Přejít na obsah


Fotka

Omezení pro nováčky při zakládání keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
572 odpovědí na toto téma

#81 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 9:07

50 keši pro založeni není měřítko. Pokud bych chtěl mít 50keší tak je zvládnu za jeden den projitím prahy nebo nějaký jiný velký město
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#82 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 9:10

JarMar napsal/a:

galdra napsal/a:

Drsně, ale přesně. Podepisuji.



A tos jeste asi nevidel Galdru "nazivo" :) :) ...
  • 0

#83 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 10:01

Při založení první keše posílá mimo jiné reviwer odkazy na wikipedie na dokument "Jak založit dobrou keš." Bohužel ne vždy se kačeři poučí. A i po několika založených a několika problémech založí toto: GC1GJTJ Ty logy obvzláště ze začátku si stojí za to přečíst.
  • 0

#84 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 10:13

sobikovi napsal/a:
Nikomu z nás přece nic nebrání v tom, podívat se u nové keše na to kolik má autor nalezeno a čeho, jaký je listing a jaké jsou reakce v logu.

To je stejné jako říkat, že není nutné bojovat proti spamům, protože "Nikomu z nás přece nic nebrání v tom, podívat se na nový email, kdo je autorem, jaký je obsah mailu a pak ho vymazat."
  • 0

#85 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 12:03

A tak jsem premyslel, jestli prilit olej do ohne, ale nakonec jo, kdyz uz se to tady propira, tak muzete strilet i do nas.. Nas tyhle novackovsky mizerny kese pekne s****. Jo, muzeme si vybirat jen ty pekny, jenze kaceri jsou vselijaci a my jsme zrovna ne takovi cisti-prirodni-tradicni. Kdyz nam pred barakem vyroste nova kes, tak tu ikonu v mape proste nechcem a ignore list proste nepouzivame. Takze pak "musime" jit na GC1773P a podobne kusy... Prvni kes jsme si dovolili zalozit az po stovce nalezenych a musim rict, ze az po nekolika stovkach jsme videli alespon zlomek z toho, abychom mohli delat rozumny kese.. A tohle bychom ocekavali i od jinych, jenze to by museli mit spetku soudnosti a zkusenosti. Takze osobne povazuju 50 jako minimum, ale to by si meli uvedomit hlavne zakladajici. Dat to jako zavazne pravidlo proste neklapne a neni to podstatou hry.
  • 0

#86 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:23

To je stejné jako říkat, že není nutné bojovat proti spamům, protože "Nikomu z nás přece nic nebrání v tom, podívat se na nový email, kdo je autorem, jaký je obsah mailu a pak ho vymazat."


To je hodně blbý přirovnání. Jsou prostě situace, kdy si musíš vybírat. Se spamem to nemá nic společného. Zvláš'tě proto, že se nelze dohodnout na tom, co je to dobrá keš. Já třeba mám rád ty často tak opovrhované městské mikro.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#87 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:32

Já bych šel ještě dále. Já bych to reguloval všechno. Založit novou keš nováčkovi ZAKÁZAT. Nováček jde lovit keš ZAKÁZAT. Co když jí špatně zahrabe. Tlustým kačerům bych to taky ZAKÁZAL, páč podupou les ještě více, než ty hubený. A když má někdo IQ nižší, než 130, tak bych mu NEDOVOLIL publikovat mysterky, protože budou jistě uplně blbý.
Chudák Olinka, nemá žádnou nalezenou a tak už jinou než GC1F4EP neudělá. Ale dobře jí tak, je to ženská. Ty bych také ZAKÁZAL. Ženy rozptylují ty správné lovce co budou lovit jen ty nádherné kešky. VIVA CUBA!
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#88 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:34

Myslím, že veškerý problém s nováčkovskými kešemi vystihl BUKCI - prostě má nutkání chodit všude a neumí si keše vybírat - to se na mě ale nezlobte, to je problém a chyba na straně BUKCIho, nikoliv autora keše. A GC1773P znam - neni to zadna spickova kes, ale ze by bylo treba takove kese rusit? Ja jsem rad, ze tam je - neco jsem se dozvedel a ziskal lepsi orientaci v koncinach, kde je umistena. To by za chvíli někdo mohl chtít cenzurovat filmy v kině podle svého vkusu, protože přeci musí chodit na vše, co se dává, a komedie ho ukrutně nebaví.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#89 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:35

Olivin napsal/a:
Chudák Olinka, nemá žádnou nalezenou a tak už jinou než GC1F4EP neudělá. Ale dobře jí tak, je to ženská. Ty bych také ZAKÁZAL. Ženy rozptilují ty správné lovce co budou lovit jen ty nádherné kešky. VIVA CUBA!


A navíc je to blondýna...to bych taky zakázal :D
  • 0
Galdra

#90 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:43

kaote napsal/a:
Myslím, že veškerý problém s nováčkovskými kešemi vystihl BUKCI - prostě má nutkání chodit všude a neumí si keše vybírat - to se na mě ale nezlobte, to je problém a chyba na straně BUKCIho, nikoliv autora keše. A GC1773P znam - neni to zadna spickova kes, ale ze by bylo treba takove kese rusit? Ja jsem rad, ze tam je - neco jsem se dozvedel a ziskal lepsi orientaci v koncinach, kde je umistena.

To by za chvíli někdo mohl chtít cenzurovat filmy v kině podle svého vkusu, protože přeci musí chodit na vše, co se dává, a komedie ho ukrutně nebaví.

Rekls to presne, chyba je na moji strane a nestydim se za to.. Chtel bych svet krasnejsi, se samyma smajlikama kolem baraku. A az se mi objevi dalsi, ktera bude lezet na skladce, tak kolem smetiste budu chodit kazdy den a rikat si - tam je ta hnusna kes, tam nepujdu, protoze je to hnusna kes a takovy ja nesbiram. :D
Nemluvim o zakazovani.. Mluvim o soudnosti zacinajicich kaceru, Je spousta krasnych kesi, ktery vytvorili zacinajici a nechali si udelat aspon beta testing..
  • 0

#91 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:54

Vidíš, a já udělal krásnou i bez beta testu :) Podstatné ale je, že neexistuje žádné objektivní měřítko krásy. Někdo má rád vdolky a někdo holky. Já mám rád poznávání, a pokud poznám nové místo, je to pro mě pozitivní i v případě, že je tam smetiště, i když lesní studánku v neprostupném hvozdu mám raději. Holky preferuju s větším zadkem. Ale neumět si vybírat a mít pocit, že povinné je posbírat všechny body v okolí, to mi přijde jako nějaká velice nezdravá obsese.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#92 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 13:58

kaote napsal/a:
Ale neumět si vybírat a mít pocit, že povinné je posbírat všechny body v okolí, to mi přijde jako nějaká velice nezdravá obsese.


Stoprocentní souhlas, bohužel takových, jak píšeš, je čím dál víc, a proto se ozývají, že jsou ošklivé keše, protože seberou každý h***o.
  • 0
Galdra

#93 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 14:04

kaote napsal/a:
Vidíš, a já udělal krásnou i bez beta testu :) Podstatné ale je, že neexistuje žádné objektivní měřítko krásy. Někdo má rád vdolky a někdo holky. Já mám rád poznávání, a pokud poznám nové místo, je to pro mě pozitivní i v případě, že je tam smetiště, i když lesní studánku v neprostupném hvozdu mám raději. Holky preferuju s větším zadkem.

Ale neumět si vybírat a mít pocit, že povinné je posbírat všechny body v okolí, to mi přijde jako nějaká velice nezdravá obsese.


Kazdy ma nejakou uchylku a ja se za svoje nestydim.. Ale mirne bych te poopravil. Kdyz nekam jedeme, tak si velmi peclive vybirame, ale, prosim, prihlaste se kaceri, kteri nechate lezet krabicku do 500 metru od HC, kdyz vite, ze je hnusna.? My to vetsinou prekousnem a pro ten bod si dojdeme, nebudeme si kazit mapu, ze? (dalsi uchylka). Zivot ve velkomeste prinasi mnoho zajimavosti a touha mit prede dvermi uklizino je proste silna. Asi to neni treba dale rozpitvavat, kazdy ma pravo na nazor i uchylku.
  • 0

#94 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 14:05

galdra napsal/a:

kaote napsal/a:
Ale neumět si vybírat a mít pocit, že povinné je posbírat všechny body v okolí, to mi přijde jako nějaká velice nezdravá obsese.


Stoprocentní souhlas, bohužel takových, jak píšeš, je čím dál víc, a proto se ozývají, že jsou ošklivé keše, protože seberou každý h***o.


To jsem myslel, ze se trochu zname :D
  • 0

#95 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 14:36

Bukci napsal/a:
ale, prosim, prihlaste se kaceri, kteri nechate lezet krabicku do 500 metru od HC, kdyz vite, ze je hnusna.?


Kolem jedné takové chodím denně z práce. Mraky lidí a mraky bordelu kolem. Nikdy, mám svoji hrdost!!! :D
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#96 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 18:19

Bukci napsal/a:
...Kdyz nekam jedeme, tak si velmi peclive vybirame, ale, prosim, prihlaste se kaceri, kteri nechate lezet krabicku do 500 metru od HC, kdyz vite, ze je hnusna.?...

Hehe, tak se teda poslušně hlásím, sice o pár metrů dál, ale zas mi svítí na mapě už docela dlouho. :D U mně je to ale oproti normálu taky spíš úchylka... jen opačná.;)
Koukám tak trošku "neverending thread".
  • 0

#97 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 19:08

Máš, nemáš pravdu...
já zakládal cache někdy při 30 nálezech. Nastudoval jsem si ale na netu kde co...
Jestli je špatná nebo ne, stačí kouknout do listingu GC1E785
Pokud bych měl být ještě něčím svazován, rozmyslel bych si její založení... a nebyla by to škoda?
Já třeba koukám na jakou jdu cache... čtu listing, občas kouknu na autora... tuhle možnost má přeci každý.


Honzik&Pavlinka napsal/a:
Spousta lidí mě za toto vlákno nebude mít rádo, ale bohužel toto téma musím znovu otevřít. Už po několikáté jsem byl svědkem, že keš založená úplným nováčkem (do 20 nálezů) byla hodně špatná. Nechci nijak diskriminovat nováčky v jejich rozletu, ale myslím, že by bylo vhodné nastavit jasná pravidla pro zakládání keší nováčky (na něž by dohlíželi retrívři). Kolik geocacherského "rozumu" pobere člověk, který viděl 12 keší a má 3 založené (z toho okamžitě dvě disablované)? Tady je poslední případ z mého okolí GC1HH24. Navrhoval bych omezení zakládání keší pro nováčky pod 50 keší. Nezakázal bych jim zcela zakládání. Pokud by nováček opravdu chtěl něco založit, kontaktoval by některého zkušeného geocachera z okolí (to dnes již není problém) a ten by zkontroloval a zaručil se za vhodnost umístění v terénu, provedení keše a dalších náležitostí. Popřípadě by nováčka trochu korigoval. Tak a teď mě kamenujte!


  • 0

#98 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2008 - 19:40

Aviatik napsal/a:

Bukci napsal/a:
ale, prosim, prihlaste se kaceri, kteri nechate lezet krabicku do 500 metru od HC, kdyz vite, ze je hnusna.?


Kolem jedné takové chodím denně z práce. Mraky lidí a mraky bordelu kolem. Nikdy, mám svoji hrdost!!! :D


Tak kolem ní já asi denně několikrát projedu,stojím vedle ní na semaforech,mnohokrát sem kolem šel,mám jí i spočítanou,ale...;)
  • 0

#99 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 7:58

My patříme mezi lidi, kteří si snaží nechávat to hezké na konec a nejen co se týče keší. Například nejlepší kousky jídla, nejlepší články v časopisech a podobně. A myslím, že nebudeme sami. A když začnou vyskakovat blbé keše, tak je pak dilema, zda ji nechat být a jít na hezkou nebo čistit okolí. :) Kdyby aspoň pořádně fungoval ignore listm, představoval bych si, že z mého pohledu jsou vidět kešky na ignore listu podobně jako archovavané. Problém je, že keše z ignore listu z mapy nezmizí. Jedna hnusná keš byla na místě, přes které chodím z práce do města, když tam občas jdu. Několikrát jsem místo obcházel, pak jsem šel kolem a keš nelovil, al vždy to ve mně vrtalo. Nakonec jsem podlehl, odlovil a mám od ní klid. A pak ještě problé, když se vypravíme někam na dovolenou a tam je hromada keší, víme že všechny neodlovíme. A vybírání těch pravých zabere spoustu času.
  • 0

#100 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 8:51

Hele, ono to nikam nevede tahle debata.. A navic si tady vkladame do ust vselijak ohnute vyroky.. Neco zakazovat, nakazovat, omezovat - to neklapne, i kdyz to nekdo chce nebo nechce, ja to treba nechci. Vyzadovat od zacinajicich kaceru soudnost, aby vznikaly treba ..GC1BC0V i po nekolika nalezenych, to samo o sobe nejde. Ale obecne si myslim, ze (a ted se omlouvam reviewerum za pridavani prace, ktery maji az nad hlavu) by stalo za to pri schvalovani misto standardni formulky jeste kouknout na profil a rict "hele, mas nalezenou jednu krabicku, listing je o jedny vete a souradnice ukazuji mezi baraky do nejakeho dvora. Dam ti kontakt na kacera, ktery uz ma neco za sebou, bydli blizko a rad ti s tvoji kesi pomuze, aby se libila." Kdyz nas pak posle do haje, neda se nic delat, ale snaha byla. Nevim, mne se zda, ze to obcas i delali (nebo haggaeus na me mel obcas detailni otazky na stage, atp.) nebo delaji. Pojdme jim v tom nejak pomoct... (takze asi tohle vlakno neukoncuju :D) To je vse ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama