Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#161 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 23:22

Když už máte někdo ve Vistě HCx ten barometr a elektronický kompas využíváte ho?Nebo by jste se bez toho klidně obešli? Nemůžu se rozhodnout mezi Legendem a Vistou.:( Přece jen, se mi nechce zbytečně vyhodit 1000 Kč navíc :P Ale zní to dobře mít v GPSce navíc barometr a kompas :P Jak je to s vodotěsností. Kryt baterií není vodotěsný že? V tom případě není ani SD karta chráněna. Nebo je
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#162 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 23:41

Gorole napsal/a:
Když už máte někdo ve Vistě HCx ten barometr a elektronický kompas využíváte ho?Nebo by jste se bez toho klidně obešli?

Nemůžu se rozhodnout mezi Legendem a Vistou.:(

Přece jen, se mi nechce zbytečně vyhodit 1000 Kč navíc :P
Ale zní to dobře mít v GPSce navíc barometr a kompas :P

Jak je to s vodotěsností.
Kryt baterií není vodotěsný že?
V tom případě není ani SD karta chráněna.
Nebo je

Barometr nepotřebuji, ale elmag. kompas je super vychytávka. Nemusíš při dohledávání pobíhat, aby ti šipka ukazovala správně. Já bych si za to připlatil, ale žít se bez toho bez problému dá. Přináší to komplikaci v podobě nutné kalibrace typicky na začátku každého výletu.


Vodotěsný je i kryt baterií, o kartu ani o baterie se nemusíš bát.
  • 0

#163 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 23:46

Hamaci napsal/a:

Gorole napsal/a:
Když už máte někdo ve Vistě HCx ten barometr a elektronický kompas využíváte ho?Nebo by jste se bez toho klidně obešli?

Nemůžu se rozhodnout mezi Legendem a Vistou.:(

Přece jen, se mi nechce zbytečně vyhodit 1000 Kč navíc :P
Ale zní to dobře mít v GPSce navíc barometr a kompas :P

Jak je to s vodotěsností.
Kryt baterií není vodotěsný že?
V tom případě není ani SD karta chráněna.
Nebo je

Barometr nepotřebuji, ale elmag. kompas je super vychytávka. Nemusíš při dohledávání pobíhat, aby ti šipka ukazovala správně. Já bych si za to připlatil, ale žít se bez toho bez problému dá. Přináší to komplikaci v podobě nutné kalibrace typicky na začátku každého výletu.


Vodotěsný je i kryt baterií, o kartu ani o baterie se nemusíš bát.


Fajn beru Vistu :D

Někde jsem četl že baterie nejsou chráněny.
MOžná to bylo něco jiného :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#164 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 23:55

Gorole napsal/a:

Hamaci napsal/a:

Gorole napsal/a:
Když už máte někdo ve Vistě HCx ten barometr a elektronický kompas využíváte ho?Nebo by jste se bez toho klidně obešli?

Nemůžu se rozhodnout mezi Legendem a Vistou.:(

Přece jen, se mi nechce zbytečně vyhodit 1000 Kč navíc :P
Ale zní to dobře mít v GPSce navíc barometr a kompas :P

Jak je to s vodotěsností.
Kryt baterií není vodotěsný že?
V tom případě není ani SD karta chráněna.
Nebo je

Barometr nepotřebuji, ale elmag. kompas je super vychytávka. Nemusíš při dohledávání pobíhat, aby ti šipka ukazovala správně. Já bych si za to připlatil, ale žít se bez toho bez problému dá. Přináší to komplikaci v podobě nutné kalibrace typicky na začátku každého výletu.


Vodotěsný je i kryt baterií, o kartu ani o baterie se nemusíš bát.


Fajn beru Vistu :D

Někde jsem četl že baterie nejsou chráněny.
MOžná to bylo něco jiného :)

Dobře děláš :-)
Já se budu snažit své rozbité Vistě sehnat nový displej a pak budu chodit se třemi přístroji. Vista, Dakota 20 a PDA :-)
  • 0

#165 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 0:08

Na co tolik přístrojů? :P
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#166 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 0:34

Gorole napsal/a:
Na co tolik přístrojů? :P

Vista - spolehlivá turistická GPS
PDA - online zdroj informací
Dakota - hračka na testování :-)
  • 0

#167 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2010 - 12:25

Tak tomu říkám výbava. Jak s reklamacemi? Nateklo někomu z Vás do GPSky? Pokud ano uznali Vám reklamaci když je přístroj vodotěsný?:P
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#168 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 12:39

Zajímalo by mě, kde ve Vistě najdu tuto funkci:

Vložený obrázek
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#169 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 12:43

Az budes na formulari pro zadavani waypointu, tak zmackni tlacitko pro kontextove menu... budes asi hodne prekvapen, co vsechno to umi. ;)
  • 0

#170 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2010 - 12:47

HaLuMa napsal/a:
Az budes na formulari pro zadavani waypointu, tak zmackni tlacitko pro kontextove menu... budes asi hodne prekvapen, co vsechno to umi. ;)


To mě nenapadlo. Díky. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#171 Spartakar

Spartakar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 11:28

Ahoj všichni. Prosím, nemáte někdo zkušenosti se samovolným vypínámím Legenda HCx? NOrmálně ho zapnu, naběhnou mi mapy i kešky, ale jak do něj strčím usb, tak se sám vypne. Zkoušel jsem to s baterkama bez nich, na kabelu, i několik jiných a stále stejný problém. Prostě se mi pokaždé vypne. A druhý... vzhledem k tomu, že tedy nemůžu nahrávat kešky přímo kabelem, nevíte, jestli lze nahrát kešky na kartu, aby to gps zkousla a použila jako body? Mám u sebe několik TB a rád bych je poslal dál :o( Případně, nebyl by někdo z Prahy ochoten je ode mne převzít, aby u mne netleli dlouho? Díky spartakar
  • 0
Quid, Quid latine dictum sid altum videtur

#172 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 9:42

Jen krátký dotaz: Lze ve Vistě HCx nastavit, aby se zobrazovali jen uživatelská POI (v mém případě keše) a ostatní POI, které mapa už obsahuje vypnout? Jde mi o to, že jsem si teď stáhl OSM mapu do navigace a v centrech měst je velké množství POI a keše samotné přes ně nejdou skoro vidět. Pokud by toto navigace neuměla, nemá někdo tip jak toto obejít?
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#173 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:57

Nemate nekdo zkusenost s odlepenym lemem kolem pristroje? Je mu necely rok a odlepuje se mi gumovy lem po obvodu. Chystal jsem se to prilepit chemoprenem, ale ted mi doslo, ze je jeste v zaruce... Mate nekdo takovou zkusenost? Prilepit sam nebo reklamovat?
  • 0

#174 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 12:09

Reklamovat. Po záruce přilepit slušnější oboustrannou páskou - ne pěnovou!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 12:09

Zkusenost je takova, ze to blbe drzi cimkoliv. A pokud je to jeste v zaruce, dej to na zarucni opravu, oni ti tu gumu i ta lepitka vymeni za uplne nova.
  • 0

#176 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 12:15

dostik7 napsal/a:
Nemate nekdo zkusenost s odlepenym lemem kolem pristroje? Je mu necely rok a odlepuje se mi gumovy lem po obvodu. Chystal jsem se to prilepit chemoprenem, ale ted mi doslo, ze je jeste v zaruce...
Mate nekdo takovou zkusenost? Prilepit sam nebo reklamovat?


Obe moznosti jsou sparavne.

Ja to delal tak, ze jsem tu gumu odlepil a pod ni je pasek oboustranne lepenky s dosti rozpatlanym lepidlem. Ten jsem sundal a o z oboustanne lepenky jsem vystrihl stejny a nelepil na pristroj na nej tu gumu.

Jen pozor nesundavej ten uzky pasek pod tou oboustrannou lepenkou, ktery je nalepen pres sparu, ten drzi a tesni pristroj.

Takto jsem to delal kazdy rok, zel to je vlastnost tohoto pristroje.

Jinak pokud se chces podivat, jak to vypada zevnitr, tak se podivel do meho profilu, mam ho nafoceny zevnitr.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#177 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 16:13

Rád bych se zeptal, zkoušel jsem nahrát body POI do Visty HCx, body se přenesly v pořádku a jsou uloženy pod Uživatelskými body, ale všechny na hromadě. Dá se to nějak uložit, aby byly v kategoriích (kempy, zříceniny...)? Takhle se v tom (aspoň mne) nedobře orientuje...ikona je OK, ale v textové formě mohu jen odhadovat co je co... EDIT: Pardon, už jsem na to přišel, zázračné tlačítko menu :D
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#178 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 17:49

Nemá někdo zkušenosti s tím, jak co možná nejefektivněji zrychlit práci s mapovými podklady? Při posouvání mapy je to líne jako pr**e :( Určo to bude stářím zařízení, ale i tak. Neřešil to někdo? Já to mám aktuálně nastavené následovně: - úroveň detailů na druhou "nejhrubější" - body (většinou kešky) jen ty, které aktuálně využiji, jinak mažu - poslední Garmiňácké mapy (TOPO Czech PRO 2010), zapnutá pouze oblast ve které se pohybuji -- tady si myslím, že je hlavní kámen úrazu - mapy jsou dost náročné a pro plynulý chod by to chtělo rychlejší HW, ale za to ta podrobnost je super. Třeba máte někdo zkušenost s jinými map. podklady, které jsou citelně svižnější... Tak-i-tak díky za jakékoli info!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#179 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 18:34

Mne teda rychlost vykreslování problém nedělá. Chvíli to trvá při zobrazení velké části mapy (kus republiky), než se vykreslí všechny body a silnice. Pokud ale užívám v měřítku pro navigaci (50m, 80m, 120m), nemám s rychlostí problém. Vykreslení je okamžité. Jsou to hold velmi kvalitní a podrobné mapy. Jestli chceš rychlejší, dej si 2010 standart či OpenStreetMaps, ty budou o něco rychlejší, vzhledem k jednoduššímu pokrytí. A jinak, přijde mi, že zařízení pracuje rychleji, když je karta s mapou ve formátu FAT, ne FAT 32. EDIT: Jinak nastavení kvality mám na maximum, co nejvíce podrobností + 9000 přidaných POI bodů.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#180 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 18:37

Tak oproti např. Oregonu je ta rychlost tristní :( Jestli jsi měl možnost srovnání...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama