Přejít na obsah


Fotka

iPhone...používáte někdo na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#41 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 17:47

Restartoval jsi iPhone po instalaci?
  • 0

#42 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 23:16

Tak jsem prave aktualizoval OS v iPhone. Tak jsem zvedavy, jestli se zlepsi stabilita, nebo naopak.
  • 0

#43 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:34

Bohuzel doslo k neprijemne veci a iPhone zacal byt pro GC skoro nepouzitelny. Ze zcela nepochopitelnych duvodu zacal google po zadani souradnic ukazovat dve sipky. Overil jsem si na cachi GC1CV4J, ze Google mapa ve stolnim pocitaci pri zobrazeni satelitniho snimku zelenou sipkou ukaze presne na "ukryt" - osobne jsem cache odlovil, takze mohu potvrdit. Zatimco cervena sipka ukaze nekam totalne mimo. V iPhone se v aplikaci mapy objevi JENOM ta cervena sipka (respektive cerveny spendlik). Tim padem bude iPhone na GC skoro nepouzitelny. Doufam, ze to nekdo brzy napravi. Myslite, ze ma cenu psat do Apple nebo do Groundspeak?
  • 0

#44 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 7:30

Asi mas 2.1 - nasli sa chyby a hned isla opravena verzia 2.2 do Appstore ale chvilu to asi trva. Hlavny problem 2.1 bol asi mrznutie po natiahnuti Pocket Queries. Ale cosi sa spominalo aj o volani map googlu, tak neviem. Pockaj na 2.2 a zrejme to bude OK. Ja ju mam na testovanie a mne ide vsetko OK.
  • 0
Igi.

#45 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 9:50

Pochopitelne mam verzi 2.1 - tak doufam, ze 2.2 ten problem vyresi. Mimochodem - opravdu ve verzi 2.2 zobrazuji spravne google maps? Muzes to prosim proverit? Jde mi o korektni zobrazeni udaju na satelitni (resp. hybridni) mape. Je to vlastne samostatna aplikace iPhone a byla zcela znicena tou hlouposti, kdyz google zacal zobrazovat dve sipky - jednu totalne mimo a druhou na souradnicich. A iPhone si bohuzel vybral prave tu spatnou. Bylo by super, kdyby to rychle opravili. Bylo to naprosto perfektni, kdyz se clovek venku mohl podivat v iPhonu na satelitni mapu.
  • 0

#46 Pelta

Pelta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 12:07

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu. Před 2 měsíci jsem si pořídil iPhone a o pár týdnů později se náhodou dostal i k GC. Stáhnul jsem si aplikaci Geocaching 2.0 od Groundspeaku. Zatím jsem odlovil 14 kešek a chtěl bych s GC pokračovat. Problém je v tom, že lovení s iPhonem je hodně nepřesné. O víkendu mi iPhone u několika kešek ukazoval, že jsem vzdálený i několik kilometrů. Naprosto běžná odchylka je přes 20 metrů. Což mi jako začátečníkovi nepřidá a už několik kešek jsem musel vzdát. Uvažuji, že bych si pořídil něco přesnějšího. Jak přesné jsou klasické turistické navigace? Co byste mi doporučili? Vím, že navigaci budu používat hlavně pro GC, takže Oregon by pro mě byl asi zbytečný luxus :) Děkuju za radu.
  • 0

#47 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 15:24

Nemyslim ze by to bylo zbytecnym luxusem. Ja mam 60CSX a funguje naprosto bez problemu. Pokud je kes dobre zamerena, dostanu se s presnosti i na 0 metru, bezne tak do 4 metru. Ale hodilo by se v mit v navce i lisiting, co moje gps neumi a Oregon jo. Prave proto si porizuju starsi PDA, protoze listing je obcas potreba a tisknout se mi ho nechce. Takze ja bych hlasoval pro Oregona :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#48 ozyk

ozyk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 12:34

Tak já používám pouze iPhone fw.3.0. Na evidenci kešek a hrubou orientaci používám Groundspeak - na samotný odlov mi to nevyhovuje takže to kombinuju s MotionX Gps Lite. Jediný co mi vadí je že nemá elektromagnetický kompas. Jinak i přesnost GPS je velmi slušná porovnával jsem to s Garminem CX60. iPhone je na tom trochu hůř se signálem v lese ale jinak jsem spokojenej. Jo mám odlovenejch pouze 18 kešek ale zatím iphone pohoda.
  • 0

#49 TucMed

TucMed

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 9:18

Sice uz to dlouho nikdo nenapsal, ale zkusim to. koupil jsem si app od groundspeaku, ale docela mi vadi, ze pouziva mapy ms virtual earth, protoze maji hodne malou detailnost pri satelitnich snimcich a chtel bych misto nic pouzivat google maps, jejichz app uz v iphonu je. Ale v nastaveni pouzivanych map se google maps vybrat neda. Jak to tedy pouzivate pri hledani? u zakernejich skrysi je to bez google maps problem.
  • 0

#50 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 13:17

[quote]kicune napsal/a:
[quote]Tomaaas napsal/a:
Tak by mě zajmalo jestli někdo hledáte kešky z iPhonem? Jaké máte skušenosti? Jaké programy...apod.Díky za odpovědi.[/quote]

Já ho používám, prakticky výhradně. A až oslavím malé GC jubileum, tak ho vyměním za něco pořádného. :)

Asi největší problém mám s tím, že se lokace vzorkuje z GPS hodně pomalu - přesné číslo nevím, ale podle odhadu to bude tak 10-20 sekund, takže šipka je celkem nepoužitelná - stačí se trochu pootočit a už mířím úplně jinam, aniž by mě jakkoliv varovala. Krom toho kompas je taky jen počítaný z GPS souřadnic, takže it likes to move it, move it B). Co se týče citlivosti přijímače, tak to nemůžu porovnávat - s dospělou GPS jsem zatím nelovil - ale indikovaná přesnost +- 200m není v lese (opadaném) nic neobvyklého.




Ahoj, používám ho taky a mám trochu pozitivnější zkušenosti. Tam, kde je dobrej signál pro přenost dat (požívám Tmob), tak je to super na vyhledávání kěší, listigy, atd... Dohledávka - liším se od Garmina tak cca max 20, ale pomaleji reaguje, nicméně když jsem někdy třeba pracovně a nemám gps, tak používám iphone a jsem z toho nadšenej. funguje to náramně a s hintem (při nejhorším) jsem dal vše. Mrkni na applestore, kupuje se to asi za 4-5 EUR

Naopak se zeptám, používáte někdo macintosh?? Existuje něco jako gsak pro maca?? Díky Spužva
  • 0
PUNK 4 EVER!

#51 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2009 - 18:01

Tak dneska jsem byl kešovat opět v Českém Ráji, použil jsem jen iphone s verzí Geocaching ver 2.3 a dále super podporu pro GC na multiny "Geocaching Toolkit v 1.4 S FUNKCÍ "GEOCACHING BUDDY". Toolkit je ke stažení na apple store za cca 8,- GBP. Fachčí to bezvadně a je to uživatelsky moc příjemné, toť nový poznatek. P4E!
  • 0
PUNK 4 EVER!

#52 spetak

spetak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 12:00

Jako začínající kačer používám výhradně Iphone s aplikací od Groundspeaku a na rozdíl od ostatních musím říct, že funguje perfektně s přesností na jeden metr, což si myslím, je vynikající. Nedají se sem však zadávat souřadnice, řeší to ale GPS Motion Lite y Apple storu. Chci se ale zeptat, zda někdo neví, bude - li mi navigace v Iphonu fungovat i v zahraničí, konkrétně vUSA, nebudu - li připojen na internet. Díky Spetak
  • 0

#53 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 20:23

spetak napsal/a:
Jako začínající kačer používám výhradně Iphone s aplikací od Groundspeaku a na rozdíl od ostatních musím říct, že funguje perfektně s přesností na jeden metr, což si myslím, je vynikající. Nedají se sem však zadávat souřadnice, řeší to ale GPS Motion Lite y Apple storu. Chci se ale zeptat, zda někdo neví, bude - li mi navigace v Iphonu fungovat i v zahraničí, konkrétně vUSA, nebudu - li připojen na internet. Díky Spetak


Ahoj, nebude, ted to mam čerstvě vyzkoušené, Jsem v Irsku a vypnul jsem datove sluzby (bo bych se nedolatil) - musis to mit zaplacene (ja mam jen ceskou simku) jinak nic. V applestore jsou jeste novy veci na multiny. super. Čaues
  • 0
PUNK 4 EVER!

#54 spetak

spetak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 7:39

díky spuzvo:( zatím jinou navigaci nepoužívám, dokázal bys mi poradit, co koupit. abych ji za pár měsíců zase neměnil za lepší ?!?!??!
  • 0

#55 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 9:46

spetak napsal/a:
díky spuzvo:( zatím jinou navigaci nepoužívám, dokázal bys mi poradit, co koupit. abych ji za pár měsíců zase neměnil za lepší ?!?!??!


Ahoj, pokud cestujes do zahranici casto, pak bych asi volil model - klasicka gps. Je to nejlevnejsi a presny. Pokud se tyce iphonu, tak bych ti doporucil (zalezi na tom, jak dlouho tam budes) koupit simku na prenos dat ONLY od mistniho operatora. V Recku stoji takova zalezitost neco kol 300,- CZK, ale ja to pouzivam jen na psani mailu, apod.. Nevim, jak se to bude chovat v navigaci iphone, bi je ten telefon vladtne neustale v rezimu stahovani dat. To se musi popidit po operatorech v kazde zemi zvlast. Mypa nejsou problem, funguje to precizne pres google. Asi vse P4E!
  • 0
PUNK 4 EVER!

#56 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 16:32

Zdravím. iPhone mám též (pro upřesnění fw 3.1). Mnoo...tak jako, dá se s tím, ale...používám dvě aplikace - Geocaching Toolkit a MotionX Lite. Problém iPhone 3G je ten, že nemá magnetodynamický kompas, jako nový typ, iPhone3GS. Takže při navigaci "po šipce" s aplikací MotionX se musíte stále pohybovat a navádění je pomalé, podle mého nepoužitelné. Navíc jsem dnes zkusil s touto aplikací (MotionX) zaměřit souřadnice domova. Byl dobrý signál, zapsal sjem si souřadnice a ověřil jsem je na google mapách. Zaměřoval jsem ve Zbraslavy u Brna a kde sem zkončil? V Měříně...takže asi tak... Aplikace Geocaching toolkit je dobrá, má nástroje pro descrypt hintů, konventor souřadnic přes různé formáty. Navíc umí to, že si v aplikaci zadáte souřadnice waypointu a on jej promítne do google map, které jsou v iPhonu od začátku... Můj závěr...hledat se s tím dá...ale už se těším na jaro na pořádnou navigaci.
  • 0

#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 7:22

Snažil jsem se dohledat, jaký je rozdíl mezi MotionX Lite a MotionX. Nevíte někdo? Teda kromě ceny :)
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 9:42

Takze sem taky trosicku prispeji. Posledni rok lovim jiz vyhradne s iPhonem (3G, FW 3.0 JB ). S jeho pomoci jsem udelal uspesne pres 350 cachi. Rozhodne se tedy nenechavam navadet sipkou, protoze to bych asi hodne rychle skoncil :-) Vyberu si oblast, dojedu autem co nejbliz a potom konkretni cache rovnou hazu "External Map - Google Maps" a tam prepinam na Hybrid a dal uz se ridim pouze svym mozkem a orientaci v prostoru - tzn. chytnu se podle budov, silnic, cehokoliv jineho a jdu doslova najisto.

Samozrejme mnou popsany zpusob se hodi nejvice na loveni mestskych cachi, protoze se mate kde "chytit" - rohy budov, silnice apod. V lese je to samozrejme tragedie.

BTW jestli ma nekdo problem s primym zadavanim souradnic v GoogleMaps, tak uz jsme to resili a vyresili na iPhone foru. Je nutno totiz zadavat souradnice ve formatu:

loc: (N 49 15.123, E 16 33.123)

  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 22:44

Je docela divný, že aplikace od GS nemá možnost navigace za šipkou. To co tam mají je fakt podivnost. Další věc je, že aplikace přímo nepodporuje google maps. Tak fakt nevím... Je pro iPhone nějaká rozumná aplikace, kde lze navigovat klasicky za šipkou místo v mapě?
  • 0

#60 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 22:49

sobikovi napsal/a:
Je docela divný, že aplikace od GS nemá možnost navigace za šipkou. To co tam mají je fakt podivnost. Další věc je, že aplikace přímo nepodporuje google maps. Tak fakt nevím... Je pro iPhone nějaká rozumná aplikace, kde lze navigovat klasicky za šipkou místo v mapě?



jasně že je - na apple store asi za 5,- EUR geocaching for iphone v2.3.1 - má možnost přepínání mapy či šipky. Přesnost + - 10m někde...
  • 0
PUNK 4 EVER!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama