Přejít na obsah


Fotka

CWG katalog v PDF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 10:39

javla napsal/a:

polerok napsal/a:

kontaktoval jsem JPAgeo a pokud se mi podaří ten proces vyladit do použitelného stavu (dávky už mám komplet i pro hromadné zpracování), je možné, že se do katalog obrázky znovu dostanou a to ve shodné kvalitě a vzhledu.


Došlo se teda k nějakému závěru?


Obávám se, že JPAgeo toho má momentálně opravdu hodně - jeho reakční doba je teď asi týden. Nezbývá než vydržet.


V poho, já jen jestli se něco děje nebo ni :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#42 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2008 - 21:25

Někdo měl v profilu (nebo na svých www) kolekci CWG ve světle šedé barvě a ty co našel měl tmavé. Nevíte někdo kdo to je? Dík
  • 0

#43 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 21:08

V souvislosti se změnou nicku budu do krabiček od 1.1.2009 vkládat nová CWG
  • 0

#44 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 21:51

mike1980cz napsal/a:
Pokud by byl zajem,mohu u sebe na webu rozbehnout admin aplikaci pro spravu cwg. Admin mod, kde by se vyplnilo cislo, jmeno tymu a pridal JPG nebo GIF s fotkou. Automaticky se obrazek pri vlozeni resizne na pozadovanou velikost, napr. 150x150, resp. muze byt zmenseny thumb + zvetseny po kliknuti. Pak uz by to tam jen nekdo musel vkladat, coz muzu taky ja, popr. udelat pristup pro vice uzivatelu. A kdo by chtel, proste si obrazek s CWG posle mailem. Idealni je samozrejme naskenovat, fotka nema spravny uhel. Mohu venovat domenu www.cwg.cesky-geocaching.cz, popr. www.cesky-geocaching.cz/cwg Dejte vedet jestli by o to byl zajem, abych zbytecne nesuploval neco co uz tu je.


Jak uz se resilo ve vlakne Evidence CWG (http://www.geocachin...&thread_id=8501), na novem katalogu pracuju. Sesla se tam spousta pozadavku, tak mi to bude jeste chvilku trvat. Nekdo od toho ceka opravdu hodne, ale nekomu by tam ta spousta moznosti spis prekazela, takze se to musi udelat nejak aby si to kazdy mohl nastavit jak chce a potrebuje.
  • 0

#45 Marty206-12286

Marty206-12286

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 7:10

Už se tady dlouho nic neměnilo.Je něco novýho?
  • 0

#46 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 9:16

Marty206 napsal/a:
Už se tady dlouho nic neměnilo.Je něco novýho?


Jsou jen novější verze souborů ke stažení.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#47 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 13:15

javla napsal/a:

Marty206 napsal/a:
Už se tady dlouho nic neměnilo.Je něco novýho?


Jsou jen novější verze souborů ke stažení.


muzu es zeptat kde jsou ke stazeni?diky
  • 0

#48 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 13:18

První strana, první příspěvek:)
  • 0

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 18:45

Jak je to s doplňováním dalších obrázků do katalogu? Koukám, že je tam hodně prázdných míst a všichni výrobci uvádějí, že zasílají vzorky do katalogu, tak nechápu, proč to tak dlouho trvá, než se nový obrázek v katalogu objeví... Mám CWG od nicku Kominíček z roku 2006 a v žádném katalogu jsem ho ještě nenašel. Je to možný?
  • 0

#50 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 19:23

sobikovi napsal/a:
Jak je to s doplňováním dalších obrázků do katalogu? Koukám, že je tam hodně prázdných míst a všichni výrobci uvádějí, že zasílají vzorky do katalogu, tak nechápu, proč to tak dlouho trvá, než se nový obrázek v katalogu objeví...

Mám CWG od nicku Kominíček z roku 2006 a v žádném katalogu jsem ho ještě nenašel. Je to možný?


No - snad neprozradím nic co by JPAGeo nechtěl ;o)
CWG (330 kousků) jsme společně nafotili, došlo ke hromadnému zpracování dávkou a JPAGeo je dnes dopoledne zapracoval do stávajícího katalogu. Myslím, že to ještě nemá dodělané - je tam pár drobností v HTML kódu (2 vizuální chybky), ale řešení jsem mu už poslal.

PDF verzi samozřejmě mám a čekal jsem jen na uvolnění koleček na oficiální stránce, aby to nevypadalo nekorektně.

Pokud jde o CWG Kominíček, patrně nebylo nikdy do katalogu posláno, protože jinak by tam určitě bylo - viděl jsem jak to má JPAGeo pěkně zatříděno v deskách a sedí mu i pořadí podle pořadových čísel. Kominíček nefiguruje ani v XLS verzi seznamu. Pokud vím, výrobci zasílají CWG sami až nyní - dřív se o to musel postarat každý sám. To co máš tedy "zatím" není CWG, ale jen dřevěné kolečko podobné CWG ;)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#51 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 19:26

No tohle se tu prbíralo a tohle vlákno je vlastně odpovědí na onu diskusi. shrnutí: Vzhledem k počtu CWG, který se rozrůstá geometrickou řadou (teď jich je okolo 500) se JPAgeo a Poník rozhodli, že povedou katalog jen v textové (tabulkové podobě. Několik místních nadaných dobrovolníků dokázalo navrhnout způsob dávkového focení, úpravy, ořezávání a publikování CWG, jejichž obrázky se teď získávají metodou "kačeři sobě". To že kominíček z r. 2006 není s obrázkem znamená 1) ještě ho nikdo nevyfotil nebo 2) neposlal vzorky a není to tudíž CWG, ale jen PDK (popálené dřevěné kolečko) edit: sakryš, byl jsem pomalejší... :)
  • 0

#52 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 19:35

Uploadnul jsem aktuální PDF verzi (viz odkaz v prvním příspěvku tohoto vlákna)
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#53 Marty206-12286

Marty206-12286

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 16:02

Díky,skvela prace.
  • 0

#54 Marty206-12286

Marty206-12286

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 16:03

Díky,skvělá prace.
  • 0

#55 saiprs

saiprs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 11:36

javla napsal/a:
Trošku jsem přemýšlel a poladil jsem návrh toho způsobu jak CWG snímat. Webovou kameru a zbytečně komplikovaný přípravek jsem nakonec zavrhl a udělal bych to jinak.

- Stativ a digitální fotoaparát, pevný stůl, svěrkou připevněný držák s dvojicí lišt připevněných k povrchu držáku a tvořící "V". Vložené CWG bude díky tomu vždy ve stejné poloze. Digitál ovládaný buď dálkovým ovládáním, nebo z PC (nesmí se pohnout, aby byly všechny fotky s naprosto shodnou polohou CWG).

- Snímání vždy po větších sériích, protože malý podíl ruční práce tu bude, ale vždy jen s jedním prvním kusem - zbytek už půjde dávkou.

- Nafotit sérii

- První obrázek se natáhne do kreslícího programu (například GIMP), označí se výřez, invertuje se a vymaže bílou. Stále je to označené, udělá se kopie a vytvoří se nový obrázek, který bude obsahovat bílou plochu s průhlednou dírou a ten se uloží včetně průhlednosti.

- Změří se průměr nafoceného CWG a přepočítá se jaký se má dát poměr zmenšení, aby se vešlo do 150x150 bodů.

- Resizuje se tento jeden obrázek a zjistí se, od které do které souřadnice bude třeba provádět výřez, aby vznikl finální obrázek 150x150 bodů.

- A teď finále - zjištěné hodnoty přepočtu velikosti a souřadnice pro ořezání se vloží do parametrů dávky, soubor s maskou se nakopíruje do dohodnutého místa a spustí se hromadná dávka pro převod všech nafocených obrázků - využije se k tomu skvělý Image Magick, kterým se pomocí řádkových příkazů dají dělat v dávkách neuvěřitelná grafická kouzla.

Během pár minut je hotovo a může se to zkontrolovat, přejmenovat a nakopírovat na web.


Ja kromě GWC sbírám korunkové uzávěry od piva.Nemám sice nijak velkou sbírku(asi 620ks),ale i tak si na setkáních sběratelů kolikrát nejsem úplne jistý,jestli daný vršek mám či ne.Rozhodl jsem se udělat si katalog ve kterém by byly fotky vsech mých uzávěrů.
Minulý týden jsem svůj záměr začal realizovat.Také jsem použit stativ a ke stolu pevně přichycený stojan.Takto šlo focení jako po másle.Horší to pak bylo se spracováním v počítači.Ořez jsem prováděl ručně ve Photoshop,můlžu říct že je to velice zdlouhavé.:(
Dá se tebou popsaný způsop použít i pro Photoshop?Žádný jiný vhodný program nemám a tento postup by mi moc pomohl.
  • 0
Saiprs-Pod vlivem GPS

Fotogalerie

Trojice

Na brdecku


#56 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 12:50

Ja kromě GWC sbírám korunkové uzávěry od piva.Nemám sice nijak velkou sbírku(asi 620ks),ale i tak si na setkáních sběratelů kolikrát nejsem úplne jistý,jestli daný vršek mám či ne.Rozhodl jsem se udělat si katalog ve kterém by byly fotky vsech mých uzávěrů.
Minulý týden jsem svůj záměr začal realizovat.Také jsem použit stativ a ke stolu pevně přichycený stojan.Takto šlo focení jako po másle.Horší to pak bylo se spracováním v počítači.Ořez jsem prováděl ručně ve Photoshop,můlžu říct že je to velice zdlouhavé.:(
Dá se tebou popsaný způsop použít i pro Photoshop?Žádný jiný vhodný program nemám a tento postup by mi moc pomohl.


Photoshop nepoužívám - je to profi program, docela drahý a nejspíš má nějaký scriptovací makro jazyk (to ti snad poradí někdo kdo s ním dělá). Osobně dávám přednost programům, které jsou zdarma (tedy legálně - free, GNU) a v tomto případě je ideální nainstalovat si IMAGEMAGICK - je to multiplatformní (tedy je pro WIN, LINUX a myslím že i pro MAC OS), dá se s ním dělat skoro všechno co s photoshopem, jen nemá grafické rozhraní - vše se píše ve formě příkazů v příkazové řádce s milionem parametrů. Tím je ale dáno, že je to naopak zase ideální právě pro hromadné zpracování.

- Napíšeš si dávku (neco1.bat), která bude pomocí příkazu FOR vyhledávat soubory s obrázky a pro každý nalezený spustí druhou dávku neco2.bat, jejíž vstupním parametrem bude název nalezeného souboru.

- v dávce neco2.bat pak pomocí příkazů a parametrů provedeš ořez, barevnou korekci, rezize a další grafické operace s uložením výsledku do jiného adresáře

Poměrně rozsáhlá dokumentace s tisíci příkladů je zde:
http://www.imagemagick.org/Usage/

Instalační balík:
http://www.imagemagi...dows-static.exe
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#57 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 13:52

Moc pekna prace, diky! :)
  • 0

#58 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2008 - 22:55

Opravdu parádní práce. Díky moc.
  • 0

#59 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2008 - 19:09

saiprs napsal/a:

Ja kromě GWC sbírám korunkové uzávěry od piva.Nemám sice nijak velkou sbírku(asi 620ks),ale i tak si na setkáních sběratelů kolikrát nejsem úplne jistý,jestli daný vršek mám či ne.Rozhodl jsem se udělat si katalog ve kterém by byly fotky vsech mých uzávěrů.
Minulý týden jsem svůj záměr začal realizovat.Také jsem použit stativ a ke stolu pevně přichycený stojan.Takto šlo focení jako po másle.Horší to pak bylo se spracováním v počítači.Ořez jsem prováděl ručně ve Photoshop,můlžu říct že je to velice zdlouhavé.:(
Dá se tebou popsaný způsop použít i pro Photoshop?Žádný jiný vhodný program nemám a tento postup by mi moc pomohl.

V Photoshopu se pro hromadné úravy s výhodou dají využít Akce
Postup:
Otevřeš si první obrázek ze serie kterou budeš stejným způsobem upravovat a před započetím jeho úpravy si zapneš nahrávání akcí v roletce Akce, provedeš potřebné úpravy obrázku a nakonec nahrávání akce ukončíš a pojmenuješ si ji.
Akce se uloží do nabídky v roletce akce.
Poté stačí otevřít další obrázek ze série a kliknout na potřebnou akci v roletce a celá akce se automaticky provede.
  • 0

#60 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 19:04

muzu este dotaz?stale sem nak nevycetl (nepochopil) zda-li se v tomto katalogu jiz da oznacit co mam a co ne, a to by se mooooc hodilo...;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama