Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.01 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#41 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 10:20

Ruvit napsal/a:
Takže s verzí 3.01 BETA se mi opět nezadařilo, na střeše, absolutně čistý výhled nejen na jih, čisté nebe a po hodině chyceny pouze 4 slovy ČTYŘI družice, přesnost 50m. Takže vracím na 2.97, kde jsem žádný problém neměl.


Takže nevracím, protože se už ani nepřipojím k počítači. Proč já vůl si myslel, že tato verze bude lepší :(:(
  • 0

#42 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 10:24

Ruvit napsal/a:
Takže s verzí 3.01 BETA se mi opět nezadařilo, na střeše, absolutně čistý výhled nejen na jih, čisté nebe a po hodině chyceny pouze 4 slovy ČTYŘI družice, přesnost 50m. Takže vracím na 2.97, kde jsem žádný problém neměl.

...

Takže nevracím, protože se už ani nepřipojím k počítači. Proč já vůl si myslel, že tato verze bude lepší :(:(


No asi proto, že je... ;)

neříkej, že nic z tohohle nezafunguje...

http://garminoregon....m/Miscellaneous
  • 0

#43 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 červenec 2009 - 10:29

Zkus ho připojit zapnutý ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#44 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 11:17

Oregon 400t - Já ten USB-ák tam strkám v akomkoľvek stave denne 10 krát. Či zapnutý či vypnutý. Testujem to jak šašo, ale zatiaľ žiadne zaváhanie. Stále sa pripojí. Na PC mám 6 USB vstupov. 4 Využívam aktívne Oregona zapínam pod akékoľvek písmenko /KL.MN.OP.QR./ Prešiel som zatiaľ Firmwerami: 2.8, 2.98, 2.99, 3.01 a všetky idú bez závahania. Žiadne zlyhanie. Je to naozaj čudné čo tu čítam aké máte problémy s pripojením k PC. Nemá niekto zazálohovaný Firmware 2.80 alebo 2.90 čo boli posledné ostré verzie ? 2.80 ten som mal ako pôvodný a link som už nenašiel a ani na 2.90. Chcem to len pre istotu.
  • 0

#45 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 12:20

Takže připojen při současném 30s držení zapínání, pak kompletně vymazána paměť a zpět nahráno vše z předchozí zálohy a .... Chválabohu opět bez problémů funguje. :D
  • 0

#46 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 červenec 2009 - 12:23

Čemu říkáš "kompletně vymazána paměť" ? Img soubory, gpx soubory ? Jarda
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#47 Jurk@

Jurk@

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 14:55

Zrovna jsem chtel na viked zkusit, po upgradu na 3.01, ktery podporuje vice *.img souboru s ruznymi jmeny, ze bych nahral mapu pod ruznymi jmeny s ruznymi TYPky (pro profil geocaching a pro cyklo). Jak ale tady ctu, tak z z toho nic nebude, jestlize Oregon zamrza, pokud ma dvakrat nahranou stejnou mapu (i kdyz jsou s ruznym jmenem souboru). Nebo to nejak jde? A souvisejici dotaz. Premyslim o Upgrade na TC v3PRO. Jak se zachova Oregon, pokud bych mel nainstalovane obe mapy (v2 i v3 za vyse uvedenym ucelem) a co udela, pokud bych "zapnul" v jednom profilu obe?
  • 0

#48 Miroslav Pragl

Miroslav Pragl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 16:00

Potvrzuji zasek po zasunuti vypnuteho OR300 do USB - pomohl reset do tovarniho nastaveni. Zeby byl na vine preklad z OpenGTT? MP
  • 0

#49 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 16:07

Jurk@ napsal/a:
Zrovna jsem chtel na viked zkusit, po upgradu na 3.01, ktery podporuje vice *.img souboru s ruznymi jmeny, ze bych nahral mapu pod ruznymi jmeny s ruznymi TYPky (pro profil geocaching a pro cyklo). Jak ale tady ctu, tak z z toho nic nebude, jestlize Oregon zamrza, pokud ma dvakrat nahranou stejnou mapu (i kdyz jsou s ruznym jmenem souboru). Nebo to nejak jde?
A souvisejici dotaz. Premyslim o Upgrade na TC v3PRO. Jak se zachova Oregon, pokud bych mel nainstalovane obe mapy (v2 i v3 za vyse uvedenym ucelem) a co udela, pokud bych "zapnul" v jednom profilu obe?

Topo czech 2 Pro a 3Pro muzes mit soucasne - sam to tak mam ale 2 stejne, v tom asi bude problem - mozna by to ale slo, kdyby jsi jednu predem vypnul.
  • 0

#50 Jurk@

Jurk@

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 17:51

Radeji se mi to ted nechce zkouset, abych si pred vikendem nezamrzl Oregano a nemusel tovarne resetovat. Obavam se totiz toho, ze at se soubor img jmenuje jak chce v seznamu map, kde je zapinam a vypinam maji stejne stale stejna jmena a tam by se to asi pralo, resp. nebylo by ani poznat, ktera je ktera. A jeste tedy kdyz mas obe mapy, co zobrazuje Oregon, kdyz mas obe najednou zapnute jako aktivni?
  • 0

#51 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2009 - 22:23

XiXi_team napsal/a:
Čemu říkáš "kompletně vymazána paměť" ?
Img soubory, gpx soubory ?

Jarda


Jednoduše řečeno, vymazal jsem všechny složky a soubory které obsahuje. V podstatě jsem ho zformátoval a nahrál tam zpět zálohu předchozí verze, kterou si před aktualizací vždy udělám.
  • 0

#52 monro

monro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:22

Mně maká bez problémů, zmizela jen ta chyba s mazáním obrazovky.
  • 0

#53 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 21:01

oliver ďakujem ;)

Firmware 3.01 podporuje akýkoľveknazov.img to už je známe, ale zistil som, že Oregon radí zoznam Máp podľa dátumu vytvorenia a nakopírovania na SD kartu. Vadilo mi, že niektoré mapy mám na konci a zoznam bol dlhýýý.

Ak chcem mať mapy v zozname v poradí:
Sk, CZ, PL, HU

Musím vygenerovať *.img v opačnom poradí.
HU, PL, CZ, SK

a v takomto istom poradí aj nakopírovať po jednom *.img na SD kartu.
Takže takto sa dá utriediť ten zoznam máp ;)
Mne to funguje.
  • 0

#54 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 21:59

Tak mam ted trochu rozporuplne pocity s presnosti s timto firmwarem - do fw. 2.97 pocital Oregon pozici vpodstate z kazdeho satelitu ktery videl, ted ale pocita jen s temi, ktere maji dostatecny signal, tak nevim jestli to nebude delat spise potize ve stizenych podminkach - prochazka pod stromy - presnost cca 10m - je ale mozne ze ma stejnou presnost jako drive, ale radsi pocita s vetsi odchylkou.
  • 0

#55 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 9:05

Můžete se mi někdo, kdo v něm máte natažené kešky přes GPX soubor, podívat do svého Oregona kolik procent paměti vám to zabírá mezi waypointy ? Postup: Nastavení -> Vymazat a tam se podívat kolik to ukazuje využité paměti u volby "Odstranit wayiponty". Mám totiž takové tušení, že od této nové verze Oregon kešky ukládá asi do nějakého jiného (normálně neviditelného) oddílu paměti... Dříve mi třeba 500 kešek + waypointy k nim zabralo až 33% této vyhrazené paměti, ale současně se započítávaly do waypointů. S novou verzí všechno funguje jak má, ale stejný počet kešek najednou ukazuje jen 1% obsazenosti paměti. Podle mne to ani neukazuje kešky, ale jen waypointy, které jsem si tam nahrál úplně jinou cestou než přes GPX...
  • 0

#56 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:27

Mám tam 557 waypointů z jednoho PQ a zabírají 55% paměti takže se nic u mě nezměnilo. Verze 3.01 funguje bez problémů
  • 0

#57 Jurk@

Jurk@

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:44

Tak jsem zkusil, co to udělá, když jsou zapnuté zároveň Czech Topo v2 a v3 a vypada to tak, že alespoň některé vrstvy jdou zjevně přes sebe, takže budovy jsem viděl z v3, ale některé silničky tam byly 2x (z obou map), přičemž byly vůči sobě mírně posunuté, takže silnička z v2 mi vedla prostředkem naší chalupy.
  • 0

#58 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 11:12

Zajímavé, mám jich tam v GPX včetně waypointů 884 + asi 16 dalších waypointů poslaných normálně přes MapSource a ukazuje mi to 1%... Přitom ještě verze 2.99 při podobných počtech ukazovala 32-33%. Nechápu to... Zase jsem nikdy, ťuk ťuk na dřevo, s Oregonem neměl žádný problém. Ládoval jsem do něj postupně všechny FW co kdy vyšly a všechno bylo O.K. Tedy, kromě toho proužkatého displeje při vypnutí a neuložení změn v nastavení s verzí 2.99... Jinak je všechno od loňského července v pořádku, ani jsem nikdy za tu dobu nepotřeboval udělat hard reset...
  • 0

#59 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 12:31

Jarous1 napsal/a:
Můžete se mi někdo, kdo v něm máte natažené kešky přes GPX soubor, podívat do svého Oregona kolik procent paměti vám to zabírá mezi waypointy ? Postup: Nastavení -> Vymazat a tam se podívat kolik to ukazuje využité paměti u volby "Odstranit wayiponty".

Mám totiž takové tušení, že od této nové verze Oregon kešky ukládá asi do nějakého jiného (normálně neviditelného) oddílu paměti... Dříve mi třeba 500 kešek + waypointy k nim zabralo až 33% této vyhrazené paměti, ale současně se započítávaly do waypointů. S novou verzí všechno funguje jak má, ale stejný počet kešek najednou ukazuje jen 1% obsazenosti paměti. Podle mne to ani neukazuje kešky, ale jen waypointy, které jsem si tam nahrál úplně jinou cestou než přes GPX...

Ahojky.
Po nahrati peti dnesnich PQ do Oregona u waypointu to zabira pamet 99%.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#60 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 13:39

Čest, mám nahrané KARTĚ 4x GPX souborů co mi posílá PQ každý týden. Přijdou mi maily, soubory nijak neupravuji pouze je rozbalím na kartu, a zabraná paměť je 0 prcnt . V každém gpx souboru mám 500 kešek.(2000 celkem.)
  • 0
T-Mobile G1 + Garmin Oregon 300




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama