Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#181 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 19:22

Neměl, ale netrápí mne to. Je to přístroj na navigaci a přesně tak funguje, necítím žádné omezení. Jinak mám v mobilu Garmin Mobile XT a rychlost vykreslení není o moc lepší (0.5 GHz procesor, 128MB RAM, což bude více než ve Vistě). Mne to rozhodně nevadí. Jinak jak říkám, měl jsem kartu formát na FAT32 a s přeformátováním na FAT se zvýšila rychlost načítání map (hodně vidět při startu), jinak s tím nic moc neprovedeš.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#182 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 19:50

Rozhodně mrknu na kartu na jaký souborový systém ji mám aktuálně naformátovanou a když tak bych zkusil změnu. Díky!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#183 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 7:38

Těžko říct, proč to tak dělá. Taky mne to překvapilo a byla to náhoda. Originální karta s mapou od Garmina nabíhala téměř hned, moje karta s OSM co jsem zkoušel dost pomalu. Tak jsem ji zkoušel nahrát znova a omylem jsem formátoval na FAT, hle najednou rychlejší. Vrátil jsem to na FAT32 a zase pomalejší. Nevím, jestli je to zrovna mojí kartou, jinou na odzkoušení nemám. Jinak je FAT omezen na 4GB, což mne s 1GB a 2GB kartou vůbec netrápí...
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#184 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:11

FAT32 ma na 1GB karte cluster o velikosti 4kB, zatimco FAT tam ma 32kB. Takze na jednu logickou operaci s kartou prectou vetsi mnozstvi dat. Jinymi slovy, aby procesor nacetl stejne mnozstvi dat z FAT32 karty, odvede vice prace.
  • 0

#185 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:19

Jinak myslím, že kdyby se nahodila starší verze TOPO mapy (třeba TOPO50, nebo jak to byly ty starší), tak to bude o dost svižnější. Co si myslíte o tomhle tvrzení...?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#186 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:30

Samozrejmne, cim mene objektu v mape, tim rychleji to bude stihat. Tady staci nedat tu PRo verzi, ale obycejnou, a hned je to rychlejsi, protoze ubyde dost objektu budov. Na druhou stranu, i s tou PRO verzi mi to prijde pouzitelne... zvlast za ty prachy!
  • 0

#187 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:39

Zkus třeba i OpenStreetMap, je taky o něco jednodušší ale kvalita dobrá :-) Jinak srovnání OSM a Topo 2010 PRO:
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#188 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:39

Mně se právě na té PRO verzi líbí, že je tam víc objektů, které se v terénu hodí. Např. si nejsem jistý, zdali obyč. verze disponuje např. zakreslením VN/VVN atp., které v terénu často používám pro orientaci :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#189 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:43

ajne napsal/a:
Zkus třeba i OpenStreetMap, je taky o něco jednodušší ale kvalita dobrá :-)


Misty kvalita dobra, misty kvalita priserna. A prave to pokulhavani kvality tu mapu dost diskvalifikuje. Nekde mas kdejakou pesinku v lese, o kus dal nemas nic, nez jen silnice. To na turistiku moc neni.
  • 0

#190 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:49

Já vím, je to hold zdarma...ale neustále se vylepšuje.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#191 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 8:51

Právě -- mně přijde, že ta (nejen)poslední TOPO obsahuje kde jakou stezku pro srnky :) To jsem, prozatím, na žádné jiné mapě neviděl, aby to mělo takovouhle podrobnost.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#192 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 10:12

Taky je to nejpodrobnější mapa na světě :)
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#193 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 17:30

Při nahrávání keší do Garmin Vista HCX (jako POI) se mi vždy zobrazí v seznamu POI jen určitý počet nejbližších k aktuální pozici, v mapě jsou však všechny i ty vzdálenější. Je to normální stav nebo je někde chyba?
  • 0

#194 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2011 - 18:54

Je to normalni stav
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#195 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 9:38

Uf .. Mám Garmin Vista HCx s mapami 1:25000 .. ale zjišťtuji, že jsou na mne málo podrobné. Rozmýšlím řešení. Mapy 1 : 10 000 jsou podrobné dostatečně, ale jsou vulgárně drahé. A pokud už o nich budu uvažovat... prosím o radu, umí navigovat i jinak než po silnicích? Zvládne navigaci po značených turistických trasách??? Dají se do Visty nějak nahrát i jiné mapy sehnatelné na netu volně?
  • 0

#196 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 9:46

1:10000 odpovídá TOPO Czech Pro, ta navigovat po turistických značkách neumí. Údajně to umí Slovenská TOPO, ale tu nemám, nemohu potvrdit. Co se týká free mapy pro Garmina (a tedy i pro vistu) ma netu jsou. Zkus prohledat forum, nebo se možná někdo ozve. Já je nepoužívám.
  • 0

#197 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 18:35

Tak česká to neumí na rozdíl od slovenské či rakouské (i jejich běžné varianty) :(
  • 0

#198 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 6:32

Což pro mne zanemá, že ta neslušná investice je naprd. prosím o radu, jak se do Visty HCx dostat k mapě 1:10 000 free (ČR). A no .. samotný mapový podklad uvítám také, ale to, že to zvládne navigovat - vybírat cesty přes turistické cesty .... asi nebude jen podrobnostmi na mapě .... k tomu je asi pořeba nějaký software. prsk.. Umí to mapy na Idnes .. tož nějaké kombinace ... já su asi lama.
  • 0

#199 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 6:51

Vsara napsal/a:
prosím o radu, jak se do Visty HCx dostat k mapě 1:10 000 free (ČR)..

Pokud je nutnou podmínkou, aby navigovala po turistických trasách, tak těžko.
Oficiální mapa neexistuje.
Z free map jsou asi nejdál OpenStreet Mapy, takže koukni na ně. Určitě už mají nějak prošláplou tvorbu routovacích map, ale jak dobrá mají routovací data a jestli zahrnují i turistické trasy, netuším. Je to "Open" projekt, takže vlastní tvořivosti se asi meze nekladou.:)
  • 0

#200 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 8:44

Vsara napsal/a:
Což pro mne zanemá, že ta neslušná investice je naprd.
prosím o radu, jak se do Visty HCx dostat k mapě 1:10 000 free (ČR). A no .. samotný mapový podklad uvítám také, ale to, že to zvládne navigovat - vybírat cesty přes turistické cesty .... asi nebude jen podrobnostmi na mapě .... k tomu je asi pořeba nějaký software. prsk..
Umí to mapy na Idnes .. tož nějaké kombinace ... já su asi lama.


Trošku jsem to projel v případě Rakouska a Slovenska a každá mapa to má řešené jinak: Slovensko - zvláštní vrstva turistické značené trasy a automatická naviguce funguje pouze na nich (takže při automatické navigaci z jednoho místa bez TZT k druhému místu bez TZT tě to nejprve vede k nejbližšímu místu s TZT), i když zadáš v nastavení mapsource jako vozidlo auto, což je nedomyšlené. Mnohem lépe to má řešené Topo Rakousko - turistické trasy jsou s velkou pravděpodobností obsaženy v jedné vrstvě spolu s ostatními nezpevněnými cestami - v reálu naviguje po jakékoli nezpevněné cestě, ovšem nikoli po běžné asfaltové komunikaci v případě zadání chodce/jízdního kola, v případě zadání auta tě pak naviguje po jakékoli cestě (od TZT po dálnici), přičemž se dají použít různá omezení (pokusit se vyhnout silnicím s nezpevněným povrchem apod.). Osobně se mi více zamlouvá ta rakouská varianta, ovšem ani ta není dokonalá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama