Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#61 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 23:18

Já si už jako nováček nepřipadám, ale přesto jsem první keš GC19TNH spoluzakládal, když jsme měl asi 30 nálezů a rozhodně dle logů není špatná. Naopak poslední založenou jsem nedomyslel uložení a logy jí oprávněně kritizují (a holt ještě chvíli budou muset, než se dostanu k úpravě). Takže spíš by se měli owneři poučit a poopravit keše na základě logů.
  • 0
Méďulové

#62 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 7:42

Jsme zase zpátky u definice toho, co je nováček... Zakládat kešky může určitě každý, i ten kdo nenašel žádnou a jen nastudoval teorii. Jenže takový člověk musí mít trochu "můzu" na to jakou a kde keš založit, aby se líbila. A jsme u toho, co je to "aby se líbila"... někdo rád holky, jiný vdolky... Žádná keš se nebude líbit 100% kačerů. Nikomu z nás přece nic nebrání v tom, podívat se u nové keše na to kolik má autor nalezeno a čeho, jaký je listing a jaké jsou reakce v logu. Právě od toho je ten log, abych ostatním dal vědět, jaké to bylo.. a to že se FTF hunter občas napálí, to je přece riziko FTF lovů.
  • 0

#63 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 8:26

Medulove napsal/a:
Takže spíš by se měli owneři poučit a poopravit keše na základě logů.


Bohužel někteří owneři jsou proti kritickým logům zcela imunní. Viz tento případ GC1H4AX. Ani 20 kritických logů nepřimělo autora k opravě/nápravě. Stále stejný listing. Stále stejná mikrovka. Logy si přečtěte. Občas je to i k pobavení. Jiný případ od stejného autora GC1DJKZ :(
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#64 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 8:33

sobikovi napsal/a:
Toto je hodně ožehavé téma. Osobně jsem proti omezování zakládání keší nováčky. Každý kačer má právo založit si svoji keš. Ale je tu velké ALE. Měl by ji zakládat pro ostatní a ne pro sebe, tedy s určitým nadhledem. A to bohužel málokterý nováček má. Proto postavme debatu jinak. Ne že budeme nováčky omezovat v zakládání keší, ale jak můžeme nováčky nasměrovat tak, aby zakládali keše pro komunitu a ne pro sebe. Snažme se nováčkům vysvětlit, že nikoho moc nezajímá škola do které chodil, křoví kde dostal první pusu nebo tábořiště, kde přišel o panictví. Prostě najděme cestu, jak je učit jak a kde zakládat kešky pro všechny...


Pro jednou s vámi Sobici souhlasím. Jen mě nenapadá jak vnést osvětu mezi nováčky. Co uspořádat event s tématikou "Zakládejme dobré keše"! (to byl fakt jen vtip :)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#65 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 13:33

Tak napiste nejake pojednani o tom, nejen "jak zalozit kes", ale "proc ji zakladat a jeji vyznam pro kacery" a nekam to poveste. Ale i tak to hodne lidi bude ignorovat, neb clovek je tvor nevsimavy a nekdy dosti sebestredny. To je proste v kazde komunite a sebedelsi tema na foru to nezmeniB)
  • 0

#66 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 13:51

Darjusovci napsal/a:
Tak napiste nejake pojednani o tom, nejen "jak zalozit kes", ale "proc ji zakladat a jeji vyznam pro kacery" a nekam to poveste.


wiki - tam je vse :D
jak zalozit dobrou kes
a
jak ulehcit reviewerum schvalovani

autori dandra, ponik a spol :) (a samozrejme sally ;))
  • 0

#67 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 14:31

Dain & Olik napsal/a:

Darjusovci napsal/a:
Tak napiste nejake pojednani o tom, nejen "jak zalozit kes", ale "proc ji zakladat a jeji vyznam pro kacery" a nekam to poveste.


wiki - tam je vse :D
jak zalozit dobrou kes
a
jak ulehcit reviewerum schvalovani

autori dandra, ponik a spol :) (a samozrejme sally ;))


ALE ME to psat nemusis, ja to vim! Asi jste, drahousci, nepochopili, o cem mluvim:D Ale to je fuk...:)
  • 0

#68 DieselJoe

DieselJoe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 19:26

Geocachingu se s přítelkyní věnujeme necelé dva roky, za tu dobu jsme pár našli a taky něco založili. Pečlivě si vybíráme a bezhlavě se nevrháme na všechny nově založené cache v okolí. Čtu logy ostatních kolegů a předem hodnotím, jestli cache bude zajímavá. Většinou zcela zavrhujeme micro a umístění na nezajímavých místech. Vymazlenou kešku si rád najdu i na druhém konci republiky. Geocaching mám spojený s poznáváním - navštívit zajímavý zámek, zahradu, park, městskou památkovou rezervaci aj. a u té přiležitosti zkustit něco najít. Nelovíme kvůli bodům, současné "skóre" 110/7 nás řadí mezi nedělní lovce. Je to zábava, tak proč se trápit s nějakou nepodařenou imitací někde na smetišti? Zkušenost prosím neměř počtem nalezených keší, je to o nápadu a schopnosti udělat radosti ostatním. Naší první cache GC12BVP byla založena po "pouhých" deseti nálezech a odezva je od začátku velmi dobrá. DieselJoe
  • 0

#69 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 21:36

Honzík&Pavlinka psali:

Bohužel někteří owneři jsou proti kritickým logům zcela imunní.Viz tento případ GC1H4AX. Ani 20 kritických logů nepřimělo autora k opravě/nápravě. Stále stejný listing. Stále stejná mikrovka. Logy si přečtěte. Občas je to i k pobavení. Jiný případ od stejného autora GC1DJKZ


Tak mi to nedalo, na oba listingy jsem se podíval a docela jsem se pobavil.
Když jsem si pročítal logy, bavil jsem se už méně.
Proč tam ty lidi vlastně lezou, když se jim to nelíbí, leda snad,že nevěří předchozím zápisům.
Myslím, že si kešky buď vybírám nebo beru fšechno jak leží a běží.
A jako owner musím říct, že reaguji jen na některé kritické poznámky - kdo byl na některé naší keši nebo eventu, ví o čem mluvím. Jsou tací, kteří se raději našim rarochovinám již vyhýbají. Zrovna tak jako my dílům některých jiných kačerů.
Asi nelze úplně vymýtit dobrou snahu o zachování kvality českých kešek, ale berme to s nadhledem. Některé jsou dobré a jiné horší. Některé jsou k ničemu, ale ty s podivem se líbí zase někomu jinému, nebo mu alespoň nepřekážejí.
  • 0

#70 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 21:50

Tak mi to nedalo, na oba listingy jsem se podíval a docela jsem se pobavil

Tedy,ten první listing jsem se nedonutil dočíst do konce :)
  • 0

#71 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2008 - 12:53

Aspon je nejaka sranda ne? Az budou jen kategorie kesi krasna, krasnejsi, nejskrasnejsi, nejkrasnejsi s obcerstvenim tak to bude monotoni.. takhle si clovek muze pekne zanadavat, body nejsou zdarma a kese vznikaj a zanikaj.. B) mimochodem, jak chcete aplikovat pravidla GC kdyz je tu narodnim sportem pravidla obchazet :|
  • 0

#72 piskot79

piskot79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2008 - 15:17

Osobně patřím také mezi ty, kteří nejprve pečlivě vybírají a pak teprve loví.

K této diskuzi bych přidal zkušenost úplně z jiného koutku. Jsem, řekl bych, velký filmový fanoušek takže rád sleduji co se nového chystá na www.csfd.cz nebo zda vybraný film za něco stojí. Možnost hodnotit film hvězdičkami mají všichni zaregistrovaní uživatelé, ale právo napsat komentář mají jen ti, kteří ohodnotí 200 filmů a poté projdou úspěšně krátkým testem z elementárních filmových znalostí (asi 10 otázek, na každou 10 vteřin). Výsledkem je, že většina komentářů má opravdu alespoň nějakou úroveň.

Neříkám, že by bylo nutné něco podobného aplikovat i v GC, ale při sledování některých keší by to možná nebylo na škodu.
  • 0

#73 stemberovi

stemberovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 4:12

A to já bych nováčkům radši zakázal i kešky hledat, aby něco nezkazili. A ve fotbale by neměli mít dovoleno střílet góly (stejně nejsou tak pěkné jako od nás starších, že).
  • 0

#74 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 8:16

Tak me v souvislosti s touto diskusi napada, zda by nebylo vhodne pozadat groundspeak, aby pri registraci novych clenu (alespon z Ceska) nemohl dat pred schvalenim uctu kratky tutorial s tim jak vypada GC, TB a jak se k nim chovat, jak kes hledat, zakladat a s patricnymi odkazy na geowiki s podrobnostmi. Kdyby to bylo v cestine, lide by rozumeli. Myslim, ze pro Groundspeak by to nebyla velka zatez vlozit kousek kodu, ktery by zobrazil stranky s kratkou informaci (tyto prece muze vytvorit nekdo z nas). Nejsem si jisty, jestli to tam uz neni, prece je to nejaky patek, co jsem se registroval, tak pokud je tento prispevek bez "pridane hodnoty", tak sorry. :)
  • 0
Není keš jako keš...

#75 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 8:38

Dovolim si jednu kacirskou myslenku - je opravdu bezpodminecne nutne, aby kesky byly na krasnych mistech, mely krasne listingy, mely myslenku, vtip, napad ...? Ciste teoreticky je tato hra o krabickach kdekoli venku. Koneckoncu i prvni kes byla proste zahrabana kdesi u lesa, bez hlubsiho vyznamu. Samozrejme ze je lepsi kdyz je kes spojena s peknym mistem, zajimavym ulozenim atd. ale de facto o to vlastne primarne nejde. Je to o hledani a nachazeni. Hnusnou krabicku na hnusnym miste s hnusnym obsahem taky musite hledat a za nalezeni mate bod a treba trochu radost. A druha vec, nebudme prilis sebekriticti. Mam docela slusne prochozenej Berlin ale moje nalezy tomu moc neodpovidaji, protoze resit situace, jakoze keska s obtiznosti 2,5 je v asi 6 metrech na mostni konstrukci, nebo keska je sice tradicional, ale je k ni potreba jakysi udelator a listing je pouze v nemcine a dalsi "drobne nepresnosti" v listingu jsou tam pomerne caste. Takze, perfektni neni nikdo a nikdy nebude a i ta ruznorodost ma svoji cenu. Po naprosto minusove kesce si zase budete vic cenit te dalsi dobre. Jsem rozhodne proti jakemukoli omezovani - vekem, velikosti ci casem registrace.
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#76 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 9:30

Lidoop napsal/a:
Dovolim si jednu kacirskou myslenku - je opravdu...


Hm, ono je treba o tom klabosit v nadeji ze se to zlepsi. :D Jde o tendence zvysovat kvalitu kesi, coz je taky dobre. Prece jen treba z teto diskuse vykvete napad prospesny vsem.

Mimoto, kazdy vidi v GC co ho bavi, nekoho zajimava mista, jineho mysterky, nekdo body a statistiky, FTF zavody, eventy, Trackovaci predmety atd. Proste kazdy si najde svoje, navic je dobre mit dobre kese, skvele, ale i spatne, nebot alespon vidime, jak kes ma a nema vypadat (subjektivne). Bylo by fajn, kdyby prevazovaly ty skvele, ale toho lze dosahnout asi jen vyberem lovce, na ktere krabky pujde.

Za me: Omezovat ne, spis informovat, otazkou jest, jak zacatecnikum informace ucinne vnutit.
  • 0
Není keš jako keš...

#77 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 8:02

Dain & Olik napsal/a:

Darjusovci napsal/a:
Tak napiste nejake pojednani o tom, nejen "jak zalozit kes", ale "proc ji zakladat a jeji vyznam pro kacery" a nekam to poveste.


wiki - tam je vse :D
jak zalozit dobrou kes
a
jak ulehcit reviewerum schvalovani

autori dandra, ponik a spol :) (a samozrejme sally ;))


Daine a spol. Za všechny moc děkuji za tento textík. Teď to jen pověsit někam kde to bude všem na očích (Co třeba úvodní stránka?). Díky
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#78 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 8:26

Honzik&Pavlinka napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

Darjusovci napsal/a:
Tak napiste nejake pojednani o tom, nejen "jak zalozit kes", ale "proc ji zakladat a jeji vyznam pro kacery" a nekam to poveste.


wiki - tam je vse :D
jak zalozit dobrou kes
a
jak ulehcit reviewerum schvalovani

autori dandra, ponik a spol :) (a samozrejme sally ;))


Daine a spol. Za všechny moc děkuji za tento textík. Teď to jen pověsit někam kde to bude všem na očích (Co třeba úvodní stránka?). Díky

Už teď je tam několik zvýrazněných odkazů, kde se člověk dozví jak zakládat. (A další základní info.) Přidávat další odkazy stejně ničemu nepomůže. Naopak, čim víc odkazů, tim menší vůle tím procházet.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#79 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 8:54

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Spousta lidí mě za toto vlákno nebude mít rádo, ale bohužel toto téma musím znovu otevřít. Už po několikáté jsem byl svědkem, že keš založená úplným nováčkem (do 20 nálezů) byla hodně špatná. Nechci nijak diskriminovat nováčky v jejich rozletu, ale myslím, že by bylo vhodné nastavit jasná pravidla pro zakládání keší nováčky (na něž by dohlíželi retrívři). Kolik geocacherského "rozumu" pobere člověk, který viděl 12 keší a má 3 založené (z toho okamžitě dvě disablované)? Tady je poslední případ z mého okolí GC1HH24. Navrhoval bych omezení zakládání keší pro nováčky pod 50 keší. Nezakázal bych jim zcela zakládání. Pokud by nováček opravdu chtěl něco založit, kontaktoval by některého zkušeného geocachera z okolí (to dnes již není problém) a ten by zkontroloval a zaručil se za vhodnost umístění v terénu, provedení keše a dalších náležitostí. Popřípadě by nováčka trochu korigoval. Tak a teď mě kamenujte!


Holá blbost, dlouho jsem takovou neslyšel, sorry, ale GC má svoje pravidla a v nich se nemluví o nějakém omezení. Založení dobré keše je někomu dáno a někomu ne a může mít spousta nalezených - jen proto, že chce mít co nejvíc bodů a takový člověk nemá šanci založit pořádnou keš a ještě se o ní starat, protože prostě nemá čas...musí lovit :-). Naopak jsou lidi, kteří spíše zakládají než hledají, např. Poník...může někdo říci k jeho keším něco negativního (tedy až na to, že jsou dost těžké, ale to není negativum). Tahle diskuze a všechny diskuze, které někoho nějak omezují, by se měly ukončit a lidi, kteří mají nějaký problém s nějakou keší, by měli vyrazit do přírody nebo do města a najít si tu správnou keš, která se jim bude líbit a ne tady na serveru buzerovat ostatní. Howgh...
  • 0
Galdra

#80 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 8:57

galdra napsal/a:

Drsně, ale přesně. Podepisuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama