Přejít na obsah


Fotka

Aplikace GCz, v. 0.0.31 - na hledání cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#201 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 8:37

Občas mi to taky dělá. Zatím jsem vypozoroval, že je to v případě, že nějak blbne připojení na Internet (což u T-Mobile není zase tak výjimečné). Většinou se pak GCz kousne tak, že musím udělat soft reset mobilu. Jinak předpokládám, že jsi zkontroloval jméno a heslo a že máš poslední verzi GCz.
  • 0

#202 CzechOne

CzechOne

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2009 - 11:24

Tak si měl pravdu :) neměl jsem poslední verzi .. měl jsem stažených více seznamů a tak jsem delší dobu nestahoval a od 17.9.09 je "venku" nová verze.. :D jinak se právě kvůli těm výpadkům netu připojuji spíše přes kabel k pc nebo wi-fi -L-
  • 0

#203 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 18:56

Jenom skromný dotaz - GCzII nefunguje na VGA displejích?
  • 0

#204 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 21:13

Zkusenost VGA displejem nemam, ale kolegovi na QVGA a me na WVGA to jede bez problemu, tak bych stejne chovani cekal i na VGA
  • 0

#205 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 21:24

Nějak se mi s poslední verzi CCz nedaří, tvrdí mi to pravděpodobně něco o neznámém rozlišení displeje a po instalaci vůbec nanastartuje, takže nevím, kde začít hledat chybu. Konkrétní projev "Chyba při otevření souboru SD card/640x480.txt). Ten soubor tam ale vůbec nemám, takže mi něco chybí? --------------- EDIT: už mi to chodí, nějak mi napoprvé proběhla špatně instalace CAB souboru. Po výmazu a přeinstalování je všechno OK. Díky za pomoc.
  • 0

#206 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 19:40

Tak, panove a damy. Prave jsem provedl EXPORT POI z GCZ II do TomTom7 v PDA HTC POLARIS 08 a heleme se, funguje to :-) Jak na to? Predne mit GCZ II, nejaky ten navigacni soft, v mem pripade TomTom 7. 1) Menu->Option->GPX/POI/OziExplorer/Poi settings treba mit zaskrtlou polozku MERGE ALL CACHES INTO A POI (to by melo znamenat, pokud mate soubor POI.dat, tak to k nemu udela primo prirustek a ulozi...muj nazor) 2) Presne vyplnit adresu slozky, kde mate POI.dat napr: \Storage Card\Western_and_Central_Europe\ 3) Potvrdit 4) Pripojit k internetu, najit pozadovanou oblast ci cache a pak MENU->EXPORT->EXPORT POI 5) Spustit TomTom, prohlizet mapu, POI -> mit je zaskrtle 6) Uz jen zbyva vyzkouset! Kdo dalsi to odzkousi nebo jiz pouziva?! k bodu 1) nevytvari se prirustek POI.dat, ale vytvori se v cilove slozce 2 soubory, v mem pripade 000-GCzII.ov2 s velikosti 901b a druhy 000-GCzII.bmp
  • 0

Vojcek 1986


#207 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 21:02

Přidám taky svou trošku do geomlýna - přidání volby Average GPS location byl poslední impuls k odinstalování jinak výborného BeeLine. Teď už je k ničemu - poslední cca tři verze se chovají "podivně" Zadám volbu, která požaduje připojení k Internetu, PDAčko se korektně připojí, ale GCz cosi dělá bez viditelného výsledku tak dlouho, až se PDAčko odpojí a GCz zatuhne. Pomůže jen restart PDA, někdy dokonce musím vyndat baterku. Nevím, jestli je to zhoršením služeb T-Mobile nebo zhoršením kvality GCz
  • 0

#208 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 21:17

Pokud mas moznost, zkus nekde pripojeni pres Wi-Fi. Me to jede jak bezdratovkou, tak pres GPRS/EDGE u Vodafone,ackoliv jsem jiz prekrocil svuj mesicni limit 100 mb...takze zpomaleno ma slimejsich 16 kbit/s
  • 0

Vojcek 1986


#209 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 21:27

Vojcek 1986 napsal/a:
1) Menu->Option->GPX/POI/OziExplorer/Poi settings
treba mit zaskrtlou polozku MERGE ALL CACHES INTO A POI (to by melo znamenat, pokud mate soubor POI.dat, tak to k nemu udela primo prirustek a ulozi...muj nazor)

k bodu 1) nevytvari se prirustek POI.dat, ale vytvori se v cilove slozce 2 soubory, v mem pripade 000-GCzII.ov2 s velikosti 901b a druhy 000-GCzII.bmp

Mnohem vetsi bomba je, kdyz to Merge all caches nezaskrtnes - protoze pak to vyexportuje cache rozdeleny podle typu i s ikonkama. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#210 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 23:01

Vojcek 1986 napsal/a:
Pokud mas moznost, zkus nekde pripojeni pres Wi-Fi. Me to jede jak bezdratovkou, tak pres GPRS/EDGE u Vodafone,ackoliv jsem jiz prekrocil svuj mesicni limit 100 mb...takze zpomaleno ma slimejsich 16 kbit/s

Jo, přes WiFi to chodí. Ale výrazně pomaleji než předchozí verze. Což právě může být důvod padání při pomalejším EDGE připojení. A návrat k předchozím verzím GCz se mi nechce, protože ty přidané funkčnosti jsou opravdu bezva. Ale pro otestování mi asi nic jiného nezbude, tak jen s předstihem zkoumám, jestli na tom není někdo podobně.
  • 0

#211 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 9:47

No mě přijde že ta pomalost záleží na zatížení serveru GC. Zkušebně jsem dal na domácí wifi (připojené přes UPC) načíst 500 keší rozdíl v době načítání je několikanásobný. Moc velký posun ve verzích zpět ti asi nepomůže, protože několikrát byly novější verzí odstraněny změny skriptu GC. Já používám občas používám WIFI Prahy 5, a to zatuhování se objevuje průběžně již nějakou dobu - určitě to není záležitost poslední verze (v mém případě stačí pouhý soft reset)
  • 0

#212 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 10:54

hplus napsal/a:

Vojcek 1986 napsal/a:
1) Menu->Option->GPX/POI/OziExplorer/Poi settings
treba mit zaskrtlou polozku MERGE ALL CACHES INTO A POI (to by melo znamenat, pokud mate soubor POI.dat, tak to k nemu udela primo prirustek a ulozi...muj nazor)

k bodu 1) nevytvari se prirustek POI.dat, ale vytvori se v cilove slozce 2 soubory, v mem pripade 000-GCzII.ov2 s velikosti 901b a druhy 000-GCzII.bmp

Mnohem vetsi bomba je, kdyz to Merge all caches nezaskrtnes - protoze pak to vyexportuje cache rozdeleny podle typu i s ikonkama. ;)


Aha :-) Merge znamena anglicky SLOUCIT, tak to ja :-) V pokrocile hodine se mi jiz nechtelo lustit. Toz diky.

Zkusil bych si zjistit, jak to maji ostatni s obdobnym pripojenim pres GPRS/EDGE. Casto se stava, ze rychlost je poplatna zatizeni site, a to at mobilni, ci telefonni. CDMA a HSDPA jsou u nas v plenkach. Jinak osobne jsem jeste soft reset kvuli GCZ nedelal. Kdyz nejede GC.COM, hodi to klasicky chybovou hlasku, ze jsou chybne prihlasovaci udaje.

No, behem tydne pozjistuji, jak je to s exportem GPX do Oziho, zda se napr. u MULTICACHE objevi jednotilive zadane Stage...
  • 0

Vojcek 1986


#213 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 10:55

Ono by asi stačilo, aby GCz v době, kdy čeká na odezvu, posílal nějaké keepalive pakety, aby se udrželo spojení. Takhle prostě systém spojení ukončí a GCz stále čeká na odpověď, která už nemá kudy přijít. Zkusím to vykomunikovat s autorem
  • 0

#214 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 21:04

Vojcek 1986 napsal/a:
No, behem tydne pozjistuji, jak je to s exportem GPX do Oziho, zda se napr. u MULTICACHE objevi jednotilive zadane Stage...

Už to exportuje i wpt, barevně odlišené typy keší i jednotlivé stage. Ještě by to ale chtělo vychytat názvy těch bodů...
  • 0

#215 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 13:48

objevila se nová hračička jménem GCzII-tools od jiného autora, která zpracovává logy z GCz a umožňuje zobrazení stopy na mapě, geotagging fotografií a další věci. někomu by se to možná mohlo hodit: http://forum.xda-dev...ad.php?t=566780
  • 0

#216 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 17:44

Tak jsem se stal uživatelem GCzII po tom, co mi u geoscoutu vypršela trial perioda :) Zdá se, že GCzII bude plnohodnotným nástupcem. Mám dotaz: To, jak stáhnout naráz všechny statické mapy, tak abych nemusel na všechny postupně klikat, jsem již zjistil, ale dá se někde nastavit, aby stahoval jen mnou vybrané mapy? Například budu chtít pouze middle a small mapu a huge nebo large bych si pak eventuelně chtěl dostahovat ručně kdyby jich bylo teprve třeba. Další otázka: Jde přímo z programu zjisit zda je k dispozici nová aktuální verze? Aktualizace vycházejí někdy i 2x týdně, tak by tato fičura byla určitě užitečná. O apptodate programu jsem slyšel, ale zajímá mě pouze funkce v GCzII a ne jiný proram :) Poslední otázka: Jak instalujete nové verze? Nejdřív celý program odinstalujete a pak nainstalujete novou verzi nebo jak probíhá postup updatování programu? Jetšě jsem to nedělal, ale už mám asi měsíc zastaralou verzi :D Díky moc za odpovědi, Dendy.
  • 0

#217 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 29 říjen 2009 - 20:57

dendy83 napsal/a:
Jde přímo z programu zjisit zda je k dispozici nová aktuální verze?


Z programu nejde. Ale program podporuje AppToDate.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#218 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 17:24

Samotne aktualizace z aplikace nejdou -> nejjednodussi je opravdu Apptodate. Rovnou ti aktualizuje, stahne a nasledne nainstaluje. Veskera predchozi nastaveni zustanou stejna, takze neni duvod odinstalovat "rucne". A mapky by mely jit nastavit v MENU->STATIC MAP SETTINGS-> a dal uz si urcis, jake chces a jake ne
  • 0

Vojcek 1986


#219 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 18:12

jou, super, už na to koukám... ok, tak apptodate to asi bude jistit :) a jinak manuálně se aplikace aktualizuje jen přeinstalováním novým .cab souborem, že? Zůstane pak nastavení také tak jak jsem ho měl? a díky za předchozí odpovědi, Dendy. edit: ještě mě napadlo, lze nějak exportovat polohu kešky nebo waypointu (např. parking) do navigačního softwaru? Používám samsung omnia a jako navigaci mám nainsalovanou Route 66. Hlasová navigace na parkoviště by byla skvělá :) thx
  • 0

#220 bamk

bamk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 12:33

Dříve jsem mělnainstalovánu starší verzi programu GCII a vše fungovalo jakmá.Dnes jsem si chtěl nainstalovat nejnovější verzi akdykoli dám rozbalit soubor (a to i starší verze) tak mi to píše hlášku File open failed SDMMC/Skin/ENG/320x240.txt a po odkliknutí Unknown screen size. (320x240). Nevím co dělám špatně,prosím o radu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama