Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#61 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 17:54

warps napsal/a:
To je velice jednoduche vezmi si cenu OREGONU v USA pricti 3.7% CLO a 19% DPH k tomu procleni JCD 300Kc nejakou marzi pro pripad reklamace a mas vyslednou cenu.


No nedivím se ani tak absolutní částce jako spíš poměru k cenám Colorada. Např. na oficiálních stránkách Garminu je Colorado 300 za 535 USD, Oregon 300 za 533 USD a Oregon 200 za 489 USD. Je to jak kde, ale rozhodně se cena Oregonu 200 neblíží ceně Colorada 300.
  • 0

#62 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 19:00

Spis by me zajimalo kde navigovat vzalo cenu 8900,- pro CR mozna holeho pristrje a ten se u nas nikdy prodavat nebude. Takze myslim ze cena s mapou bude pres 10500,-
  • 0

#63 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 19:05

Myslím, že zdroj této informace byl jasný, ostatně zkopíroval jsem tam bez úprav celou tiskovou zprávu. „Navigace budou v České republice v prodeji od posledního týdne července za 8990.- Kč (model 200), resp. 10 490.- a 13 490.- Kč (provedení 300 a 400). Kompletní modelová řada bude u nás k dispozici začátkem srpna 2008.“
  • 0

#64 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 20:41

MOžná jsem blbě hledal, ale nenašel jsem, je někde prosím vypisane kompletní rozdíly mezi 200, 300 a 400?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#65 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 8:34

polerok napsal/a:
MOžná jsem blbě hledal, ale nenašel jsem, je někde prosím vypisane kompletní rozdíly mezi 200, 300 a 400?


Tak to jsi vážně blbě hledal: http://www.gpsnow.co..._oregon_200.htm
  • 0

#66 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 9:04

les-coccinelles napsal/a:

polerok napsal/a:
MOžná jsem blbě hledal, ale nenašel jsem, je někde prosím vypisane kompletní rozdíly mezi 200, 300 a 400?


Tak to jsi vážně blbě hledal: http://www.gpsnow.co..._oregon_200.htm


Oh, tak to se omlouvám, nicméně zde mě strejda googl nenavedel :o(

Ale díky :o)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#67 Marvin_CZ

Marvin_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 16:28

Video: uzivatelske prostredi oregonu:
http://www.stream.cz...telske-rozhrani
  • 0

#68 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 17:28

Tady máš hned tři videa: http://navigovat.mob....asp?ARI=113937

Mimochodem právě skončil test výdrže. Tady jsou výsledky, komentovat je budu zítra v článku, ale čísla jsou nejdůležitější:

• výdrž s maximálním podsvícením displeje: 9 h 22 min
• výdrž s 50% podsvícením displeje: 14 h 18 min
• výdrž bez podsvíceného displeje: 15 h 8 min
  • 0

#69 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 18:30

marekl napsal/a:
komentovat je budu zítra v článku, ale čísla jsou nejdůležitější:

• výdrž s maximálním podsvícením displeje: 9 h 22 min
• výdrž s 50% podsvícením displeje: 14 h 18 min
• výdrž bez podsvíceného displeje: 15 h 8 min

Nezapoměňte uvést typ baterek popřípadě kapacitu pokud byly nabíjecí.
  • 0

#70 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 20:15

Zajimave udaje Marku, ale moc si to nedokazu srovanat s Coloradem, ktrere jsem mel. Je to tedy tak, ze vydrz Oregunu je snad vetsi? Zajimavy by byl test Oregon vs. Colorado se stejnym typem baterii.
  • 0

#71 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 11:01

donedávna byla výhodou GPSek oproti Pdačkům v delší výdrži baterek, lepším mapám a odolnosti nevlídným podmínkám. Jak tak sleduju diskuse okolo Colorada a nově i Oregonu, tak to vypadá, že už to je skoro 1:1, výdrž na baterky žádný zázrak, mapy v PDA přes Garmin Mobile xt stejné a s tou odolností mluví za vše reakce uživatelů, ve stylu "plavat jsem s tím nebyl a radši to nebudu ani zkoušet..." A to nemluvím o tom, že navigací funkce PDAčka teprve začínají... Tak si říkám, kam to vlastně ten Garmin takhle směřuje?
  • 0

#72 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 11:34

Numira napsal/a:
Jak tak sleduju diskuse okolo Colorada a nově i Oregonu, tak to vypadá, že už to je skoro 1:1, výdrž na baterky žádný zázrak, mapy v PDA přes Garmin Mobile xt stejné

S tou výdrží baterek jsou na tom pořád lépe samostatné GPS než PDA i když se o něco snížila. To je ale logické, když jsou osazovány většímy displeji a snad i rychlejšími procesory. Přece Garmini nebudou kvůli výdrži tyto parametry omezovat, nehledě k tomu že tužkovky můžeš kdykoli vyměnit. A určitě to není tak brutální jak tu někteří píší, že by s sebou museli nosit batoh plný baterek. Mám zkušenosti s PDA i samostatnou GPS a můžu říct, že PDA je pro turistiku jen taková náhražka. Velice zajímavě vypadá Magellan MobileMapper 6, ale jeho cena je zase úplně někde jinde.
  • 0

#73 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:28

Velikost displeje Orgona je uplne stejna jako Colorada? Jde mi o to, zda by tam pasovala folie pro colorado.
  • 0

#74 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 17:33

Objevil jsem dva rozdíly vestavěného prohlížeče obrázků vzhledem ke Coloradu. 1. Oregon dokáže zobrazit obrázky ve vnitřní paměti. Bohužel se pak mezi ně pletou obrázky z pozadí displej z profilů. 2. Už není možné měnit měřítko obrázků.
  • 0

#75 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 18:42

marekl napsal/a:
Tady máš hned tři videa: http://navigovat.mob....asp?ARI=113937

Mimochodem právě skončil test výdrže. Tady jsou výsledky, komentovat je budu zítra v článku, ale čísla jsou nejdůležitější:

• výdrž s maximálním podsvícením displeje: 9 h 22 min
• výdrž s 50% podsvícením displeje: 14 h 18 min
• výdrž bez podsvíceného displeje: 15 h 8 min

Jenom: pristroj byl v klidu? S routingem a tak dal by se asi vydrz zmensila? Jen se ptam nekritizuji.
  • 0

#76 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 18:57

Podle mě nezmenšila. Vliv ale může mít ovládání - sahání na displej.
  • 0

#77 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 21:16

Ovládání přes displej asi nebude mít příliš velký vliv na spotřebu díky krátkodobému průběhu. U Colorada nejvíc užírá kompas, pak podsvícení a WAAS/EGNOS. Během aktivního užívání (roller, tlačítka, pohyb na obrazovce a překreslování, pípání) si Colorado vezme navíc asi 41mA, což je sice hodně, ale obvykle jde o krátkodobou záležitost. Co se týče trvalé spotřeby, tak může zapnutím dalších fcí stoupnout spotřeba asi o 60-70% (kompas:40mA, podsvícení:29mA, WAAS/EGNOS:7mA). Podle colorado wiki by tak 2500mAh NiMh měly vydržet mezi 18 a 10 hodinami trvalého provozu.
  • 0

#78 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 21:30

Mion napsal/a:
Ovládání přes displej asi nebude mít příliš velký vliv na spotřebu díky krátkodobému průběhu. U Colorada nejvíc užírá kompas, pak podsvícení a WAAS/EGNOS. Během aktivního užívání (roller, tlačítka, pohyb na obrazovce a překreslování, pípání) si Colorado vezme navíc asi 41mA, což je sice hodně, ale obvykle jde o krátkodobou záležitost.
Co se týče trvalé spotřeby, tak může zapnutím dalších fcí stoupnout spotřeba asi o 60-70% (kompas:40mA, podsvícení:29mA, WAAS/EGNOS:7mA).
Podle colorado wiki by tak 2500mAh NiMh měly vydržet mezi 18 a 10 hodinami trvalého provozu.

toto nemohu potvrdit, jsem rád, kdyz vydrží 10 hodin
  • 0

#79 seiza

seiza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2008 - 20:55

Jen se zeptám... předpokládám, že už je to vylepšené Colorado, takže odlov Wherigo cache s Oregonem nebude problém. Právě jsem si ho totiž objednal k narozeninám ;o) Tak jsem na to zvědavý. PS: Takže už sem objevil i velmi kvalitní a důkladnou recenzi na Oregona (odkaz přikládám). Tímto jsem přesvědčen, že to bude prima dárek a skvělá investice ;o) Kde že je už ten kurýr? ;):D http://path.cz/forum....php?f=19&t=373
  • 0

#80 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 17:39

Koukam, ze uz se Oregon 300 da koupit jak s v2 tak v2 Pro. Jen 400 stale nic. :( Ta topo mapa Evropy 1:100 tis. me velice laka.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama