Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#161 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:57

To je neuvěřitelný co musí člověk podstoupit aby se dostal k informaci kde si může od Pikodasu laskavě koupit mapu, kterou před 14dny představil. Pak se nemůže Pikodas divit že si to spousta lidí stáhne.
  • 0

#162 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:18

rob napsal/a:
To je neuvěřitelný co musí člověk podstoupit aby se dostal k informaci kde si může od Pikodasu laskavě koupit mapu, kterou před 14dny představil. Pak se nemůže Pikodas divit že si to spousta lidí stáhne.


Myslíš že se diví? Já bych spíš řek, že akorát šetřej na betatesterech... :D
  • 0

#163 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:20

rob napsal/a:
To je neuvěřitelný co musí člověk podstoupit aby se dostal k informaci kde si může od Pikodasu laskavě koupit mapu, kterou před 14dny představil. Pak se nemůže Pikodas divit že si to spousta lidí stáhne.


Tak to je naprostá pravda. Kdo by se honil, neustále někam volal a posílal e-maily, když to jde i jinak. Picodas se asi nikdy nepoučí. Mám pocit, že když mapu prezentují tak už by měla být také v prodeji. Minimálně přes jejich web. Určitě by jich prodal více. Takhle jsou lidi nedočkavý, stáhnou mapu jinde a pak se jim už nechce vše legalizovat. Smůla pro Picodas = smůla pro nás. Malý zisk = malé inovace.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#164 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:43

Caster napsal/a:

Solim napsal/a:
Jen jeden dotaz:
Podarilo se nekomu uz ziskat uprgrade z TOPO Czech 2PRO na TOPO Czech 3PRO?
A pokud ano tak kde?
Zatim mam pocit ze je mouzne ziskat jen:
TOPO Czech 3
TOPO Czech 3PRO
uprade z TOPO Czech2 na TOPO Czech 3.

Tez avizovane zvyhodnene uprade z TOPO Czech 2 na TOPO Czech 3PRO jsem nenasel.

Tak jak jste na tom Vy.


Tak uz ho ma garmin (picodas) ve webshopu. Mam objednano, jsem zvedav kdy dorazi. Zvyhodnene Topo2 -> Topo3PRO je na druhe strance.


Objednano, tak muzu cekat, ale na email potvrzeni doslo.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#165 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 10:13

Tak jsem nainstaloval to uprgrade z TOPO Czech 2 Pro na TOPO Czech 3 PRO a aniz by se me to ptalo, tak mi to nainstalovalo MapSource na verzi 6.15.4 a kdyz jsem koukal na starsi mapy, tak to nejak preinstalovalo i mapy TOPO Czech 2, TOPO Czech 2 PRO, ktere jsem mel v pocitaci.
Kdyz jsem na ne koukal, tak obe mapy mam ted vcetne toho pasu mapy za hranicema republiky a jsou tam opravene turisticke cesty. Skoro to vypada, ze to jedna a ta sama mapa TOPO Czech 3 PRO jen v kazde nizsi mape chybi nejaka vrstva.
Mate podobne zkusenosti?
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#166 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 11:10

Mám! Prostě to upgraduje MapSource bez dotazu jestli to chceš nebo ne. Když jsem nainstaloval Atlas 8 a tím pádem upgradoval MapSource, tak se začaly dít podivné věci. Mizely vrstvy, mapy se různě prolínaly atp. Aby se instalací TOPO 3PRO upgradovala TOPO 2PRO, která je v úplně jiné složce je pravděpodobně nemožné. Předpokládám, že instalační CD se nijak neliší od upgrade CD jedině cenově. Spíše to nějak zamrzá a je vidět jen topo v3. MapSource 6.15.4 (6) je kapitola sama pro sebe. Já to řeším jednoduše. Stačí vzít soubory CSY.dll a Mapsource.exe ze starší verze MapSource a nakopírovat je do složky Garmin a stará dobrá verze je zpět. Věřím, že pak zmizí i netradiční zobrazování jednotlivých map.;)
  • 0

#167 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 11:14

Mapsource to preinstalovava vzdycky bez ptani. Jinak ten novy Mapsource s nekteryma mapama blbne tak, ze prekresluje uplne jine kusy map. Tusim, ze pomohlo odzoomovani, restart programu, prizoomovani. Myslim, ze presne tohle je tvuj problem. ;)
  • 0

#168 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 11:40

HaLuMa napsal/a:
Mapsource to preinstalovava vzdycky bez ptani.


no drivavejc mel tendenci se ptat, ted uz evidentne uvazuje samostatne :D
  • 0

#169 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:01

Jinak ten novy Mapsource s nekteryma mapama blbne tak, ze prekresluje uplne jine kusy map.


Tak tohle mi dělá také ( Topo 2 pro). Např. v Atlase 8NT mám zničeho nic vrstevnice:p.
Používám sw pro převod map, které nefungují ve starém MapSource: MapReverseConverterENU.exe a ten si v adresáři Garmin vytvoří složku /MapSource6137/.. v ní je Mapsurce 6.13.7. a problém je vyřešený.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#170 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:07

to Solim, stejna zkusenost. Stacil restart mapsource.
  • 0

#171 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:27

Dain a Olik napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Mapsource to preinstalovava vzdycky bez ptani.


no drivavejc mel tendenci se ptat, ted uz evidentne uvazuje samostatne :D

Halt nám ten MapSource nějak dospívá. Prostě už se na nic neptá.:D
Jinak MapReverseConverter je super pro milovníky staré verze. TOPO CZECH v3 PRO konverzi nevyžaduje. Mapa je ve formátu img nikoli gmap. Stačí po instalaci přejít zpět na starou verzi a vše funguje jak má.;)
  • 0

#172 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:46

Pro nainstalování pouze mapy a ne nového Mapsource stačí spustit soubor Setup_CSY.msi z adresáře DATA/TOPO_CZECH_3(PRO) EDIT: Chybička se vloudila, před instalací je třeba zazálohovat soubory MapSource.exe a MapSourceCSY.dll. Já už to měl udělané před instalací a spouštím z té zálohy, takže jsem nepoznal, že i takto spuštěná instalace nainstaluje MapSource 6.15.4
  • 0

#173 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 12:55

bertlak napsal/a:
..... Stačí vzít soubory CSY.dll a Mapsource.exe ze starší verze MapSource a nakopírovat je do složky Garmin a stará dobrá verze je zpět. Věřím, že pak zmizí i netradiční zobrazování jednotlivých map.;)


Tak jsem pouzil tuto metodu. Obnovil jsem Wokna na stav pred instalaci TOPO Czech 3 PRO, uschoval si ty dva soubory, nainstaloval TOPO a vratil zpet MapSource 6.13.7 a vse je tak jak ma byt.
Trochu si ale pripadam, ze se drbam druhou rukou pres hlavu a nejsem si jist, zda tu ruku nemam jeste otocenou okolo tela. Asi napisu slusne sprosty dopis do picodasu. Dik za velmi dobre napady.
Ta TOPO 2 Pro se fakt prepsala doplnim obrazky co jsem stahnul.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#174 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:02

Blackp napsal/a:
Pro nainstalování pouze mapy a ne nového Mapsource stačí spustit soubor Setup_CSY.msi z adresáře DATA/TOPO_CZECH_3(PRO)

Tak to je asi nejelegantnější způsob jak obejít samovolnou:) instalaci nové verze.
  • 0

#175 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:33

TOPO Czech 2 PRO v MapSource 6.15.4 Je to oblast Snezky a to Polsko tam nema byt.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#176 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:34

TOPO Czech 2 PRO v MapSouce 6.13.7. Jen jsem vratil MapSource 6.13.7 z MapSource 6.15.4 a s mapou jsem nic nedelal.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#177 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:35

Pro srovnani jeste TOPO Czech 3 PRO v MapSource 6.15.4
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#178 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 13:45

Kouknete na ty snimky a uvidite, ze v te TOPO Czech 2 PRO je podklad z TOPO Czech 3 PRO, ale data na disku jsou nezmenena. Coz se potvrilo pri navratu na MapSource 6.13.7. je videt, ze tam maji chlapci nejaky bug. Tak to sesumiruju a poslu do Picodasu at si s tim lamaji hlavu. Tomu MapSource 6.15.4(6) jsem se branil a budu se branit i nadale, nelibi se mi velke ikony symbolu truhlicek, rozmazani map, protazeni republiky, ..... no vono by se toho dalo vyjmenovat vic. Kdo to vyzkousel, vi.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#179 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 15:19

MapSource 6.15.x si vůbec nerozumí s pikodasími mapami. Nejenom, že někdy jsou v mapě Atlas Czech 8 vrstevnice, jindy zase vrstevnice nejsou v mapách PRO. A soudruzi z USA si nezměřili nástrojem Vzdálenost/směr, že měřítko 1km v pravém dolním rohu mapy mají dlouhé jenom 774m
  • 0

#180 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 15:39

Blackp napsal/a:
Pro nainstalování pouze mapy a ne nového Mapsource stačí spustit soubor Setup_CSY.msi z adresáře DATA/TOPO_CZECH_3(PRO)


Tak jak to nainstalovat bych už věděl a teď mi ještě někdo řekněte, jak dopadlo testování na 60CSx ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama