Přejít na obsah


Fotka

Aplikace GCz, v. 0.0.31 - na hledání cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#221 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 18:22

mtauf napsal/a:
Přidám taky svou trošku do geomlýna
- přidání volby Average GPS location byl poslední impuls k odinstalování jinak výborného BeeLine. Teď už je k ničemu
- poslední cca tři verze se chovají "podivně" Zadám volbu, která požaduje připojení k Internetu, PDAčko se korektně připojí, ale GCz cosi dělá bez viditelného výsledku tak dlouho, až se PDAčko odpojí a GCz zatuhne. Pomůže jen restart PDA, někdy dokonce musím vyndat baterku. Nevím, jestli je to zhoršením služeb T-Mobile nebo zhoršením kvality GCz



Mám stejný problém :(
Když zapnu GCz v terénu tak se tváří že něco dělá ,ale vzápětí se sekne a pomůže jen restart PDA
Udělal jsem HR abych si ověřil že je vše jak má být zkontroloval jsem nastavení GPRS, nahrál jsem poslední verzi GCz a bohužel GCz přes GPRS neběží. Když zapnu WIFI tak to stahne prvních 20 krabiček kolem aktualních souřadnic , ale jakmile zadám dalších 20 skočí to o 80 KM dál :(
Nevíte někdo co s tím ??
Mám TnTN II a internet od VODAFONE
  • 0

#222 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 18:14

Dost mi vadí to, že GCzII nedovolí potlačit stahování disablovaných keší. Sousedit s disablovaným Smajlíkem a používat GCzII je pak za trest. Tak jen pro info, napsal jsem autorovi, jestli by s tím něco neudělal. Obratem odpověděl, že už to má déle v plánu, ale nemá teď čas. Ale zřejmě to někdy bude. Tak že tak.
  • 0

#223 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 21:45

TOMSTAR66 napsal/a:

Mám stejný problém :(
Když zapnu GCz v terénu tak se tváří že něco dělá ,ale vzápětí se sekne a pomůže jen restart PDA
Udělal jsem HR abych si ověřil že je vše jak má být zkontroloval jsem nastavení GPRS, nahrál jsem poslední verzi GCz a bohužel GCz přes GPRS neběží. Když zapnu WIFI tak to stahne prvních 20 krabiček kolem aktualních souřadnic , ale jakmile zadám dalších 20 skočí to o 80 KM dál :(
Nevíte někdo co s tím ??
Mám TnTN II a internet od VODAFONE


To stahování keší 80km od zadané pozice se odstranilo novou verzí z 14.11.09
  • 0

#224 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 15:45

;) tu už jsem si stahnul , ještě aby běžel ten net. Dnes dopoledne jsem zkoušel multinu - vše běželo jak má až do faze logování. Když jsem zadal potvrdit log - opět došlo k nějaké chybě a musel jsem resetnout PDA. Když jsem to pak kontroloval na pc tak log byl zadaný tak už nevím co si o tom mám myslet. Jinak - nešlo by aby se waypointy nějakým způsobem přenesly do navigace (když už to umí POI ) ??? Hlasová navigace na parkoviště popř. další bod by byla fajn. Vím že, to tu už někdo zminoval , ale nějak to zapadlo.
  • 0

#225 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:27

TOMSTAR66 napsal/a:

Jinak - nešlo by aby se waypointy nějakým způsobem přenesly do navigace (když už to umí POI ) ??? Hlasová navigace na parkoviště popř. další bod by byla fajn. Vím že, to tu už někdo zminoval , ale nějak to zapadlo.


Nevím jestli rozumím, správně Tvé otázce. Ale já mám nastavenu cestu v Menu\Options\GPX/POI/OziExplorer\Poi Settings na adresář, kde má TomTom body zájmu a když po uskutečnění exportu přes Export Poi spustím TomTom, tak je tam mám.
  • 0

#226 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 16:57

TOMSTAR66 napsal/a:
vše běželo jak má až do faze logování. Když jsem zadal potvrdit log - opět došlo k nějaké chybě a musel jsem resetnout PDA. Když jsem to pak kontroloval na pc tak log byl zadaný tak už nevím co si o tom mám myslet.

Chyba je na wap stránkách geocaching.com. Obecně poslední dobou, pokud zaloguji přes wap, vždy to po potvrzení vyhodí chybovou stránku, ale log je zapsaný. Nevšímej si toho ...
  • 0

#227 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 18:18

Moc to tu nesleduju ale stále nejdou lehce odfiltrovat disabled cache ? Jsem si hrálk s poslední verzí a stále tam tuto funkci nenacházím. Export do Oziho přímo v terénu s barevným odlišením wpt/název cache je super
  • 0

#228 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 22:57

Trauma_Zero napsal/a:
Moc to tu nesleduju ale stále nejdou lehce odfiltrovat disabled cache ? Jsem si hrálk s poslední verzí a stále tam tuto funkci nenacházím. Export do Oziho přímo v terénu s barevným odlišením wpt/název cache je super

Nejdou, ale je to v plánu, viz kousek nahoře můj příspěvek z 19.11.2009 18:14
  • 0

#229 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 10:11

Hobako napsal/a:

TOMSTAR66 napsal/a:

Jinak - nešlo by aby se waypointy nějakým způsobem přenesly do navigace (když už to umí POI ) ??? Hlasová navigace na parkoviště popř. další bod by byla fajn. Vím že, to tu už někdo zminoval , ale nějak to zapadlo.


Nevím jestli rozumím, správně Tvé otázce. Ale já mám nastavenu cestu v Menu\Options\GPX/POI/OziExplorer\Poi Settings na adresář, kde má TomTom body zájmu a když po uskutečnění exportu přes Export Poi spustím TomTom, tak je tam mám.



POI mám nastavené a mam je v TomTom také dík.
Já však měl na mysli jestli by se nemohli v TomTom zobrazit waypointy.(třeba s jinou ikonkou)
Příklad : jedu na multinu která má 7 různých zastávek ( waypoint ) a každý je od sebe vzdálený přes 1 km ,popř je uvedené parkoviště poblíž startovacích souřadnic.... Šlo mi o to přenést tyto waypointy do navigace. Protože přepisovat je na papír a potom znovu do navigace je pěkný vopruz ;)

Tak myslím že celý problém s přenesením waypoint do navigace je vyřešen :
V nastavení GCz - Menu\Options\GPX/POI/nesmí být zatržena položka Merge all caches ( podle překladu - sloučit všechny kešky do jednoho souboru POI )
Díky všem za odpovědi
  • 0

#230 Luzhin

Luzhin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 15:32

Ahoj, mám následující problém: Včera jsem si aktivoval u Vodafone tarif internet v mobilu. Bohužel pokud se přihlásím přes tento tarif, nejde mi v GCz vyhledávat keše. Vždy mi to napíše chybovou hlášku: Internet URL open failed (00_Geocoding.xml). Pokud se k netu přihlásím jiným způsobem (např. přes domácí wifi) vše běží bez problémů. Mám Asus P750 s OS Windows Mobile. Nevíte někdo v čem může být problém?
  • 0

#231 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 16:51

TOMSTAR66 napsal/a:

Hobako napsal/a:

TOMSTAR66 napsal/a:

Jinak - nešlo by aby se waypointy nějakým způsobem přenesly do navigace (když už to umí POI ) ??? Hlasová navigace na parkoviště popř. další bod by byla fajn. Vím že, to tu už někdo zminoval , ale nějak to zapadlo.


Nevím jestli rozumím, správně Tvé otázce. Ale já mám nastavenu cestu v Menu\Options\GPX/POI/OziExplorer\Poi Settings na adresář, kde má TomTom body zájmu a když po uskutečnění exportu přes Export Poi spustím TomTom, tak je tam mám.


POI mám nastavené a mam je v TomTom také dík.
Já však měl na mysli jestli by se nemohli v TomTom zobrazit waypointy.(třeba s jinou ikonkou)
Příklad : jedu na multinu která má 7 různých zastávek ( waypoint ) a každý je od sebe vzdálený přes 1 km ,popř je uvedené parkoviště poblíž startovacích souřadnic.... Šlo mi o to přenést tyto waypointy do navigace. Protože přepisovat je na papír a potom znovu do navigace je pěkný vopruz ;)

Tak myslím že celý problém s přenesením waypoint do navigace je vyřešen :
V nastavení GCz - Menu\Options\GPX/POI/nesmí být zatržena položka Merge all caches ( podle překladu - sloučit všechny kešky do jednoho souboru POI )
Díky všem za odpovědi


Tak ;)
  • 0

#232 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2009 - 17:05

Chci se zaptat, kam se exportují POI? V nastavení jsem si zkoušel zadat nějaký adresář, ale při exportu mi to píše, že tento adresář nejde orevřít :( (file open error)
  • 0

#233 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2009 - 17:45

dendy83 napsal/a:
Chci se zaptat, kam se exportují POI? V nastavení jsem si zkoušel zadat nějaký adresář, ale při exportu mi to píše, že tento adresář nejde orevřít :( (file open error)


O jednu nebo dve stranky drive jsem psal, jak zvolit adresar v pripade software TomTom. Mozna by pomohlo, kdyby ses na to podival a popripade sdelil, co pouzivas za pristroj a soft.
  • 0

Vojcek 1986


#234 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2009 - 19:40

Luzhin napsal/a:
Ahoj, mám následující problém:
Včera jsem si aktivoval u Vodafone tarif internet v mobilu. Bohužel pokud se přihlásím přes tento tarif, nejde mi v GCz vyhledávat keše. Vždy mi to napíše chybovou hlášku: Internet URL open failed (00_Geocoding.xml). Pokud se k netu přihlásím jiným způsobem (např. přes domácí wifi) vše běží bez problémů. Mám Asus P750 s OS Windows Mobile. Nevíte někdo v čem může být problém?



Ahoj mám úplně stejný problém, už jsem ho tu jednou nadhodil , ale v záplavě odpovědí a z radosti nad vyřešením jiného problému jsem to přešel. Dnes jsem na to však v terénu doplatil. Ještě že někteří uživatelé WIFI neumí používat heslo na zabezpečení sítě ;). Mám Kaiser a WM 6,1
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#235 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2009 - 19:57

TOMSTAR66 napsal/a:

Luzhin napsal/a:
Ahoj, mám následující problém:
Včera jsem si aktivoval u Vodafone tarif internet v mobilu. Bohužel pokud se přihlásím přes tento tarif, nejde mi v GCz vyhledávat keše. Vždy mi to napíše chybovou hlášku: Internet URL open failed (00_Geocoding.xml). Pokud se k netu přihlásím jiným způsobem (např. přes domácí wifi) vše běží bez problémů. Mám Asus P750 s OS Windows Mobile. Nevíte někdo v čem může být problém?



Ahoj mám úplně stejný problém, už jsem ho tu jednou nadhodil , ale v záplavě odpovědí a z radosti nad vyřešením jiného problému jsem to přešel. Dnes jsem na to však v terénu doplatil. Ještě že někteří uživatelé WIFI neumí používat heslo na zabezpečení sítě ;). Mám Kaiser a WM 6,1



Cas od casu se mi to stane taky, ale spravi to novy pozadavek na vyhledani lokality, takze se v podstate nic nedeje. Rovnez mam Vodafone. Stava se ti to i pri opakovanem vyhledavani?
  • 0

Vojcek 1986


#236 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 12:12

Vojcek 1986 napsal/a:

TOMSTAR66 napsal/a:

Luzhin napsal/a:
Ahoj, mám následující problém:
Včera jsem si aktivoval u Vodafone tarif internet v mobilu. Bohužel pokud se přihlásím přes tento tarif, nejde mi v GCz vyhledávat keše. Vždy mi to napíše chybovou hlášku: Internet URL open failed (00_Geocoding.xml). Pokud se k netu přihlásím jiným způsobem (např. přes domácí wifi) vše běží bez problémů. Mám Asus P750 s OS Windows Mobile. Nevíte někdo v čem může být problém?



Ahoj mám úplně stejný problém, už jsem ho tu jednou nadhodil , ale v záplavě odpovědí a z radosti nad vyřešením jiného problému jsem to přešel. Dnes jsem na to však v terénu doplatil. Ještě že někteří uživatelé WIFI neumí používat heslo na zabezpečení sítě ;). Mám Kaiser a WM 6,1



Cas od casu se mi to stane taky, ale spravi to novy pozadavek na vyhledani lokality, takze se v podstate nic nedeje. Rovnez mam Vodafone. Stava se ti to i pri opakovanem vyhledavani?


Ahoj zrovna ted jsem si chtel stahnout par krabiček kolem Českých Budějovic (na pár dní tam pojedu) a pda se mi při načítání opět kouslo. Vyskočí bublina že se připojuje k GPRS , zobrazí se takové to barevné kolečko (něco se načítá) , a tak to zůstane. Nic se nenačte a s PDA nejde nic dělat jen reset. Jakmile zapnu WIFI jede to jak divé, což ale v terénu není moc platné. Když to nechám dostatečně dlouho bez resetu (ale to většinou nevydržím) naskočí mi chybová hláška - Internet URL open failed (00_Geocoding.xml)- stejná jako popisuje Luzhin
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#237 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 12:36

TOMSTAR66 napsal/a:
Ahoj zrovna ted jsem si chtel stahnout par krabiček kolem Českých Budějovic (na pár dní tam pojedu) a pda se mi při načítání opět kouslo. Vyskočí bublina že se připojuje k GPRS , zobrazí se takové to barevné kolečko (něco se načítá) , a tak to zůstane. Nic se nenačte a s PDA nejde nic dělat jen reset. Jakmile zapnu WIFI jede to jak divé, což ale v terénu není moc platné. Když to nechám dostatečně dlouho bez resetu (ale to většinou nevydržím) naskočí mi chybová hláška - Internet URL open failed (00_Geocoding.xml)- stejná jako popisuje Luzhin

Používám iPAQ s externí komunikací přes Wifi nebo přes bluetooth na externí mobil a musím vždy nastavit správné připojení v Settings/Conections. Jinak se to kousne tak, jak píšeš. Třeba Ti tato informace pomůže.
  • 0

#238 TOMSTAR66

TOMSTAR66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 13:12

Hobako napsal/a:

TOMSTAR66 napsal/a:
Ahoj zrovna ted jsem si chtel stahnout par krabiček kolem Českých Budějovic (na pár dní tam pojedu) a pda se mi při načítání opět kouslo. Vyskočí bublina že se připojuje k GPRS , zobrazí se takové to barevné kolečko (něco se načítá) , a tak to zůstane. Nic se nenačte a s PDA nejde nic dělat jen reset. Jakmile zapnu WIFI jede to jak divé, což ale v terénu není moc platné. Když to nechám dostatečně dlouho bez resetu (ale to většinou nevydržím) naskočí mi chybová hláška - Internet URL open failed (00_Geocoding.xml)- stejná jako popisuje Luzhin

Používám iPAQ s externí komunikací přes Wifi nebo přes bluetooth na externí mobil a musím vždy nastavit správné připojení v Settings/Conections. Jinak se to kousne tak, jak píšeš. Třeba Ti tato informace pomůže.


Ahoj nerozumím tomu co mám nastavit - když zapnu wifi tak mi to funguje normálně , pro nastavení GPRS musím něco v nastavení měnit ??
Dřív mi to běhalo normálně :( jěště jedna věc - nastavení v PDA nebo nastavení v GCz
  • 0
HTC TyTN II + GeoGet + GCzII http://www.gc-plzen....wg/cwg00847.jpg

#239 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 15:12

TOMSTAR66 napsal/a:
....
Ahoj nerozumím tomu co mám nastavit - když zapnu wifi tak mi to funguje normálně , pro nastavení GPRS musím něco v nastavení měnit ??
Dřív mi to běhalo normálně :( jěště jedna věc - nastavení v PDA nebo nastavení v GCz

Nejsem expert, tak trochu laicky. Mám v PDA jednak funkci Start/Settings/iPAQ Wireles kde jsou dva knoflíky a pomocí nich zapínám/vypínám WIFI a Bluetooth. Bluetooth mám zapnutý vždy kvůli externí GPS.
Když zapnu WIFI, tak mi GCzII a Googlemaps chodí přes WIFI bez dalšího nastavování (obvykle, viz poznamka na konci).
Když chci jet přes GPRS s externím mobilem, tak je zapnut Bluetooth a v Start/Settings/Connections/Advanced/ zvoleno to správné spojení na GPRS. To se nastavuje v záložce Advanced (v záložce Tasks vidíš, jak je to nastaveno), kde přes tlačítko Select Networks vytvoříš/edituješ nastavení připojení přes GPRS. Moje se jmenuje Bluetooth Internet Setings, kde jsem upravil resp. vytvořil (přes Edit/New, záložka Modem a Edit/New) nastavení pro T-Mobile (Číslo *99#; User name: žádné; Password: žádné).
Výsledek: Když mám PDA v kolíbce tak mi GCzII jde na internet přes PC, mimo kolíbku při zapnutém WIFI přes WIFI a při vypnutém WIFI to leze automaticky na to nastavené Bluetooth Internet Connections, čili na GPRS. To vše už bez dalšího nastavování (obvykle, opět viz dále).
Aby to nebylo tak stoprocentní, tak se mi stává, ale nevím proč, že při zapnutém WIFI mi stejně leze Googlemaps na GPRS (GCzII leze správně na WIFI). To ošetřím vybráním WIFI spojení v Start/Settings/Connections/Advanced/Select Netoworks, které je tam jako další (asi defaultní) volba vedle toho Bluetooth Internet Connections (tedy GPRS).
Stačí takto?
  • 0

#240 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 1:09

Vojcek 1986 napsal/a:

dendy83 napsal/a:
Chci se zaptat, kam se exportují POI? V nastavení jsem si zkoušel zadat nějaký adresář, ale při exportu mi to píše, že tento adresář nejde orevřít :( (file open error)


O jednu nebo dve stranky drive jsem psal, jak zvolit adresar v pripade software TomTom. Mozna by pomohlo, kdyby ses na to podival a popripade sdelil, co pouzivas za pristroj a soft.


Procital jsem toto vlakno komplet, ale asi jsem nemel toudobou tento problem tak se tam podivam ted. Jinak poizivam Samsung Omnia s windows mobile 6.1 a navigacni soft Route66. Kdyby nejaka rada, tak diky predem :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama