Přejít na obsah


Fotka

iPhone...používáte někdo na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#61 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:06

tuhle aplikaci mám a šipku jsem tam nenašel..
  • 0

#62 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:08

sobikovi napsal/a:
tuhle aplikaci mám a šipku jsem tam nenašel..


jako kompasovou šipku? jakto že ne?? vyhledáš příslušnou kešu, dáš navigovat ke kešu a v pravym hornim rohu je přepínač na kompas
  • 0
PUNK 4 EVER!

#63 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:19

spuzva napsal/a:

sobikovi napsal/a:
tuhle aplikaci mám a šipku jsem tam nenašel..


jako kompasovou šipku? jakto že ne?? vyhledáš příslušnou kešu, dáš navigovat ke kešu a v pravym hornim rohu je přepínač na kompas

tj, ale ten je hodně ničemnej. to se s šipkou nedá srovnávat...
  • 0

#64 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 9:47

sobikovi napsal/a:

spuzva napsal/a:

sobikovi napsal/a:
tuhle aplikaci mám a šipku jsem tam nenašel..


jako kompasovou šipku? jakto že ne?? vyhledáš příslušnou kešu, dáš navigovat ke kešu a v pravym hornim rohu je přepínač na kompas

tj, ale ten je hodně ničemnej. to se s šipkou nedá srovnávat...


... tak teď se přiznám, že uplně netuším, co vlastně hledáš....
  • 0
PUNK 4 EVER!

#65 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 9:57

sobikovi: a k cemu sipku? Vzdyt si staci dat v externi aplikaci (GoogleMaps) zobrazit polohu sebe i cache a jde se dale selskym rozumem (samozrejme plati to co jsem psal drive o tom lesu).
  • 0

#66 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 10:03

S474N napsal/a:
sobikovi: a k cemu sipku? Vzdyt si staci dat v externi aplikaci (GoogleMaps) zobrazit polohu sebe i cache a jde se dale selskym rozumem (samozrejme plati to co jsem psal drive o tom lesu).


s tou sipkou je to ale lepsi, protoze tam lze zretekne cist vzdalenost, i kdyz, jak jsem psal, plus minus 10m zadnej problem
  • 0
PUNK 4 EVER!

#67 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 10:11

spuzva: ne kazdy ma 3GS. Navic co jsem si koupil Oregon 550, tak iPhone pouzivam vyhradne jenom na mestske cache a na vylistovani aktualnich logu.
  • 0

#68 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:02

S474N napsal/a:
spuzva: ne kazdy ma 3GS. Navic co jsem si koupil Oregon 550, tak iPhone pouzivam vyhradne jenom na mestske cache a na vylistovani aktualnich logu.


ale o tomhle jsem tady psal už 2 měsíce ago...
  • 0
PUNK 4 EVER!

#69 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 13:04

to Spuzva: prostě klasickou šipku jako na Garminu, Handy Geocachingu, Locify atd. Ten kompas je prostě takovej neslanej nemastnej :( to Satan: nějak to vyzkouším, mám to pár dní a hraju si s tím. Čekal jsem ale, že tam prostě budou Google maps a klasická šipka...
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 14:31

sobikovi: bohuzel nikoliv. GoogleMaps je navic externi aplikaci, takze na podporu i primo sipky zapomen. Navic na co sipku, kdyz se muzes prepnout do satelitniho pohledu a jit pouze podle rohu/silnic/apod.
  • 0

#71 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 8:14

Saved GPX Files - daří se to někomu použít? U mne to nějak nefunguje. Nahrál jsem si kopii jedné original PQ a jednu generovanou z GG a při pokusu o načtení se mi u obou objeví chyba...

to Satan: na hledání městských keší je to OK. Ale mám dojem, že se mi bod nepřevedl do mapy u jiných keší než u tradiček :(
  • 0

#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 8:26

Abych rekl pravdu, tak tuhle volbu jsem za celou dobu ani nepouzil. Nerozumim, jak bod neprevedl?
  • 0

#73 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 8:39

ty vlastní offline gpx se mi zdají dobré na vyluštěné mysterky.... no vybral jsem si keš, např. mystery, dal převést do externí mapy a tam se nic nepřevedlo.
  • 0

#74 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 10:55

Tak je nová verze aplikace... docela dost vylepšení, ale stále mi tam schází pár věcí proti Handy Geocachingu. :(
  • 0

#75 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 11:20

Super, jdu nakupovat na appulo :D EDIT: tak nic, bohuzel je to na FW 3.1.2, ja mam 3.0, jsem spokojen a nehodlam upgradovat.
  • 0

#76 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 8:47

S474N napsal/a:
Super, jdu nakupovat na appulo :D
EDIT: tak nic, bohuzel je to na FW 3.1.2, ja mam 3.0, jsem spokojen a nehodlam upgradovat.

JB je už ale i pro 312, ne? Já ho nemám, ale četl jsem to někde...

Tak dneska odlovena první keš pomocí iPhone a musím říct, nic moc :( Bylo to v relativně otevřeném prostoru sídliště, počasí docela dobré. Hodně mi to připomíná pravěk hledání podle mapy. Jen ta mapa není vytištěná, ale je online v telefonu. Šipka via kompas je nepoužitelná, reaguje šíleně pomalu (ostatně i to překreslování mapy není nijak zázračné). Pro lov keší ve městě je to asi vyhovující, ale jinak nevím, nevím...

Na druhou stranu musím říct, že čtení informací o keších komfortní, propojení s mapama taky, odeslání Fields Note funkční.
  • 0

#77 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 9:23

sobikovi: samozrejme, ze je, nicmene to nemeni nic na faktu, ze mi vsechno jede 100% a nemam proc upgradovat. No pokud mas 3G, tak pochopitelne je kompas nepouzitelny. Mapa online ma pomerne vyhodu, protoze si ji v hornim rozku muzes prepinat na dalsi typy map a pokud se clovek umi orientovat v prostoru, tak je nalez rychlejsi, nez hledat podle sipky. V kazdem pripade to plati pouze o meste, v terenu/v lese naprosto vede Oregon.
  • 0

#78 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 14:00

Update aplikace pro iPhone: -------------------------------- VERSION 3.0.1 -------------------------------- This update fixes several issues that were bothering users: -Your music will now continue playing while the app runs. -The animation/zooming annoyances on the map interface have been cleared up. -The speed of the map interface has been slightly improved.
  • 0

#79 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 15:29

Přátelé kamarádi ... dlouho jsem odolával pokušení pořídit si na keškování Iphone. Vlastně jsem byl už téměř rozhodnutý. Přečetl jsem desítky článků a prohledal několik desítek serverů a diskuzí, abych si sám musel odpovědět ... NA GEOCACHING SE IPHONE NEHODÍ ... ach jo ... myslím že by to byla docela dobrá hračka, která podporuje narozdíl od ostatních GPS fotomapy Google map a spousty dalších pěkných aplikací. Výrobce uvádí že přesnost zabudovaného GPS čipu v Iphone 3GS +- 200 m !!!! Což byla asi ta největší rána, kterou bych od takového krásného přístroje nečekal. Nakonec zvítězil OREGON 500 který vychází na stejné peníze jako Iphone , má vodotěsný foťák a jeho přesnost je nanejvíš špičková. B)
  • 0

#80 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 15:41

to geo.scorpions:a jak se ti s Oregonem telefonuje, hrají hry, čtou emaily, prohlíží web... :D Ne, to byl samo for B)

Srovnáváš nesrovnatelné. Pokud jsi před volbou jaký nový mobilní telefon, který bude podporovat navigaci a geocaching, pak je iPhone jasná volba. Práce s aplikací i hledání keší ve městě resp. kdekoliv kde je použitelná Google letecká mapa, zcela vyhovující a nemá chybu. V terénu je to bohužel trochu jinak :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama