Přejít na obsah


Fotka

CWG katalog v PDF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 13:10

Hmm, souhlas. Katalog bez fotek v tomto pripade asi nebude katalog. Proc pak posilat 2 kousky pro potreby katalogu? Podobne jako Polerok mam "diry" v profilu a pripada mi dost neefektivni, aby si kazdy porizoval vlastni fotky toho, co nasel.
  • 0

#22 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 20:43

Seznam v XML je doplněn o nové kousky a dohledal jsem i profily. PDF je přegenrované.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#23 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 21:10

Trošku jsem přemýšlel a poladil jsem návrh toho způsobu jak CWG snímat. Webovou kameru a zbytečně komplikovaný přípravek jsem nakonec zavrhl a udělal bych to jinak. - Stativ a digitální fotoaparát, pevný stůl, svěrkou připevněný držák s dvojicí lišt připevněných k povrchu držáku a tvořící "V". Vložené CWG bude díky tomu vždy ve stejné poloze. Digitál ovládaný buď dálkovým ovládáním, nebo z PC (nesmí se pohnout, aby byly všechny fotky s naprosto shodnou polohou CWG). - Snímání vždy po větších sériích, protože malý podíl ruční práce tu bude, ale vždy jen s jedním prvním kusem - zbytek už půjde dávkou. - Nafotit sérii - První obrázek se natáhne do kreslícího programu (například GIMP), označí se výřez, invertuje se a vymaže bílou. Stále je to označené, udělá se kopie a vytvoří se nový obrázek, který bude obsahovat bílou plochu s průhlednou dírou a ten se uloží včetně průhlednosti. - Změří se průměr nafoceného CWG a přepočítá se jaký se má dát poměr zmenšení, aby se vešlo do 150x150 bodů. - Resizuje se tento jeden obrázek a zjistí se, od které do které souřadnice bude třeba provádět výřez, aby vznikl finální obrázek 150x150 bodů. - A teď finále - zjištěné hodnoty přepočtu velikosti a souřadnice pro ořezání se vloží do parametrů dávky, soubor s maskou se nakopíruje do dohodnutého místa a spustí se hromadná dávka pro převod všech nafocených obrázků - využije se k tomu skvělý Image Magick, kterým se pomocí řádkových příkazů dají dělat v dávkách neuvěřitelná grafická kouzla. Během pár minut je hotovo a může se to zkontrolovat, přejmenovat a nakopírovat na web. Troufám si tvrdit, že aktuálně chybějící CWG by se takto do katalogu dala doplnit během cca 1-2 hodin.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#24 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 1:00

neumím si to ani představit natož realizovat...... ale zkusím to ráno, třeba to půjde líp :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#25 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 1:01

neumím si to ani představit natož realizovat...... ale zkusím to ráno, třeba to půjde líp :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#26 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 9:22

Taky proberu svou skromnou sbirku a zkusim neco nafotit, jinak ten pdf katalog je super
  • 0

#27 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 9:40

Dneska ráno ve vlaku jsem to zkusil realizovat - tedy tu fázi s automatickým vyříznutím a zpracováním a funguje to.

- Vzal jsem nafocené CWG (PB086850.JPG) s rušivým pozadím a udělal jsem bílou masku s dírou, kterou jsem uložil do souboru maska.png

Pak stačilo použít řádkové utility ImageMagicku a v příkazové řádce napsat:

composite maska.png PB086850.JPG vystup.jpg
mogrify -resize 28.4%% vystup.jpg
mogrify -crop 150x150+159+119 vystup.jpg

A v souboru vystup.jpg byl standardní obrázek 150x150 bodů s bílým pozadím a CWG.

Když bude takto nafocena se stativem a pevným držákem celá sada (tedy budou na fotografiích kolečka vždy ve stejném místě), lze dávku upravit pro automatické zpracování všech souborů v adresáři.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#28 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2008 - 17:44

Pokud by byl zajem,mohu u sebe na webu rozbehnout admin aplikaci pro spravu cwg. Admin mod, kde by se vyplnilo cislo, jmeno tymu a pridal JPG nebo GIF s fotkou. Automaticky se obrazek pri vlozeni resizne na pozadovanou velikost, napr. 150x150, resp. muze byt zmenseny thumb + zvetseny po kliknuti. Pak uz by to tam jen nekdo musel vkladat, coz muzu taky ja, popr. udelat pristup pro vice uzivatelu. A kdo by chtel, proste si obrazek s CWG posle mailem. Idealni je samozrejme naskenovat, fotka nema spravny uhel. Mohu venovat domenu www.cwg.cesky-geocaching.cz, popr. www.cesky-geocaching.cz/cwg Dejte vedet jestli by o to byl zajem, abych zbytecne nesuploval neco co uz tu je.
  • 0

#29 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2008 - 19:32

javla napsal/a:
Trošku jsem přemýšlel a poladil jsem návrh toho způsobu jak CWG snímat. Webovou kameru a zbytečně komplikovaný přípravek jsem nakonec zavrhl a udělal bych to jinak.

- Stativ a digitální fotoaparát, pevný stůl, svěrkou připevněný držák s dvojicí lišt připevněných k povrchu držáku a tvořící "V". Vložené CWG bude díky tomu vždy ve stejné poloze. Digitál ovládaný buď dálkovým ovládáním, nebo z PC (nesmí se pohnout, aby byly všechny fotky s naprosto shodnou polohou CWG).

- Snímání vždy po větších sériích, protože malý podíl ruční práce tu bude, ale vždy jen s jedním prvním kusem - zbytek už půjde dávkou.

- Nafotit sérii

- První obrázek se natáhne do kreslícího programu (například GIMP), označí se výřez, invertuje se a vymaže bílou. Stále je to označené, udělá se kopie a vytvoří se nový obrázek, který bude obsahovat bílou plochu s průhlednou dírou a ten se uloží včetně průhlednosti.

- Změří se průměr nafoceného CWG a přepočítá se jaký se má dát poměr zmenšení, aby se vešlo do 150x150 bodů.

- Resizuje se tento jeden obrázek a zjistí se, od které do které souřadnice bude třeba provádět výřez, aby vznikl finální obrázek 150x150 bodů.

- A teď finále - zjištěné hodnoty přepočtu velikosti a souřadnice pro ořezání se vloží do parametrů dávky, soubor s maskou se nakopíruje do dohodnutého místa a spustí se hromadná dávka pro převod všech nafocených obrázků - využije se k tomu skvělý Image Magick, kterým se pomocí řádkových příkazů dají dělat v dávkách neuvěřitelná grafická kouzla.

Během pár minut je hotovo a může se to zkontrolovat, přejmenovat a nakopírovat na web.

Troufám si tvrdit, že aktuálně chybějící CWG by se takto do katalogu dala doplnit během cca 1-2 hodin.

No kačeři , řekněte sami, není to krása ? Můžete něco takového zažít u kešek ? :D
  • 0
Geocaching je hra.........

#30 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 9:03

mike1980cz napsal/a:
Pokud by byl zajem,mohu u sebe na webu rozbehnout admin aplikaci pro spravu cwg. Admin mod, kde by se vyplnilo cislo, jmeno tymu a pridal JPG nebo GIF s fotkou. Automaticky se obrazek pri vlozeni resizne na pozadovanou velikost, napr. 150x150, resp. muze byt zmenseny thumb + zvetseny po kliknuti. Pak uz by to tam jen nekdo musel vkladat, coz muzu taky ja, popr. udelat pristup pro vice uzivatelu. A kdo by chtel, proste si obrazek s CWG posle mailem. Idealni je samozrejme naskenovat, fotka nema spravny uhel. Mohu venovat domenu www.cwg.cesky-geocaching.cz, popr. www.cesky-geocaching.cz/cwg Dejte vedet jestli by o to byl zajem, abych zbytecne nesuploval neco co uz tu je.


Výbornej nápad, řekl bych, že by to pár jedinců uvítalo včetně mě.
  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 9:38

mike1980cz: urcite bych byl pro
  • 0

#32 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 9:57

Aby to nebyla zbytečná práce - kontaktoval jsem JPAgeo a pokud se mi podaří ten proces vyladit do použitelného stavu (dávky už mám komplet i pro hromadné zpracování), je možné, že se do katalog obrázky znovu dostanou a to ve shodné kvalitě a vzhledu. Mám už i generování katalogu v HTML (shodný s tím v PDF), takže by to mělo jít celkem snadno a s minimálním úsilím. Uvidíme jak se dohodneme.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 10:44

Tak to by asi bylo nejlepsi reseni. Vse na jednom (puvodnim) miste ...
  • 0

#34 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:15

javla napsal/a:
Mám už i generování katalogu v HTML (shodný s tím v PDF), takže by to mělo jít celkem snadno a s minimálním úsilím. Uvidíme jak se dohodneme.

A šlo by to upravit pro sběratele? Tzn. nějaká jednoduchá evidence sbírky CWG a vygenerování html kódu pro profil GC.COM.
  • 0

#35 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:34

s tímto tématem už začímá souviset vlákno http://www.geocachin...&thread_id=8501 "Evidence CWG"

Ten PDF katalog se mi líbí a pokud bych si v něm mohl odškrtávat které už mám.
- tisk katalogu
- tisk mé sbírky
- ...

bylo by to perfektní.
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#36 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2008 - 12:44

Tacmud napsal/a:
s tímto tématem už začímá souviset vlákno http://www.geocachin...&thread_id=8501 "Evidence CWG"

Ten PDF katalog se mi líbí a pokud bych si v něm mohl odškrtávat které už mám.
- tisk katalogu
- tisk mé sbírky
- ...

bylo by to perfektní.


Určitě doplním možnost vygenerovat tento katalog tak, aby zahrnoval pouze ta CWG, která budou uvedena v druhém XML souboru (bude tam jen seznam čísel). Bude to volitelná feature. Naplnění katalogu obrázky má teď ale přednost.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#37 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2008 - 11:28

Skvělá práce, díky moc! Posílám ti další kolečka, třeba to kolegy kačery potěší.
  • 0

#38 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2008 - 17:10

kontaktoval jsem JPAgeo a pokud se mi podaří ten proces vyladit do použitelného stavu (dávky už mám komplet i pro hromadné zpracování), je možné, že se do katalog obrázky znovu dostanou a to ve shodné kvalitě a vzhledu.


Došlo se teda k nějákému závěru?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#39 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 2:19

mike1980cz napsal/a:
Pokud by byl zajem,mohu u sebe na webu rozbehnout admin aplikaci pro spravu cwg. Admin mod, kde by se vyplnilo cislo, jmeno tymu a pridal JPG nebo GIF s fotkou. Automaticky se obrazek pri vlozeni resizne na pozadovanou velikost, napr. 150x150, resp. muze byt zmenseny thumb + zvetseny po kliknuti. Pak uz by to tam jen nekdo musel vkladat, coz muzu taky ja, popr. udelat pristup pro vice uzivatelu. A kdo by chtel, proste si obrazek s CWG posle mailem. Idealni je samozrejme naskenovat, fotka nema spravny uhel. Mohu venovat domenu www.cwg.cesky-geocaching.cz, popr. www.cesky-geocaching.cz/cwg Dejte vedet jestli by o to byl zajem, abych zbytecne nesuploval neco co uz tu je.


-------------------------------------------------------------------------------

Jsem pro!!! Už se na to těšim... ;)
  • 0

#40 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 9:27

polerok napsal/a:

kontaktoval jsem JPAgeo a pokud se mi podaří ten proces vyladit do použitelného stavu (dávky už mám komplet i pro hromadné zpracování), je možné, že se do katalog obrázky znovu dostanou a to ve shodné kvalitě a vzhledu.


Došlo se teda k nějakému závěru?


Obávám se, že JPAgeo toho má momentálně opravdu hodně - jeho reakční doba je teď asi týden. Nezbývá než vydržet.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama