Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#201 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 12:34

suplere napsal/a:

StanB99 napsal/a:

Jen ještě poznámka k MS 6.15.x. Garmin ho tam při instalaci cpe natvrdo úmyslně, protože nepodporuje UnlockWizard se vložením 25-místného kódu, ale umožňuje odemčení map pouze přes stránky Garminu. Důvod je zřejmý.


A na tohle jsi přišel kde? Zkus záložku odemknout regiony (v menu Odemknout mapy) a přidat ;)

No je to trochu schovaný....

No budiž, já to zas nějak podrobně nezkoumal :|,protože jakmile se mi 6.15 objeví v PC tak ji vypráskám svinským krokem. Pokud jsem svým příspěvkem někoho zmátl, tak se omlouvám.
  • 0

#202 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 16:54

[quote]StanB99 napsal/a:

Stáhni si MapsetToolkit (http://www.box.net/i..._id=f_274264738 v něm dáš odinstalovat příslušnou mapu, prg ti odstraní vše z registrů a potom stačí příslušný Family adresář smazat.


Funguje, diky, jen se mi ztratila cestina, ale uz jsem ji tam dodal. Diky.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#203 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 17:20

No věřím, že někdo lichoběžníkový baráčky neřeší, ale podle tohoto je v Chomutově vcelku futuristická zástavba, ne? V jedné té křivuli dokonce bydlím. Fakt vyladá jinak.

Vložený obrázek
  • 0

#204 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 17:57

Pravda i Picasso mel kosoctverecny obdobi. A jak byl slavnej. Inu, priklady tahnou :D
  • 0

#205 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 18:38

To u nás v České Třebové máme ještě futurističtější budovy... Opravdu nevím, kde ty obrysy vzali, ale sousedi mají docela obyčejné pravoúhlé domečky...
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#206 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 19:30

No, ty budovy jsou sice všelijaké, snad je to tím že se snažili eliminovat počet bodů na objekt. Přesto mi připadají fantastické, a člověk si díky nim udělá mnohem lepší představu o prostředí, jeho charakteru a průchodnosti.
  • 0

#207 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 21:47

Honzik&Pavlinka napsal/a:
To u nás v České Třebové máme ještě futurističtější budovy... Opravdu nevím, kde ty obrysy vzali, ale sousedi mají docela obyčejné pravoúhlé domečky...

Tak to už je mazec! Není to nějaká větší budova rozkrájená na puzzle? Jako aby se kačeři nenudili, mohou si při hledání složit svůj obrázek. Já jen věřím, že verze TOPO4 to uvede na pravou míru. Obrysy budov jsou určitě velkým přínosem, ale takové zobrazení důvěryhodnost mapy alespoň v mých očích dost snižuje.:o
  • 0

#208 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 21:59

martinm napsal/a:
No, ty budovy jsou sice všelijaké, snad je to tím že se snažili eliminovat počet bodů na objekt. Přesto mi připadají fantastické, a člověk si díky nim udělá mnohem lepší představu o prostředí, jeho charakteru a průchodnosti.


No nevím jak eliminovat počet bodů z obdélníku na lichoběžníkovokosočtverečný útvar. To musel dělat výtvarník a ne geodet.

Ale nic, ještě někde schválně spočítám, jestli to sedí aspoň na kusy.
:D:D:D
  • 0

#209 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 22:58

DUsoft napsal/a:

martinm napsal/a:
No, ty budovy jsou sice všelijaké, snad je to tím že se snažili eliminovat počet bodů na objekt. Přesto mi připadají fantastické, a člověk si díky nim udělá mnohem lepší představu o prostředí, jeho charakteru a průchodnosti.


No nevím jak eliminovat počet bodů z obdélníku na lichoběžníkovokosočtverečný útvar. To musel dělat výtvarník a ne geodet.

Ale nic, ještě někde schválně spočítám, jestli to sedí aspoň na kusy.
:D:D:D

No, to je opravdu pěkný žert, já myslel spíš jako domy, co nejsou přímo obdélníkový ale maj nějaký zápraží a jiný prevéty. Tak ty se do toho tahle projeví. Ale když porovnávám okolí svého bydliště, tak je fakt, že i domy, co jsou čistý obdélník jsou rozfoukané. Tak to opravdu nechápu... Přeci třeba z katastrálních dat ty obrysy jsou úplně přesný, tak to musela bejt skoro práce navíc, je takhle rozbít.
  • 0

#210 Jose

Jose

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 2:22

martinm napsal/a:
Přeci třeba z katastrálních dat ty obrysy jsou úplně přesný, tak to musela bejt skoro práce navíc, je takhle rozbít.


Hmm a není to nějaký způsob ochrany dat (=ochrana znehodnocením)?
  • 0

#211 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 5:33

Lovit budovy z katastrální mapy je docela obtížné (je potřeba ortofoto). Spíš mi to připomíní ZM10 prohnanou nějakým vektorizačním programem. U nás na vesnici je výsledkem pěkný paskvil PS: podle čeho je dělaná orientace popisu vrstevnic? V mnoha případech to mají špatně (výška má být čitelná směrem do kopce)
  • 0

#212 lupino99

lupino99

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 5:50

Vysvětlení s "rozsypanými" budovami je prosté. Pokud jste někdo zkoušel kreslit vlastní mapy a konvertovali jste je pomocí cgpsmapperu tak víte, že rovná šikmá čára, složená z malých úseček, se po vygenerování mapy tváří jako schody. Důvod je zřejmě v "překladači", který v rámci úspory datového objemu výsledné mapy "přichytává" body na nejbližší bod "čtvercové" sítě (cca 3m x 2m). Takže pokud se tvořený lomový bod vyskytne uprostřed tohoto rastru, přeskočí vpravo či vlevo (nahoru, dolu), kam to má nejblíže... Proto se u spousty obdélníkových domu jejich tvar zdánlivě nesmyslně zbortí.
  • 0

#213 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 7:45

lupino99 napsal/a:
Důvod je zřejmě v "překladači", který v rámci úspory datového objemu výsledné mapy "přichytává" body na nejbližší bod "čtvercové" sítě (cca 3m x 2m).

Přesně tak. Myslel jsem že je to z té mapy zjevné, ale asi nebylo :). Pro rejpaly: zkuste si v MapSource najít kteroukoli část mapy s těmi zborcenými budovami, vyberte si nástroj "Trasa", a v libovolném rohu kterékoli budovy začněte táhnout myší vodorovnou nebo svislou čáru. A uvidíte že ta čára bude naprosto přesně protínat rohy a hrany budov.

Teorie "to musela bejt skoro práce navíc, je takhle rozbít" je teď snad vyvrácená :).

S těmi budovami to totiž musel být docela oříšek, vymyslet kompromis jak je do mapy dostat, a přitom nezpomalit vykreslování na tragickou úroveň. Budovy nejsou ulice!!! Na silnici stačí jednou za čas přidělat ohyb, a výsledkem je na pohled perfektně zakreslená ulice, a nikomu nedojde že se skládá jen třeba za šesti bodů (začátek, konec, plus ty čtyři ohyby). Jenže okolo téhle ulice je třeba 30 budov, každá z nich má minimálně čtyři rohy, takže celkem cca 120 bodů které je potřeba nejen někam uložit (což je v pohodě, větší SD kartu si může koupit každý), ale taky je musí být GPS schopná z té mapy dostatečně rychle načíst. Když budou mít ty budovy stejnou přesnost jako silnice, vůbec bych se nedivil kdyby ta datová náročnost vzrostla i víc než 10krát. (Pak by zase lidi remcali že je ta mapa sice podrobná, ale táhne se to jako šnek i na Oregonu ... )
  • 0

#214 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 7:48

rsc_cz napsal/a:
PS: podle čeho je dělaná orientace popisu vrstevnic? V mnoha případech to mají špatně (výška má být čitelná směrem do kopce)

AFAIK podle ničeho. Vrstevnice jsou v GPS jen čáry určitého typu, na který ale GPS bere ohled jen když potřebuje zjistit jak mají vypadat. Tzn. přístroj neví že jsou to vrstevnice. Z jeho pohledu je to obyčejná čára s popisem "350", která má nějaký specifický vzhled. Takže se zobrazování těch výšek řídí stejným algoritmem jako zobrazování názvů ulic, silnic, atd. -- nesmí se překrývat, a neměly by být vzhůru nohama. Nic víc.
  • 0

#215 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 8:12

lupino99 napsal/a:
Důvod je zřejmě v "překladači", který v rámci úspory datového objemu výsledné mapy "přichytává" body na nejbližší bod "čtvercové" sítě (cca 3m x 2m).

Jen pro upřesnění: GMapTool ukazuje že v té mapě jsou použité vrstvy s přesností na [15,16,19,22,23] bitů. A jestli se nepletu, tak maximální přesnost (24 bitů) v našich zeměpisných šířkách odpovídá detailům v rastru cca 2,4m vodorovně x ??? svisle (nevím kolik, je to o něco víc). Tzn. vážně to není zlá vůle nebo neschopnost tvůrců mapy ...

Ten jeden bit přesnosti mohli ještě přidat, ale budovy by byly pořád křivé, jen o trochu míň :)
  • 0

#216 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 8:10

dandra napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
ja bych na nej spolehal i hlasite :)

Díky, náčelníku, že ses mě zastal ;) Připomínky, chybová hlášení vítány :)

TYP pro malé displeje (Cx, HCx, 60Cx, 60CSx)

TYP pro displeje s větším rozlišením (Colorado, Oregon, Nüvi, Zümo, Utah, Wyoming, ...)

Kromě instravilánu mapě chybí i vrstva vinic. Cyklostezky nejsou očíslované, atd. atd. Jo, taková dodělaná verze, to bude teprve něco ;)



vypadá to super, ale moc se mi nelíbí ty ikonky pro (např. vežovita stavba, zřícenina-hrad) .. víc by vyhovovaly ty původní z Topo 2. Nemužu si pomoct, ale ten barák s oknama u zříceniny vypadá fakt divně :-/
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#217 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 22:21

Ty budovy jim stejně nesedí, jedna hospoda tady u nás má ikonu o 2 lichoběžníčky vedle. Ať to dělali jak chtěli, takhle by to určitě šlo taky, no ne?

Vložený obrázek

Ale co, stejně je Topo3 slušný počin, jenom se divím, proč zůstaly chyby v routování z verze 2, kdyby snad nikdo, takl já jim psal o třech nesmyslných místech, kudy jezdím denně. Oni ale nekomunikují.
  • 0

#218 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 5:38

k tem nesmyslnym mistum bych mohl po vcerejsi vyrave take jedno pridat, cestu, kterou uz asi pred padesati lety pohltil les a dale tedy jest neprujezdna pro vozy. takze me napada, nemaji nejake "sberne" misti, mail v picodasu, kde by ty pripominky mohli nejak shromazdovat a nasledne overovat? nebo to je spis otazka na statni kartograficky urad? nevite nekdo?
  • 0

#219 honzejk

honzejk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 12:27

Nevíte někdo jak při označování mapy označit jen okresy? Např. v mapách TOPO 50 v4 mi okresy šly ale v TOPO czech 3 se mi označí Jesenicko, Olomoucko atd. a takovou velikost mi zase nepobere GPS.:(
  • 0

#220 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 12:31

honzejk napsal/a:
Nevíte někdo jak při označování mapy označit jen okresy? Např. v mapách TOPO 50 v4 mi okresy šly ale v TOPO czech 3 se mi označí Jesenicko, Olomoucko atd. a takovou velikost mi zase nepobere GPS.:(

To nejde, ty segmenty jsou prostě takhle dělané. Spíš mě napadá, že pokud se ti do GPS nevejde ani tak malý obejm dat, asi bude mít problém zobrazovat tak náročnou mapu jako Topo Czech 3
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama