Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#81 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 0:11

No já jsem dnes jedno lapnul při odlovu United Island #5 a to jsem si jen na chvíli sednul na náplavku...MRCHA JEDNA. :@
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#82 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 12:34

Něco pro Vás...
http://www.geocachin...901#post_191901
  • 0

#83 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 1:40

:D Pěkný statistiky.... To asi založim našim 2 psům.. dneska procházka po Hostivařským lesoparku a dohromady chytnuli a to nekecám 35klíšťat - tahali jsme to z nich skoro hodinu a to jsou to malý kokršpanělové. Plus u mě na nohavicích setřeseno z každé nohy tak cca 10kousků. V lesoparku se jim nějak krutě líbí... ať jdeme kamkoliv jinak tak maximálně pár klíšťat, ale v Hostivaři vždycky kvanta těhle mrch.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#84 Ajfel66

Ajfel66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 8:05

V posledni dobe pokazde, kdyz jdu na kesky do prirody, si s sebou domu min. jedno kliste pritahnu:(
  • 0

#85 rytirimelnicti

rytirimelnicti

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:39

Já se raději nechal loni očkovat.
  • 0

#86 Kubik5

Kubik5

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:58

to já při letním kešování dycky přinesu minimálně dvě :D rekord mám 7 klíštat na den :D (pravidleně odstraňovány)
  • 0

#87 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 12:35

Loni jsem nabral jedno, dva roky před tím ani jedno. Chce to žrát vitamin B... Pangamin. Pes používá spoty, tak od něj asi taky trochu smrdím.
  • 0

#88 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 12:51

Předem chci říct, že klíště samo o sobě nic neplive, ani když se dusí :) To si jen ti co používají pinzetu sami vymáčknou vnitřnosti do rány. Já místo navlhčené vaty používám navlhčený froté ručník navlečený na prstě. Stačí udělat na klíštěti dvě otočky a je venku, celá operace nezaberé delší dobu než dvě vteřiny. Prevence je nejlepší kombinovaná: konzumace vitaminu B, česneku a podpořit to repelentem nebo krémem s repelentem a samozřejmě dlouhé nohavice a rukávy. To dlouhé oblečení je v létě nepohodlné takže to nedělám, ale i tak jsem měl za sezónu přisátá asi jen 3 klíšťata.
  • 0
www.povetrnik.cz

#89 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 13:39

očkování a B komplex jako prevence... z Bčkem jsem začal vloni v létě, po tom co jsem ze sebe po hodině v lese sundaval deset přisátých a deset lezoucích klíšťat, jakožto dárce krve mě klíšťata dost mezovali, s Bčkem je to v pohodě, sice po mě lezou (a po oblečení) ale nekoušou, jiank vyndaval jsem je většinou vatovym tamponkem, takovym tim na čištění uší, a většinou suchym, stačilo do nich strčit, resp. snažit se o kroucené, nebo vyklavé pohyby a za čerstva šly ven hned
  • 0

#90 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2010 - 23:17

Vaticka a sudlit, nez vypadne. Nekdy hned, nekdy pozdeji. Ale misto mydla pouzivame Ajatin. Mydlo nahradi a zaroven prubezne dezinfikuje. Mimochodem klistata maji na sobe borelie, kterymi se muzete infikovat i bez kousnuti, takze nerozmackavat a hlavne dezinfikovat.
  • 0

#91 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 21:20

Dnes jsem měl natolik silný zážitek spojený s klíšťaty, že mě to přimělo oživit tohle vlákno. Předesílám, že bydlím na kraji lesa a klíšťata ometám (nebo v horším případě vytrhávám) ze psa nebo ze sebe obden - takže mě tyhle potvory nechávají v klidu. Až dnes: Manželka přivezla domů nalezeného psa, bígla. Prý ho někde u Příčiny na Rakovnicku porazilo auto. Pes byl vyplašený, ale jinak vcelku v pohodě. Jen pár klíšťat že mu musím vytrhnout. No, pár... Něco takového jsem ještě neviděl. Ta klíšťata na něm visela v celých trsech. Psa jsme postříkali desinfekcí a pustili se do sklizně. Během uplynulých dvou hodin jsem z něj otrhal asi 90 klíšťat. Když jsem viděl, jaké rány mu zůstávají v kůži, tak jsem ho opravdu litoval. Kupodivu pes celou operaci snášel trpělivě, líp než já. Leží teď vykoupaný na náhradním pelechu našeho bígla - a těší se na zítřejší návštěvu veterináře. Snad ten nával parazitů přečká ve zdraví... Už jste se někdy s něčím podobným setkali? Mimochodem - nechcete někdo psa? Bígl je ideální druh psa pro kačery!
  • 0

#92 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 21:36

Před cca 10-ti lety jsme s nebožkou kokřící byli o víkendu na návštěvě na vesnici. Psisko spokojeně prolítalo zahradu a živý plot. V pondělí jsme brzy ráno odjížděli na Slovensko a psa u nás hlídala mamka. Večer telefon, máma že tahá ze psa klíštata jedno za druhým, oční víčka má oblepená jak od písku. Doma jich vyndala asi 60, pak to vzdala a mazala s ní na veterinu. Tam jí píchli vitamínovou injekci a kalciovku, a vyndali dalších asi 130. Doma během dalších dvou dnů ještě asi 50. Musela prolítnout nějakým čerstvým hnízdem, byly malinkatý než se nasály trochu. Fuj.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#93 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 22:25

Já letos taky už jedno domů přinesla.Naštěstí jim asi nechutnám,neb i z relativně zamořené oblasti se jich moc nechytí. Nejhorší to ovčem bylo loni na GC15J08,kterou Vulpo trefně přejmenoval na HP a Encefalitidní les.Od tama jsem jich dotáhla tak dobrých 6-7... Naši brněnští bílí geopsi trpí na klíštata už jen svou bílou barvou.Ty potfory to nějak přitahuje,ale zase jsou dobře vidět,tudíž většina se dá chytit,než se zakousnou.Pochopitelně ne vždy,tahat to pak je pěkný humus.;)
  • 0
Králík vás vidí!

#94 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 1:16

Tak já asi těm potvorám až tak nechutnám, nejvíc jsem měl na sobě v životě asi tři najednou...tuším jedno dospělé a dvě nymfy...(nebo aspoň hodně mrňavá klíšťata). Používal jsem různé způsoby vytahování, když už na to přišlo. Když je klíště čerstvě zakouslé, používám pinzetu,ale tvarovanou-tzn.ne klasickou placatou,ale s "klešťemi" na konci, kdy to klíště uchopím v oblasti kusadel a nevymačkávám ho. Většinou není problém. Pokud je dost zakouslé (vytváří si kolem rány laicky řečeno beton,kterým se zafixuje), jsou na místě metody s mýdlem a "ušní tyčkou" apod.-tedy nikoli dušení. Naše psice obdržela mocnou sílu antiklíšťového obojku a řekl bych,že snižuje počet napadení tak o 50-60% Letos jsem klíště chytil jedno - na samém okraji podkolenní jamky -samozřejmě při geoakci....sviňucha jedna:-D Útěchou mi je,že klíšťatům moc nechutnám normálně a při použitím repelentu mám šanci tak 90%, že se vrátím domů "čistý"...zkusím popřemýšlet o tom vit. B1,ale to abych pak nesmrděl i lidem:-)) Jinak se chci zeptat - zvlášť jestli je tu někdo z oboru biologie apod... Víte někdo, co je to SAMETKA PODZIMNÍ? Nikdy jsem ji na nikom neviděl,ale údajně se u nás vyskytuje. Tak nevím,jestli je to nějaké klasické klíště, nebo něco speciálního.... Hmm...tak jsem trošku googlil a už o tom prevítovi vím víc,ale stejně jsem ho v životě neviděl..(ani nepocítil)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#95 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 7:50

Anupev napsal/a:
jsou na místě metody s mýdlem a "ušní tyčkou" apod.-tedy nikoli dušení.


Ahoj. Jak to děláš s tím mýdlem? Mamka to doma zkoušela na sestře, ale nepodařilo se jí to. Klíště bylo malé.
  • 0

#96 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 8:31

Vezmeš vatovou tyčinku do uší,nebo se dá i sirkou, potřeš mýdlem a kroužíš okolo potvory. Pustí se,nebo minimálně povolí.U těch menších to chce piplačku, protože většina mechanických "udělátorů" (to je technický termín) je buď dobře nechytí a když, tak rozcupuje na kusy...
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#97 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 13:00

treba nekdo uzije B)

ukazka jak na ne
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#98 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 13:27

Manželka přišla nedávno z jednoho lékařského kongresu, kde se tohle téma taky probíralo, s inovativní metodou - prostě klíště mezi sosáčkem a hlavičkou odříznout. Nejvíce toho svinstva z klíštěte se většinou do krve dostane právě při vytahování a šmiknutí by tomu mělo zabránit. Má to sice své mínus - sosák zůstane v kůži, ale při troše péče nezahnisá a do pár týdnů se ho tělo stejně zbaví jako třísky. A je rozhodně lépe mít sosák v noze, než borelie v krvi nebo encefalitidu. Už jsem to letos vyzkoušel - s kleštičkami na nehty - a kdybych si neucvakl kus kůže, bylo by to o.k. :)
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 14:04

hrabosata: to je velmi podobna metoda, kterou popisuji i vyrobci pomucek na odstraneni klistak - typicky tech, kde chytnes kliste mezi kuzi a nim samotnym. Ze lepsi nez s nim cokoliv delat, je ho lepsi "urvat". Se sosakem si telo poradi jakozto se triskou a riziko nakazy je mensi.

EDIT: a dokonce jsem to i nasel:
http://kliste.cz/cla...raneni_klistete

Jestliže se nepodaří klíště vyndat i s kusadly, která zůstanou v kůži, není třeba propadat panice. Ze samotných kusadel již přenos infekce nehrozí. Tělo si s nimi poradí jako se zadřenou třískou, takže se vydrolí nebo vyhnisají. Ranku je třeba vydesinfikovat a sledovat, aby nedošlo k zanícení.


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#100 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 16:58

Ja mela v zivote cca 5 klistat, z toho 2 jsem si prinesla pred tydnem od jedne kesky :-) Vyndala jsem je pohym krouzenim prstu po nem ... samo se pustilo ... bud nebyla poradne zakousla a nebo nevim :-) kazdopadne nabyla jsem dojmu, ze brzy prejmenuji goecaching na geoklisting ;)
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama