Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon firmware 2.85 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 10:35

kapsa napsal/a:
A kdyz si budu chtit vytvaret body primo v GPS a taktez je tam primo tridit do kategorii, jde to ?


POI v GPS nevytvoris, jen WP a ty snad nikdy tridit neslo - podle ceho taky, ze jo?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 11:49

gord napsal/a:

kapsa napsal/a:
A kdyz si budu chtit vytvaret body primo v GPS a taktez je tam primo tridit do kategorii, jde to ?


POI v GPS nevytvoris, jen WP a ty snad nikdy tridit neslo - podle ceho taky, ze jo?


Aha, ja si uplne neuvedomil rozdil mezi POI a WP - to vis, zacatecnik. Me by se prave libilo, kdybych si WP mohl vytvaret a tridit podle potreby (WP ke kesim, vlastni zajimava mista atd) ale to uz bych chtel asi moc .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:01

Tak jsem na to koukal: V adresáři Garmin\POI\ OREGON vidí jen GPI soubory. Přihraný GPX soubor se nezobrazí. V nabídce vlastních POI jsou GPI soubory vidět, obsah souhlasí, jen mají stejné jméno. Generoval jsem POI z GSAKu Garmin POI exportem.
  • 0

#24 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:11

kapitola napsal/a:
Funkce rozdeleni POI do skupin je fajn, ale jsou obcas pripady, kdy bych uvital puvodni pohled libila by se mi tam autoamticky vznikla volba vsechny kategorie. Takova volba jinak v menu je, ale zase zcela ignoruje uzivatelske POI a bere jen mapove

V tý první úrovni to není, tam jsou jen soubory a adresáře. Když ale vlezeš do libovolnýho adresáře, vidiš tam nejen ty soubory, ale i položku 'All categories', která dělá přesně tohle - zobrazí všechny POIs
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#25 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:14

HONZA.CZ napsal/a:
Tak jsem na to koukal: V adresáři Garmin\POI\ OREGON vidí jen GPI soubory. Přihraný GPX soubor se nezobrazí. V nabídce vlastních POI jsou GPI soubory vidět, obsah souhlasí, jen mají stejné jméno. Generoval jsem POI z GSAKu Garmin POI exportem.

Ano, bere jen GPI soubory - GPX nebo CSV soubory lze jednoduše nahrát pomocí programu POILoader...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#26 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:47

Tak z GPX přes POILoader to funguje. Myslel jsem, že to lze přímo nahrát do adresáře. Díky. Ještě mě zajímá, jak máte nastavené exporty z gsaku. Jméno, kod, hint, atd. Tedy co se vám zobrazuje v tlačítku. Já mám Smart Name, obtížnost, teren, typ, velikost, jméno. Child WP mám Smart Name, kod, aby se mi to přiřadilo.
  • 0

#27 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 16:22

PaBa napsal/a:
V tý první úrovni to není, tam jsou jen soubory a adresáře. Když ale vlezeš do libovolnýho adresáře, vidiš tam nejen ty soubory, ale i položku 'All categories', která dělá přesně tohle - zobrazí všechny POIs

Bud na to koukam blbe nebo to tam nemam. Nic podobneho nevidim. Mluvim tedy o kategoriich POI ve spustenem Oregonu. Mam to tak ze do nej nahravam s ruznou aktualizaci nekolik gpi souboru. Jeden s Geocachingovymi POI rozdelenymi do kategorii, jeden s radary rozdelenymi do kategorii a jeden s dalsimi vlastnimi POI typu ruznych servisu apod. V OREGONU se puvodne zobrazovaly vsechny vlastni POI dohromady a uz jen konkretni POI , ted (2.85 Beta) se zobrazuji kategorie ze vsech gpi a unvitr kategorie uz jen body prislusne kategorie, ale moznost zobrazeni vsech POI jak tomu bylo puvodne jsem neobjevil.
Koukam se na to Where To? - Custom POIs - (a zkousel jsem tedy i uvnitr jednotlivych kategorii). Zkousel jsem take Where To? - All points, ale tam zase chybi ty moje. Tak nevim, ale OREGONA mam teprve od uterka.
  • 0

#28 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 16:49

kapitola napsal/a:
Koukam se na to Where To? - Custom POIs - (a zkousel jsem tedy i uvnitr jednotlivych kategorii). Zkousel jsem take Where To? - All points, ale tam zase chybi ty moje. Tak nevim, ale OREGONA mam teprve od uterka.

Jasně, je to Where To? -> Custom POIs. Do Oregonu se přenáší celá adresářová struktura - pokud máš v adresáři, ze kterého to tam POILoaderem nahráváš, podadresáře, tak se ti tam normálně objeví (viz obr 1 - to jsou adresáře). Když pak do takového adresáře vlezeš (třeba do NotFound), tak se ti tam objeví ty jednotlivé GPX/CSV soubory a kromě toho All categories, která obsahuje všechny z téhle složky (obr. 2). Na obr. 3 je složka WPs...

Navíc když hledáš pomocí textu, tak se prohledávají všechny waypointy!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#29 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:20

HONZA.CZ napsal/a:
Tak jsem na to koukal: V adresáři Garmin\POI\ OREGON vidí jen GPI soubory. Přihraný GPX soubor se nezobrazí. V nabídce vlastních POI jsou GPI soubory vidět, obsah souhlasí, jen mají stejné jméno. Generoval jsem POI z GSAKu Garmin POI exportem.


Podíval jsem se do svýho Oregána, ale v adresáři GARMIN nemám adresář POI. Jsem laik, začátečník, tak mě omnluvte za mé případné hloupé dotazy. Již jsem zkoušel tam dostat nějaké soubory obsahující třeba radary apod, ale to se asi musí pomocí nějakého programu což?
Díky
  • 0

#30 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:26

PaBa napsal/a:
Jasně, je to Where To? -> Custom POIs. Do Oregonu se přenáší celá adresářová struktura - pokud máš v adresáři, ze kterého to tam POILoaderem nahráváš, podadresáře, tak se ti tam normálně objeví (viz obr 1 - to jsou adresáře). Když pak do takového adresáře vlezeš (třeba do NotFound), tak se ti tam objeví ty jednotlivé GPX/CSV soubory a kromě toho All categories, která obsahuje všechny z téhle složky (obr. 2). Na obr. 3 je složka WPs...

Navíc když hledáš pomocí textu, tak se prohledávají všechny waypointy!


Jo ani jsem nezkousel to vyhledavani podle textu, ale to funguje skutecne pres ty kategorie. Jinak je u me asi problem v tom, ze ja mam cele skupiny v jednom adresari jen pojmenovane a doplnene ikonami a ty zvlast prelozim do jednoho gpi, pak se mi tam ta slozka All Categogories nevytvori. To je zrejme dano tim, ze je tech urovni vic. Ale to cele me spis vede k otazce jak vlastne ty svoje body exportujes, to vypada velmi efektivne? Ja zatim vyuzivam ColoradoExport.gsk (1.15 od Lignumaqua).
  • 0

#31 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:35

Kíto napsal/a:Podíval jsem se do svýho Oregána, ale v adresáři GARMIN nemám adresář POI.


Nemáš, protožes tam ještě žádné poi nenahrál pomocí programu PoiLoader
  • 0

#32 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:43

kapitola napsal/a:
Jo ani jsem nezkousel to vyhledavani podle textu, ale to funguje skutecne pres ty kategorie. Jinak je u me asi problem v tom, ze ja mam cele skupiny v jednom adresari jen pojmenovane a doplnene ikonami a ty zvlast prelozim do jednoho gpi, pak se mi tam ta slozka All Categogories nevytvori. To je zrejme dano tim, ze je tech urovni vic. Ale to cele me spis vede k otazce jak vlastne ty svoje body exportujes, to vypada velmi efektivne? Ja zatim vyuzivam ColoradoExport.gsk (1.15 od Lignumaqua).


On z toho POILoaderu taky vznikne jediný GPI soubor, ale ten má tu strukturu v sobě. Já na tom mám vlastní makro, dodneška jsem to měl taky všechno v jediném adresáři (bylo to toiž úplně jedno, nikde se s tím nepracovalo), dneska jsem si s tím chvíli hrál a vzniklo z toho tohle...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#33 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 23 leden 2009 - 19:41

Jak se vam řadí vlastní POI? Podle abecedy asi ne, že? :@
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#34 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 19:43

Nemáš, protožes tam ještě žádné poi nenahrál pomocí programu PoiLoader[/quote]
Tak jsme použil PoiLoadernahrál postupně několik souborů, ale asi dělám něke chybu, v GPS potom sice vidím složku Vlastní POI body, v nich potom záložku s názvem toho instalovaného souboru, ale když si na něj kliknu tak se dostávám někam k Africe a nic víc. Takže asi něco dělám špatně. Je tu někde nějakej návod jak na to? :|Díky
  • 0

#35 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 20:11

Návod? Na tohle? Tak jo:
1. dobre vyexportuj gpx nebo csv s požadovanými (budoucími) poi
2. NEBO si soubory stáhni z http://poi.cz/
3. spusť PoiLoader, najdi slozku kde más vsechny soubory, které chces dostat do GPS jako poi
4. naistaluj do GPS bud automaticky nebo manuálne (musis potvrzovat kazdy soubor, ale muzes u nej nastavit, jestli se bude pri pruchodu kolem poi zobrazovat upozorneni...)

a to je vse... podle tvého popisu (Afrika???) ti ani nikdo nic lepšího poradit nemůže
  • 0

#36 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 20:34

Přesně tak to dělám, stahuji z poi.cz ve formátu gpx. Akorát jsem se tedy špatně vyjádřil nebo špatně pochopil co se mi potom v GPS zobrazí, jestli se mi tam tedy něco zobrazí. Měl jsem za to, že když si potom kliknu na vlastní poi, tak se mi rozevře seznam těch bodů, ale pouze se zobrazí jedno tzv.tlačítko s názvem co jsem tam nainstaloval. Když si na něj kliknu, tak se mi zobrazí špendlík uprstřed moře u Afriky. :-). Jak tak koukám, tak to asi nějak nechápu, co tedy jsou ty POI body? Jeslti existuje odkaz, kde bych si to přečetl tak sem s ním ať neobtěžuji. Jinak díky za rady.
  • 0

#37 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 21:19

Kíto napsal/a:
Přesně tak to dělám, stahuji z poi.cz ve formátu gpx...


No, v zásadě si to asi představuješ dobře...ale podle toho jak popisuješ svůj boj s poi (bez urážky), tak pochybuju, že máš nainstalovanou verzi firmwaru 2.85 beta, kerá je první co třídění vlastních poi umí. Jinak poi jsou points of interest (body na mapě, co by tě mohly zajímat - divadla, zastávky mhd ...) buď jsou na pevno v mapě nebo si je tam nahraješ sám a v tom případě se objeví i pod tlačítkem vlastní poi...můžeš ke svému příspěvku přiložit to gpx, ze kterého se snažíš udělat poi nebo napsat o jaké body se jedná? najdu si to na poi.cz

ps: tohle vlákno by mělo sloužit ohlasům na nejnovější firmware, tak obecné dotazy směřuj radši do jiných vláken ;)
  • 0

#38 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 21:33

Právě, že jsem si nainstalovat tu Beta verzi a sleduji diskuzi kolem ní a kouším ty POI body, ale ais mi to nejde. Jinak jsem zkoušel seznam bankomatů CS, zde jsme ho stáhnul (GPX)- http://www.csas.cz/b...e=cs&selnod=353
  • 0

#39 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 21:45

stáhnul, vyzkoušel, mě to funguje... když to tam nainstaluju mám v "Kam vést? / vlastní POI / tlačítko "atmsGPS" a pod ním jsou jednotlivé bankomaty... jestli to není třeba starší verzí poiloaderu tak opravdu netuším v čem by měl být problém...žádnou afriku mi to nenabízí ;)
  • 0

#40 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 22:03

Nevím, nevím, dnes jsem si stáhnul ze stránek Garminu ten POIloader a zkouším to. Zobrazí se mi přesně to co tobě, ale jednotlivé body, tedy bankomaty nevidím prostě se mi zobrazí mapa, kde je v horní části opět to tlačítko, uprostřed ten špendlík a když tu mapu zmenšuji a zmenšuji tak zjistim, že jsem kousek vedle Afriky. Je to nějaký americký. Jinak díky za snahu poradit a pomoci. Jdu pátrat dále
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama