Přejít na obsah


Fotka

Czechoslovak Order of the White lion geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#221 tatra

tatra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 8:55

nedá mi to a přispěju. taky jsem si chtěl geocoin objednat, ale co jsem uviděl cenu, vzdal jsem to. výrobní ceny v číně, kde se dělaly i tyhle geocoiny jsem zjiš´toval pro sebe se takových gc dá vyrobit za cca.50,-....
  • 0

#222 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 8:57

priznam se, ze jsem to tema moc nesledoval, a nevim kdo je prodejce, ale chapu to dobre, ze jste si zaplatili neco, co prodejce vubec nemel skladem a teprve po platbach to zacal vyrabet? To je normalni postup u minci? Diky za rozsireni obzoru
  • 0

#223 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:00

Normální postup u ostatních prodejců to není - jen u tohoto, viz. můj předchozí log. Většinou každý, ať je to prodejce nebo jen parta kačerů (geo-plzeň) investuje své prostředky a do prodeje dáva geocoin až když je vyrobený.
  • 0

#224 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:05

diky, presne, tomu rozumim.
  • 0

#225 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:22

Děkuji za reakce, ve větší míře negativní, jsem rád že se o mně mluví a ne za mími zády.

Řád bílého lva ještě v prodejních kouscích nebyl doručen do ČR.
Nejsem organizátor výroby, proto jsem ještě nic neplatil tomuto organizátorovi. Jsem pouze prodejce, který se s tímto organizátorem domluvil. Originátor již zaplatil výrobci a já zaplatím při převzetí veškerých kusů pro prodej.

Mince je prodávána v předprodeji, protože na tomto fóru byla spousta příspěvků, že je někteří určitě chtěji a byly by neradi, když by se k nim dostala informace o možnosti koupi pozdě a již by nebyly, proto byl zahájen "předprodej" s tím, že mince není ještě v ČR. Podmínkou bylo zaplatit po objednávce, protože nebylo jisté kolik kusů se přesně prodá a zda bude dostatek kusů, tak kdo dřív zapatí, ten má kousky jisté.

Cena 50,- Kč za kus je možná pouze u kruhových 2D coinů do 1.5" šíře, které mají v převážné míře pouze vyrytý design a nemají barvu. Řád má atipický (nekruhový) tvar, 3D ražbu, barvu a proto je jeho výrobní cena větší. Prodejní cena za kterou je možné si jej koupit byla domluvena s originátorem myšlenky výroby mince.

Mince zmíněná za částku 1000,- Kč je Puzzle Moon geocoin který je zde zmiňován v jiném vlákně http://www.geocachin...650#post_193650. Cena ještě není finální, ale jedná se tu o 4 kusy mincí, prodávané pohromadě, kde každý má ikonu, tracking number a hlavně atipický tvar. Jedna mince cca 200,- - 250,- Kč.

Pokud máte problémy s tím, že vybírám peníze před zaplacením, neváhejte a napište mi SZ, rád si o tom s vámi promluvím mimo toto vlákno.
  • 0
Dartanan

#226 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:33

Nevím u koho vyrábíte mince, ale pokud je vyrabíte dráž než níže přiložený ceník tak vás pěkně napálili B)
  • 0

#227 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:41

Maxinoha napsal/a:
Nevím u koho vyrábíte mince, ale pokud je vyrabíte dráž než níže přiložený ceník tak vás pěkně napálili B)


made in China

ceny jsou hezké, ale není tam započítaná barva + tracking number + ikona

Myslím, že to tu bylo již někde počítáno a s tou ikonou a tracking number to vychází o dalších cca 90 kč víc. Vím, že je to v celku míň než 380,- za Řád, ale jak jsem psal tak cena byla dohodnuta s organizátorem myšlenky a pokud se ti cena nelíbí, tak si jej nekupuj.
  • 0
Dartanan

#228 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:48

Já nemám problém s cenou coinu, ale poštovné za 120kč je teda dost. " Proto jsem objednávku zrušil. Bublinková" obálka a poštovné vyjde jistě pod polovinu této částky.
  • 0

#229 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:50

Tak pro ostatní, cena jedné barvy na jednu minci je obvykle méně než jedna koruna (ceny bez DPH).

Co se týče těch uvedených 90kč za ikonu a tracking nuber - tak to je nesmysl.
Předpokládám že se nevyrábí jen 50ks geocoinů, ale minimalně 200ks, pak je cena na jeden jen 45Kč
trackin number jak všichni vědí stojí 1,5$ = 30Kč
ikona stojí 150$ = 3000Kč (při 200 geocoinech na jeden 15kč)

Píšu to sem prostě proto, že mě štve jak se ceny geocoinů v ČR neustále zvyšují a přitom výrobní náklady jsou stále stejné.

Ověřit si to můžete přímo u Bryana z Groundspeaku:
http://forums.ground...howtopic=116641
  • 0

#230 tatra

tatra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 9:57

vyrobit se to tedy celé dá ze nějakých 120,-...jinak pošta 120,- je opravdu hodně...pošta na takovou obálku stojí 21,- a obálka 10,-..... jestliže pak prodá těch psaných min.200 mincí, vydělá na tom téměř 70tisíc!!!
  • 0

#231 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:00

Já vím, že jich není 50, ale bude jich cca 300. Výrobní cena je daná výrobcem, kterého si určil organizátor, já jej nevybíral, v každém případě, budeme hledat někoho dalšího na cenovou nabídku v ČR, zda to nebude levnější, pokud se rozhodneme pro výrobu nějaké další mince.
  • 0
Dartanan

#232 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:00

Coin mám objednaný společně s přátely a dalšími věcmi, takže poštovné obvyklé a při celkové ceně objednávky už se ztratí :) Mimochodem jednání s prodávajícím ohledně jiných věcí v shopu bylo moc příjemné a bezproblémové. Jinak k ceně GC, myslím, že konkrétně u tohoto GC se neplatí jen výrobní náklady, ale myšlenka a relativní exkluzivita.. ;) Tedy alespoň z mého pohledu je cena v pořádku, pravda není to nejlevnější, ale to už je na lidech jestli chtějí ty peníze dát nebo ne... ;)
  • 0

#233 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:05

tatra napsal/a:
vyrobit se to tedy celé dá ze nějakých 120,-...jinak pošta 120,- je opravdu hodně...pošta na takovou obálku stojí 21,- a obálka 10,-.....


A na tu kravinu jsi přišel jak? Poštovné stojí minimálně 26,- Kč, pokud bude mít zásilka přes 50 gramů a (to bude), pak 49,-Kč. V případě doporučeného zaslání. Pokud bude cena přesahovat 500,- Kč, pak to bude cenný balík a poštovné je 63,-. Bavíme se samozřejmě jen o nákladech na obálku (10,-) a poštovné (dejme tomu 49,-). Pokud k tomu připočteme ještě něco za balné, pak je 120,- sice částka vyšší, ale nikoliv drastická a nikoliv nemravná.
  • 0

#234 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:06

A v tom ceníku je započítán i ten atypický tvar? Ono vyrobení formy pro ten geocoin taky není levné a do celkové částky se také promítne. Myslím že cena je přímo úměrná geocoinu. Ano, je to dražší než nějaký obyčejný geocoin, ale berte v úvahu že mince je velká a za druhé má opravdu jiný tvar než kruh Jakub stanny_Tigo: a ještě samozřejmě nějaký čas člověka, který to na poštu odnese
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#235 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:09

stanny_Tigo napsal/a:

tatra napsal/a:
vyrobit se to tedy celé dá ze nějakých 120,-...jinak pošta 120,- je opravdu hodně...pošta na takovou obálku stojí 21,- a obálka 10,-.....


A na tu kravinu jsi přišel jak? Poštovné stojí minimálně 26,- Kč, pokud bude mít zásilka přes 50 gramů a (to bude), pak 49,-Kč. V případě doporučeného zaslání. Pokud bude cena přesahovat 500,- Kč, pak to bude cenný balík a poštovné je 63,-. Bavíme se samozřejmě jen o nákladech na obálku (10,-) a poštovné (dejme tomu 49,-). Pokud k tomu připočteme ještě něco za balné, pak je 120,- sice částka vyšší, ale nikoliv drastická a nikoliv nemravná.


"Děkuji náčelníku že ses mě zastal."

Nevím, jestli tu někomu vadí, že na tom, že prodám tyto mince něco vydělám, ale jelikož se zatím neprodali všechny kusy, budu si na to muset někde peníze půjčit. Šel jsem do toho s tím, že se mi mince líbí a rád bych ji taky měl ve své sbírce. Cena za minci mi přijde přiměřená exkluzivitě a cena za poštovné není přehnaná a většinou cacherů akceptovaná.
  • 0
Dartanan

#236 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:14

ty,ty,ty & familly napsal/a:
A v tom ceníku je započítán i ten atypický tvar? Ono vyrobení formy pro ten geocoin taky není levné a do celkové částky se také promítne. Myslím že cena je přímo úměrná geocoinu. Ano, je to dražší než nějaký obyčejný geocoin, ale berte v úvahu že mince je velká a za druhé má opravdu jiný tvar než kruh

Jakub

stanny_Tigo: a ještě samozřejmě nějaký čas člověka, který to na poštu odnese


Vzorek mince jsem viděl a podle mě se nejedná o minci raženou, ale litou do formy a pokud vím tak u litých mincí na tvaru nezáleží jako u ražených - jso u technologie, kdy se vyrábí několik mincí najednou (viz. obrázek)
  • 0

#237 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:24

ty,ty,ty & familly napsal/a:
A v tom ceníku je započítán i ten atypický tvar? Ono vyrobení formy pro ten geocoin taky není levné a do celkové částky se také promítne. Myslím že cena je přímo úměrná geocoinu. Ano, je to dražší než nějaký obyčejný geocoin, ale berte v úvahu že mince je velká a za druhé má opravdu jiný tvar než kruh

Jakub

stanny_Tigo: a ještě samozřejmě nějaký čas člověka, který to na poštu odnese


Mluvit jen o výrobě, to je přece jen část. Hlavně nápad!!! To je to podstatné - a já ten nápad považuju za výborný a proto za něj rád zaplatím.
  • 0

#238 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:28

Nevím, jestli tu někomu vadí, že na tom, že prodám tyto mince něco vydělám, ale jelikož se zatím neprodali všechny kusy, budu si na to muset někde peníze půjčit. Šel jsem do toho s tím, že se mi mince líbí a rád bych ji taky měl ve své sbírce. Cena za minci mi přijde přiměřená exkluzivitě a cena za poštovné není přehnaná a většinou cacherů akceptovaná.


No to si piš, že to bude haldě lidí vadit, vždyť přece na GC se nemá vydělávat! (nebo nějaký podobně oduševnělý důvod) Ach jo.
Cena za minci mi také přijde přimeřená ze stejných důvodů jako tobě. Ohledně poštovného mne už taky nic nepřekvapí, i kdyby bylo poštovné 20,- Kč tak by se našel i*i*t, který by řval, že obyčejný dopis stojí 10,- Kč a proč se to tak neposílá, aby se ušetřilo.
  • 0

#239 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:32

hoblik napsal/a:Mluvit jen o výrobě, to je přece jen část. Hlavně nápad!!! To je to podstatné - a já ten nápad považuju za výborný a proto za něj rád zaplatím.


Asi jsi na to kápnul - já když něco dělám pro geocaching tak to dělám zadarmo a jiní si za nápady nechají platit :D

Ceník jsem zveřenil aby se trochu přibrzdil nárust cen geocoinů, který jsem zaznamenal v poslední době - úplně se vytrácí původní mýšlenka geocoinů aby cestovali po keších, protože pochybyji že geocoin za 380,- Kč a více (4dílný za 1000,-) jen tak někdo vloží do keše.
  • 0

#240 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 10:54

Krásný flame, bavim se :D :D... A abych si prilil trosku oleje do ohynku - to postovne je primo nechutne! Pres online shopy objednavam celkem casto a podstatne vetsi veci, nez jsou mince a mnohe obchody nemaji problem s kuryrem (DPL, PPL apod.) za 65,- - 70,- Kc a navic clovek nemusi na postu (add line nezvonici dorucovatelky). A jejich ceny zbozi jsou nastaveny tak, ze dodatecne naklady na postovne v nich opravdu nejsou zapocitany. Jednu velkou a podstatnou vyjimku tvori komplot Mall.cz, kteri jsou schopni si rict o 120+ Kc za zasilku. Nicmene coin mam objednany
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama