Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.01 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#61 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 7:17

lukowicz napsal/a:
Čest, mám nahrané KARTĚ 4x GPX souborů co mi posílá PQ každý týden.
Přijdou mi maily, soubory nijak neupravuji pouze je rozbalím na kartu, a zabraná paměť je 0 prcnt .
V každém gpx souboru mám 500 kešek.(2000 celkem.)

Asi jsem někde chyběl ;), ale Ty dáváš rozbalené GPX soubory na kartu a ne do složky GPX přímo v přístroji? Zobrazují se pak jako POI nebo jako klasické keše? Pokud něco přesunu do složky GPX v Garminu, plní se mi paměť waypointů.
Díky za odpověď.
  • 0

#62 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 8:04

Díky všem kdo se k tomu vyjádřili. Opět je vidět, že Oregon je co kus to originál :) Já GPX soubor ukládám do vnitřní paměti přístroje a přesto mi teď s novou verzí paměť pro waypointy neubývá...
  • 0

#63 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 9:10

Jarous1 napsal/a:
Díky všem kdo se k tomu vyjádřili.

Opět je vidět, že Oregon je co kus to originál :) Já GPX soubor ukládám do vnitřní paměti přístroje a přesto mi teď s novou verzí paměť pro waypointy neubývá...

Mohl bys, prosím, popsat podrobněji, jak to ukládáš? Myslel jsem, že možností moc není, ale asi ano. ;) Já rozbalím PQ a přesunu do složky GPX v jednotce Garmin.
  • 0

#64 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 9:13

Úplně stejně jako Ty... Jen tam nedávám oficiální PQ, ale vyexportovaný GPX soubor z MoZiGo. Prostě do Garmin\GPX adresáře.
  • 0

#65 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 9:18

Jarous1 napsal/a:
Úplně stejně jako Ty... Jen tam nedávám oficiální PQ, ale vyexportovaný GPX soubor z MoZiGo. Prostě do Garmin\GPX adresáře.

Díky za info. I když mi to hlava nebere ;)
  • 0

#66 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 9:43

To nás asi bude víc... Proč myslíš, že jsem se na to tady ptal ? :D
  • 0

#67 ussoft

ussoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 14:48

Dobrý den pánové. Pravidelně si čtu vaše příspěvky, ale ještě nikdy jsem se na nic neptal. Mám tuto sestavu Garmin Oregon 300 (3.01 BETA). Dnes jsem při jízdě autem (vím že se o nemá :-) ) zapnul Garmina a asi jsem něco špatně zmáčknul, objevila se mi naprosta neznámá obrazovka - něco jako test monitoru. Navím jak to přesně popsat zkušební barevný kruh, nebo bílo - černé čtverce atd. Nemohl jsem to zkoumat, tak jsem to vypnul a už to nemohu vyvolat zpět. Poradíte mi?? Standa
  • 0

#68 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 14:59

ussoft napsal/a:
...objevila se mi naprosta neznámá obrazovka - něco jako test monitoru. ...už to nemohu vyvolat zpět.


http://garminoregon....cellaneous#toc2
  • 0

#69 ussoft

ussoft

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 15:12

Díky za rychlou odpověd. Ale z těžko publikovatelných důvodů se zatím na ten odkaz nemohu podívat, až později. Jinak používám tvé Typky, je to opravdu pomoc. Je dobře že existují nadšenci jako ty, kteří sobě i ostatním dokáží upravit jejich "miláčky". Děkuji za to - Standa
  • 0

#70 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 15:31

ussoft napsal/a:
Díky za rychlou odpověd.
Ale z těžko publikovatelných důvodů se zatím na ten odkaz nemohu podívat, až později.
Jinak používám tvé Typky, je to opravdu pomoc. Je dobře že existují nadšenci jako ty, kteří sobě i ostatním dokáží upravit jejich "miláčky". Děkuji za to - Standa


B) do té diagnostic screen, do které jsi se náhodou dostal, se znovu dostaneš, když otevřeš menu, kde vidíš sílu satelitního signálu (pod baterkou) a jednotlivé družice, a podržíš levý horní roh obrazovky déle než 5 vteřin...vyskočit se z něho nedá, musíš přístroj vypnout...

Do druhé diagnostic sreen se dostaneš z menu Trasového počítače, kde pro změnu podržíš pravý dolní roh...

...a na ten odkaz mrkni až budeš moc, najdeš tam k Oregonu hodně zajímavého a užitečného "čtení" ;)
  • 0

#71 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:20

Jee lidi až po roce používaní jsem se koukl do paměti přístroje a co vidím je tam složka gpx. No nic soubory z PQ si teda budu ukládat nadále na kartu do složky gpx :D Vidíte kdyby jste mi to teď nenaznačili tak to nevím. A proto chtěl bych se zeptat: Co je lepší dávat gpx soubor(y) do složky gpx na kartu,vše mi normálně jede vidím keše i s popisem. Nebo je dobré to dávat do přístroje.?
  • 0
T-Mobile G1 + Garmin Oregon 300

#72 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:43

Sú dve možnosti kam uložiť GPX. 1. Interná pamäť / GPX / súbor.gpx 2. SD karta / Garmin / GPX / súbor.gpx V obidvoch prípadoch načíta Oregon GPX súbory rovnako. Stále zatiaľ platí obmedzenie 2 000 keší + 1 000 waypointov čo dokáže maximálne naraz spracovať Oregon. Môže to byť aj v jednom GPX súbore. Ja mám napr. jeden 12Mb GPX súbor v ktorom je 3 000 bodov. (2 000 keší s popisom a 1 000 waypointov) Oregon keše prídá medzi keše a waypointy medzi waypointy automaticky. Používam Mozigo ;)
  • 0

#73 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 11:22

Tak jsem ji vyzkousel, ale nezobrazují se mi popisy bodů, když na ně najedu špendlíkem... takže zpět na 2.98...;)
  • 0

#74 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 11:39

household napsal/a:
Sú dve možnosti kam uložiť GPX.

1. Interná pamäť / GPX / súbor.gpx
2. SD karta / Garmin / GPX / súbor.gpx

V obidvoch prípadoch načíta Oregon GPX súbory rovnako.
Stále zatiaľ platí obmedzenie 2 000 keší + 1 000 waypointov čo dokáže maximálne naraz spracovať Oregon. Môže to byť aj v jednom GPX súbore.
Ja mám napr. jeden 12Mb GPX súbor v ktorom je 3 000 bodov. (2 000 keší s popisom a 1 000 waypointov) Oregon keše prídá medzi keše a waypointy medzi waypointy automaticky.
Používam Mozigo ;)


Je to ale peknej vopruz, vubec nechapu, proc pri dnesnich kapacitach pameti a karet je takoveto omezeni. To mi fakt leze krkem. Uz aby udelali Texas 500 .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#75 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 14:38

Obávám se, že to není záležitost přístroje, ale firmwaru.
  • 0

#76 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 20:16

TantalCZ napsal/a:
Obávám se, že to není záležitost přístroje, ale firmwaru.


To se samozrejme neda vyloucit ale ne ze by me to kvuli tomu stvalo min .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#77 Anup9

Anup9

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 23:25

Ja neviem ale dal som si 3.01-tku a co sa tyka signalu, tak u mna je to pohroma. Signal hlada cez 20 minut a ked uz konecne najde tak na otvorenom volnom priestranstve presnost neklesne pod 11 m. Tak som presiel spat ku 2.95-ke kde presnost najde pri hot fixe ihned a bez hot fixu tak za 30 sekund. Signal mi najde aj doma v panelaku a s presnostou 13 metrov, niekedy aj menej.To uz 3.01-ke nehrozilo, dokonca ani vykloneny z balkona som nedokazal zohnat dostatocny pocet signalov. Robi to aj niekomu inemu ci len mne :)
  • 0

#78 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 5:17

To je zajimavy, u me 3.01 naprosto v pohode a zadny problem. Signal najde behem chvilky a drzi, presnost taky super... je to fakt divny, ze co kus to original :)
  • 0

#79 JohnyShorty

JohnyShorty

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 17:45

Zdravim, Mám takový menší větší problém. Mám nového Oregona v něm 4.32 beta .. Nechce mi načíst paměťovou kartu přímo z přístroje. Probíhá to asi takto: Počítač se snaží kartu načíst ale nedaří se mu to. Když už kartu načte že se dá už rozkliknout, okamžitě jí zase ztratí, a takto to jde pořád dokola. Kartu jsem formátoval jak na FAT32 tak i na FAT ale je to stále stejné. Samotnou kartu ve čtečce karet počítač načte bez problemů. Jinak Oregon sám o sobě o kartě asi taky neví, jelikož soubory které na ni vložim v přístroji nenaleznu. Pomohl by např. úplný reset oregonu? Nebo to může být kartou že se OR a SanDisk spolu třeba nesnesou. Podotýkám že tento problém mám úplně od začátku, od základního FW. Děkuji za odpovědi.
  • 0

#80 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 17:48

JohnyShorty napsal/a:
....


reklamovat GPSku, prostě nečte karty
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama