Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#121 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 13:16

jj, logy psát slušně, ale kriticky (kriticky jako opak nekriticky! Aby z toho zas někdo nedovozoval, že vyzývám povinnému pomlouvání keší :) )
  • 0

#122 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 13:16

Mám takovou vizi - jednoho dne nějakému nadšenci, který má patřičné schopnosti, dojde trpělivost, a naprogramuje jednoduchou aplikaci s databází, do které budou moct kešeři jednoduchým a rychlým způsobem zadat hodnocení ke každé kešce, tzv. "zajímavost" udaná číslem 0 .. 10. Tato aplikace bude umět vytvořit nějaký výstup (filtr), který budou ostatní přebírat a který bude postupně integrován do GSaků, GeoGetů, MoZiGa atd a půjdou z nich seznamy kešek prohnané právě tímto filtrem. Pak už nebudou nikoho strašit "špatné" kešky a tyto samy zaniknou díky tomu, že neprojdou přes tento filtr a nikdo na ně chodit nebude ...
  • 0

#123 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 13:21

Proc pomlouvani. Proste kazde kesi co si opravdu zaslouzi.
  • 0

#124 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 13:59

Já jsme toho názoru, že nejlepší formát keše je mikro :) A spousta jiných na mikro stále nadává. Tak jaká je sakra ta objektivně dobrá keš? :) A co se týče špatných zaměření, už jsem také viděl listing, do kterého autor (a maám pocit že to nebyl nováček) napsal něco ve smyslu - mohli jsme to zaměřit přesně, ale měli byste to jednoduchý, tak hledejte +-X metru kolem...
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#125 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 14:29

A jedna žhavá novinka GC1HPZ1....alespon byla legrace :)
  • 0

#126 Gedzita

Gedzita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 14:31

MedoMys napsal/a:
Mám takovou vizi - jednoho dne nějakému nadšenci, který má patřičné schopnosti, dojde trpělivost, a naprogramuje jednoduchou aplikaci s databází, do které budou moct kešeři jednoduchým a rychlým způsobem zadat hodnocení ke každé kešce, tzv. "zajímavost" udaná číslem 0 .. 10. Tato aplikace bude umět vytvořit nějaký výstup (filtr), který budou ostatní přebírat a který bude postupně integrován do GSaků, GeoGetů, MoZiGa atd a půjdou z nich seznamy kešek prohnané právě tímto filtrem. Pak už nebudou nikoho strašit "špatné" kešky a tyto samy zaniknou díky tomu, že neprojdou přes tento filtr a nikdo na ně chodit nebude ...

Něco takovýho existuje, používá to třeba Mel-Man tady GCYYE5, bohužel jsem nevyzkoumala, kde jinde by to bylo vidět než když se klikne na příslušný odkaz k oznámkování. Tenhle systém se mi ale líbí, je to dobrý začátek, třeba se časem něco podobného stane jedním ze základních „poznávacích znamení“ cache vedle obtížnosti a atributů:)
  • 0

#127 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 14:34

Ja osobne proti mikru nic nemam. Jinak kdyz to nekdo napise primo do listingu, tak proc ne, ale kdyz ma nekdo serii ve ktere to lita v ramci desitek metru...
  • 0

#128 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 14:37

Ono s tim hodnocenim je to hezky, ale aby to nedopadlo jako s logama. Na zebricku 1-10 bude drtiva vetsina davat hodnoceni 6-10 a stejne se z toho tedy houby pozna.
  • 0

#129 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:06

ditka napsal/a:
A jedna žhavá novinka GC1HPZ1....alespon byla legrace :)

..na výtku, že keš je 450m od souřadnic autor odepsal, že by to stejně lépe zaměřit nešlo .....hotové, vymalováno [:)]
  • 0

#130 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:33

ditka napsal/a:

ditka napsal/a:
A jedna žhavá novinka GC1HPZ1....alespon byla legrace :)

..na výtku, že keš je 450m od souřadnic autor odepsal, že by to stejně lépe zaměřit nešlo .....hotové, vymalováno [:)]

Uff, to je teda hustec. A to má docela pár založeno a není to jeho první krabička. Nechápu.
  • 0

#131 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:40

Fénix napsal/a:

derilin napsal/a:
Koukam, ze vcera byla pekna uroda kesi k tomuhle tematu ;)
GC1HV4D
GC1HJPY
GC1HXN8

to je zlej sen.

Není, to je realita :o
Ráno jsem si vyzkoušel Obecnou školu. Musím říct, že zaměření předchozích 4 míst bylo OK a tak najednou chyba o cca 30m nás rozhodila. No nic, už jsem zase vyléčený na pár týdnů z FTF u těchto keší i když je mám cestou do práce a je nálada na ranní procházku.
  • 0

#132 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:51

sobikovi napsal/a:
Není, to je realita :o
Ráno jsem si vyzkoušel Obecnou školu. Musím říct, že zaměření předchozích 4 míst bylo OK a tak najednou chyba o cca 30m nás rozhodila. No nic, už jsem zase vyléčený na pár týdnů z FTF u těchto keší i když je mám cestou do práce a je nálada na ranní procházku.

sobíku nebreč :P!
Hon na FTF byl a vždycky bude rizikovým podnikáním, chybička se občas vloudi i u zkušených a nemá cenu pak remcat... Obecná škola se mi náhodou moc líbila!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#133 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:54

PaBa napsal/a:
sobíku nebreč :P!
Hon na FTF byl a vždycky bude rizikovým podnikáním, chybička se občas vloudi i u zkušených a nemá cenu pak remcat... Obecná škola se mi náhodou moc líbila!

Nebrečím :P ale bývalo by potěšilo :D Jenže od toho jsou tady jiní borci B)
  • 0

#134 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 15:55

mottyrt napsal/a:
Priklad- brnenska GC1FMJ3- spatne zamerena tiktakovka, ktera je umistena zevnitr reklamniho sloupu, kterej je obech*anej kdejakym psem, ale v logu o tom nikde neni ani slovo.

Tak této keše se musím zastat. Že bude blbě zaměřená, s tím jsem počítal, tito autoři měli všechny dosavadní kešky špatně zaměřeny. A čekal jsem, že budu prohrabovat nějaký bordel. Geoobjekt byl ale jasný, keš je magnetická, stačí se zohnout a odlovit. Je to čisté. Napsal jsem pochvalný log, protože to byla nejlepší keš těchto autorů. A jednookej mezi slepejma je král. :D

Horší od těchto autorů je GC1FMFZ. Je to tiktakovka pohozená v parčíku na zemi mezi psými výkaly a zahrabaná listím. Hint je "u stromu", ale těch stromů je tam aspoň dvacet a jak je u autorů tradicí, tak je špatně zaměřena. :(
  • 0

#135 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 16:25

No, krabice těchhle autorů se snažím nelovit. Taky řešení.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#136 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 16:47

rodina veverek: Kdyz dopredu pocitam, ze kes bude strasna a ona je nakonec jenom hrozna, tak se ji snad nemuzu zastat. Ani nahodou. Jinak to tam rozhodne nevonelo. Tu druhou zminovanou jsem jeste nenasel a ani me to nelaka.
  • 0

#137 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 17:08

rodinka veverek napsal/a:

mottyrt napsal/a:
Priklad- brnenska GC1FMJ3- spatne zamerena tiktakovka, ktera je umistena zevnitr reklamniho sloupu, kterej je obech*anej kdejakym psem, ale v logu o tom nikde neni ani slovo.

Tak této keše se musím zastat. Že bude blbě zaměřená, s tím jsem počítal, tito autoři měli všechny dosavadní kešky špatně zaměřeny. A čekal jsem, že budu prohrabovat nějaký bordel. Geoobjekt byl ale jasný, keš je magnetická, stačí se zohnout a odlovit. Je to čisté. Napsal jsem pochvalný log, protože to byla nejlepší keš těchto autorů. A jednookej mezi slepejma je král. :D

Horší od těchto autorů je GC1FMFZ. Je to tiktakovka pohozená v parčíku na zemi mezi psými výkaly a zahrabaná listím. Hint je "u stromu", ale těch stromů je tam aspoň dvacet a jak je u autorů tradicí, tak je špatně zaměřena. :(


Lovil jsi univerzitu obrany? GC1FNZE Ta má psí dáreček přímo pod krabicí. A to, že při vytahování keše na tebe může ukápnout hned několik holubích je taky krásný pocit ...
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#138 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 17:27

Holt to o autorech taky neco vypovida...
  • 0

#139 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 19:28

LittleBeaver napsal/a:
[Lovil jsi univerzitu obrany? GC1FNZE Ta má psí dáreček přímo pod krabicí. A to, že při vytahování keše na tebe může ukápnout hned několik holubích je taky krásný pocit ...

Jasně, že jsem ji lovil, od těchto autorů se ničeho lepšího nedočkáme.
  • 0

#140 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 November 2008 - 19:34

Což takhle omezit zakládání keší na PM. Pro toho, kdo to s geocachingem myslí vážně, nebude problém si PM pořídit a sturteamy a jim podobné se eliminují. A také by to posunulo okamžik, kdy nováčci začnou zakládat. Málokdo si koupí PM při malém počtu nálezů.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama