Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#21 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:22

Protože chybami se člověk učí. A protože omezení nováčků kvalitu keší bohužel příliš nezvedne. A protože pokud jsou skutečně špatné a nováček se ze svého nováčkovství nikdy nepozvedne, obvykle ani dlouho nevydrží.
  • 0

#22 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:23

Vysvětli mi proč mají vznikat už od základů špatné keše... Bohužel s rostoucí popularitou GC roste nováčkovská základna a i počet špatných nebo obyčejných keší... které pak zastinují ty dobré...


Proc? proste proto, ze GC uz neni zabava "par vyvolenych" jako pred par lety, ale lidova zabava, do ktere se pousti kdekdo. To je udel, se kterym se musis vyrovnat. Je to lidova zabava, lidi bude cim dal vic, uz to nejsou jen "fandove" gpsek a podobych hracek, ale obycejni lidi, kteri to nevnimaji jako nejakou mimoradnou "vyvolenou" zabavu (jako nekteri tady), ale proste jako hru. Proste, pokud s tim mas problem, tak na ty kese nechod... a vybirej si ... co Ti v tom brani?
  • 0

#23 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:24

Nikomu právo zakládat neberu! Jen si myslím, že by se mělo dávat větší pozor na nováčky co a jakým způsobem zakládají a popřípadě jim pomoci!

no tak na ne ten pozor davej.. projizdej nove zalozene kese, kdyz tak rychle od stolu (soude podle nekterych komentaru) poznas, ktera je spatna a ktera ne, a napis jim, co delaji spatne. ale do haje nezakazuj jim zakladat kese! kolika novackum uz jsi napsal, ze to a to udelali spatne aze by to meli udelat jinak?
  • 0

#24 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:25

Ostravacek napsal/a:
Ahoj.
Jsem taky "nováček" ...
Chystám se založit další, která v širokém okolí nemá obdoby, jen pro ni zatím nemám takové místo, aby tam vynikla, nechci ji vystavit někde, kde není nic zajímavého, i když tato keš bude velmi zvláštní sama o sobě.
... Já body nehoním, jde mi o zážitky.


Konečně rozumný nováček... a vadilo by ti, kdyby ti někdo z okolí kešku předem zkontroloval? I když v tvém případě věřím, že by to byla jen formalita.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#25 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:28

Honzik&Pavlinka napsal/a:

Konečně rozumný nováček... a vadilo by ti, kdyby ti někdo z okolí kešku předem zkontroloval? I když v tvém případě věřím, že by to byla jen formalita.


Ne, ale trochu by mi to pokazilo radost z toho, že jsem ji dokázal založit úplně sám.
  • 0
Tuž tak:

#26 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:29

Tragedie_v_JZD napsal/a:

Nikomu právo zakládat neberu! Jen si myslím, že by se mělo dávat větší pozor na nováčky co a jakým způsobem zakládají a popřípadě jim pomoci!

no tak na ne ten pozor davej.. projizdej nove zalozene kese, kdyz tak rychle od stolu (soude podle nekterych komentaru) poznas, ktera je spatna a ktera ne, a napis jim, co delaji spatne. ale do haje nezakazuj jim zakladat kese! kolika novackum uz jsi napsal, ze to a to udelali spatne aze by to meli udelat jinak?


Když je keš venku, tak už je pozdě! Koukni se na reakce na této nové keši GC1HH24
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#27 miroslav_urban

miroslav_urban

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:34

To je ptakovina takovehle trideni na novacky, nenovacky apod. Vim o kesich, ktere staly za prd a zakladali je novacci a stejne tak vim o kesich, ktere za prd nestoji a tak je zalozili novacci. Problem neni v tom, kolik toho ma clovek odloveno, ale v tom, nakolik chce aby jeho kes byla atraktivni, hezka a mela uspech. nekdo citi jen potrebu nekde neco schovat a podle toho to vypada. Nekdo chce trochu prestize a vyhraje si s tim. Jsou novacci, kteri pri zakladani poprosi nekoho zkusenejsiho o radu ci pomoc. A pak je vysledek vyborny a dotycny muze mit nalezu par. A stejne tak muzes mit cloveka, ktery ma nalezu vicero, ale zakladani odflakne, uz aby to bylo hotove. V tom to neni. jedine a rozumne kriterium jsou logy ostatnich. pokud logy budou jen ve forme "Diky" tak z toho nikdo nepozna, zda je kes dobra ci spatna. Pokud se nalezce malinko rozepise, co ho zaujalo a co se mu nelibi, tak bud autor pochopi, co je mu naznaceno a kes upravi ci si vezme ponauceni do priste anebo ne.. A ciste statisticky, vzdycky budou okrajove percentily. Jak na strane vymazlenych kesi, tak na strane odflaklych
  • 0

#28 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:41

Když je keš venku, tak už je pozdě! Koukni se na reakce na této nové keši GC1HH24


proc by melo byt pozde? jedna kes bude spatna (tomu se stejne nikdy nevyvarujes)... a dalsi uz budou lepsi ...
  • 0

#29 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:55

Já bych zase doporučoval kontrolovat zakládání nových vláken tady na fóru, aby se předešlo opakovaným nesmyslným debatám, které slouží jen k tomu, aby se dohadovaly 2 názorově odlišné skupiny a přitom je předem jasné že z toho žádné řešení nevzejde. Tzv. mlácení prázdné slámy. ;)
  • 0

#30 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 9:59

JarMar napsal/a:
...Tzv. mlácení prázdné slámy. ;)


Taktéž ...
  • 0
Tuž tak:

#31 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:03

Pár poznámek do prostoru:

pokud logy budou jen ve forme "Diky" tak z toho nikdo nepozna

Na jednu stranu ano, na druhou to asi něco vypovídá - u fajné keše se člověk většinou rozepíše pokud nekombajnuje.

a vadilo by ti, kdyby ti někdo z okolí kešku předem zkontroloval?

Vím přesně jak by to dopadlo. Pojdmě si na chvilku představit, že by se to fakt dělalo - pominu-li, že dotyčný už by neměl právo na FTF a na cache pokud by ji chtěl mít ulovenou by musel znova. Takže by to vypadalo asi tak, že "zkušený" najde chybu a "nováček" (nesnáším to dělení) mu v 9-ti z 10-ti řekne: Tak to oprav. A koho by to jako bavilo....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#32 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:04

Nicméně souhlasím s názorem, že probírat tohle je kravina, ale když už nic, tak naroste skóre v počtu příspěvků zde :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#33 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:13

Ostravacek napsal/a:

JarMar napsal/a:
...Tzv. mlácení prázdné slámy. ;)


Taktéž ...


Končím... jakékoliv snahy o změnu jsou zde marné... Asi se budu muset smířit s tím, že je zbytečné cokoliv navrhovat...
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:19

Pokud budeš navrhovat stokrát probrané změny, o kterých bylo pokaždé nakonec usouzeno, že jsou špatným směrem a ještě k tomu je budeš navrhovat na špatném místě, pak jistě ano.:|
  • 0

#35 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:21

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Končím... jakékoliv snahy o změnu jsou zde marné... Asi se budu muset smířit s tím, že je zbytečné cokoliv navrhovat...

Návrhy na změny jsou určitě přínosné a bylo by škoda s tím přestávat. Ale jelikož jsi asi nováček, tak jsi nemohl vědět že takové téma co jsi založil nikdy nemůže něco změnit. Počkej až budeš mít více příspěvků, přestaneš být nováčkem a logicky začneš zakládat rozumná vlákna. ;)
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 10:53

Honzik&Pavlinka napsal/a:

Končím... jakékoliv snahy o změnu jsou zde marné... Asi se budu muset smířit s tím, že je zbytečné cokoliv navrhovat...


aspon napiste a pomozte tomu s GC1HH24, kdyz ho tady furt propiras.
  • 0

#37 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 11:30

Také jsme byli nováčci a chtěli jsme založit keš po dvou nalezených, jedna z nich byla GC19273. Ještě logována na jiný nick, to jsme ani ještě neměli GPS, ale na tom místě se to dalo zaměřit dle map. Jsem rád, že jsme tehdy se zajkládáním počkali. Ta keš by se nikomu nelíbila. Prostě zkušenosti jsou zkušenosti, to se nedá někde přečíst. Za regulaci zakládání keší nováčky se také přimlouvám, možná by stačilo, kdyby reviewer publikaci pozdržel a čekal, jak se nováček vyvrbí, tedy zda začne lovit, jaké bude psát logy a podobně. A nebo by reviwer někoho z místních kačerů poslal keš zkontrolovat. A omezovat COKOLI na počet nalezených keší není v hodné z toho důvodu, že systém nedokáře zkontrolovat, zda jsi keš našel. Někteří "kačeři" pak omezení mohou obcházet tím, že si naklikají nálezy a pak třeba logy smažou.
  • 0

#38 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:19

Za regulaci zakládání keší nováčky se také přimlouvám, možná by stačilo, kdyby reviewer publikaci pozdržel a čekal, jak se nováček vyvrbí, tedy zda začne lovit, jaké bude psát logy a podobně.

A co všechno by ještě měl dělat?!

A nebo by reviwer někoho z místních kačerů poslal keš zkontrolovat.

Jakým právem?!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#39 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:31

polerok napsal/a:

Za regulaci zakládání keší nováčky se také přimlouvám, možná by stačilo, kdyby reviewer publikaci pozdržel a čekal, jak se nováček vyvrbí, tedy zda začne lovit, jaké bude psát logy a podobně.

A co všechno by ještě měl dělat?!

A nebo by reviwer někoho z místních kačerů poslal keš zkontrolovat.

Jakým právem?!


Poleroku, ty tu hájíš nepsaná práva nebo chceš omezit chyby nováčků... Ty připomínky jsou konstruktivní... Ještě jsem od Tebe neviděl nic konstruktivního....
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#40 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:46

Honzik&Pavlinka napsal/a:

polerok napsal/a:

Za regulaci zakládání keší nováčky se také přimlouvám, možná by stačilo, kdyby reviewer publikaci pozdržel a čekal, jak se nováček vyvrbí, tedy zda začne lovit, jaké bude psát logy a podobně.

A co všechno by ještě měl dělat?!

A nebo by reviwer někoho z místních kačerů poslal keš zkontrolovat.

Jakým právem?!


Poleroku, ty tu hájíš nepsaná práva nebo chceš omezit chyby nováčků... Ty připomínky jsou konstruktivní... Ještě jsem od Tebe neviděl nic konstruktivního....


Já? no, já se v prvé řadě nudím :D
Ne, teď vážně. Já tvrdím, že tu řešíš kraviny. Téma jako takové by kravinou být nemuselo, ale pouze za předpokladu:
A) budeš to řešit NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ!
B) budeš to řešit jinak nežli přihazováním práce už tak zaneprázdněným rew.

A konečně dodatek:
Jakékoliv dělení na nováčky a mazáky odmítám. A tím pádem odmítám i tohle sortování stylu můžeš až.... nebo pokud pouze.....
Je to totiž na každém jak se k tomu postaví. Někdo prostě narve krabici na první plac a někdo si s tím vyhraje. Co mě nasírá nejvíc jsou stále ty kecy přes kopírák:"chci aby naše 1. byla něco extra"
O tom si myslím:"Tak to buď udělej nebo o tom nemel!"
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama