Přejít na obsah


Fotka

CWG katalog v PDF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#1 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 8:29

Bych strávil čas ve vlaku něčím užitečným, řekl jsem si, že vygeneruju PDF verzi CWG katalogu.

Pro ty, kteří v tom nejsou zběhlí a neví jak se to dá udělat, trochu zjednodušený popis:

Nejdřív jsem stáhl uložil HTML stránku a obrázky, k tomu excelovskou tabulku a překopal jsem tato data do podoby XML souboru. Ten je výchozím a jediným zdrojem dat pro generování. Doplnil jsem do něj ještě odkazy na profily těch CWG, které v katalogu zatím nemají obrázek.

Pak jsem napsal XSLT šablonu, která slouží k vygenerování .FO souboru (to je popis vzhledu a obsahu budoucího PDF).

Pomocí FOPu jsem pak vyygeneroval výsledné PDF.

Proč PDF?
- Katalog je v jednom souboru
- Dá se otevírat OFFLINE (není třeba internet)
- Dá se otevírat i na PDA
- DÁ SE V NĚM VYHLEDÁVAT PODLE NICKU !!!

Uložen je aktuálně na adrese:
www.wagnerovi.cz/cwg/katalog.pdf


Pro ty, kteří si to chtějí upravit:

Zdrojové XML:
www.wagnerovi.cz/cwg/katalog_complet.xml

XSLT a podpůrné soubory:
www.wagnerovi.cz/cwg/gen_katalog.zip

Celý balík všeho co je potřeba ke generování PDF katalogu včetně katalogu soukromé sbírky a to v PDF i HTML verzi.
http://www.wagnerovi...CWG-KATALOG.ZIP
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 9:08

díky za tu práci... vytisknu a budu si zaškrtávat, které jsem už našel ;-)
  • 0

#3 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 9:58

Parádní prácička! Tohle mě dost zaujalo...budu nadšený uživatel :) Díky
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 11:46

javla napsal/a:
Bych strávil čas ve vlaku něčím užitečným, řekl jsem si, že vygeneruju PDF verzi CWG katalogu.

Skvělá práce
  • 0

#5 xeri

xeri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 13:44

Skvělý nápad, skvělé provedení. Vygenerovaný katalog se mi docela líbí, jen je škoda, že podklady nebyly dlouho aktualizovány. Vždycky jsem rád když vyměním, nebo v keši najdu, nové kolečko, katalog bude dobrá pomůcka pro evidenci. Nechcete doplnit CWG do sbírky? Rád je s vámi vyměním.;)
  • 0

#6 swisss

swisss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 15:02

xeri napsal/a:
....jen je škoda, že podklady nebyly dlouho aktualizovány....


Bohužel dle stránek autorů ani další aktualizace obrázků nebudou:

Poník & team a JPAgeo napsal/a:
VELKÉ ZMĚNY (1.10.2008, JPAgeo+Poník)
Z důvodu neuvěřitelně rychlého přibývání nových CWG bylo nutno udělat následující změny:
.
.
Katalog CWG už nejsme schopni vést v původní verzi s obrázky. Budeme udržovat alespoň seznam CWG v Excelu. V této věci zřejmě ještě dojde k nějakému vývoji...


  • 0

#7 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 16:39

To mě pěkně štve,protože se to zaseklo na 305 a my máme CWG 307:| Když už někdo vymyslí CWG a katalog,tak ať teď místo hlednání keší fotí doma kolečka,ať to máme s obrázky:D
  • 0

#8 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 18:44

Číslo 334 odkazuje , díky mé změně nicku na kolegu krhuta , kterého tímto zdravím. Správně mělo být Krhút (nyní cz.mikes)
  • 0

#9 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 20:15

swisss napsal/a:
Poník & team a JPAgeo napsal/a:
VELKÉ ZMĚNY (1.10.2008, JPAgeo+Poník)
Z důvodu neuvěřitelně rychlého přibývání nových CWG bylo nutno udělat následující změny:
.
.
Katalog CWG už nejsme schopni vést v původní verzi s obrázky. Budeme udržovat alespoň seznam CWG v Excelu. V této věci zřejmě ještě dojde k nějakému vývoji...


Tak to by bylo hodně smutné a v podstatě by to byl konec katalogu - zasílání CWG by zcela ztratilo smysl. Co s tím ? Celkem vzato chápu, že snímat takové množství koleček, upravovat to ručně, resizovat atd. je docela záhul. Osobně bych se k tomu postavil jako člověk od počítačů a kutil - něco bych na to prostě a jednoduše vytvořil.

Například:
- vezmu dřevěnou desku a sukovníkem do ní udělám 35mm díru pro umístění CWG - brusným kotoučkem začístím a lehce rozšířím aby se tam vašly i ty trošku větší.

- Na to vytvořím konstrukci tak, aby CWG bylo uprostřed a přímo na ně koukala USB webová kamera + nějako osvětlení a zaostření.

- Vytvoří se primitivní program, který vezme z webové kamery obrázek a prožene ho následujícím procesem:
1/ maskování bílou plochou s průhledným otvorem
2/ resize na velikost, jaké je aktuálně používaná
3/ vyříznutí 150x150 a uložení pod zadaným číslem - klidně přímo na web.

Jestliže bude kolečko vkládáno do zářezu a konstrukce bude dostatečně pevná, bude vždy výsledný obraz na shodném místě a není třeba řešit nic ručně - resize, maska i vyříznutí finálního obrázku bude možné zautomatizovat.

Tímto způsobem by se podle mého názoru dalo zpracovat 100 CWG za slabou hodinu.

Vývoj pomůcky je asi tak na dopoledne.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#10 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 20:51

cz.mikes napsal/a:
Číslo 334 odkazuje , díky mé změně nicku na kolegu krhuta , kterého tímto zdravím. Správně mělo být Krhút (nyní cz.mikes)


Máš to upravený.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#11 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 21:44

Přidal jsem obrázek CWG Kniomol (číslo 403)- tohle jediné z těch nad 305 fyzicky mám. A musím uznat, že bez navrženého přípravku je to opravdu od digitální fotky přes ruční zpracování v editoru do finále dost zdlouhavá cesta a dělat jich takto 100 měsíčně bych asi taky nechtěl.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#12 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 22:25

Hm...A co když si každý to svoje kolečko pěkně doma sám ofotí, upraví do požadovaného formátu, aktivně to samé udělá i s pár kolečky ze své sbírky...Kam že to mám poslat výsledné obrázky? ;)
  • 0

#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 23:11

Ludvajs64 napsal/a:
Hm...A co když si každý to svoje kolečko pěkně doma sám ofotí, upraví do požadovaného formátu, aktivně to samé udělá i s pár kolečky ze své sbírky...Kam že to mám poslat výsledné obrázky? ;)

Pokud přesně popíšeš jak to udělat a jaký soft na to stáhnout....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 1:45

Nestačilo by do katalogu dávat obrázek zaslaný k vypálení jako to má u sebe Black.Spider (viz například http://blackspider.w.../modlivydul.php)? S tím by zase tolik práce být nemuselo - stačí šablonu pro Corel vyexportovat jako jpg nebo gif a ani bych pozadí vně kolečka nedělal průhledné (i když možná tu jde jednoduše, nevím, s Corelem zrovna moc neumím)
  • 0

#15 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 8:11

rsc_cz napsal/a:
Nestačilo by do katalogu dávat obrázek zaslaný k vypálení jako to má u sebe Black.Spider (viz například http://blackspider.w.../modlivydul.php)? S tím by zase tolik práce být nemuselo - stačí šablonu pro Corel vyexportovat jako jpg nebo gif a ani bych pozadí vně kolečka nedělal průhledné (i když možná tu jde jednoduše, nevím, s Corelem zrovna moc neumím)


To by uplně změnilo charakter katalogu a navíc pochybuju, že dáš dohromady zpětně i ty, kdo vydali tu první sadu. Ofotit existující kolečka bude jednodušší.

Například teď mi MarHan poskytl 6 dalších dobře zpracovaných CWG.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#16 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 8:27

Doplnil jsem pouze 3 z těchto obrázků, protože zbytek jsou ještě novější a nejsou ještě ani v tabulce originálního katalogu (nemají přidělené číslo). A nebo - koukám, že možná jsou (je novější verze tabulky, takže se bude ještě doplňovat). Ale to bude na dýl - musí se vyhledat nové profily - teď odjíždím, takže nejdřív večer. Pokud je zájem to doplnit, dal by se udělat návod, jak to zvládnout v GIMPu (je free) od nafocení až po získání obrázku 150x150 bodů. Mohl by se zapojit každý, kdo některé z CWG které nemá v katalogu obrázek již vlastní.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#17 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 8:53

Možná budou problémy například s odstínem, sytostí a tak. Ovšem co je dokonalé, že? A lepší něco než nic. Obrázek 150x150 je v gif. Posílám ti ho jako zkušební a pak se vrhnu na další.
  • 0

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 9:15

Pokud je zájem to doplnit, dal by se udělat návod, jak to zvládnout v GIMPu (je free) od nafocení až po získání obrázku 150x150 bodů. Mohl by se zapojit každý, kdo některé z CWG které nemá v katalogu obrázek již vlastní.


Urob a dej sem návod a já Tic slibuju x dalších, už jenom proto, páč chci zaplnit svůj profil a štve mě absence tech co mám a nejsou v katalogu :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#19 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 11:31

Přikládám alespoň obrázek CWG , případná výměna možná , další edice nebude ;)
  • 0

#20 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 12:22

Tak to je skoda, bez fotek to cele dost ztraci kouzlo a vyznam :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama