Přejít na obsah


Fotka

CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#41 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 16:31

Hradniku dik. Puvodne jsem si myslel, ze vse jasne. Nekde jsem cetl, ze je to fakt z vetvi. A soustruzi se. Podivej na ta leta. Hustsi jsou na severu, ale to sem nepatri:D:D:D
  • 0

#42 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 16:40

Fénix napsal/a:
Já mám na mysli, jak se vyrábí, co je ten kus dřeva předtím, než je z něj "větvový suk" :D Je to větev ? Je to prkno ? Nebo je to opravdu suk ?

Krom těch dvou s lety napříč bych řekl , že je to soustruhem opracovaná smrková tyčovina ( prostě ze slabých kmínků)
  • 0

#43 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 16:45

A jéjej, já to přehlídl, ten druhej poddotaz. Jasně, že je to soustružený. Automatickym soustruhem. Ale VŠECHNY! I ty s létama napříč. Ty se používaj tam, kde bude struktura let vidět. Asi by se vám nelíbila polička s puntíkem s jiným směrem let... Jistě existují i jiné tvary "suků" např. takové kosodélníky s kulatými rohy, ale ty se používají jen jako "záplata" v překližce či dýze. Do masivu se používají jen tyhle kulaté. A logicky náseduvší dotaz, bude-li díra či vada matroše větší, než 35mm? Jasně, pak se udělá jedna díra, vlepí (vklíží) se tam jeden suk a po zatvrdnutí se přes něj vytvoří další díra a tak dál...
  • 0

#44 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 16:49

Takže když to shrneme, tak ten klasický "větvový suk" ze kterého jsou CWG je větev (nebo kmínek), osoustružená na tyč, která se pak nařeže napříč. Takže to označení suk se nevztahuje k tomu, že by to byl suk, ale že to pak plní funkci záplaty, která opticky suk připomíná. OK?
  • 0

#45 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 17:45

Já měl CWG od Kavalíra někdy na začátku prázdnin,byly zhruba za pět dnů a suky byly v pohodě,hladké.Jak píše Hradník,vypálené čáry jsou trochu silnější,než mají jiná CWG.Jediná "vada" byla,že znak GC na druhé straně je u všech mých CWG oproti motivu na straně přední,hlavou dolů.:| Takže vlastně chybotisk,raritka:p
  • 0

#46 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 18:42

Já jsem byl a jsem spokojen s Black Spiderem,takže má doobjednávka směřovala opět k němu . Po neděli jsou doma ;)
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#47 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 18:49

OK - Fénix shrnul a dobře. Suk se to jmenuje pouze proto, že to tak vypadá, ale varábí se to z "větví" Hlavně kvůli pevnosti. Kdyby byly "suky" vyráběny z prken - viz ten s těmi léty napříč, tak je to hrozně náchylné na zlomení (po létech se láme lehce), takhle "kruhově létované" to má větší pevnost.
  • 0

#48 buchtik

buchtik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2008 - 21:13

Ahoj, tak jsem si u pana Kavalíra nechal udělat taky CWG. Jsem nad míru spokojen. Škoda jen, že má jinou akci - na menší počet CWG zdarma :-). Jinak kvalita suků, která je zde hodně diskutována, byla opravdu dobrá, takže asi měl špatného dodavatele. Já je chlupatý nemám. A vůbec jsem celkově spokojen: CWG jsem měl doma za 6 dní od poslání objednávky. A to, že byly v obálce mi je fakt jedno. Vlastně by mě celkem zajímalo, proč někteří bazírujete na jiném balení? Tak nebo tak to doručuje Česká pošta...:-)
  • 0

#49 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2008 - 7:49

My s Kavalirem jeste neco doresujeme, ale v podstate nebyl problem. Kdyz porovnam jeho suky s temi co ma napr Fenix tak plosky jsou hladsi, ale boky jsou chlupatejsi - nevidim v tm problem
  • 0

#50 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2008 - 9:58

Jen přidávám své zkušenosti. První várku kdysi dávno v roce 2006 jsem pálil u Krále v Plzni - suky jsem si dodával sám, předem jsem je doma smirkoval. Intenzita pálení v pohodě. Pak jsem 2x pálil u Acceptu v Plzni - opět jsem dodával své osmirkované suky - motiv byl ale vypálený příliš slabý. Při druhém pálení to po upozornění bylo lepší, ale pořád to nebylo ono. Letos v létě jsem pálil u Kavalíra a naprostá spokojenost - s kvalitou pálení, suků i s rychlostí. Suky mi chlupaté rozhodně nepřišly, asi šlo ve zmiňovaných případech skutečně o nějakou problematickou dodávku od truhláře. Jeden den jsem poslal data, dohodli jsme podmínky placení a cca za tři dny mi dorazil balík CWG. Někdo tu psal, že se mu motiv od Kavalíra zdá jakoby "vypálený silnějším hrotem". S tím souhlasím, ale nepovažuju to za závadu. Ale ani za výrazné pozitivum. Tož tak... :)
  • 0

#51 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 21:39

Tak už i já mám cwg a to od Kavalíra. Dobré komunikace a kvalita také... Díky časové náročnosti dokonce osobně přivezl dneska ráno do Plzně, takže i pro příště budu pálit zde... "hrubost" laseru považuju také za výhodu... suky krásně hladké...
  • 0

#52 kokos1

kokos1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 11:45

mam svoje CWG od Kavalira a naprosto bez problemu
  • 0

#53 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 19:09

Přesně-s Kavalírem bez problémů.
  • 0

#54 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2008 - 6:31

Jak je to s presuny GC a TB ? 1/Je v mezích pravidel presunout TG nebo GC do vlastní keše? 2/Je v mezích pravidel další návštěva keše za účelem vyzvednutí TB nebo GC? Dík za odpověď.
  • 0

#55 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2008 - 6:46

ssva napsal/a:
Jak je to s presuny GC a TB ? 1/Je v mezích pravidel presunout TG nebo GC do vlastní keše? 2/Je v mezích pravidel další návštěva keše za účelem vyzvednutí TB nebo GC? Dík za odpověď.


1/ ano 2/ano
bonus: ptáš se v blbém vláknu ;)
  • 0

#56 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 18:45

V Mladé Boleslavi jsem objevil propracovaný a gravírovaný CWG. :-)
  • 0

#57 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:16

Jé,tak ten jsem tady taky někde potkal.No co,my jsme první vyráběli doma z moduritu,pokreslili a manželka je přetírala bezbarvým lakem na nehty :)
  • 0

#58 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:28

cinca2008 napsal/a:
Jé,tak ten jsem tady taky někde potkal.No co,my jsme první vyráběli doma z moduritu,pokreslili a manželka je přetírala bezbarvým lakem na nehty :)


Mně se to líbí.. Pro spoustu mladých kečerů je problém sehnat pár stovek na "originální" CWG a tak si dá práci a udělá si svůj vlastní doma. Super, fandím mu, je vidět, že ho to baví.
  • 0

#59 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 8:23

Změnil jsem nick na gc.com , ale mám zásobu cwg s původním nickem. Vadí hodně jejich vkládání do keší , nebo si mám schizofrenně založit další účet ? Nick jsem měnil kvůli HG .
  • 0

#60 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2008 - 9:40

cz.mikes napsal/a:
Změnil jsem nick na gc.com , ale mám zásobu cwg s původním nickem. Vadí hodně jejich vkládání do keší , nebo si mám schizofrenně založit další účet ? Nick jsem měnil kvůli HG .


Nemyslím, že by to čemukoli vadilo. Leckdo má přece vydané i dvě či tři edice. Je to sběratelská věc, ničemu neškodí že už osůbka autorova je osůbkou jinou. ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama