Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#41 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:48

Bože, už je to tu zase... "Narazil jsem na špatnou cache založenou nováčkem, dělejte s tím něco!!! Třeba jim zakažte takové cache zakládat nebo tak nějak!" To tomu mám rozumět tak že by někdo "tam nahoře" měl bdít nad tím abychom se při geocachingu dobře bavili? Proboha jen to ne!! Jaký si geocaching uděláme takový ho budeme mít. Pokud někdo autorovi špatné cache nikdo na rovinu nenapíše že je cache špatná a co by na ní měl vylepšit tak bude zakládat další špatné cache. Pokud dotyčný kritiku přijme a poučí se, bude pro GC přínosem. Jestli na to zareaguje uraženým odchodem, budiž, stejně by s ním byly jenom problémy... (jediné omezení by se možná mohlo týkat toho že by nováček mohl založit cache až po nějaké době, za cca 1-2 měsíce aby byla aspoň nějaká jistota že ho geocaching brzy neomrzí a že svoje cache nenechá bez údržby)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#42 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:50

polerok napsal/a:

Za regulaci zakládání keší nováčky se také přimlouvám, možná by stačilo, kdyby reviewer publikaci pozdržel a čekal, jak se nováček vyvrbí, tedy zda začne lovit, jaké bude psát logy a podobně.

A co všechno by ještě měl dělat?!

A nebo by reviwer někoho z místních kačerů poslal keš zkontrolovat.

Jakým právem?!


Přesně tak, jakým právem vyžadovat přísnější pravidla než Groundspeak?
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#43 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 12:56

Aviatik napsal/a:
Bože, už je to tu zase... "Narazil jsem na špatnou cache založenou nováčkem, dělejte s tím něco!!! Třeba jim zakažte takové cache zakládat nebo tak nějak!"
To tomu mám rozumět tak že by někdo "tam nahoře" měl bdít nad tím abychom se při geocachingu dobře bavili? Proboha jen to ne!!
Jaký si geocaching uděláme takový ho budeme mít. Pokud někdo autorovi špatné cache nikdo na rovinu nenapíše že je cache špatná a co by na ní měl vylepšit tak bude zakládat další špatné cache. Pokud dotyčný kritiku přijme a poučí se, bude pro GC přínosem. Jestli na to zareaguje uraženým odchodem, budiž, stejně by s ním byly jenom problémy...

(jediné omezení by se možná mohlo týkat toho že by nováček mohl založit cache až po nějaké době, za cca 1-2 měsíce aby byla aspoň nějaká jistota že ho geocaching brzy neomrzí a že svoje cache nenechá bez údržby)


To se mi líbí... kritizuješ, ale v podstatě souhlasíš :-)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#44 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 14:58

My tady jen kritizujeme, ale co prostě pomoci nováčkovi s jeho keškou, když vidíme, že není úplně OK? Sama jsem takhle jednomu nováčkovi s 2 nálezama (a to ještě takovýma atypickýma) a jednou založenou s listingem a obsahem keše. Pomoc přivítal a vůbec se netvářil dotčeně.;) Stanovovat nějaký limit nálezů pro založení keše je hodně diskutabilní a asi se na tom nikdy neshodneme (něco jiného je Praha se spoustou odfláklých mikro a pustina, kde široko daleko jedna hezká keš).
  • 0

#45 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 15:12

Nazdar Tragéde :) Už ti je Pérák malej? :)

Tragedie_v_JZD napsal/a:
Povazuji to za naprosty nesmysl. Kdo Ti dava jenom to pravo uvazovat o tom, ze by jsi nekomu, na zaklade jakehosi pochybneho kriteria, odebral pravo zakladat kese? Kde jsi prisel zrovna na 50 kesi? proc zrovna 50? proc ne 100? Proc ne 1000? Navic, nikde neni zaruka toho, ze po 50ti kesich t bude lepsi nez po 5. Je to pouze snaha delat z geocachingu nejakou zabavu pro vyvolene, kde nekdo by najednou byl vic nez nekdo jiny.

To se snad tim, ze najdu 50tou kesku, neco od te 49 zmeni? stanu se najednou expertem na zakladani, ze uz mi to milostive dovolis?

Pokud mas problem s novackovyskymi kesemi, tak na ne proste nechod - precti si listing, podivej se na profil , jak je stary uzivatel. Co Ti brani vybirat si kese jenom lidi, kteri maji >5000 , aby jsi mel naprostou jistotu, ze nenarazis na horsi kes?


  • 0

#46 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 18:28

To se to tu zase rozvirilo. :o To si nikdo neuvedomujete, ze bez tech "spatnych" cache, budou ty nase "prumerne" ty spatne na ktere budou vsichni nadavat, a ty "nadprumerne" se posunou do prumeru a "vynikajicich" bude jen 10 v republice... :D:D:D Ale vazne. Jeden konstruktivni navrh. Do zdejsi mapy, kam mozna dost novacku chodi pro vybirani cache k lovu, bych doplnil vrstvu, v ktere by se mohli "naklikat" s vyplnenym odkazem na mail, ICQ, telef. apod... ti, kteri CHTEJI a BUDOU v danem okoli ochotni novackum pomahat. Jestli to "novacek" vyuzije nebo ne, uz by bylo samozrejme na nem. Ale mel by aspon tu moznost, obratit se na nekoho, kdo je v jeho regionu a sam se "prihlasil" ze je ochoten pomahat. Mozna by to aspon u nekterych pomohlo prekonat ten pocatecni "ostych" a pocit ze nekoho otravuju, kdyz budu vedet, ze na to ceka.. ;)
  • 0

#47 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 18:36

Taky nemám rád zákazy, ale na druhou stranu když narazím na "ownera" který má skore: 59/32 :o tak to docela děsí, takže chápu oba tábory, ale stejně se to zakázat nedá. Je to jen o osobním přístupu a když je někdo megaloman, tak se s tím nic nenadělá.
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#48 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 18:56

dokola napsal/a:
Taky nemám rád zákazy, ale na druhou stranu když narazím na "ownera" který má skore: 59/32 :o tak to docela děsí, takže chápu oba tábory, ale stejně se to zakázat nedá. Je to jen o osobním přístupu a když je někdo megaloman, tak se s tím nic nenadělá.

Pozor! Uvedl jsi v uvozovkach ownera, ktery ma 59/32. Zajimava shoda. Nas oblibeny owner Ivosak, na jehoz kese velmi radi chodime a zodpovedne rikam, ze nema zadnou spatnou kes. Naopak ma je umisteny na prekrasnych mistech Ceskeho Stredohori a muzou se od nej mnozi ucit. Doufam, ze jsi nemyslel stejneho cloveka. Pokud ano, tak jsi jeste od nej nic nenasel.
  • 0

#49 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 18:58

dokola napsal/a:
Taky nemám rád zákazy, ale na druhou stranu když narazím na "ownera" který má skore: 59/32 :o tak to docela děsí, takže chápu oba tábory, ale stejně se to zakázat nedá. Je to jen o osobním přístupu a když je někdo megaloman, tak se s tím nic nenadělá.


Je zabavne, jak jedna skutecnost muze vyvolavat uplne ruzne pocity - tebe ivosakuv pomer nalezenych/zalozenych desi, ja si na nej pri tomhle tematu vzpomnel, jaka by byla skoda, kdyby se takove restrikce uplatnovaly a Stredohori by zustalo nezacachovane. Asi bavi vic zakladat nez hledat, proc ne.

Mimochodem, zkousel jsi nekdy najit nekterou z tech 32? Podle mapy to nemas nijak daleko, doporucuju spis nez hlidat koeficienty.
  • 0

#50 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 18:59

a fakt nejsme s v&f domluveni :)
  • 0

#51 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 19:01

Marku dik za podporu, asi jsme to psali ve stejnou dobu. Mas stejne pocity jako ja. Presne jak rikas, nebyt ivosaka, tak je to tam pusty. Jeste nam jich zbyva 15. Nejsme v e Stredohori kazdy den, ale ono na ne dojde.
  • 0

#52 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 19:06

Honzik&Pavlinka napsal/a:

To se mi líbí... kritizuješ, ale v podstatě souhlasíš :-)


Nevím podle čeho myslíš že souhlasím. Tvoje příspěvky chápu tak že chceš aby byla "shora" rozšířena pravidla nad rámec daný Groundspeakem a aby je "někdo" (reviewer? nějaká estetická komise?) hlídal. Já naopak tvrdím že autory špatných cachí musí poučit ostatní cacheři - jednoduše kritika typu "tvoje cache je špatná, protože..."
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#53 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 19:20

No za a ) jsem schválně nejmenoval, protože neznám, byl to jen příklad poměru keší (příklad jiný, kde to není tak patrné z poměru (i když je taky zvláštní) ale v "nekvalitě" bych musel uvést konkrétně) za b ) to, že je keš na krásném místě ještě nic nesvědčí o její kvalitě...na některých místech to je tak kdo dřív přijde, ten dřív mele ne? za c ) koeficienty fakt nehlídám ;) (pokud by lidé četli pořádně příspěvky, tak je to z toho zřejmé)
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#54 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 19:21

No,naše první keš taky není nic úžasného,tedy snad ani nic hrozného:)Ale možná by stačilo,kdyby si každý,kdo se vrhne na gc prolistoval pár stránek,trocha pravidel.Alespoň my jsme brouzdali nejdřív po gc.cz,navigovat atd..,kde jsme nasbírali trochu teorie.
  • 0

#55 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 19:23

Zkuste si projít tohle fórum a zjistěte kolik různých věcí by chtěli nekteří zakazovat nebo nařizovat a představte si že by se tak skutečně stalo. Dnes by nelovil NIKDO, protože by to nebyla zábava, ale hnusná byrokracie. Vykašleme se na diktátorské choutky některých chytráků a pojďme raději na lov. Vemte si s sebou náhradí logbook, tužku a pytlík ať se dá opravit nedokonalá keška a GC bude pořád pěkný.
  • 0

#56 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 20:14

JarMar napsal/a:
... pojďme raději na lov. Vemte si s sebou náhradí logbook, tužku a pytlík ať se dá opravit nedokonalá keška a GC bude pořád pěkný.

S výjimkou toho, že městské keši schované někde mezi bordelem v křoví na místě které je zajímavé snad jen pro ownera, nejspíš nepomůže ani náhradní logbook ani tužka, souhlasím :-).

Problematické cache jsou většinou poznat buď z listingu a nebo z prvních logů, takže pak není problém na ně nechodit ... (ale zaplácávají PQ, potvory!)
  • 0

#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 21:05

Toto je hodně ožehavé téma. Osobně jsem proti omezování zakládání keší nováčky. Každý kačer má právo založit si svoji keš. Ale je tu velké ALE. Měl by ji zakládat pro ostatní a ne pro sebe, tedy s určitým nadhledem. A to bohužel málokterý nováček má. Proto postavme debatu jinak. Ne že budeme nováčky omezovat v zakládání keší, ale jak můžeme nováčky nasměrovat tak, aby zakládali keše pro komunitu a ne pro sebe. Snažme se nováčkům vysvětlit, že nikoho moc nezajímá škola do které chodil, křoví kde dostal první pusu nebo tábořiště, kde přišel o panictví. Prostě najděme cestu, jak je učit jak a kde zakládat kešky pro všechny...
  • 0

#58 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 21:25

sobikovi napsal/a:
......nebo tábořiště, kde přišel o panictví. Prostě najděme cestu, jak je učit jak a kde zakládat kešky pro všechny...


Ty tábořiště bych bral.Kdyby k tomu byl pěknej podrobnej listing...:D
  • 0

#59 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 22:33

Koukám, že to dopadá jako obvykle u podobných nápadů. Jako osvěžující nápad oceňuji návrh na omezení zakládání nových vláken pro "nováčky" - je to ale stejně neuskutečnitelné jako jakákoli snaha na omezení zaládání keší. Potěšil mě také návrh na podrobný listing u toho tábořiště :o. Jinak už poněkolikáté uvádím (jako v podobných vláknech, když je zastihnu), že naši první kešku jsme založili 3 dny po prvním nálezu se skorem 4 found a 1 DNF. Zpětně po těch letech musím říct, že nebyla naše nejhorší...
  • 0

#60 tloustik

tloustik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2008 - 23:10

Nevím jestli je rozumné omezovat zakládání keší nováčky. Já sám jsem nalezl dosti keší,ale při zakládání jsem také nováček.Také mohu udělat chybu.Prostě když se keš nebude hodně líbit,tak požádáme o opravu a zakladatel to rád opraví.Když založím kešku ve svém okolí, má to ke mě nejbližší reviewer 6O km.A nemá jenom mě.Týdnně pouští několik keší, vše ve svém volnu.Fyzicky se to kontrolovat před spuštěním nedá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama