Přejít na obsah


Fotka

ztracené coiny...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#61 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2009 - 11:53

já se právě připravuju na vypuštění několika gc a tb, zatím jsem vypustila jeden s cílem navštěvovat místa spojená s Napoleonem a hned první kačer ho dal do Slavkova:) Krádeží se ale právě docela bojím...ty peníze bych oželela, ale k tomu coinu nebo předmětu na TB si člověk udělá docela vztah, tak by mi ho bylo líto...snad budu mít štěstí
  • 0

#62 Armitt

Armitt

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 15:03

Nevím, jestli to bylo tady, nebo někde jinde, kde se někdo ptal, jestli oplakaný a náhle se po několika měsících vynořivší TB/GC není jen mýtus. Tak asi není, ve Skotsku jsem našla jeden, kterej byl naposled logovanej před rokem TB1QN67. Jinak postřehy ze Skotska - je tam mnohem víc trackovatelných předmětů než tady, narazila jsem na zhruba 20 keších na 1 TB a 4 GC. Trochu se je teď budu bát v ČR vypustit, asi všechny půjdou na multi nebo mysterky, to mi přijde trochu jistější.
  • 0
Jaka hra? Tohle je zivotni styl :-)

#63 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 16:07

Kdyby coiny. To mi prijde jeste docela pochopitelne (ne ze by se mi to libilo, ale je to pekne -> krade se to) ale TB????? Co maji ti lidi z toho, ze uz se mi ztratily dva TB????? Vzdyt je to jen plechova placka
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#64 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 16:09

Hmmm... 26. dubna vyzvedl můj vůbec první TB někdo s nickem 'bobkojanka' z bratislavské kešky a od té doby už neloví (na kontě má pouhých 9 keší!) a na maily nereaguje vůbec. Jediné, co mě napadá je, že se něco stalo, nehoda nebo tak... Ach jo. No a teď už přes měsíc čekám, jestli se někde objeví můj další TB, který byl vložen do kešky, ale hned první nálezce po vložení tvrdí, že tam nebyl... Tak nevím....
  • 0

#65 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 16:43

Ostravacek napsal/a:
Hmmm... 26. dubna vyzvedl můj vůbec první TB někdo s nickem 'bobkojanka' z bratislavské kešky a od té doby už neloví (na kontě má pouhých 9 keší!) a na maily nereaguje vůbec. Jediné, co mě napadá je, že se něco stalo, nehoda nebo tak... Ach jo.
No a teď už přes měsíc čekám, jestli se někde objeví můj další TB, který byl vložen do kešky, ale hned první nálezce po vložení tvrdí, že tam nebyl... Tak nevím....

jo jo, klasika. V Bratislave jsem vlozila TB do kesky, ale nikdo ho tam uz nevidel. Muj prvni TB se ztratil po 42 km. A nikde nic. Takze si rikam, ze uz nic neposilam. Coz o plisky, ale mince by me mrzela moc.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#66 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 16:56

Jsme prostě národ zlodějů... opravdu dost smutné...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#67 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2009 - 17:12

Ale to nejen mi. Mě se ztratil TB v Německu a dceři (poté co objel celou zeměkouli) v Americe.
  • 0

#68 JVav

JVav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 7:48

Ke ztraceným trackovatelným předmětům mám drobný postřeh. Možná by nebylo od věci, kdybychom si jich trochu více všímali. Na mnoha keškách visí TB/GC už pěkně dlouho, v logu je zápis o vložení, ale nikdo z následujícíh kačerů se ani nezmíní, že uvedený trackovatelný předmět z kešky ve skutečnosti zmizel. A žeby si GC ležel v keši dva měsíce a nikdo o něj neměl zájem nevěřím. Tedy nejen najít keš, v rychlosti se zalogovat a honem dál. On se pak majiteli toho TB/GC snáze ohraničuje okruh lidí, které má v souvislosti s pohřešovaným předmětem oslovit. Jinak pozor na vkládání GC a TB v okolí Tanvaldu. Vím už o 3 keších, kde se ztratil GC do 3 dnů od vložení. A když si projdete listingy keší v okolí, je tam těch trackovatelných předmětů bez pohybu víc. Je to smutné, ale asi tu řádí nějaký "numismatik".
  • 0

#69 JVav

JVav

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 8:14

Ještě jeden návrh, jak proti vykrádání GC z keší. Vycházím z toho, že v případě, který jsem zmiňoval výše, onen "numismatik" sleduje keše ve svém okolí a jakmile někdo zaloguje vložení GC, vyrazí na lov. Proti těmto vykukům by mohlo zabat následující: Pokud vložím GC do keše, samozřejmě ho zapíšu do papírového logbooku. Ale se zápisem na GC.com pár dní počkám. Jakmile ho někdo najde a vyzvedne, zapíše do logu na GC.com poznámku o vyzvednutí GC a jeho referenční číslo. Teprve poté zaloguji vložení GC, dotyčný nálezce si zaloguje jeho vyzvednutí a zlodějíčci utřeli nos. Dá to samozřejmě trochu víc práce a zběsilí cachehunteři mě teď asi počastují spoustou nelichotivých výrazů, ale pro daný účel by tento postup mohl fungovat. Rád bych znal názor ostatních.
  • 0

#70 roztocka

roztocka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 14:46

Je to smutny,ale pokud jdu na lov a v kesi je logovan TB/GC dopredu automaticky pocitam s tim ze tam nebude.Pokud se mi posledni dobou podarilo nejaky travel objevit,bylo to tim,ze ho tam dal nejaky kacer tesne prede mnou a tudiz nebyl v kesi logovan nebo jdu pro nej jeste v noci po praci,takze ho nikdo nestihne ukrast.U nekterych kesi mi vylozene pripada,ze je nekdo chodi zamerne vybirat jako kasicku. Kdyz jsme byli nedavno ve Styxu,cekal jsem 5.zalogovanych coinu-kolik myslite ze jich tam asi tak bylo-samozrejme ani jeden.Mam spis zkusenost,ze se travely udrzi bez uhony v kesi mimo civilizaci.Holt ale zlodeji jsou samozrejme vsude.Souhlasim s "JVav" coiny pri ulozeni nelogovat a pockat az ho nekdo vyzvedne,bud poctivy nebo zlodej,protoze se nestane nic horsiho,nez ze ho nekdo ukradne,ale aspon jim nedavat rovnou nakupni seznam:)
  • 0

#71 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 21:29

Já jsem začátečník a je mě srdečně jedno jestly je někde nějaký GC nebo TB.Díky keším jsem se dostal na místa kam bych asi nikdy jinak nešel a pokud někdo má potřebu něco vzít a nechat si to tak to udělá i kdyby jste to logovaly měsíc nazpět.Já osobně jsem našel dvě keše kde by měly být GC a nic tam není,jinak je to super zábava a hlavně to opravdu beru jako odreagování a ne honění za počtem kolik kdo našel a co vše zalogoval.Je to jen můj názor na celou hru.Možná špatný,ale mě vyhovuje.
  • 0

#72 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 22:08

lednacek72: A už sis přečetl, co to vůbec Travel Bug nebo Geocoin je? Udělej to.
  • 0

#73 Hrejsi

Hrejsi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2009 - 22:09

No nemusí jít vždycky o honění počtu. Já se za TB taky rád ženu, ale počet mě nezajímá, ani teď z hlavy nevím, kolik jsem jich našel. Prostě mě baví je posouvat o kus dál a pak sledovat, co se s nimi děje "po mně". A pokud to uklidní ty, co si myslí, že jsme národ zlodějů, vězte, že jinde to není jiné. Byl jsem teď dva týdny v Kalifornii, keškování rozhodně nebyla hlavní činnost (i bez kešek je tam dost co k vidění, kromě toho jsme měli s sebou prastarého dědečka a nemohli jsme moc daleko od auta), tak jsem si nechal schválně vyhledat podél trasy jen snadno dostupné kešky, které údajně obsahovaly TB. Nakonec jsem jich skutečně pár našel a přivezl, ale odhaduju, že tak 80% jich bylo nezvěstných, některé už pěkně dlouho. Taky jsem se tam bavil s jedním kačerem, kterej měl kešku přímo vedle svýho domku, říkal, že už vyslal na 300 TB a vrátilo se mu jich asi 5... Prostě to k tomu bohužel asi patří. Teď se chystám vypustit svůj první TB se známkou, co mi ten člověk dal, a poslat ho k němu do Kalifornie, tak jsem zvědavej, jestli se to podaří.
  • 0

#74 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2009 - 10:06

Ostravacek napsal/a:
lednacek72:
A už sis přečetl, co to vůbec Travel Bug nebo Geocoin je?
Udělej to.


Věděl jsem že se jistě najde jeden geniální a neomylný co si myslý že neumím číst a poradí mě co si přečíst abych neumřel neinformován
  • 0

#75 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2009 - 10:55

lednacek72 napsal/a:
Věděl jsem že se jistě najde jeden geniální a neomylný co si myslý že neumím číst a poradí mě co si přečíst abych neumřel neinformován


No vidíš, já to tak, jak jsem to napsal, udělal. A věděl jsem... ;)
A přitom jeden nemusí být ani geniální a ani neomylný. :)
Spíše mne udivuje, že na tohle téma se tady probírá stále jedna a tatáž věc v různých drobných obměnách a přitom je tady snad ještě více odpovědí na ty které otázky.
Ale jak jsi to napsal, tak jsi ode mne sklidil odpověď.
No, odpověděl sis vlastně sám...
  • 0

#76 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2009 - 11:40

Ostravacek napsal/a:

lednacek72 napsal/a:
Věděl jsem že se jistě najde jeden geniální a neomylný co si myslý že neumím číst a poradí mě co si přečíst abych neumřel neinformován


No vidíš, já to tak, jak jsem to napsal, udělal. A věděl jsem... ;)
A přitom jeden nemusí být ani geniální a ani neomylný. :)
Spíše mne udivuje, že na tohle téma se tady probírá stále jedna a tatáž věc v různých drobných obměnách a přitom je tady snad ještě více odpovědí na ty které otázky.
Ale jak jsi to napsal, tak jsi ode mne sklidil odpověď.
No, odpověděl sis vlastně sám...

Ještě že tě tady mají...:D
  • 0

#77 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2009 - 11:45

lednacek72 napsal/a:
Ještě že tě tady mají...:D


Ty jsi trumpeta. Kdybychom byli spolu na pivu a ty ses zeptal, řeknu ti všechno co vím.
Zeptal ses tady a tak nezbývá než tě odkázat na všechny dostupné informace, co se dají najít, není jich málo.
Toť vše, nemyslel jsem to nijak zle a ani že jsi neznalý, když jsi začátečník. Všichni jsme začínali a nikdo nesežral moudro světa hned.
Takže tak.
Jinak jestli chceš vědět něco konkrétnějšího, klidně se ozvi SZ nebo nějak jinak.
;)
  • 0

#78 trpaslyk

trpaslyk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2009 - 18:13

JVav napsal/a:
Ještě jeden návrh, jak proti vykrádání GC z keší. Vycházím z toho, že v případě, který jsem zmiňoval výše, onen "numismatik" sleduje keše ve svém okolí a jakmile někdo zaloguje vložení GC, vyrazí na lov.

Proti těmto vykukům by mohlo zabat následující:
Pokud vložím GC do keše, samozřejmě ho zapíšu do papírového logbooku. Ale se zápisem na GC.com pár dní počkám. Jakmile ho někdo najde a vyzvedne, zapíše do logu na GC.com poznámku o vyzvednutí GC a jeho referenční číslo. Teprve poté zaloguji vložení GC, dotyčný nálezce si zaloguje jeho vyzvednutí a zlodějíčci utřeli nos.

Dá to samozřejmě trochu víc práce a zběsilí cachehunteři mě teď asi počastují spoustou nelichotivých výrazů, ale pro daný účel by tento postup mohl fungovat. Rád bych znal názor ostatních.


Bez výjimky souhlasím. Jedině to je asi schopný způsob, jak nedávat "nakupujícím" GC-zlodějům zbytečné podněty.
Minulý měsíc jsem převezla o 400 km nádhernou minci, která chtěla putovat po mostech. Našla jsem ji v jedné lesní kešce, protože na celém okrese žádná keš přímo na mostě nebyla, tak jsem ji popovezla o takový kus a umístila přímo na mostovou kešku, ale už druhý den poctivý kačer logoval informaci, že v keši žádná mince není. Je mi jí líto. A navíc mám teď špatné svědomí, že zrovna já byla asi poslední, kdo ji viděl. :o(
  • 0

#79 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 October 2009 - 18:59

kešky rostou sice jak houby po dešti, ale jsou nekvalitně uschovány, nebo na místě, kde ji někdo nepovolaný lehce nalezne taky lovy "kombajnistů" jsou tedy opravdu na výši, nikdo se nezdržuje nějakým "aby nás nikdo neviděl" , hlavně rychle odlovit, hromadně zalogovat a rychle na další keš právě jsem přišel o charitativní minci - ale to mne neodradí, již nákup mince pomohl, tak budu dál každý rok 2 kupovat
  • 0

#80 pavel1tu

pavel1tu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 October 2009 - 19:03

JVav napsal/a:
Ještě jeden návrh, jak proti vykrádání GC z keší. Vycházím z toho, že v případě, který jsem zmiňoval výše, onen "numismatik" sleduje keše ve svém okolí a jakmile někdo zaloguje vložení GC, vyrazí na lov.

Proti těmto vykukům by mohlo zabat následující:
Pokud vložím GC do keše, samozřejmě ho zapíšu do papírového logbooku. Ale se zápisem na GC.com pár dní počkám. Jakmile ho někdo najde a vyzvedne, zapíše do logu na GC.com poznámku o vyzvednutí GC a jeho referenční číslo. Teprve poté zaloguji vložení GC, dotyčný nálezce si zaloguje jeho vyzvednutí a zlodějíčci utřeli nos.

Dá to samozřejmě trochu víc práce a zběsilí cachehunteři mě teď asi počastují spoustou nelichotivých výrazů, ale pro daný účel by tento postup mohl fungovat. Rád bych znal názor ostatních.


to asi nepomůže, podle mne se GC ztrácejí náhodným vykradením "mudly", nebo že začínající kačeři ani netuší co je to GC - já osobně dávám úkol GC odcestovat daleko - hlavně pryč z ČR, SK, PLR či Rumunska :P
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama