Přejít na obsah


Fotka

Colorado 2.54 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
147 odpovědí na toto téma

#41 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:23

Pro rychlejsi downgrade jsem umistil na nase stranky 2.51 BETA ke stazeni pro ty co nechteji hledat http://www.warpsdesi...o/gps/index.php , krasny vikend vsem
  • 0

#42 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:29

Tak jsem Colorado reklamoval, dnes putuje do Picodasu. Příště si raději urazím pracky než tam dám nový FW. Doufám že se brzy problém vyřeší a vydají konečně něco pořádného a hlavně otestovaného:@ Zítra vyrážím bez Colorada, hezky postaru - s mapou a kompasem.
  • 0

#43 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:31

Mion napsal/a:
... Oni to snad ani netestují! :o

Ale oni to testují. A mají spoustu testerů. Třeba tady v Česku. :D

Díky za bleskové informace a upozorňení na fatální problém.
  • 0

#44 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:55

Případně odkaz na 2.51 přímo od Garminu - http://www.garmin.co...300_251Beta.exe

Není ten problém kvůli češtině? V jakém kódování jste nahrávali GPX?
  • 0

#45 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:55

Nejsem majitelem Colorada, ale potřebuji to vědět kvůli Mareklovi: Na netu jsem četl, že je možné se pokusit o upload backupu (je i postup, jak rozchodit USB mass storage, když Colorado zatuhne). Jde backup z jednoho přístroje nahrát do jiného ?
  • 0

#46 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:57

Samozřejmě, downgradem jsem přišel o všechna vypiplaná nastavení. Navíc se mi zduplikovaly nějaké profily - teď tam mám např. dvakrát Recreational profil - a nejde odmazat. Zkusím to přímo editací XML konfiguráku.
  • 0

#47 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 9:59

Kolik kB/MB zabere ten backup ? Nemohl bys mi ho poslat ?
  • 0

#48 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:00

Mion napsal/a:
Samozřejmě, downgradem jsem přišel o všechna vypiplaná nastavení...

To je divny. Mne po daungrejdu zustaly nastaveni a profily beze zmeny.
  • 0

#49 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:09

mitak napsal/a:
Kolik kB/MB zabere ten backup ? Nemohl bys mi ho poslat ?

Co myslis backupem? Vsechny adresare v Coloradu?
  • 0

#50 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:10

Jak to tak ctu, Colorado je pekne choulostivy Tamagotchi :D :D To se tedy soudruhum z USA moc nepovedlo.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#51 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:16

StefaCzech napsal/a:

mitak napsal/a:
Kolik kB/MB zabere ten backup ? Nemohl bys mi ho poslat ?

Co myslis backupem? Vsechny adresare v Coloradu?

Ano, pokud možno bez několikagigového mapsetu ;)

Podle tohoto zdroje (bod G11) je to celý obsah "drajvu Garmin".

Tady (bod M12) se pro změnu píše o možnosti opravy nefunkčního přístroje tímto postupem (zprovoznění USB mass storage i v případě přístroje který nenabootuje).

warps napsal/a:
Dalsi malej poznatek v servisnim menu pocitac pipne ze je neco pripojene lec dalsi disk atd samozrejme nenejde ale zrejme by tu nejaka moznost asi byla . Lec bohuzel asi ne pro normalniho smrtelnika :) Ani hard reset nepomuze :(

Docela by mě zajímalo, co konkréního jsi myslel tou možností ? Rozuměj: Snažím se získat co nejvíc informací, před odjezdem do Dolomitů, kde Marekl v tento den používá akorát silniční Nüvi a jeho Colorado nám bude chybět, chtěl bych se pokusit to opravit přímo na místě.
  • 0

#52 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:22

To mitak: Chces to poslat na maila v profilu? Podle mne to nebude mit vic jak 5MB. EDIT: Zazipovany to ma 1,18MB
  • 0

#53 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:25

Jo, můžeš, díky.
  • 0

#54 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:28

Jsou to diletanti! Takové věci by výrobce navigací No.1 na světě, (jak o sobě Garmin s oblibou tvrdí) vůbec neměl vypustit. Všem majitelů Colorada s novým firmwarem upřímnou soustrast :(. Po takových zkušenostech bych asi instaloval jen ostré verze firmwaru a pokud by to nefungovalo, tak bych to Garminu omlátil o hlavu. Vždyť 10 - 12 tisíc za takovu nespolehlivou krabičku je docela dost nebo nikoli? Kdyby všechny ty všelijaké strojky okolo nás takhle pracovaly, tak se z toho brzy zblázníme.:( Ještě že Češi jsou takoví kutilové a podobné problémy berou jako výzvu. Nechcete jim někdo šikovný napsat pořádný firmware třeba: "Colorado firmware v3.0 ultimate all bugs remower." :)
  • 0

#55 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:34

Ja bych to tak nebral - je to BETA, tam se s chybami da pocitat - nadaval bych na STABLE.
  • 0

#56 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 10:48

Mufon&Pufon napsal/a:
Ja bych to tak nebral - je to BETA, tam se s chybami da pocitat - nadaval bych na STABLE.


No jo, ale minule taky byla jenom Beta. Prijde me, ze to proste u toho napisou aby byli z obliga kdyz se ukaze ze to je zas provar.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#57 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 11:08

Mufon&Pufon napsal/a:
Ja bych to tak nebral - je to BETA, tam se s chybami da pocitat - nadaval bych na STABLE.


no problem je v tom, ze zadny upgrade nebyla ostra verze. :) vetsina pristroju mela od vyroby 2.4 nebo dokonce nizsi a ty novejsi pak 2.5, ale ten se od 2.4 lisil snad jen tim, ze pribyla moznost oznacit nalez kese, nekomu ani neroutoval ... a beztak ho k downloadu nepustili. v podstate vsechno, s cim se za pulrok vytasili, bylo beta.

ani tu 2.51 nebyli schopny za tri mesice prohlasit za ostrou verzi, prisli s dalsi betou. by me zajimalo, na jake cislo a po kolika letech se nepretrzite vydavni bet zastavi :D
  • 0

#58 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 11:27

Vyzkouší někdo Radkův postup na oživení? Moje CO zatím běží na 2.54, tak jestli mám urychleně downgradovat nebo jestli si to v případě problémů opravím sám... Přemýšlím nad downgradem (upgradem?) na 60 CSx. Možná to vyřeší problém s FW :D
  • 0

#59 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 11:30

Vazeni vuala 3 vadne kousky z rana opraveny parada staci pouze udalt oziveni mass storage pres CMD : Updater.exe 066101000230.rgn potom jsem vlezl na disk smazal vse poi gpx a uzivatelska data + mapu a udelal ihned update FW na 2.51 a vse funguje jak ma SUPER vidim ze komunita je velika a cesky clovek si poradi .
  • 0

#60 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 11:38

Já držím Colorado ze dvou důvodů - kvůli TOPO 2.0 PRO, která na 60ce asi nebude koukatelná (takže vlastně kvůli rozlišení displeje) a kvůli velmi stabilnímu wherigo playeru. Vše ostatní bych s klidem oželel. Možná ještě občas využiju nahlédnutí do listingu, ale ty mám i na smartphonu.

les-coccinelles napsal/a:
...Přemýšlím nad downgradem (upgradem?) na 60 CSx. Možná to vyřeší problém s FW :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama