Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#181 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 18:53

Solim napsal/a:
Kouknete na ty snimky a uvidite, ze v te TOPO Czech 2 PRO je podklad z TOPO Czech 3 PRO, ale data na disku jsou nezmenena. Coz se potvrilo pri navratu na MapSource 6.13.7. je videt, ze tam maji chlapci nejaky bug. Tak to sesumiruju a poslu do Picodasu at si s tim lamaji hlavu.
Tomu MapSource 6.15.4(6) jsem se branil a budu se branit i nadale, nelibi se mi velke ikony symbolu truhlicek, rozmazani map, protazeni republiky, ..... no vono by se toho dalo vyjmenovat vic. Kdo to vyzkousel, vi.


Jo .. uz sem na tuto ducharinu taky narazil.. Vsimnul sem si, ze najednou mam v topo2 nazvy vycholu.. Prisuzuju to problemu prepinani mezi mapama v mapsource. Jako kdyby nejaky casti map zustaly v pameti (asi maji nejaky stejny identifikator). Pripadne pokud je tam nejaka persistentni cache, tak zustaly nacteny v ni a pak se matla vic map do sebe..
  • 0

#182 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 19:01

Tak jsem vcera aktualizaci TOPO 3 PRO objednal na webu a dnes v poledne mi ji kuryr PPL privezl, takovou rychlost jsem necekal:) Uz je v Coloradu a vypada dobre, ted jeste chvilku casu na lov kesek. Dotaz: jak muzu jinou mapu z map source vyhodit????? Diky.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#183 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 19:05

1gato1 napsal/a:
Dotaz: jak muzu jinou mapu z map source vyhodit????? Diky.

Že by odinstalovat? ;)
  • 0

#184 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 19:10

JarMar napsal/a:

1gato1 napsal/a:
Dotaz: jak muzu jinou mapu z map source vyhodit????? Diky.

Že by odinstalovat? ;)


Napsal jsem to hloupe ano odinstalovat, myslel jsem odinstalovat treba TOPO 1.2. Diky.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#185 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 19:16

1gato1 napsal/a:
Napsal jsem to hloupe ano odinstalovat, myslel jsem odinstalovat treba TOPO 1.2. Diky.

No myslím že by mělo jít: Start/nastavení/ovládací panely/přidat nebo odebrat SW ...
  • 0

#186 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 19:51

JarMar: diky zkusim.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#187 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 22:21

bertlak napsal/a:

Blackp napsal/a:
Pro nainstalování pouze mapy a ne nového Mapsource stačí spustit soubor Setup_CSY.msi z adresáře DATA/TOPO_CZECH_3(PRO)

Tak to je asi nejelegantnější způsob jak obejít samovolnou:) instalaci nové verze.


Tak jsem to udělal klucí a je to v ... no kulantně řečeno v 6.15.4 se mi to nějak nelíbí, táhne se to jako nacucaná houba.

Tož - dejte někam ke stažení ty CSY.dll a Mapspurce.exe z verze 6.13.x
Půjde mi to?

ad Topo3pro) jsem docela zklamanej. Routuje to stejně pod psa jako 2jka, a mám ten pocit, že jediná změna jsou ty lichoběžníkový baráky.

Tak já nevím ... 690,- v luftě, nebo ne?
  • 0

#188 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 22:43

Ještě jsou tam třeba rokle a valy... Prostě je to nová verze. Z lichoběžníkových baráků a zmizení vrstvy obcí jsem taky celkem rozladěný. Nejlepší by bylo si vzít to dobré z obou verzí a zkompilovat novou vyladěnou mapy.:D
Staré dobré Mapsource 6.13.7 zde:

http://www8.garmin.c...Source_6137.exe
;)
  • 0

#189 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 0:00

Díky za link, ale ten soubor myslím mám a po instalaci se nestalo nic, akorát zmizel i ten zmršený Mapsource 6.15.4 a musel jsem udělat obnovu systému o krok zpět. No ... Topo Czech budu mít v Oregonu obě, 2 i 3 a uvidím (nebo taky neuvidím, žejo).
  • 0

#190 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 8:42

Předpokládám že ty baráky jsou lichoběžníkové schválně, protože jsou jen nadefinované s menší přesnosti a tím pádem nezabírají tolik místa a možná se i rychleji vykreslují (teda, vykreslování bude samozřejmě stejně rychlé, ale načítání souřadnic obrysů z .img bude rychlejší). Jestli má nějaká chaloupka roh posunutý o metr doleva, to mě fakt netrápi :).
  • 0

#191 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 9:35

1gato1 napsal/a:

JarMar napsal/a:

1gato1 napsal/a:
Dotaz: jak muzu jinou mapu z map source vyhodit????? Diky.

Že by odinstalovat? ;)


Napsal jsem to hloupe ano odinstalovat, myslel jsem odinstalovat treba TOPO 1.2. Diky.

Stáhni si MapsetToolkit (http://www.box.net/i..._id=f_274264738 v něm dáš odinstalovat příslušnou mapu, prg ti odstraní vše z registrů a potom stačí příslušný Family adresář smazat.
Jen ještě poznámka k MS 6.15.x. Garmin ho tam při instalaci cpe natvrdo úmyslně, protože nepodporuje UnlockWizard se vložením 25-místného kódu, ale umožňuje odemčení map pouze přes stránky Garminu. Důvod je zřejmý.
  • 0

#192 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 9:43

StanB99 napsal/a:
Jen ještě poznámka k MS 6.15.x. Garmin ho tam při instalaci cpe natvrdo úmyslně, protože nepodporuje UnlockWizard se vložením 25-místného kódu, ale umožňuje odemčení map pouze přes stránky Garminu. Důvod je zřejmý.


MS 6.15.x rozhodne podporuje odemykani pres 25-ti mistny kod.
  • 0

#193 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 9:45

Bez problémů jde unlocknout mapa i v 6.15.x, protože ten web neudělá nic jiného, než že vygeneruje klíč, kterej musíš stejně vepsat do MS. Takže žádná změna, akorát se navíc otevře jedno webová stránka.
  • 0

#194 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 10:12

Jeste jedna poznamka k registraci. Po uspesne registraci jsem se pokusil poslat si registraci na e-mail a dostal jsem nasledujici hlasku: Warning: require_once(HTML/Template/IT.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/imao/garmin.cz/home/www/unlock/send_registrations.php on line 9 Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'HTML/Template/IT.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/local/ZF') in /var/www/imao/garmin.cz/home/www/unlock/send_registrations.php on line 9 Mam jen ja takovou smulu, nebo tam maji chybu, uz jsem to picodasu poslal. Vse jsem si vytiskl, tak mne to nepali a natukal to tam vse rucne ale se..e mne to. Pouzivam Win XP a Mozilu.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#195 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 10:14

... epali a natukal to tam vse rucne ale se..e. Pouzivam Win XP a Mozilu.


Zkus to v IE
  • 0

#196 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 10:18

Sinuhet napsal/a:

... epali a natukal to tam vse rucne ale se..e. Pouzivam Win XP a Mozilu.


Zkus to v IE

V IE to same, jen to vypada barevne jinak, ale text je stejny a e-mail nikde
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#197 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 10:51

StanB99 napsal/a:

Jen ještě poznámka k MS 6.15.x. Garmin ho tam při instalaci cpe natvrdo úmyslně, protože nepodporuje UnlockWizard se vložením 25-místného kódu, ale umožňuje odemčení map pouze přes stránky Garminu. Důvod je zřejmý.


A na tohle jsi přišel kde? Zkus záložku odemknout regiony (v menu Odemknout mapy) a přidat ;)

No je to trochu schovaný....
  • 0

#198 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 10:57

Mimon_team napsal/a:

Jestli má nějaká chaloupka roh posunutý o metr doleva, to mě fakt netrápi :).


Metr sem metr tam, to je fakt jedno, ale pohled na vesnici z prapodivných kosočtverců a lichoběžníků zrovna realitě moc neodpovídá. V jiných topo, které také používají obrysy budov jsem se s takovým zobrazením ještě nesetkal.:o
  • 0

#199 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 11:12

StanB99 napsal/a:
.... Garmin ho tam při instalaci cpe natvrdo úmyslně, protože nepodporuje UnlockWizard se vložením 25-místného kódu, ale umožňuje odemčení map pouze přes stránky Garminu. Důvod je zřejmý.


Ale podporuje... je to na té další záložce - tuším se to jmenuje "Odemknout regiony". Odemykání je tak naopak mnohem snažší protože nemusíš odklikávat zbytečné dotazy zda chceš odemknout další mapu apod. tak jako tomu je u staršího "Unlock Wizard".
  • 0

#200 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2009 - 11:21

bertlak napsal/a:

Mimon_team napsal/a:

Jestli má nějaká chaloupka roh posunutý o metr doleva, to mě fakt netrápi :).


Metr sem metr tam, to je fakt jedno, ale pohled na vesnici z prapodivných kosočtverců a lichoběžníků zrovna realitě moc neodpovídá. V jiných topo, které také používají obrysy budov jsem se s takovým zobrazením ještě nesetkal.:o


Ja bych rekl, ze to je chyba pri zaokroulovani na cele petimetry pri generovani z presnejsich dat. Ta oprava by se pak asi musela delat rucne a to si nedokazu predstavit ze by to nekdo delal. Podle meho nazoru to bude novinka v TOPO 4 , kdy se pouzije jinny soft na to zaokroulovani a tam budou baracky pravouhle. Ale pro orientaci v mape to moc nevadi. Az prijdu domu, tak zkusim zamerit svuj dum, ja ho mam v mape nastesti pravouhly.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama