Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon firmware 2.85 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#41 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 22:03

PaBa napsal/a:
On z toho POILoaderu taky vznikne jediný GPI soubor, ale ten má tu strukturu v sobě.


Ano, to jsem pochopil, ze to tak je jiz dele vim, ze POIloader to prelozi i s podadresari, kdysi jsem z nejakeho duvodu mel jeste podadresar v adresari do nehoz generuji csv z GSAKu a tehdy mi vznikl celkem zmatek. V podadresari se totiz nektere body opakovaly jen vygenerovane s nejakym filtrem :)

PaBa napsal/a:
... dneska jsem si s tím chvíli hrál a vzniklo z toho tohle...


No vypada to, ze jsi si hezky pohral, to by me zajimalo, stejne jako se mi libilo kdyz jsi si hral onehda uz asi pred rokem a vzniklo tohle ....
  • 0

#42 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 22:25

TO:HuntBehind Sorry, sorry a ještě jednou sorry, problém vyřešen. Stahoval jsem si ty soubory *.gpx do adresáře, kde bylo ještě několik jiných různých souborů s různými příponami. Když jsem si ale vytvořil nový adresář, do kterého jsem nakopíroval pouze potřebné gpx, tak vše maká jak má. Takže ještě jednou se omlouvám, ale doufám, že nějakému začátečníkovi se to třeba bude do budoucna hodit.;)
  • 0

#43 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 9:54

I v tomto firmware je chyba, která bude asi specifická pro TopoCzech2 PRO. Tato chyba je i u Colorada ve vsech verzich firmware. Pri autonavigaci se prestane pohybovat mapa a jakmile se pokusim mapu posuout, nebo zvetsit tak je misto ni jen bilej podklad. Vse ostatní (tedy zaznam trasy, trasovy pocitac, .l. ) funguje dál bez problémů. Pouze zobrazení mapy kulha a pomuže jedine restart GPS. Myslim si, že to dela na konkrétních místech trasy (jeste proverim).
  • 0

#44 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 11:11

...a dela to jen s topo2 ? Vim, ze se mi to v Praze jednou stalo parkrat kolem brevnovskeho klastera, ale nevim jestli jsem mel zapnutou topo nebo Atlas7
  • 0

#45 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 11:55

Jestli to dela i Topo2 nevím. To jsem nezkoušel. Možná to bude souviset s hranici mapy.
  • 0

#46 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 14:05

Zkusil jsem dat simulaci pohybu po trase (dálnice D8 z Prahy, cilova stanice Lovosice). Pri profilu Auto a mape topo 2 pro se GPS kousla na souradnicich N50.27616 E14.35538 .. Budu dělat ještě další pokusy a uvidime, jestli je to pravidlo a jestli to souvisi s pouzitou mapou. Edit: otestováno z CN2009NT a ten dojede spolehlivě ze Zdibů až do Lovosic. Chyba tedy je v mapě a její špatné interpretaci v Oregonu. Předpokládám, že Colorado bude mít stejný problém (stejný renderovací engine)
  • 0

#47 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 20:15

Obávám se, že to bude vina buď nekorektní kompilace mapové sady nebo vadného přístoje... Mám Topo Czech 2 Pro, zkoušel jsem simulovat trasu Odolena Voda - Lovosice (D8) a naprosto v pořádku, na tebou udávaném místě žádné anomálie... [největší podrobnost mapy, stínovaný reliéf zapnut, zkoušeno s trasou i severem nahoře] zkusil bych - znovu sestavit mapy a nahrát do Oregona - vytvořit nový profil pro autonavigaci a starý smazat - nepoužívat v autě Topo :-) - reklamovat Oregon
  • 0

#48 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 20:58

Stava se mi to obcas taky a myslim, ze to nesouvisi s konkretnim mistem. Ale jake to ma zavislosti netusim. Zkousel jsem master reset a novou kompilaci map do GPS a dela to obcas porad
  • 0

#49 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 22:33

Colorado, FW2.90, autorežim. vybrány mapy TopoCzechV2Pro a CNEU2008. Simulace navigace z Prahy do Teplic po D8 skončila 2x na stejném místě na čáře Veltrusy - Zlosyn. Tj. mapa stála na místě, ale datová pole se měnila, jako by navigace pokračovala dále. Poté jsem nechal vybranou jen mapu TopoCzech a navigace zmíněným usekem proběhla bez problému.
  • 0

#50 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2009 - 10:38

kapitola napsal/a:
Stava se mi to obcas taky a myslim, ze to nesouvisi s konkretnim mistem. Ale jake to ma zavislosti netusim. Zkousel jsem master reset a novou kompilaci map do GPS a dela to obcas porad


Ja mám už několik míst, kde když mám zapnutou Topo2pro a zároven CNE2009NT, tak se vždy zasekne na stejném místě.

Pro Colorado a kombinace TOPO2PRO a CNEUR2008 si pamatuju problémová místa na trase Rokytnice nad Jizerou -> Harrachov. Tam se v létě Colorado při autonavigaci zaseklo 2x.
  • 0

#51 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 02 únor 2009 - 9:06

No ale ... Mít zapnuté dvě a více map? To bych se z toho taky ... :) Do auta bych TOPO nezapínal, pokud nemáte pořádný OffRoad :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#52 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 19:00

Aktualni preklad pro tento firmware: http://opengtt.nomi....regon/Czech.gtt

trosku sem to vycistil a opravil chybu s Wherigo OK tlacitkem.
  • 0

#53 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 17:16

Poradil by mně prosím někdo zkušený jak nainstalovat nový firmware do Oregonu. Jsem čerstvým majitelem ale zatím se nějak nechytám:).
Potřebuju WebUpdater nebo stačí nahrát přejmenovaný soubor (Oregon_WebUpdater__285.gcd změněný na gupdate.gcd do složky Garmin a restartovat?
Restart = držet levý horní roh + vypínač 10sekund?
Mám radši použít plně nabité baterie?
Pro jistotu chci zatím zkusit 2.85 s 2.86 a 2.93 jsou koukám asi trochu problémy s plaváním souřadnic při dohledávání.
  • 0

#54 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 18:47

Restart = vypnout a zapnout Baterie vždy plně nabité když se rochníš v systému "plavání" při dohledávání asi záleží na něčem jiném (a já to neovlivním) než na verzi firmware. Zkoušel jsem už všelicos a vždycky to byla haluz. A testuji na stejném místě (geodetický nivelační bod). jednou dvakrát pinktlich a pak zase jindy rajtuje jak na rodeu.
  • 0

#55 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 19:23

Díky za odpověd ale nějak mi v ní chybí to nejdůležitější jak tedy vlastně instalovat firmware:o
  • 0

#56 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 21:10

Coyote.cz napsal/a:
Díky za odpověd ale nějak mi v ní chybí to nejdůležitější jak tedy vlastně instalovat firmware:o


Vždyť to tam máš napsaný, tak proč to prostě nevyzkoušíš...? ;)

http://garminoregon....m/Versions#toc7

* Use the links below under "Software Version" to download the gcd file for the version you want to use
* Change the name of the file you just download to gupdate.gcd
* Attach the Oregon to your computer and verify that it is in USB Mass storage mode
* Copy gupdate.gcd to [OR drive]:\Garmin\gupdate.gcd
* Restart the Oregon


-dokud je poslední firmware jen beta, na jeho instalaci musíš použít výše uvedený postup (který se používá taky na downgrade - nainstalování nižší verze firmwaru), webupdater bude fungovat na nejnovější firmware teprve až vyjde oficiální verze...Nainstaluj si buď 2.86 nebo spíš 2.93, přečti si, co se u jaké verze objevuje za chyby a rozhodni se podle vlastního uvážení...
  • 0

#57 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 21:25

HuntBehind napsal/a:


Jen jsem chtěl mít jistotu abych ho nezadřel hned na začátku:D
Zítra bude trochu času na zkoušku tak snad všechno dobře dopadne.
Díky za odpověď.
  • 0

#58 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 15:34

Vše proběhlo zcela hladce jen první načtení satelitů trvalo hooodně dlouho ale to je kvůli načtení almanachu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama