Přejít na obsah


Fotka

iPhone...používáte někdo na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#81 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 15:50

geo.scorpions: iPhone je uplne super, najdes kesky urcite v pohode, aspon ja svojich skoro 200 kuskov bez problemov, ta nepresnost je hlupost, ver ludom, co s tym naozaj aj kesuju, teraz som si kupil sice Garmina, ale preto, lebo som si chcel spravit radost a trosku lovit aj v lese a mat kompas. Ale s iPhone a s obycajnou buzolou v pohode. Rozhodne nespravis zlu volbu, daj na nas pouzivatelov iPhone.
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 16:46

BrAtKo: dovolim si zchladit tve nadseni. Sam jsem iPhone pro geocaching pouzival a pouzivam stale. Ale jak zde zaznelo vyse, do terenu se vubec nehodi. Ve meste je x-nasobne lepsi nez kdejaky Oregon (sam mam 550, takze opravdu mohu porovnavat), ale to predevsim diky satelitnim mapam a online pristupu na inet. Ovsem mimo civilizaci nekde v lese napriklad je to nejvetsi tragedie - staci, aby nebyl signal GSM (GPRS/EDGE,...) a jsi namydlenej jako blesk. Ja se takhle pomerne dost "vytrestal" pri vyprave za sipkou. To same v bledemodrem plati v zahranici (tam logicky diky absenci dat i v meste). Takze iPhone ano, ale pouze na mestske cache.
  • 0

#83 swsaleem

swsaleem

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 17:04

Já používám iphone a v pohodě a docela presne vyhledava. Ma to ale i negativa, slusna spotreba baterie a spotreba dat. u nove verze geocaching jdou ted mapy ulozit, tim se da usetrit data a i kdyz neni gsm signal GPS funguje. Ale je nutna priprava z domova.
  • 0

#84 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 22:14

[quote]alkes napsal/a:
[quote]degard napsal/a:
....dopočítat, jaké signály s jakými dopplerovskými posuvy má zkoušet přijímat.
A (v rámci AGPS).[/quote]

jsem nějak nepobral...
Dopplerův jev nebo,li posun při GC ? jsem se pobavil.. to hledáš kešky ve formuli nebo za jizdy ? To zkreslení se snad při chuzi ani nedá změřit, o chybě ani nemluvě :-)
:)
http://cs.wikipedia....i/Dopplerův_jev
  • 0
Geocaching je hra.........

#85 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 14:38

swsaleem: presne tak, proste jako nouzovka nekde ideal, ve mestech v CR uplne super, ale jinak je to porad jenom chytry telefon.
  • 0

#86 swsaleem

swsaleem

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 15:28

castečně se mi podařilo vyřešit problem s baterii. Koupil jsem si portable mobile charger s kapacitou 1900mAh. a ten nosim v kapse sebou. Když je pak potřeba dobiju si telefon na místě. Docela šikovna věc a sehnal jsem ji za ne cele 300,- :)
  • 0

#87 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 8:11

swsaleem: taky ho mam doma, ovsem jak jsem psal vyse, v terenu/lese, kde neni signal je to pomerne "onicem". Zkus vyzkouset nejaky Oregon a uvidis, ze je tonekde jinde.
  • 0

#88 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 7:56

Zdarvím. Nechtěl jsem zakládat další téma, tak se zeptám tady. Nedávno se mi dostal do ruky iPhone 3G. Pořídil jsem si oficiální aplikaci od Groundspeeku a jal jsem se hledat. Narazil jsem však na problém poměrně nepřesné GPS. Ve volném terénu jsem se dostal v nejlepším případě na 47 m, což se mi zdá jako poměrně špatný výsledek. S prastarým BT GPS externím modulem a telefonem s WM jsem dosahoval zpravidla kolem 8-10 m. Dokáže někdo z "ufonistů" poradit, kde by mohla být chyba? Předem díky.
  • 0

#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 8:18

Na iPhone radeji doporucuji pouzivat satelitni Google mapy a podle nich se orientovat - ve meste je to naprosto idealni. V hustem lese budes tam, kde slunce nesviti :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 8:30

Takže zahodit iPhone a vrátit se k skoro 10 let starému HP HX 4700 s BT mobulem? :)
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 8:33

Ale to jsem nerekl. Procti si cele tema o iPhone, sam jej pouzivam jako sekundarni zarizeni k turistickemu Oregonu 550. Osobne tvrdim, ze ve meste neni nic lepsiho nez iPhone+satelitni mapy => jednoznacna identifikace mista. A navic vyhoda v online listingach, logach atd. V lese je to ovsem naopak.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#92 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 8:42

Ok, díky. Pro mě to ale nebude asi moc použitelné, protože jsem spíše "lesní" člověk. Ještě se zeptám, když jsi psal, že také používáš iPhone? Jedná se o 3G? Zajímalo by mě, jaké přesnosti jsi schopný dosáhnout. Trochu mě zaráží, že přesnost je takto mizerná. Někde jsem ještě našel, že by mělo pomoci vypnout 3G data a pak by měla být přesnost lepší, ale dneska jsem to narychlo zkoušel cestou na bus a nijak lepší to nebylo...
  • 0

#93 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 9:03

Jinak teď jsem ještě narazil na tvou odpověď v jiném tématu ohledně připojení externího BT GPS modulu. Máš to vyzkoušené osobně? JB se vůbec nebráním a kdyby to mělo pomoci přesnosti (stejně jako na starém HP), tak do toho jednoznačně jdu. Alespoň se ušetří baterka, kterou to při navigaci vycucne jak nic :)
  • 0

#94 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 9:52

Ja pouzivam 3Gs, co vim, tak 3G na tom byl dost tragicky. Vypnout data je naprosty nesmysl, to s tim nema nic spolecneho. Naopak s pomoci dat ziskava GPS rychleji data (tzv. fix), kdy se almanach stahuje z netu misto ze satelitu. Ano, externi GPS mam vyzkousenou osobne pres RoqyBT. Baterku usetris trosicku, protoze ta GPS je pripojena pres bluetooth, ktere logicky taky neco spotrebuje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#95 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 10:58

Jasný. Ohledně těch dat mi to přišlo taky jako blbost. I když ono to data nevypne úplně, ale jenom 3G. GPRS a EDGE jede stále, takže informace o satelitech se stáhnou. Problém prý je v konfliktu mezi GPS a 3G modulem (nebo tak nějak). Já mám právě zatím zkušenost jen s externím modulem (a že to vždy vydrželo jet dlouho i se zapnutým BT). Takže se asi vydám cestou JB a externího modulu (zatím, později rozhodně Oregon). Díky moc za rady (a taky za GASP :) ).
  • 0

#96 xIndian

xIndian

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:00

Tak jen pro info: jailbreak jsem udělal (bez problémů), pořídil licenci na roqy BT, spojil s modulem (Navilock) a hned po chycení satelitů přesnost 10 m v oficiální Groundspeek aplikaci :) Takže spokojenost největší. Díky.
  • 0

#97 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 9:05

xIndian: tak vidis a ani to tolik nebolelo. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#98 eSPeee

eSPeee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 16:11

Kdyz uz se tady bavite o iPhonech a GC, mam iPhone 3GS a groundspeak app na GC. Keskuju s nim uz pres rok, mam nalezenych asi 750 kesi jak v lese, tak ve meste. V lese se orientuju vyhradne podle topo mapy ve ktere jsou temer vsechny stezky, a kdyz nejsou, jsem v haji a nezbyva nez hledat a hledat.. Presnost ve meste je 17-47m, v lese +-200m =oD Ale mam problem se stahovanim PQ. Jeste pred nekolika mesici se mi PQ s 500 kesema stahla behem 10 minut, po nektere z poslednich aktualizaci se mi PQ se 150 krabkama stahuje temer dve hodiny. Kdyz stahuju jednotlive kese, trva jedna priblizne 2 minuty. WiFi pripojeni mam pritom stale stejne. Je tohle normalni? Nevite nekdo, co bych s tim mohla delat? Diky moc.
  • 0

#99 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 19:54

S474N napsal/a:
BrAtKo: dovolim si zchladit tve nadseni. Sam jsem iPhone pro geocaching pouzival a pouzivam stale. Ale jak zde zaznelo vyse, do terenu se vubec nehodi. Ve meste je x-nasobne lepsi nez kdejaky Oregon (sam mam 550, takze opravdu mohu porovnavat), ale to predevsim diky satelitnim mapam a online pristupu na inet. Ovsem mimo civilizaci nekde v lese napriklad je to nejvetsi tragedie - staci, aby nebyl signal GSM (GPRS/EDGE,...) a jsi namydlenej jako blesk. Ja se takhle pomerne dost "vytrestal" pri vyprave za sipkou. To same v bledemodrem plati v zahranici (tam logicky diky absenci dat i v meste). Takze iPhone ano, ale pouze na mestske cache.


Troskou OUT, nemam sice iphone ale smarphone... ale na sipce jsem dopadl uplne stejne, dojel jsem na misto a byl jsem namydlenej, jeste ze mel geokolega Oregona jinak by sme to mohli zabalit a jit domu. Na mesto je smartphone v pohode, sice je min presny i nez travnickuv legend, ale s dobrou mapou se da pouzit. Mimo mesto absolutne nepouzitelne +-200m i pod malym kerikem a tam kde neni signal si neskrtnu. A to nemluve o vydzi telefonu v terenu jak z hlediska baterie tak poskozeni pristroje. Smarphone podle me neni telefon do lesa. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama