi colorado na 2.54 funguje, ale nevím, zda to mám nadále riskovat. Raději hned downgraduju, i když s děsným skřípěním zubů, protože mapy a kompas do profilu a možnost vypnutí stínování (= zvýšení kontrastu mapy) jsem okamžitě uvítal. Programátoři u Garminu jsou opravdu neskuteční patlalové. Nechápu, jak může taková světoznámá firma pustit po skoro čtvrt roce ticha nový firmware (a označit ho jako betu) který obsahuje minimum oprav, pár vylepšení a řadu fatálních chyb. Oni to snad ani netestují! :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama