Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#201 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 13:06

Nějaké podrobnější mapy jsem sehnala. V Mapsource fungují naprosto skvěle. Nevím ale, jak je dostat do Visty HCx. Pro přesun dat do Visty se mi nabízejí jen trasové body a trasy. Nic více. Jak se k nahrání map na kartu visty dostat???? Prosím o radu.
  • 0

#202 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 15:58

nejprve si z karty zazálohuj stávající mapu potom ji přememnuj (na kartě). Poté vrat kartu do gps a zapni gps, v mapsource oddal mapu aby bylo vidět celé uzemí státu pak použij nástroj mapa a označ všechny regiony státu které chceš mít na kartě (nejlíp všechny) a dej send to gps a čekej než se to udělá.:)
  • 0

#203 Faiko007

Faiko007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 19:24

muze mi prosim nekdo vysvetlit jak nastavim na viste aby se mi zobrazil kompletni komentar v map source ho mam cely ale po presunu zbyde jen par slov ukladam to s ikonkou zavrene truhly tedy jako poklad diky
  • 0

#204 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 21:13

Faiko007: Pokud myslíš komentář u waypointu (tedy i keše) tak je zde omezení na 30 znaků.

EDIT: tak ne, je to jen 14 znaků
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#205 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 16:56

Má někdo zkušenost, jestli funguje 4GB microSDHC karta ve Vistě HCx? Díky.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#206 borekj

borekj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 17:12

Fungovala mě 8GB...
  • 0

Grr, Grr... Co zase je???
Nová keš...
Cože? Kdy, kde?


#207 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 12 červen 2011 - 18:29

Don82 napsal/a:
Má někdo zkušenost, jestli funguje 4GB microSDHC karta ve Vistě HCx? Díky.


Mně funguje.
  • 0

#208 rezkovi

rezkovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 21:12

Zdravím, nedávno jsme pořídili Vistu HCx a teď jsme narazili na problém, možná budete umět někdo poradit :) Je možné zadat v navigaci přímo GPS souřadnice místa, kam se potřebujeme dostat? Nějak se mi to nepodařilo v navigaci nikde najít... moc díky za radu!
  • 0

#209 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 21:23

Zadej bod, pak se na něj naviguj.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#210 rezkovi

rezkovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 21:33

Trhac napsal/a:
Zadej bod, pak se na něj naviguj.

To jsem zkoušela, ale nedalo mi to možnost zadat tam přímo souřadnici.
Když dám "hledat body", tak mi tam vyskočí tabulka:
Všechny symboly nejblíže aktuální pozici - nenalezeno

Při stisknutí "menu" se mi objeví možnost "najít podle jména" a když to potvrdím, tak mi to napíše:
Všechny symboly seznam - nanalezeno.

Nic víc se mi s tím nenechá dělat.
  • 0

#211 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 22:38

Nevím, v čem je chyba. Volba ZADAT BOD je přímo na jedné z „obrazovek" nebo se do ní dostaneš dlouhým stiskem „trackballu" na čelní straně. Objeví se tam aktuální pozice, ale tu lze přepsat, zadat název a ikonu bodu a potvrdit OK. Až pak najít „poslední nalezené body", bod si vybrat a zadat NAVIGUJ. Bez toho prvního OK se bod neuloží. Tady jedině by mohla být chyba.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#212 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2011 - 5:46

rezkovi napsal/a:
Zdravím, nedávno jsme pořídili Vistu HCx a teď jsme narazili na problém, možná budete umět někdo poradit :)
Je možné zadat v navigaci přímo GPS souřadnice místa, kam se potřebujeme dostat? Nějak se mi to nepodařilo v navigaci nikde najít... moc díky za radu!


V hlavním menu (dostaneš se tam horním pravým tlačítkem) zvolit uložit bod. V prvním řádku je jméno, pak poznámka, na třetím pozice. Najedeš kurzorem na pozici, stiskneš kurzor a vyběhne tabulka s čísly. Po ní opět pohybuješ kurzorem a jeho stisknutím potvrzuješ čísla, která tam chceš mít. Až je naklikáš, zvolíš OK a potom vpravo dole ještě jednou OK.
A když ten bod chceš najít a navigovat k němu, v hlavním menu dáš Hledat, body a tam ho najdeš podle jména, které jsi mu předtím dal (nebo které tam bylo, jsou tam čísla).
  • 0

#213 karel1957

karel1957

    Karel1957

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 9:11

Vážení kolegové, mám Vistu HcX a nahrál jsem si do ní spoustu keší kolem Ostravy. Samozřejmně teď bojuju občas s nedostatkem místa pro nové keše. Chtěl bych smazat jen ty kolem Ostravy, ale nechce se mně mazat ručně přes Poklady. Nevíte o nějakém fíglu jak na to. Díky za pomoc.
  • 0

#214 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 9:23

Přehraj to do MapSource v PC, edituj, jak libo, vymaž si mezitím všechny body v GPS a nahraj zpátky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#215 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 02 září 2011 - 10:12

karel1957 napsal/a:
Vážení kolegové, mám Vistu HcX a nahrál jsem si do ní spoustu keší kolem Ostravy. Samozřejmně teď bojuju občas s nedostatkem místa pro nové keše. Chtěl bych smazat jen ty kolem Ostravy, ale nechce se mně mazat ručně přes Poklady. Nevíte o nějakém fíglu jak na to. Díky za pomoc.


Přes MapSource to jde taky, ale i to je podle mne dost zdlouhavé, protože podle názvu bodů většinou nepoznám, kde to je a třeba u parkingů hned nepoznám, ke které to je keši.

Od té doby, co jsem se skamarádila s GeoGetem, je po problému. Všechny poklady smažu a nahraju si jen tu oblast, kam se momentálně chystám. A jako POI mám celou ČR pro případ bleskového odjezdu do cizích končin.
  • 0

#216 karel1957

karel1957

    Karel1957

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:01

Trhac, L.A.U.: Díky za rady, zkusím to.
  • 0

#217 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 18:46

Měl bych dotaz ohledně tohoto modelu. Kamarád za mnou přišel s následujícím problémem: Když do přístroje ručně zadá bod (kešky si zadává do přístroje ručně), jeho symbol se na mapě zobrazí cca o 100 metrů jinde, než by měl být (což je samozřejmě při hledání dost podstatná odchylka). Já jsem pak přišel na to, že když pošlu kešku přes tlačítko "Send to My GPS" v listingu, keška je sice na mapě na správném místě, ale má změněný souřadnice. Netušíte někdo, kde hledat zakopanýho psa? Předem díky.
  • 0

#218 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 19:34

Ahoj, podíval bych se, jestli má formát souřadnic na WGS 84, to by snad na to mohlo mít vliv...ale jist si nejsem. :)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#219 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 20:25

Jo, to hodně vypadá na špatné "map datum" (elipsoid). Z PC GPSka bere souřadnice normálně ve WGS84, ale směrem k uživateli (výstup na displej, zadání přes tlačítka) používá elipsoid nastavený v konfiguraci. Takže při výpisu na displej se souřadnice přepočítají a ukážou se jiné, než jsi nahrál přes počítač a když ručně zadáváš souřadnice zaměřené ve WGS84, vznikne blbost a bod se ti na mapě ukáže jinde.
  • 0

#220 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 16:12

Bylo to tak, díky ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama