Přejít na obsah


Fotka

Aplikace GCz, v. 0.0.31 - na hledání cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#241 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 14:59

[quote]Hobako napsal/a:
[quote]TOMSTAR66 napsal/a:
....
Ahoj nerozumím tomu co mám nastavit - když zapnu wifi tak mi to funguje normálně , pro nastavení GPRS musím něco v nastavení měnit ??
Dřív mi to běhalo normálně :( jěště jedna věc - nastavení v PDA nebo nastavení v GCz[/quote]
Nejsem expert, tak trochu laicky. Mám v PDA jednak funkci ......




Tak mě to přestalo bavit !! večer jsem udělal znovu HR celého PDA - 3 hodky si pohral s instalací programů a konfigurací různých vychytávek a pak jsem to zkusil znovu ....UFFFFF vono to běží smileysmileysmiley
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#242 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 22:28

Mám jeden problém.Když chci vyhledat na geocaching.com třeba chache a chci si je stáhnout do PDA(PDA mám připojeno přes USB k PC)a chci se připojit k internetu,aby vyhledal chche napíše mi toto: Internet connection (ConnMgrMapURL) failed.Dělám něco špatně anebo má něco špatně nastaveno?Prosím poraďte mi někdo já už si nevím rady. Díky za každou radu.Mám přístroj Mio P360
  • 0

#243 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 22:35

To by mohly být nějaké restrikce PC pro připojení na Internet (nějaký personal firewall, proxy, autorizace, ...) Při přímém připojení k Internetu Ti to funguje? Mio P360 neznám, takže nevím, jestli to umožňuje.
  • 0

#244 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 23:52

Pokud chci jít na internet ,tak musím jít přes usb a počítač. jinak se na internet s tímto přístrojem nedostanu. já si myslím ,že mám někde něco vypnutý nebo nastavený. Takový příklad - mám v PDA program na počasí-připojím USB zapnu do PC a prog.počasí si zaktualizuje data. Tak proč to u GCzII nejde se připojit. Přihlásit se jde a to je vše.Dál už to dává jen tu hlášku.
  • 0

#245 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 13:05

kikina1 napsal/a:
Pokud chci jít na internet ,tak musím jít přes usb a počítač. jinak se na internet s tímto přístrojem nedostanu. já si myslím ,že mám někde něco vypnutý nebo nastavený. Takový příklad - mám v PDA program na počasí-připojím USB zapnu do PC a prog.počasí si zaktualizuje data. Tak proč to u GCzII nejde se připojit. Přihlásit se jde a to je vše.Dál už to dává jen tu hlášku.

Běžné PDA potřebuje pro komunikaci s PC mít na PC nainstalovaný program Microsoft ActiveSync. Pokud je, tak se protějšek z PDA po propojení přes USB s ním propojí a vytvoří se síťové spojení, které Tě pustí na internet.
Netuším, jak komunikuje to Tvoje počasí.
Máš tam na tom Miu nějaký internetový prohlížeč - IE nebo Operu? Ten Ti jede?
  • 0

#246 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 13:38

kikina1 napsal/a:
Pokud chci jít na internet ,tak musím jít přes usb a počítač. jinak se na internet s tímto přístrojem nedostanu. já si myslím ,že mám někde něco vypnutý nebo nastavený. Takový příklad - mám v PDA program na počasí-připojím USB zapnu do PC a prog.počasí si zaktualizuje data. Tak proč to u GCzII nejde se připojit. Přihlásit se jde a to je vše.Dál už to dává jen tu hlášku.



Zkus zkontrolovat nastaveni AS na pc nekde tam je polozka kde je povoleno pripojeni přes USB
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#247 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 17:43

Ten active syns. tam mám. Ten funguje s PDA a pc se synchronizuje. Prohlížeč IE v PDA taky je ale na internet se nepřipojím .Asi tam patří neco nastavit třeba adresa nebo neco jinýho. To nastavení AS v PC kde najdu-Pokud je to v active sync. v nastavení připojení a má být zaškrtnuto povolit připojení USB tak to mám odfajfkováno.Já nejsem zase tak velký odborník.
  • 0

#248 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 20:47

kikina1 napsal/a:
Ten active syns. tam mám. Ten funguje s PDA a pc se synchronizuje. Prohlížeč IE v PDA taky je ale na internet se nepřipojím .Asi tam patří neco nastavit třeba adresa nebo neco jinýho. To nastavení AS v PC kde najdu-Pokud je to v active sync. v nastavení připojení a má být zaškrtnuto povolit připojení USB tak to mám odfajfkováno.Já nejsem zase tak velký odborník.


AS je nekde u hodin (nevim jaky mas operacni sys. ja ma pred sebou win 7 a tam je to takhle) Vedle hodin je centrum zarizeni Windows Mobile - pred pripojenim PDA ho rozklepnu a v polozce nastaveni pripojeni mam tohle zatrzeno viz obrazek.
Vin ze v XP to bylo hodne podobne jen si matne vzpominam ze jsem mival problem s volbou portu COM ale uz nevim presne proc
V nastaveni GCz musis nastavit Login + heslo na Geo.com a pak by to melo fungovat.
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#249 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2009 - 23:41

Takže ještě jednou to shrnu co jsem rozchodil. Nejdříve pustím notebok,který mam doma připojený k bezdrátové síti k Pc. K noteboku připojím jeden konec USB. Pak zapnu PDA až naběhne, tak připojím druhý konec USB do PDA. Active sync.naskočí a synchronizuje se PC s PDA a Pda se připojí ještě k místní síti /které před tím nešlo).Pak spustímGCzII nastaví Login a heslo na Geo.com-- (zatím vše funguje/ dám hledat caches a vyskočí mi hláška Internet connection(ConnMgrMapURL) failed. To je jediná věc která mi na tomto skvělým programu nefunguje.Podle mého názoru už asi zbývá nastavení připojení na internet v PDA . Protože když otevřu v PDA IE, tak se nedá ani v IE na internet dostat. Hlásí to---Tato adresa je neplatná zkontrolujte ji a akci zopakujte.Ale jak se nastavuje připojení na internet v PDA nevím.
  • 0

#250 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 0:28

Zkus v ActiveSync v Nastavení připojení místo volby Automaticky (tj. default) nastavit volbu Internet. Automatika občas blbne.
  • 0

#251 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 1:39

Nastavení volby intrnet jsem zkoušel. Výsledek je stejný.
  • 0

#252 Luzhin

Luzhin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 17:19

Luzhin napsal/a:
Ahoj, mám následující problém:
Včera jsem si aktivoval u Vodafone tarif internet v mobilu. Bohužel pokud se přihlásím přes tento tarif, nejde mi v GCz vyhledávat keše. Vždy mi to napíše chybovou hlášku: Internet URL open failed (00_Geocoding.xml). Pokud se k netu přihlásím jiným způsobem (např. přes domácí wifi) vše běží bez problémů. Mám Asus P750 s OS Windows Mobile. Nevíte někdo v čem může být problém?


Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem program komplet odinstaloval, smazal veškeré jeho adresáře v PDA (tedy veškeré na které jsem přišel), pak znovu nainstaloval, vypnul a zapnul PDA. Od té doby vše běží bez problémů.
  • 0

#253 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 23:57

Tak jsem na mém Miu P360 s WM5 konečně rozchodil ten internet.Nakonec zabralo to,že jsem odinstaloval IE a dal jsem tam Operu 10.Teď už internet na PDA běhá v pohodě.Poslední problém mám, že nemůžu stáhnout kešky s geocaching.com do PDA.Spustím GCzII Nastavím GPS dám login a vyberu jaký kešky chci stáhnout a dám Go. Opět mi vyletí hláška Internet connection(ConnMgrMapURL) failed. Tak už nevím čím to může být, když mi internet propojením USB kabelem v PDA už jede. Prosím poraďte někdo jak to rozchodit. Díííky moc.
  • 0

#254 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 16:01

kikina1 napsal/a:
Tak jsem na mém Miu P360 s WM5 konečně rozchodil ten internet.Nakonec zabralo to,že jsem odinstaloval IE a dal jsem tam Operu 10.Teď už internet na PDA běhá v pohodě.Poslední problém mám, že nemůžu stáhnout kešky s geocaching.com do PDA.Spustím GCzII Nastavím GPS dám login a vyberu jaký kešky chci stáhnout a dám Go. Opět mi vyletí hláška Internet connection(ConnMgrMapURL) failed. Tak už nevím čím to může být, když mi internet propojením USB kabelem v PDA už jede. Prosím poraďte někdo jak to rozchodit. Díííky moc.


Ahoj
Když se podíváš o pár řádků nahoru uvidíš že tento problém se tu už několikrát s pár obměnama řešil. Zatím vždy zabralo bud přeinstalace GCz a nebo HR celého PDA a čistá instalace.
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#255 kikina1

kikina1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 0:50

Tak už jsem to vyřešil. Po resetování zařízení a znovu nainstalování GCzII se nic nezměnilo. pořád to nešlo.Tak jsem dal tovární nastavení nainstaloval jsem GCzII do zařízení (ne do My Flash Disk) a ejhle teď to jede v pohodě -internet, stahování kešek no prostě paráda.Díííky všem za rady a nápady.Kdyby měl někdo stejný problém ,tak udělejte toto a mělo by to běhat .:D:D:D
  • 0

#256 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 1:42

O vikendu se mi prihodila takova zajimava vec. Cestou do Prahy (pres Cesky Raj a Mladou Boleslav) jsem se snazil logovat online - tim, ze jsem nejdriv udelal Field note a z ni pak pres Post log poslal log primo na server. Vsechno se tvarilo v poradku, pocty odpovidaly - az jsem dostal par upozorneni, ze jsem nekterou cache zalogoval dvakrat (dva ruzne found logy) a pri kontrole jsem zjistil, ze nektere cache byly zase preskoceny. Legracni ovsem bylo, ze takhle vytvorene Field notes byly v poradku, takze jsem si proste ty logy za patek vsechny smazal a zalogoval znova z Field notes - cimz jsem si urcite utrzil mensi ostudu ve zminovanych lokalitach (ale ja to nejak preziju) ;) Jen jsem na to chtel tady upozornit - mail jsem uz autorovi softwaru poslal.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#257 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 2:04

prosba o pomoc - jak je GPS radar, tak je moznost ulozit cil .. uz jich tam mam docela dost a rad bych to promazal .. ale nevim jak poradi nekdo, pls? dikes
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#258 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 8:40

Po včerejší úpravě stránek gc.com nefunguje GCzII. Při jakékoliv volbě hlásí Cache not found. To jsem samozřejmě zjistil až v terénu (naštěstí 5m od kešky, jejíž polohu jsem si zhruba pamatoval podle mapy).
  • 0

#259 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 10:27

Nechtěl bych:-) Ale po včerejším nápisu na GC.com se to dalo očekávat. Snad bude GCzII brzy upraveno:-) (nicmene si nemyslim, ze web je ve pusten ve finalnich upravach)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#260 geoxreef

geoxreef

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 17:05

kardygo - 14.12.2009 12:50 Ano, vdaka, to je presne ono. Akhir an-Nahr - 13.12.2009 10:19 Myslis: Menu > Option > Manage History > Coordinate? kardygo - 12.12.2009 12:43 ahojte, neviete nahodou ako sa v tomto paradnom softe daju odstranit pouzite "target locations"? vdaka
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama