Přejít na obsah


Fotka

ztracené coiny...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#41 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:07

Honza C napsal/a:
Přátelé mám problém. Dnes jsem ulovil GC a na netu v jeho trekovací historii je jako poslední komentář jen zpráva od kešaře jajina: "Omlouvam se za dlouhe zadrzeni tohoto GC. Umistil jsem jej do
GC19Q6A (neopsal jsem si tracking nr.a GC mi zmizel z uctu)."
Chtěl jsem zalogovat vyzvednutí tohoto GC, ale na výběr mám jen tyto možnosti: Write note a Discovered it...
Poradí někdo?


Pošli jajinovi mailem kód mince, on si ji pomocí funce "Grab" vrátí k sobě a pak standardním způsobem vloží do té keše. Ty si ji pak vyzvedneš "Retrieve from".
  • 0

#42 Honza C

Honza C

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:36

Mafi5bj napsal/a:

Honza C napsal/a:
Přátelé mám problém. Dnes jsem ulovil GC a na netu v jeho trekovací historii je jako poslední komentář jen zpráva od kešaře jajina: "Omlouvam se za dlouhe zadrzeni tohoto GC. Umistil jsem jej do
GC19Q6A (neopsal jsem si tracking nr.a GC mi zmizel z uctu)."
Chtěl jsem zalogovat vyzvednutí tohoto GC, ale na výběr mám jen tyto možnosti: Write note a Discovered it...
Poradí někdo?


Pošli jajinovi mailem kód mince, on si ji pomocí funce "Grab" vrátí k sobě a pak standardním způsobem vloží do té keše. Ty si ji pak vyzvedneš "Retrieve from".

Už jsem mu napsal, mě totiž zarazilo to, že napsal "zmizel mi z účtu". Tak uvidíme.
  • 0

#43 Walker_Team

Walker_Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:39

Ahoj vespolek, dovolím si malý dotaz : lze nějakým rozumným způsobem nahradit ztracený GC tak, že bych jej nahradil stejným GC se stejným goalem pouze s jiným track number tak, aby se nový GC stal pokračovatelem-nástupcem původního včetně pokračování již projeté cesty ?
  • 0
Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde ...Antoine Saint Exupery

Nokia E50 + BT GPS modul Evolve, Garmin eTrex, HTC P3300

#44 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 11:02

Walker_Team napsal/a:
Ahoj vespolek, dovolím si malý dotaz : lze nějakým rozumným způsobem nahradit ztracený GC tak, že bych jej nahradil stejným GC se stejným goalem pouze s jiným track number tak, aby se nový GC stal pokračovatelem-nástupcem původního včetně pokračování již projeté cesty ?

Ne, nejde to, novemu GC s novym track# se bude pocitat vzdalenost od nuly. Leda tak premalovat na novy coin stare cislo.
  • 0

#45 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 14:25

Honza C napsal/a:Už jsem mu napsal, mě totiž zarazilo to, že napsal "zmizel mi z účtu". Tak uvidíme.

Zmizel mu, protože ty jsi "Grabnul" minci přímo od něj k sobě ještě dřív, než on ho stačil vložit do keše a pak si ten log "Grab" musel smazat, protože už tam není.
  • 0

#46 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 1:29

haggaeus napsal/a:

Walker_Team napsal/a:
Ahoj vespolek, dovolím si malý dotaz : lze nějakým rozumným způsobem nahradit ztracený GC tak, že bych jej nahradil stejným GC se stejným goalem pouze s jiným track number tak, aby se nový GC stal pokračovatelem-nástupcem původního včetně pokračování již projeté cesty ?

Ne, nejde to, novemu GC s novym track# se bude pocitat vzdalenost od nuly. Leda tak premalovat na novy coin stare cislo.


Pak máš možnost vytisknout obrázek coinu z Tvojí fotky nebo webu, dát tam tvoje track číslo, zalaminovat a vypustit znovu do světa. Už jsem takhle potkal dost reinkarnovaných coinů.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#47 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 7:20

Vim ze to je normalni ze se ztrati nejaky GC a TB, taky se me nejaky ztratili, tak me napadlo nechtelo by to zalozit nejaky seznam ztracenych coinu a TB?? ;)
Napr. ve stylu - Fotka, nazev, owner, posledni cache, nacestovany kilometry.
Jesti neco takovy existuje omlouvam se a poslete me link :) Diky
  • 0

#48 cracknell

cracknell

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 14:17

Ztracené GC a TB jde vložit např do keše Pohrebiste z doby bronzove - TB/GC hrbituvek - GC1D016. Podle mě dobrý nápad co udělat se ztraceným GC aby se na něj nezapomělo
  • 0

#49 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 20 leden 2009 - 20:14

Myšlenka ... A co založit virtuální cache dejme tomu na Vyšehradském Slavíně s názvem "TB GC hřbitov". Keška by se nehledala. Sloužila by jen k zalogování (write note) ztracených mincí, travelbugů ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#50 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 20:22

Virtuální cache už nějakej ten pátek neni možný zakládat. Místo virtuálek je teď waymarking, který ale k téhle věci nanic.
  • 0

#51 Walker_Team

Walker_Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 8:48

V Lysé nad Labem jsem také narazil na virtuální hřbitov trackovatelných předmětů a to v bonusové keši GC1A8K2 Zapomenuta pohrebiste lyska – bonus cache citát z listingu : "Cache slouží také jako poslední úložište ztracených a odcizených geocoinu a travelbugu. Prišli-li jste o ten svuj, mužete jej zde naposledy virtuálne uložit."
  • 0
Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde ...Antoine Saint Exupery

Nokia E50 + BT GPS modul Evolve, Garmin eTrex, HTC P3300

#52 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 12:20

GC1D016
  • 0

#53 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 8:28

A co dělat v případě, že jste ten poslední člověk, který GC/TB měl v ruce, vložil ho do keše a od té doby te předmět nezvěstný. Není to sice váš coin, ale stejně cítíte zodpovědnost... Určitě nejsem první, komu se to stalo. A nemám z toho dobrý pocit. Má i takový člověk právo uložit GC/TB k poslednímu odpočinku na "pohřebiště"?
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2009 - 23:51

Tak je asi náš další GC pryč :( Krásný Charity GC zmizel na své 3 zastávce. 1. zastávka v ČR, pak dlouhý skok do USA na nějaký Peak a třetí skok na Kilimanžáro. Jeden z kačerů ho tam vynesl a uložil, pak žádné nálezy a najednou tam není... Ach jo. Fakt mně to už nebaví. Asi začnu sbirat GC do alba.
  • 0

#55 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2009 - 23:54

keksik napsal/a:
A co dělat v případě, že jste ten poslední člověk, který GC/TB měl v ruce, vložil ho do keše a od té doby te předmět nezvěstný. Není to sice váš coin, ale stejně cítíte zodpovědnost... Určitě nejsem první, komu se to stalo. A nemám z toho dobrý pocit. Má i takový člověk právo uložit GC/TB k poslednímu odpočinku na "pohřebiště"?

Ano, to se bohužel někdy stává, ale za to že se ztratil pravděpodobobně nemůžeš. Coin nech pohřbít majitelem, ty se do toho radši nepleť ;)
  • 0

#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2009 - 7:30

Před pár dny jsem se podíval na osudy trackovatelných předmětů co mi prošly rukama a zjistil jsem že několik z nich pobývalo třeba také půl roku v jakémsi paralelním vesmíru ze kterého se zase vynořily. Nejen TB který zmizel a zase se objevil v Kolíne nad Rýnem (tam mají Opencaching) ale například i [tb]tbh4b0[/tb] který byl nezvěstný od listopadu 2007 do ledna 2009! Takže nezoufat, cacherů je hodně takže je pravděpodobnost že někdo někde v bazaru nebo u někoho známého nějaký trackovatelný předmět najde.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 22:55

A jak postupovat proti těm,co GC a TB ukradli a vím kdo?Jeden GC ukradla Craftlady.Nejdřív komunikovala,že to dá dopořádku,pak už na meily nereflektovala a z GC se asi odhlásila neb ve členech už není.Zná ji někdo?Vím jen ,že je z Moravy.Další hříšník je kopejtko007.Hned v první keši ukradl TB Modrý pes.Posílal jsem meily,ale také nekomunikuje. :(
  • 0

#58 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 1:13

Jsem silne znechucen s toho jak se lide chovaji.Zacal jsem s touto hrou letos ,moc skuseny nejsem a ze zacatku jsem vubec z kesi neebral TB ani GC , protoze jsem si nebyl jisty jak presne s takovymi vecmi nalozit .
Stava se mi posledni dobou ,ze si pripravim odlov kesi a ocekavam , ze v ni bude TB nebo GC ale clovek pri nalezu kese zjisti ze uz v kesi nic neni .Kaceri asi zapominaji TB si zalogovat nebo radsi ani nic nenapsat .A nestava se to jenom v hlavnim meste , ale i mimo nej.
Pravidla teto hry se asi moc nedodrzuji protoze takovy borddel s TB jaky je jsem jeste nezazil.
Dam vam jeden priklad "pokud jste rybar a nezapisete prichod k vode a pride na vas rybarska straz hrozi vam postih"
Nevim proc zapsani ,ze jste si z kese odnesli TB nebo GC tak dlouho trva urcitym jedincum,jedina vec me napada . Je to kradez.Potom se nedivte az poslete do sveta svuj GC a on po case prestane putovat a bude zdobit neci domov jako trofej z lupu..
  • 0

#59 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 5:06

JirkaPiha napsal/a:
...Pravidla teto hry se asi moc nedodrzuji protoze takovy borddel s TB jaky je jsem jeste nezazil.
...


asi se opakuju a tohohle Kiplinga jsem uz citoval, ale neda mi to:

V srpnu se narodil Šakal
a v září se jen lilo.
‚Takový déšť,‘ dí mládě,
‚já ještě nezažilo.`

Zpet k tematu - primlouval bych se za castejsi pouzivani "Mark item as missing", obcas si pred vyjezdem do daleka nechavam najit domaci cache obsahujici TB, abych je vyvezl, a musim se prokousavat takovymi, kde uz pul roku zadny TB neni. Kdyz se oznaci za ztraceny TB, ktery jen nekdo zapomnel zalogovat, tak se nic strasneho nestane - az se k tomu dotycny dostane, tak si ho grabne zpet, mapu ani uslou vzdalenost to na rozdil od TB hrbitovu nerozhazi.
  • 0

#60 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 9:55

No jo, je to smutné, ale je to tak. Ani Geocaching nemá filtr proti bídákům. Ale myslím, že je tady 90% poctivých, naše trackovací předměty už běhají téměř rok a ztratily se "jenom" tři:(, všechny v česku. Takže přidávám na černou listinu nicky - Kopejtko007, Tekut a Herry77(ten alespoň odpověděl na e-mail, že z vážných důvodů přestal lovit, ale, že už zase začne...jenže je to už zase dlouho a nic a to jsem ho prosila, kdyby nelovili, tak ať dá alespoň coin do nejbližší kešky). Je to škoda, protože jsme ztratili chuť další coiny kupovat. A to má člověk takovou radost, když na nějaký v kešce narazí. Nejhorší je, že člověka ani tak nemrzí ty peníze, jako ta podstata, že ho někdo okradl. No uvidíme, třeba ta hořkost vyprchá. P.S. V mudlosvětě je to horší, v neděli nám z garáže ukradli naše téměř nová kola:(:(:(
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama