Přejít na obsah


Fotka

Colorado 2.54 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
147 odpovědí na toto téma

#101 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:02

Máš někde ten (ty) GPX? Pozn. pod čarou: ještě najít nějakého sebemrskače, který bude všechno zkoušet a po každém zabití Colorada poctivě oživovat a následně zase upgradovat na smrtící 2.54 :)
  • 0

#102 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:07

les-coccinelles napsal/a:
Máš někde ten (ty) GPX?

Pozn. pod čarou: ještě najít nějakého sebemrskače, který bude všechno zkoušet a po každém zabití Colorada poctivě oživovat a následně zase upgradovat na smrtící 2.54 :)

Možná je ještě najdu v domácím počítači. Pokud je najdu, budeš je chtít někam poslat?
  • 0

#103 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:09

Vzdal jsem to. Pro neustálé problémy fw 2.54 s autonavigací (Colorado padá jak v reálu, tak i při simulaci navigování po cestách), jsem byl nakonec nucen definitivně downgradovat zpět na 2.51. Navigaci pro automobil používám a nemohu ji oželet. Štve mne to o to víc, že vše ostatní, co jsem používal, fungovalo k mé spokojenosti. Tak teď zase čekat 4 měsíce na nový fw a ani nechci vědět, co v něm zase nebude fungovat :D
  • 0

#104 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:19

Mion napsal/a:
Vzdal jsem to. Pro neustálé problémy fw 2.54 s autonavigací (Colorado padá jak v reálu, tak i při simulaci navigování po cestách), jsem byl nakonec nucen definitivně downgradovat zpět na 2.51. Navigaci pro automobil používám a nemohu ji oželet.
Štve mne to o to víc, že vše ostatní, co jsem používal, fungovalo k mé spokojenosti.
Tak teď zase čekat 4 měsíce na nový fw a ani nechci vědět, co v něm zase nebude fungovat :D


Tak to je vážně veselý FW :(.

To Petr1868: přes profil ti pošlu email, předem díky.
  • 0

#105 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 16:58

les-coccinelles napsal/a:
Marku, měl jsi v CO nahrané i nějaké cache z ČR (GPX/POI) nebo jen zahraniční?


Měl jsem tam pouze zahraniční. Na druhou stranu německé přehlasované znaky taky myslím nejsou ve standardní ASCII tabulce, to je stejné jako česká písmena s diakritikou.
  • 0

#106 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 19:06

Zajimal by me nazor Picodasu. Mluvil s nimi o tom nekdo?
  • 0

#107 wamat

wamat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 19:30

Mám stejnou zkušenost s 2.54 jako Mion s autonavigací.Celý natěšený jsem v pátek vyrazil a když mi Colorado vyplo asi osmkrát během 30 km,tak jsem měl chuť ho vyhodit.A vyplo mi asi dvakrát i při geocachingu,což se mi se starým firmwarem nestávalo.Ještě jsem náhodně zjistil,že když chci použít stopky a nastavit delku kola v km,tak nereaguje.Jinak chápu,že východní Evropa asi pro amíky nic neznamená,ale proč nedokázali alespoň naprogramovat v Coloradu správný čas?
  • 0

#108 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 22:21

Mion napsal/a:
Vzdal jsem to. Pro neustálé problémy fw 2.54 s autonavigací (Colorado padá jak v reálu, tak i při simulaci navigování po cestách), jsem byl nakonec nucen definitivně downgradovat zpět na 2.51. Navigaci pro automobil používám a nemohu ji oželet.


Jo a tohle padani pri autonavigaci taky na colorado wiki issues list nevidim... takze take ceska specialita?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#109 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 7:52

Caster napsal/a:
Jo a tohle padani pri autonavigaci taky na colorado wiki issues list nevidim... takze take ceska specialita?


Původně jsem si myslel, že jsem ho viděl, ale teď ho nemůžu najít. Že by mapy?
  • 0

#110 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 8:39

marekl napsal/a:
Měl jsem tam pouze zahraniční. Na druhou stranu německé přehlasované znaky taky myslím nejsou ve standardní ASCII tabulce, to je stejné jako česká písmena s diakritikou.


Ani žádně POI?

Němci by se asi ozvali, když by jim hromadně umíraly CO.

Jinak jsem položil dotaz na Colorado wikispace: http://garmincolorad...es List/4819961 Jak se zdá, tak problém s mrtvými Colorady i padáním při navigaci je čistě náš problém: I haven't heard of this problem or the other issue you posted about left turns during autorouting in the US.

Pokud tedy neměl Marek v CO žádné české cache (GPX, POI), tak to vypadá na problémy s mapou (třeba už díky její přítomnosti, bez ohledu na použití).

Jazykové soubory jsou stejné (Czech.gtt, 2.20 i md5 sedí)...
  • 0

#111 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 9:52

Tak tady přidám svou trochu do mlýna. Ihned po nahrání 2.54 jsem vyrazil autem do práce. Jel jsem na Atlas7. Při prvním odbočení (doprava) CO vyplo. Zapnul jsem, jedsu dál, další odbočka doprava, zase vyplo. Další pokus o zapnutí neúspěšný. Vyndal jsem SD kartu, na které mám City Navigator 2008. Colorado naběhlo a od té doby až do cíle nepadlo. Odpoledne jedu zpátky, tak zase poreferuju,. Tipuju to opravdu na problém s mapou - mapami?? Každopádně na dovolenou určitě jedu s 2.51. Ještě možná zkusím odmazat mapy a nainstalovat je znovu, ale to bude asi blbost.
  • 0

#112 hacin

hacin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 12:03

Připojuji se, myslím že problém je skutečně ve správě map na paměťové kartě. Při použití vnitřní paměti ve které mám topo czech se problém neprojevuje.
  • 0

#113 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 12:15

To hacin: já nevím, já mám Atlas7 taky ve vnitřní paměti a přesto to vypíná, i když mapu na SD nepoužívám. Ale do prkýnka, proč to blbne jenom v ČR?? Já si spíš myslím, že bude nějaká nekomaptibilita nového FW s některou z CZ map. Psal jsem na Picodas, tak jsem zvědav, jestli něco odpoví. Ale stejně mi nejde do hlavy přístup Garminu. Pořád samá beta beta, poslední stable verze byla 2.40 a ta je nepoužitelná. Taková šikovná mašinka ten Kolouš a takhle ji zmastit pověst softwarem.
  • 0

#114 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 12:16

Já mám ale Topo a Atlas jen v interní paměti, SD kartu vůbec nepoužívám. Stejně mi to při každém průjezdu křižovatkou padalo. Nepomohlo ani nové nahrání map. Tak nevím. Dosud v této kombinaci fungovaly všechny předchozí firmwary. Jen 2.54 se u mne nějak vzpouzí.
  • 0

#115 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 15:36

Takže jak se zdá, tak podobný problém mají okolní národy s abecedou podobnou té naší (díky Cyrile a Metode :) ) - http://garmincolorad...ew/home/4826215
  • 0

#116 hacin

hacin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 19:12

Jen dotaz, nezkoušel někdo v 2.54 navigovat s vymazanými gpx? Mohl by to být důvod pádu při přibližování se k bodu s diakritikou. Vypadá to na 2 na sobě nezávislé problémy, první je padání CO při autonavigaci a 2hý je problém zapnutí CO po zadání bodu, nebo trasy obsahující diakritiku. Dle odkazu nahoře na wiki jsem pochopil, že po editaci trasy či bodu přes map source při "synchronizaci" CO a PC se při dalším rebootu CO načítá temp.gpx soubor. A obsahuje-li diakritiku dostane se CO do smyščky a nelze jej rozumným způsobem probudit.
  • 0

#117 MEL4

MEL4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 19:44

Mám také jeden příspěvek na hromádku 2.54. Procházeli jsme wherigo cache a když jsem dal uložit, Colorado v klidu uložilo, ale při otevření uložené hry zmrzlo a pomohl jen restart a hrát od začátku na jeden zátah. Dnes jsem down na 2.51 a uloženou hru jsem si v pohodě otevřel. Takže na wherigo má 2.54 taky problém.
  • 0

#118 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 19:53

Myslím, že ať už je problém kde chce, má tady Garmin zastoupení. Myslím tím Picodas. A ten by se měl postarat o to aby se problémy řešily ! Konec konců jde o peníze naše i jejich. V rámci českého kapitalismu by bylo dobré přinutit Picodas k nějaké akci vedoucí k odstranění problémů !!! Picodas určitě nový fw neudělá, ale měl by o problémech jako je nový fw rozhodně vědět a dál tuhle infurmaci předat tam, kde jsou schopni s tím něco dělat. Myslíte že se to dá řešit nějak jinak ???
  • 0

#119 hacin

hacin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 20:07

Jasně že by se měl postarat Picodas, ale dle zkušenností s místními zastoupeními v ČR Kocourkově si myslím že na co si člověk nepřijde a neudělá sám, to nemá. Zkušenost s Nokií i s Apple iPhone.
  • 0

#120 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 20:33

MEL4 napsal/a:
Mám také jeden příspěvek na hromádku 2.54. Procházeli jsme wherigo cache a když jsem dal uložit, Colorado v klidu uložilo, ale při otevření uložené hry zmrzlo a pomohl jen restart a hrát od začátku na jeden zátah. Dnes jsem down na 2.51 a uloženou hru jsem si v pohodě otevřel. Takže na wherigo má 2.54 taky problém.


Asi to bude tento známý problém:
http://garmincolorad...com/Issues List
Instability (P1)
7/5/08: Loading a previously saved Wherigo cartridge will cause the Colorado to freeze on page saying "Restoring Cartridge". Under Others->Wherigo select a cartridge and begin to play, quit the cartridge, save your progress and select it again. When asked if you want restore the previously saved cartridge say yes and note that the Colorado will freeze on the "Restoring Cartridge" screen. (2.54) [Wherigo]
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama