Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#881 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 18:23

michal_a_jana napsal/a:
Dival jsem se ze by se to snad jednoduse dalo vyresit pres GGE makro, pridani tlacitka na formu s odkazem na listing a textboxem s nazvem aktualne hodnocene cache by taky snad nemel byt problem.


Tak GGE makro uz mam, pta se me to na hodnoceni cachi postupne. V dialogu mam navic textbox s nazvem cache, abych vedel kterou hodnotim a dole tlacitko s GC_ID. Akorat bych jeste potreboval aby po stisku toho tlacitka se zavolal RunShell s listingem, jenze nevim jak nadefinovat udalost OnClick...

Nevite nekdo?
  • 0

#882 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 18:58

Ahojky, Prosím o radu. Mám nadefinované souřadnice a chci kolem nich v okruhu 20 km exportovat keše do gpx souboru. Vybrané keše označím, dám File -- Export-- vyberu soubor gpx a exportuju do vybrané složky. Až dosud vše v pořádku. Jakmile ale vygenerovaný soubor nahraju do Oregona a stisknu tlačítko Geocaching zobrazí se hláška "Žádné keše nenalezeny". Zkoušel jsem to vygenerovat do všech tří gpx souborů v Exportu, ale u všech se zobrazuje stejná hláška po nahrátí do Oregona "Žádné keše nenalezeny". Co dělám špatně. Díky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#883 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 18:58

Jeste sjem to sam nezkousel, ale melo by to jit nejak takhle:

Ve skriptu si nadefinuj obsluznou proceduru, ktera ma byt zavolana pri tom kliknuti:

procedure c2(sender: TObject);
begin
  //obsluzny kod
end;

A jak pak definujes to tlacitko, tak tam tu proceduru privesis:
nejakybutton.OnClick := @C2;


  • 0

#884 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 19:00

HaLuMa napsal/a:
Jeste sjem to sam nezkousel, ale melo by to jit nejak takhle:

Ve skriptu si nadefinuj obsluznou proceduru, ktera ma byt zavolana pri tom kliknuti:

procedure c2(sender: TObject);
begin
  //obsluzny kod
end;

A jak pak definujes to tlacitko, tak tam tu proceduru privesis:
nejakybutton.OnClick := @C2;

Funguje, diky. Byl jsem blizko, jen mi tam chybel ten zavinac...
  • 0

#885 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 20:57

Ahojky. Sím o radu, jak vyexportuju kešky u nadefinovaných souřadnic v okruhu 20 km do gpx souboru, aby se zobrazovaly v Oregonu. Díky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#886 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2009 - 21:11

Tak jsem zjistil ze ono vlastne stacilo prehodit x := Hodnoceni; z PluginStart do PluginWork a uz muzu hodnotit poporade kazdou cache z vyberu. Vubec je to cele skvela vec to hodnoceni, diky za to.
  • 0

#887 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 6:30

Archi1 napsal/a:
Ahojky.
Sím o radu, jak vyexportuju kešky u nadefinovaných souřadnic v okruhu 20 km do gpx souboru, aby se zobrazovaly v Oregonu.
Díky za pomoc.


dát si cache kolem které to chci jako referenční bod - kliknout na cache, v menu references/set reference point.

smazat seznam

pak list/filter, záložka attributes zafajfkovat distance (km) is less, nastavit hodnotu okruho od pixly, zmáčknout LOAD .. popřípadě v záložce GEOCACHE nastavit podmínky pro to jaké pixly vygenerovat.

File/export/export... vybrat GPX PocketQuery GPX
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#888 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 10:18

Archi1 napsal/a:
Ahojky.
Sím o radu, jak vyexportuju kešky u nadefinovaných souřadnic v okruhu 20 km do gpx souboru, aby se zobrazovaly v Oregonu.
Díky za pomoc.


Exportuj to jako PQ GPX, to mi bez problémů funguje.
  • 0

#889 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 10:47

HaLuMa napsal/a:
Na geogetim webu je i stranka 'zboznych prani', nebojte se tam podobne veci pripisovat. ;)


Inu, pokusil jsem se vyslyšet tvou výzvu a poprvé do toho sám zasáhnout, ale na stránce se "zbožnými přáními" mi jaksi chybí tlačítko pro její editaci, ačkoli třeba o úroveň výš (stránka s obsahem dokumentace od uživatelů) editovat mohu.
  • 0

#890 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 10:54

michal_a_jana napsal/a:
Tak jsem zjistil ze ono vlastne stacilo prehodit x := Hodnoceni; z PluginStart do PluginWork a uz muzu hodnotit poporade kazdou cache z vyberu. Vubec je to cele skvela vec to hodnoceni, diky za to.

Jako že se tě to postupně zeptá na všechny kešky, co jsi předtím vybral?
Cool...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#891 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 13:39

To: Qnik napsal: Dát si cache kolem které to chci jako referenční bod - kliknout na cache, v menu references/set reference point. smazat seznam pak list/filter, záložka attributes zafajfkovat distance (km) is less, nastavit hodnotu okruho od pixly, zmáčknout LOAD .. popřípadě v záložce GEOCACHE nastavit podmínky pro to jaké pixly vygenerovat. File/export/export... vybrat GPX PocketQuery GPX[/quote] Ahojky. Qniku. díky za radu vyzkoušel jsem funguje a zobrazuje to i Oregon. To: _Tom napsal : Exportuj to jako PQ GPX, to mi bez problémů funguje.[/quote] Když jsem zadal souřadnice, které chci jako referenční bod, v seznamu označil vybrané keše a vyexportoval je přes File/export/export... GPX PocketQuery GPX, vše proběhlo korektně jenom jsem tento vyexportovaný soubor nemohl otevřít v GPS. Buď byl moc velký nebo nevím proč to odmítala. Dávala hlášku "Žádné keše nenalezeny". Zkoušel jsem podle rady Qnika a GPS to nyní zobrazuje. Budu postupně zvětšovat velikost gpx souboru kdy to zobrazí onu hlášku. Díky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#892 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 13:42

Archi1 napsal/a:
Když jsem zadal souřadnice, které chci jako referenční bod, v seznamu označil vybrané keše a vyexportoval je přes File/export/export... GPX PocketQuery GPX, vše proběhlo korektně jenom jsem tento vyexportovaný soubor nemohl otevřít v GPS. Buď byl moc velký nebo nevím proč to odmítala. Dávala hlášku "Žádné keše nenalezeny".
Zkoušel jsem podle rady Qnika a GPS to nyní zobrazuje. Budu postupně zvětšovat velikost gpx souboru kdy to zobrazí onu hlášku.
Díky za pomoc.


Pozor, exportuji se vsechny prave zobrazene kese, ne jen ty oznacene!
  • 0

#893 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 14:04

HaLuMa napsal/a:

Archi1 napsal/a:
Když jsem zadal souřadnice, které chci jako referenční bod, v seznamu označil vybrané keše a vyexportoval je přes File/export/export... GPX PocketQuery GPX, vše proběhlo korektně jenom jsem tento vyexportovaný soubor nemohl otevřít v GPS. Buď byl moc velký nebo nevím proč to odmítala. Dávala hlášku "Žádné keše nenalezeny".
Zkoušel jsem podle rady Qnika a GPS to nyní zobrazuje. Budu postupně zvětšovat velikost gpx souboru kdy to zobrazí onu hlášku.
Díky za pomoc.


Pozor, exportuji se vsechny prave zobrazene kese, ne jen ty oznacene!


Díky HaLuMo za upozornění, tak v tomhle byla ta chyba. Já si v seznamu celé ČR označil kešky, které chci dát do GPS a přes File/export jsem stáhnul vlastně celý zobrazený seznam kešek.. Proto to GPS nevzala. Stále je co se učit.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#894 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 18:19

Archi1 napsal/a:
Když jsem zadal souřadnice, které chci jako referenční bod, v seznamu označil vybrané keše a vyexportoval je přes File/export/export... GPX PocketQuery GPX, vše proběhlo korektně jenom jsem tento vyexportovaný soubor nemohl otevřít v GPS. Buď byl moc velký nebo nevím proč to odmítala. Dávala hlášku "Žádné keše nenalezeny".
Zkoušel jsem podle rady Qnika a GPS to nyní zobrazuje. Budu postupně zvětšovat velikost gpx souboru kdy to zobrazí onu hlášku.
Díky za pomoc.


Bude stačit, když se podíváš do návodu, kolik umí GPS WP. Bude to asi 500 nebo 1000. A podle toho můžeš připravit ten soubor s kešemi.

Nad rámec tohoto rozsahu pouze POI body, pokud je Tvoje GPS umí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#895 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 19:13

Pokud mas GPSku, ktera neumi POI, tak je jeste cesta pres vlastni POI mapu. Ale mam takovy pocit, ze se mluvilo o Oregonu nebo Coloradu, ne? Ty POI zvladaji zcela urcite!
  • 0

#896 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 21 January 2009 - 19:38

Bude stačit, když se podíváš do návodu, kolik umí GPS WP. Bude to asi 500 nebo 1000. A podle toho můžeš připravit ten soubor s kešemi. Nad rámec tohoto rozsahu pouze POI body, pokud je Tvoje GPS umí.[/quote] Ahojky. Mám oregona, který umí 1000 WP a 2000 keší. Problém byl v tom, jak mě upozornil Haluma, že jsem si načetl celou databázi ČR, v ní označil vybrané keše a pak jsem je exportoval do gpx pocketquery gpx. Export samotný byl korektní, ale GPS prostě celou databázi nezvládla a já to netušil že jsem ji celou vyexportoval. Tolik na vysvětlenou a proto jsem hledal vysvětlení problému ve vláknu. Díky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#897 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 25 January 2009 - 20:14

Bylo by možné do stavového okna s nabíhajícími čtverečky Nahrávám seznam... vypsat název nahrávaného souboru, podobně jako je napsaný v okénku Exportuji seznam...?
  • 0

#898 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 January 2009 - 20:17

nepochopil jsem... zkus mi to trosku vic priblizit.
  • 0

#899 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 25 January 2009 - 20:21

HaLuMa napsal/a:
nepochopil jsem... zkus mi to trosku vic priblizit.

Konkrétně - načítám nějaký filtr a nevidím jaký, pokud je to třeba makrem, naopak když se něco exportuje, tak je v okénku vidět, o co jde.
  • 0

#900 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 25 January 2009 - 20:28

No tady mi prave neco unika, cemu nerozumim. Kdyz exportuji, tak exportuji do nejakeho konkretniho souboru. Tomu rozumim. Ale kdyz nacitam podle podle filtru, tak pracuji s centralni databazi, ne s nejakym souborem. Proto nerozumim, jaky nazev souboru by se mel vypisovat. Leda vypisovat nazev filtru, ale protoze ten mohl byt libovolne zmeneny a neulozeny, tak by mi to pripadlo spise matouci. Proste to asi porad nechapu. ;)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama