Přejít na obsah


Fotka

Colorado firmware 2.60


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#121 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 8:59

no ja mam jeste optimalizer samostatne mimo mozigo - je casove omezeny - takze jak to vypada v mozigu ti neporadim. ale melo by tam byt nekde otevreni gpx a po spusteni optimalizace to vytvori nove gpx prelouskane a pripadne rozdelene dlouhe listingy na vic casti.
  • 0

#122 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 9:11

Jukni sem
  • 0

#123 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 16:46

CykloDav napsal/a:
Jak se to dělá s tím softem mírně bojuji.

Je to velmi jednoduche: Soubor - Optimalizator pro Colorado a vybrat daný GPX. Posledni verze dokonale zpracuje i velke soubory.
  • 0

#124 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 8:34

ja jsem tam vcera stahoval soubory primo s mozigem, optimalizoval jsem je taky primo v mozigu a stejne to blblo... takze o dokonalem zpracovani bych moc nemluvil :) nakonec jsem to vyresil rucni editaci souboru... protoze tam mozigo nechalo hacky carky v popisu cache a tim padem colorado ten GPX ignorovalo...
  • 0

#125 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 10:08

neni nic jednodussiho, nez upozornit klamu. jinak se to nedozvi a tim padem mozigo nevylepsi :)
  • 0

#126 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 10:31

jj uz to s nim resim...
  • 0

#127 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:57

tak, co mi dneska vyvadelo colorado...

Vložený obrázek

zelena tecka - misto zapnuti i vypnuti
zelena cara - skutecna trasa...
cervena cara - tak mi colorado tvrdilo ze jdu (presnost 20m) nez mi dosla trpelivost a colorado vypnul a zapnul (oranzovy bod) pak to skocilo a zpatky uz to ukazovalo tu fialovou cestu (taky zadnej zazrak, ale je fakt ze tam jsou vysoke domy...)

ma nekdo napad jak to resit, krome testovani colorada na odolnost proti vode na dne vltavy? :)
  • 0

#128 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:20

pokud ti to (cervenou caru) nedela dnes a denne, neni co resit - obcas se stane, ze jsou ty gpsky nejaky zblbly. napr legendC mi jednou v brne pri obchazeni namesti u bronzmukla tvrdil, ze si spaciruju u norskeho pobrezi v mori. treklog krasne kopiroval vsechny zatacky, jen jsem byl o 2000km jinde :). parkrat mi uz tomtom taky porad tvrdil, ze jedu soubezne se silnici 300 metru v poli. vypnout/zapnout a vsechno je ok. pokud se to ale opakuje, vyrazil bych na reklamaci. koukam, zes to zapnul ve frantiskansky zahrade a pak na uhelny trh - to nemelo moc sanci najit na primo satelity.
  • 0

#129 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:46

ja jsem schvalne v te frantiskanske pockal az je najde...

a pak jsem uprostred uhelnyho trhu cekal, jestli se vzpamatuje a skoci na spravnou pozici, ale podle nej jsem byl v tu chvili na narodce :)

ono se u colorada obecne vi ze dela takovyhle kraviny...
http://garmincolorad...ssues List#toc5


dost me to stve kdyz jsem se rozhodoval mezi coloradem a 60csx tak jsem si rikal ze colorado je prece jenom novejsi a ze to budou mit vic vychytany a ze to bude na par let nejlepsi gps... ale zatim to tak nevypada :) navic jeste prisel oregon...
  • 0

#130 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 14:47

Cudzie gpx optimalizator spracovaval dobre len vlastne gpx generoval blbo...ale snad je to uz opravene aj pre vlastne gpx.
  • 0

#131 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:20

alicek napsal/a:
Má podobnou zkusenost. S fw 2.60 a topo cz 2 pro jsem nyní chodil po lese, kde nebyl dobry signal. GPS se zpozduje, zustava pzdadu i 50 a vice metru oproti skutecnosti. Jedinou moznosti jak to aktualizovat je vypnu a zapnout (nestaci jen vypnouz a zapnout prizimac druzic). Je to dost otrava i pri chůzi neznamym terenem, protoze na mape to ukazuje ke krizovatce 70 m a ona uz byla. O hledani kesi ani nemluvim. Pokud je signal dobry tak se to nedeje.

Tak tohle potvrzuju i u mě. Najednou se skoro nic neděje, šipka ukazuje třeba i dozadu, i když vím, že je keš přede mnou. Úplně vypnout a zapnout a případně zkalibrovat kompas. To mi pomohlo a vše bylo O.K. Takže dočasně slabý signál asi na vině nebyl, protože po tom restartu se vše dělo normálně.
  • 0

#132 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 17:11

Bill22 napsal/a:

alicek napsal/a:
Má podobnou zkusenost. S fw 2.60 a topo cz 2 pro jsem nyní chodil po lese, kde nebyl dobry signal. GPS se zpozduje, zustava pzdadu i 50 a vice metru oproti skutecnosti. Jedinou moznosti jak to aktualizovat je vypnu a zapnout (nestaci jen vypnouz a zapnout prizimac druzic). Je to dost otrava i pri chůzi neznamym terenem, protoze na mape to ukazuje ke krizovatce 70 m a ona uz byla. O hledani kesi ani nemluvim. Pokud je signal dobry tak se to nedeje.

Tak tohle potvrzuju i u mě. Najednou se skoro nic neděje, šipka ukazuje třeba i dozadu, i když vím, že je keš přede mnou. Úplně vypnout a zapnout a případně zkalibrovat kompas. To mi pomohlo a vše bylo O.K. Takže dočasně slabý signál asi na vině nebyl, protože po tom restartu se vše dělo normálně.

Přátelé jak si to tak probírám, tak mám problém s tímto zasekáváním od doby co jsem do kolouše dal TOP 2.0.:@
  • 0
Kolo jede

#133 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 22:16

jjj mam stejnej problme s topo 2,0 taky mi ukazuje sipka uplne jinam nez je kes ale uz sem si na to zvyknul
  • 0

#134 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 22:17

jijnak tahle spatna zkusenost jen pouze v praz epri hledani kes mezi barakam jinak kes u narodaku byla uplne vpohode
  • 0

#135 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 8:24

a to je tak blby jenom colorado? nebo i jiny gps :) asi to zkusim porovnat ze starym legendem... ten proste signal budto ma, nebo nema a nevymysli si... a jak to resi autonavigace? to proste prijedes autem do mesta a tam ti to rekne... nemam signal, sorry jed z mesta ven? :D
  • 0

#136 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 14:12

Tak přemýšlím má cenu si stěžovat u Pikodase, nebo tady jenom mlátit prázdnou slámu. Včil jsem jel na kole trasu Kolín, Sazava,Štenberk,Zruč,HB,Zdár,Boskovice, Olmik. snažil jsem se jet po ofic. cyklostezkách a koukám ve dvojce nejsou kompletní cyklostezky:@. Pokud mám brát TOPO 2 jako demo TOPO2 PRO tak tedy nekupuji ani náhodou. Navíc, barva cyklostezky je na mapě prt vidět a při motání se ve městech hotová trága. Jinak zesekávání se děje i při plném signálu.
  • 0
Kolo jede

#137 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:10

Myslím že to blbnutie určovania polohy nie je mapou, ale FW 2.60 Zatiaľ mi to urobilo len 2x v mieste zo slabým signálom. Odlovil som 4 cache a na piatej mi to posunulo o zhruba 80-100m. Myslel som že je to náhoda, ale ako čítam tak nebola. A 2hý krát doma v miestnosti po zapnuti. Bol som v SR takže, tu mapu naozaj vylučujem.
  • 0

#138 edi

edi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 16:39

nahrál sem si zpět 2,54 a dnes my to udělalo taky nejprve 30m a po restartu dokonce 350m (proste rychle přesuny aniž bych se hnul z místa):(
  • 0

#139 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 18:56

edi napsal/a:
nahrál sem si zpět 2,54 a dnes my to udělalo taky nejprve 30m a po restartu dokonce 350m (proste rychle přesuny aniž bych se hnul z místa):(


To co zde popisujes je znama vec, je to chyba v microcode GPS cipu Colorada:
7/23/08: Position error on the Colorado can sometimes be significant (200'-700') and unit does not recover quickly without power cycling. Thread. Based on well known waypoints, tracks or another GPS the CO can end up in a state where it has significant position error. Challenging satellite conditions seem to trigger the start of the drift. GPS accuracy at most will be <80-90' however the actual error in position can be up to 700'. Normally the fastest way to recover is to power cycle the unit although sitting in the open with good satellite reception for 10-20 minutes will allow the Colorado to recover. (2.6, GPS 2.6) [General]

http://garmincolorad...ssues List#toc5

Mimochodem: tato chyba je v tom cipu uz dobrej rok, mam BT navigaci se stejnym cipem a HLE, dela to to stejny. Treba se vyrobce probere :).

Mozna je to taky duvod, proc Garmin u Oregonu tento cip opustil a presel na jiny. V Oregonu mi tohle nedela (s Coloradem mi to delalo tez).
  • 0

#140 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2008 - 5:31

CykloDav napsal/a:

Přátelé jak si to tak probírám, tak mám problém s tímto zasekáváním od doby co jsem do kolouše dal TOP 2.0.:@


Buďte v pohodě, s Topo 2.0 tenhle problém nesouvisí a řekl bych, že nesouvisí se žádnou dosud vydanou verzí firmwaru, moje Colorado to dělalo od začátku a s každou verzí firmwaru a s každou mapou, většinou, když jsem změnil prudce rychlost tzn. vystoupení z auta. Chvíli trvalo, než mně Colorado dohnalo, utekl jsem mu třeba i o 200 metrů. Naštěstí přišla reklamace, stěhování Picodasu, čímž nestihli reagovat do 30 dnů a teď se jen modlím, aby se Oregon choval rozumněji, na první sahnutí rozhodně zklamaný nejsem, ani z displeje, který sice je tmavší, ale na Coloradu jsem si stejně musel pouštět podsvícení a při tom je čitelnost srovnatelná s Coloradem a podstatná věc Oregon si při vypnutí pamatuje, jak bylo podsvícení zapnuté před vypnutím, takže stačí nastavit jednou a jede to :D. Ovládání a hlavně psaní textu (souřadnic) je bez kolečka parádní. Dneska ho otestuju v terénu a uvidím jestli si ho nechám, spokojenost, či nespokojenost se projeví v rubrice FRC ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama